הגדרת טיפוס ב typedef ב C - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרת טיפוס ב typedef ב C

robicon

Recommended Posts

אני צריך לייצר טיפוס בשם set שמסוגל להחזיק קבוצת שלמים בתחום [127....0] ,על המבנה להיות יעיל מבחינת כמות הזכרון הנדרשת לשמירתו (עבודה עם סביות).

איך אני עושה את זה הכי יעיל?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 126
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אמור לקבל מהמשתמש רשימה של מספרים שהמספר הכי גבוהה יכול להיות 127 והכי נמוך 0

כל איבר בקבוצה מופיע רק פעם אחת.

אני אמור לייצר כמה טיפוסים מ set שיכילו מספרים ואז לעשות עליהם פעולות על קבוצות (חיתוך איחוד וכו..)

לכן חשבתי על מערך בגודל 127 ואז כל מספר שאני מקבל מהמשתמש אני מכניס למשל 1 בתא של אותו מספר

ובפעולות אני משתמש במחרוזות ועל ידי שימוש באינדקס לדעת איזה מספרים מופיעים בקבוצה.

השאלה אם זה נכון ואם זה יעיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבסיס אתה צודק - מערך בגודל 128 שאתה שם בו 0 עבור כל מספר שלא נמצא בקבוצה, ו-1 עבור כל מספר שכן נמצא בקבוצה.

הבעיה היא שזה מאוד בזבזני - אם לדוגמה תשתמש במערך של char אז יש לך המון מקום מבוזבז: כל תא במערך תופס בית שלם, למרות שהוא צריך להחזיק רק ביט אחד (0 או 1). תחשוב איך לייעל את החלק הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר שורת פלט לקבוצה תיהיה לכל היותר עד 16 איברים.

אז ההגיון אומר לעשות מערך של 16

נראה לי שצריך בסופו של דבר לדחוס 128 בייטים ל 16 בייטים.

אבל אני לא יודע מה קורה עם המשתמש מכניס מעל ל16 מספרים שונים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי איך הקלט והפלט קשורים לכאן. אתה צריך לבנות מבנה נתונים שיעמוד בכל שימוש אפשרי: הקבוצה יכולה להכיל שום דבר (0 מספרים) או את כל המספרים (128 מספרים) וכמובן כל קומבינציה אחרת, והיא צריך לעבוד באופן יעיל - בפעולה פשוטה להוסיף איבר לקבוצה, להוריד איבר מהקבוצה או לבדוק אם איבר קיים בקבוצה.

איזה מידע צריך להחזיק עבור כל מספר בין 0 ל-127? כמה מידע זה? (ביט? בייט? int?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני יודע שזה אמור להיות:

#defin size 16
typedef unsigned char set [size];

יצרתי למשל קבוצה A מהסוג הזה. וקבלתי מהמשתמש 18מספרים שונים. איך זה מוכל במערך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לפחות - בדיוק.

אז תחשוב איך אתה יכול באמצעות char אחד להחזיק את המידע עבור 8 איברים (לדוגמה, עבור המספרים 0 עד 7). אפילו בהודעה הראשונה שלך ציינת שזה צריך להיעשות ע"י עבודה עם סיביות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...