התארגנות לרכישה קבוצתית של דיסקים קשיחים - עמוד 5 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התארגנות לרכישה קבוצתית של דיסקים קשיחים

CyAn1de

Recommended Posts

ART

אני לא מבין יותר מידי בקשיחים (לא החלפתי כבר כמעט 3 שנים) ככה שאני לא בקיא בביצועים אך אני יודע שהSPINPOINT הוא כונן אמין וזה מה שאני מחפש כיום . בשביל ביצועים יש לי את הSSD ככה שמצידי הכונן יכול להיות יותר איטי מהכונן IDE הישן שלו.

יש 3 איכויות שלפיהם בוחרים כונן.

מחיר(יחסית לגודל).

ביצועים.

ואמינות.

רוב הדיבורים על אמינות לא מבוססים.

תמיד יהיו אנשים שהתקלקלו או אף פעם לא התקלקלו להם הרדיסקים של יצרן מסוים.

העובדה היא שלכל היצרניות יש ברוב הסדרות, כמעט אותו אחוז תקלות.

אם יש חריגה היא או בגלל סדרה דפוקה(שיכולה להיות לכל יצרן, שמאוד חושש ונזהר שזה לא יקרה), או בגלל שמישהו דפק את המשלוח בדרך.

רוב הסיכוים שאם יש לכם תקלה בהרדיסק האשמה היא בטיפול לא נכון של הכונן, ולא ביצרן.

לגבי מחיר באופן כללי לכוננים הירוקים אמור להיות יתרון.

יש יוצאי דופן בסיפור.

הF3 1TB של (7200 RPM) נמכר באותו מחיר של הירוקים(ואפילו פחות) במשך תקופה מסוימת.

הסיגייט החדשים (7200 RPM) נמכרים יותר זול או באותו מחיר של רוב הירוקים שנמכרים בחנויות.

כדי שכונן יהיה משתלם, יחס המחיר לגודל ולביצועים צריך להיות עדיף בחישוב מול כוננים אחרים.

אם כונן מהיר בעשרות אחוזים, ועולה רק 5% יותר, אז הוא מאוד משתלם יחסית.

כך שגם אם אתה לא מעוניין לקנות כונן לביצועים, אין סיבה לקחת כונן איטי שעולה כמעט אותו דבר.

יש מוצרים שפשוט כבר לא משתלמים לקנות.

אם נמשיך לקנות אותם מה אנחנו משדרים לחנויות וליצרנים?

הרי זוהי בדיוק הסיבה שDOK איטיים נמכרים עד היום עם ביצועים מזעזעים.

עוד סיבה טובה להעדיף ביצועים (גם אם זה לא הדגש) זה "עיקרון החוליה החלשה".

חוץ ממהירות הכונן בפעולות של עצמו, בכל פעולה בין שני כוננים המהירות תיקבע ע"י הכונן האיטי.

אם זה גיבוי, העתקה, העברה, פריסה, התקנה.

טוב לשאוף לדחוף קדימה את הקו האיטי במערכת.

במיוחד כשלא מדובר על תוספת גדולה למחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 357
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במידה ונקבל מחירים טובים יש סיכוי שאני אקנה שניים משני סוגים. אני גם יכול לשאול אנשים מהעבודה אם הם רוצים איזה כונן ואז בכלל יכול להיות פה אינפלציה של הזמנות :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה לענות על השאלה, למרות שאני לא יודע בוודאות מוחלטת.

ונותר רק לשאול למה בעצם הכוננים החדשים זולים יותר?

כי קודם כל הם מיועדים להיות כוננים זולים, ולא כונני ביצועים.

הסיבה שהביצועים שלהם טובים יחסית היא כי הם מבוססים על טכנולוגית צפיפות פלאטות חדשה,

ואאל"ט(לא יודע מאיפה הבאתי את זה, אולי קראתי אולי סתם נדמה לי) בסיגייט החליטו שאין ממש יתרון בלהוריד את הסל"ד ל5400 מבחינת צריכת חשמל(בשונה אולי מדורות קודמים).

אולי גם שבגלל טכנולוגית הצפיפות ושימוש בפחות פלאטות, ויותר קל וזול לייצר הרדיסקים בעלי נפח גדול ב7200 RPM(פחות חומר, והצורך במנוע חזק יותר אינו קיים).

בנוסף לזה יש את עליית המחירים בעקבות השיטפון, והסדרה החדשה מגיעה אחרי התאוששות במערך הייצור.

הדגמים הישנים בשוק אולי מושפעים עדיין קצת מסטוקים ישנים שנקנו ונמכרו במחירים גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון

מה זה משנה מה הגודל?

צריך לעשות רשימה מסודרת של כל מה שרוצים לקנות להבוא לחנות/ספק הנה יש 50 איש שרוצים 2 טרה עוד בודדים שרוצים 3 טרה כאלה שרוצים טרהץ שיביא הנחה כלשהי (נגיד עשר אחוז או כמה שמביאים לכזה דבר) וכך כולם מקבלים את מה שהם ורצים, הספק מקבל רווחים יפים וכולם שמחים

עריכה:

רק עכשיו שמתי לב ש-3 טרה לא משתלם משמעותית מבחינת מחיר.

אני עובר ל-2 טרה (חיצוני) ואם תהיה הנחה משמעותית אז כניראה גם שניים ( או שלושה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון היצרניות הורידו את משך האחריות.הסיבה לדיסקים שמופעים בארץ עם אחריות ל3 שנים נאוצה לדעתי בדיסקים ישנים שנותרו לחלק מהחנויות.כמו היטאצי וסמסונג שלא מיוצרים יותר (נמכרו לWD וסייגייט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעוניין באחד הדגמים הבאים, בתלות במחיר המתאים:

1. דיסק 2.5 אינטש חיצוני 500GB בממשק USB3, עדיף מוקשח, במחיר של 300-330 ש"ח.

2. דיסק 2.5 אינטש חיצוני 1TB בממשק USB3, עדיף מוקשח, במחיר של 400-430 ש"ח.

3. דיסק 3.5 אינטש חיצוני 2TB בממשק USB3, במחיר של 400-430 ש"ח.

עדיף כמובן דגמים איכותיים עם אחריות טובה וארוכה ככל שניתן.

הערה: במחירים האלה אולי יצטרפו עוד 2-3 חברים לקניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון

מה זה משנה מה הגודל?

צריך לעשות רשימה מסודרת של כל מה שרוצים לקנות להבוא לחנות/ספק הנה יש 50 איש שרוצים 2 טרה עוד בודדים שרוצים 3 טרה כאלה שרוצים טרהץ שיביא הנחה כלשהי (נגיד עשר אחוז או כמה שמביאים לכזה דבר) וכך כולם מקבלים את מה שהם ורצים, הספק מקבל רווחים יפים וכולם שמחים

עריכה:

רק עכשיו שמתי לב ש-3 טרה לא משתלם משמעותית מבחינת מחיר.

אני עובר ל-2 טרה (חיצוני) ואם תהיה הנחה משמעותית אז כניראה גם שניים ( או שלושה)

חחחחחחחחח 10% עדיף ללכת לחנות ולמה כל הכאב ראש.

מנסים להגיע למחיר של חנות לא להוריד 10 20 שקל אלא 200 לפחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך דגם שטוב לכולם.

הרשימה תיהיה ככה.

ב512 אין צורך קטן ולא מעיל יש לי 1 והוא היתמלא לי תוך 3 ימים.

מה שצריך זה .:

1T.

2T.

3T.

אלא הכוננים להיסגר על דגמים לעשות הצבעה ויאלה הרוב קובע.(:

יש כאלה שאומרים בואו נילך על הגירסה הירוקה זה רק לאיכסון.

למה ללכת על הגירסה הירוקה עם אפשר ללכת על דיסק נורמאלי יותר ומהיר יותר? אני מדבר על הדיסק של WD.

תעשו הצבעה על הכוננים ובערך הטווח מחירים ומי שרוצה יצביע וברור שנגיע למחיר שאפילו לא חלמו עליו.

מאז הSSD השמעות רצות ברשת על הקנייה הקבוצתית הבאה ואני מתאר לעצמי כמה אנשים יקפצו.

יאלה תתחילו לחמם מנועים.

ותגידו ליבואן מי שדואג לזה שאנחנו לא קונים 100 אלא יהיה פה לפחות את ה200 כוננים!! בדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...