בעיה בהתקנת SSD במחשב נייד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בהתקנת SSD במחשב נייד

romansah9

Recommended Posts

שלום רב.

מצטער שיש לי שאלות כאלה, פשוט אין לי שום מושג בעניין.

יש לי XPS l702x, ורציתי לשדרג אותו.

אחרי הרכישה הקבוצתית, יהיה לי כונן 256 Gb.

לצערי הרב אני אף פעם לא התעסקתי בהתקנת , ואני לא יודע מה לעשות.

מבחינה פיזית אני הבנתי איך שמים את הכונן במקום (יש לו שני סלוטים של כוננים קשיחים, כשה-HDD נמצא בסלוט הראשי "1").

המחשב הגיעה עם דיסק התקנה של ועם מחיצת שיחזור.

אני רוצה למחוק כמה שאפשר מהדיסק שהגיעה עם המחשב ולשים את הSSD בתור כונן מערכת ראשי.

עכשיו לשאלות:

1) איך אני מוחק את כל המידע שיש בHDD (כולל מחיצת שחזור) ע"מ להפוך אותו לדיסק משני,או שזה לא אפשרי ועושה בעיות?

2) אני לא יודע אם זה רלוונטי לפה אבל האם יש איזה התקנות והגדרות שצריכים לעשות לSSD crutial/micro לפני ההתקנה שלו או שאפשר אחרי?

3) יש איזה הגדרות בביוס שדורשות התאמה לSSD?

אין בעיה שתביאו לי מדריכים בתור תשובות.

אם השאלות הללו לא רלוונטיות לפורום הזה, בבקשה תעבירו אותי לנכון.

תודה מראש.

רומן ס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה מעוניין לשמור את המידע על הדיסק קשיח הנוכחי ועצם זה שהוא מפוצל עם מחיצת שחזור (אחריות? מע' הפעלה מקורית?),

אתה יכול כאמור לחבר את ה-SSD, להגדיר ב- שה-BOOT יהיה ממנו ואז לתקין מע' הפעלה כרגיל דרך דיסק.

הכונן הקשיח הרגיל יופיע לך ככונן רגיל וגם תישמר מחיצת השחזור למקרה הצורך (תצטרך להגדיר את סדר ה-BOOT לדיסק הקשיח ולא ה- במידה ותרצה להשתמש בה ליתר ביטחון).

בניידים כדאי לבדוק את הגובה שאפשר להתקין - תבדוק ותוודא, הגודל 1.8" זה לא מספיק.

אם אתה לא מעוניין לשמר דבר מהכונן הקשיח, אז אתה יכול אח"כ בעזרת תוכנה כמו Partition Magic או דומות לבצע מיזוג של המחיצות ופירמוט הקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה.

האמת חשבתי לעשות מחיקה למערכת (אם אפשר איזה מדריך או משהו), ואז לשים את הכונן בסלוט מס' 2 על מנת לחבר את הSSD בסלוט הראשי (מס' 1).

פשוט כי אני לא משתמש בביוס (אף פעם לא התעסקתי, במיוחד לא במחשב , פרט לעדכון).

אם אתה אומר שהמחיצת שחזור נחוצה, אני השאיר אותה , פשוט יש איזה מדריך על איך מוחקים את מערכת ההפעלה מהכונן?

ראיתי איך עושים שחזור מערכת למצב הראשוני במחשב הנייד, אבל לא יודע איך מוחקים את המערכת בכלל (פשוט נראה לי שהיא סתם תתפוס מקום בכונן).

אם לא אפשרי למחוק את מערכת ההפעלה מהכונן המכאני, איך בדיוק אני מגדיר את הSSD בתור הראשי, והאם זה משנה המיקום הפיזי שלו (סלוט 1/2)?

לגבי הגודל: הגודל במחשב הנייד הוא סטנדרטי 2.5" רק עם חיבור SATA 2 מה שיעשה לSSD צוואר בקבוק שאני לא הרגיש.

מצטער על השאלה הדבילית בטרוף אבל: איך אני נכנס לביוס במחשב שלי.

אין לי בעיה שתענה לי עם איזה 3-4 מדריכים באנגלית אפילו, פשוט אני לא רוצה להתחיל לעשות פה שטויות ולהתקע עם לבנה במשקל של 4 קילו.

ותודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צצו לי כמה שאלות בזמן האחרון:

1. שמעתי שיש אופציה להוריד מכונן SSD עומס כתיבה/קריעה על מנת להפחית את השחיקה שלו ע"י זיכרון . האם זה אפשרי מלפטופ שלי או שהוספת זיכרון הוא דבר מיותר?

2. יש לי 6GB בתדר 1333Mh שני זיכרונות של שלוש ג'יגה כל אחד, כשבמחשב יש ארבע מקומות לזיכרון (עד 4GB לסלוט, סה"כ עד 16GB RAM). השאלה היא: אם התשובה לשאלה מקודם היא אפשרית, יש לי אפשרות להוסיף בנוסף לשש ג'יגה זיכרון עוד 8 (2X4) באותו התדר? או שמומלץ להשתמש בזיכרונות מאותה החברה, אותו נפח ואותו תדר?.

פשוט קצת חבל לי לשחוק את הSSD במיוחד עם כל הCACHE של וכו'...

מישהו יודע מתי המדריך שהוזכר מקודם יהיה מוכן?

ותודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיקו כבר עם הלחץ על השחיקה של הSSD. בזמן שיקח למחזורי הקריאה\כתיבה להגמר כבר תחליפו 2 SSDים.

אתה בטוח שיש לך 4 סלוטים לזכרון במחשב נייד?

המדריך בשלבי עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כבר פעמיים פתחתי את המחשב. יש לו מקום לעוד דיסק קשיח ועוד שני זיכרונות .

אני מודה לך מקרב לב על ההשקעה שאתה מקדיש לנושא.

פשוט אני חיפשתי באינטרנט אל האפשרות של הRAMCACHE למחשב שלי ולא מצאתי שום דבר. סה"כ המחשב שלי ממלא רוב הזמן 3-4 GB כך שסה"כ הוספה נראת לי מיותרת אלה אם כן אני הוכל להקדיש מהRAM לתוכנות שזוללות סתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...