טמפרטורה גבוה XFX HD 7970 - עמוד 5 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפרטורה גבוה XFX HD 7970

סוכריות MאנדM

Recommended Posts

נדיר מאוד שאני מגיב כמו שאני הולך להגיב , אין מה לעשות , הרגזת אותי ואני גם בטוח שאחרים בזילזול שלך כלפי כל מי שמנסה לעזור לך פה !

אם אתה לא רוצה להחכים מעזרה שאנשים מציעים לך , מה אני אגיד לך :nixweiss: , אז תישאר טיפש :facepalm:

אתה פונה פה בפורום לאנשים לקבלת עזרה בקשר לבעיה מסויימת שיש לך או חשש לבעיה מסויימת , אנשים טורחים מזמנם לנסות לעזור לך ולענות לך , נותנים לך עצות , מה סה''כ כבר אמרו לך לעשות , לבדוק ולהציג לנו את הטמפרטורות של הכרטיס מסך שלך במאמץ , ונגיד אתה לא מבין מה זה בכלל המאמץ הזה ואיך אותו , אז תשאל , אבל לא , אתה ממשיך להתעלם בכל דרך אפשרית מהעזרה שמנסים לתת לך והולך עם הראש בקיר , לא מוכן לקבל שום דעות של אנשים אחרים חוץ מהדעה שלך , אז מה אתה בכלל עושה פה ?

אם באת לפה לקבל תשובה שמראש יושבת לך בראש אז בבקשה , קבל אותה :

כן , הכרטיס שלך תקול , אלה טמפרטורות יותר מידי גבוהות , בכל רגע הכרטיס עלול להישרף ולהיתפוצץ !!!

אז לך מהר לחנות ממנה רכשת את הכרטיס וזרוק להם אותו על השולחן ותגיד שאתה לא מרוצה מהטפרטורות של הכרטיס !

רק דע לך , שברגע שהם יבצעו את הבדיקה הכי בסיסית לכרטיס שאותה המליצו לך לא פעם ולא פעמיים לבצע בעצמך , אז נראה מי יצאה החכם ומי יצאה הטיפש בכל הסיפור שלך !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רשמתי זה אתה שלא רוצא להבין בלי מאמץ הטמפרטורה 50+ ובחצי מאמץ גם מגיעה ל80 אז אני לא רוצה ליבדוק במאמץ מלא כי גם כך הטמפרטורה גבוהה בשביל מצבים אלו במיוחד בקיץ החם הזה מבין ובלי מלחמות אני לא נילחם באף אחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

7 עמודים ואף אחד לא חשב להזכיר כאן משחה טרמית שאולי לא נמרחה נכון על הכרטיס?

לי יש את אותו כרטיס כמו שלך בדיוק, אותה מהדורה עם אותו גוף קירור רק ששלי הוא 7950.

כשאני קניתי את הכרטיס, התקנתי אותו במחשב, שמתי לו מתח 1.2V ותדר ליבה 1100MHZ ו-1500MHZ לזכרון ונדהמתי לגלות טמפרטורה שהתקרבה וגם הגיעה ל-100 מעלות במאמץ OCCT, וזה כשהטמפרטורה הייתה 24 מעלות בחדר והטמפ של הכרטיס במנוחה הייתה 37 מעלות אז אין קשר בין טמפ במנוחה כמו שאמרו לך.

מה עשיתי? לא נלחצתי, קודם כל הפסקתי את הבדיקה ובדקתי את הכרטיס בנתוני סטוק, ראיתי שהוא מגיע ל-75 במאמץ וזה באמת נראה לי גבוה מדי, אז החלטתי לפרק את הקירור מהכרטיס ולבדוק. בסך הכל צריך להסיר את ו את הברגים מהלוח PCB ואת הברגים שיושבים בחזית ליד חיבורי ה- וה-DVI. הרמתי את הקירור מהכרטיס וראיתי שהמשחה הטרמית לא נמרחה טוב במקרה שלי. ניקיתי את הצ'יפ ואת גוף הקירור טוב טוב עם אלכוהול ומרחתי שכבה יפה ואחידה של משחה טרמית MX4 טרייה. סגרתי את הכרטיס, ניקיתי לו את הצלעות קירור עם קומפרסור כדי להפטר מאבק, הכנסתי אותו חזרה למחשב ובדקתי בסטוק, הטמפ ירדו ב-20 מעלות לפחות.

במצב סטוק טמפ במאמץ הגיעה ל 55-60 מעלות ו-35 במנוחה.

אחרי זה הרמתי לו את המתח ל-1.2V והגדרתי תדר ליבה 1150 וזכרון 1600 ובדקתי שוב, הטמפ במאמץ הגיעה לאיזור ה-85 מעלות שבהתחשב במתח הגבוה שנתתי לכרטיס ובחום המטורף שאנחנו נמצאים בו זה סביר לגמרי. בנוסף אל תשכח שהכרטיס שעבר כאן סקירה באתר נבדק בחודש ינואר שהיה הרבהההה יותר קר מחודש יולי שאנחנו נמצאים בו עכשיו וזה בקלות הבדל של 10-15 מעלות בטמפרטורה של הכרטיס.

ואגב רק שתדע שגם אני בדקתי באתר של לגבי החום וכתוב שם במפורש שהטמפרטורות של הכרטיסים שלהם יכולות להגיע עד 95 מעלות במאמץ ושזו טמפרטורה נורמלית שלא תפגע בכרטיס מסך שלך. כמובן שזה מלחיץ לראות כרטיס עם קירור צד שלישי מגיע ל-90 מעלות ומעלה אבל זה יכול לקרות. עד 95 אתה בסדר, אם אתה מגיע ל-100 זה כבר בעיה.

בקיצור, תרים את הקירור מהכרטיס ותבדוק את המשחה הטרמית, רוב הסיכויים שהיא לא נמרחה טוב ואתה צריך לרענן אותה ותפתר לך הבעיה.

ואגב לא הייתי ממליץ לך לבדוק עם OCCT כי היא סתם מאמצת את הכרטיס יותר מדי וגורמת לו להתחמם יותר ממה שכל משחק יחמם אותו. זה יכול לפגוע בכרטיס שלך והיו דברים מעולם. אם אתה רוצה בדיקה יותר טובה והגיונית אני ממליץ על Unigine Heaven שעדיין מאמצת את הכרטיס מסך באופן מלא ומספיקה בהחלט לבדוק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שהוא אומר זה שהכרטיס מגיע לככה וככה כאשר הוא קובע על דעת עצמו כפי שזה נראה כמה מתאמץ הכרטיס וכמה אותו הכרטיס יגיע בזמן מאמץ מלא .

לפי מה שdj-electric אמר , הכרטיס נבדק כאשר החומרה לא היתה מורכבת בתוך שום מארז מה שכבר מעלה כמה מעלות בהתחשב בזה שהכרטיס שלו ממוקם בתוך מארז .

אפשר גם להניח כמו שאמרת שטמפ' החדר לא היתה גבוהה בגלל הזמן שבו בוצעה הבחינה ,ולעומת זאת במקרה הזה - עכשיו קיץ והחום פשוט מטורף ובנוסף הוא לא אמר דבר על כך שהחדר בו נמצא המחשב ממוזג, ככה שגם אפשר להניח שגם טמפ' החדר אצלו גבוהה.

בסך הכל הטמפ' של כרטיס המסך שלו הגיוניות כפי שזה נראה כשמסתכלים על כל הדברים מסביב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבינה גדולה בזה אבל אין לי ספק שמשהו פה לא מתפקד כראוי!

אני גרה בדום המאד חם ואין לי מזגן!

יש לי 460GTX וגם אני עם היד על הדופק,

גם כשהיה מאד חם בחוץ (41C) הכרטיס לא עבר את ה38C במנוחה! (ואת ה 69C במאמץ) (ובדקתי את זה החודש)

והכרטיס כבר בן 10 חודשים.

-

מעבר לנקודה ש ידועה בתור חברה של רכיבים שמתחממים יתר על המידה (ואולי זה באמת בגלל תהליך מריחת המשחה כמו שציינו פה),

אבל מעבר לנקודה הזו, גם לי נראה ש 50C במצב מנוחה זה לא משהו שהיה נותן לי לשון טוב בלילה.

(אחרי הכל מדובר במתכות, ומתכות נוטות לשנות את המבנה המולקולרי שלהם כשהם באות במגע עם חום, הדבר יכול לקרות עכשיו, בגלל חום של 120C או בעוד 3 שנים בחום של 50C באופן רציף של 24\7) (במקרה אני מעסקת במתכות אז יש לי מעט מושג) (ואנ מכוונת למחשבים החדשים שיש היום)

-

הכרטיס המדובר הוא כרטיס חדש הבנתי...?

אין שום סיבה בעולם שהוא צריך להיות ה 50C במצב מנוחה! (אין שום חלק במחשב שמגיע ל50C במצב מנוחה, גם לא הגשר הצפוני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:yelclap: צודקת במיוחד שיש לי כרטיס עם קרור משופר שתי מאווררים גדולים והכרטיס עובד בשיטה של תא אידויי שיטה חדשנית ניראה לי יש לכרטיס בעיה למרות שבאתר שלהם הם רושמים כסויי תחת שהכרטיס יכול לעבוד גם ב 95 מעלות לא ניראה לי תקין וזה סתם תירוצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ,כבר שנים יש כרטיסי מסך עם "תא האידוי" שאתה מדבר עליו ,קירור הVapor X שהשתמשו בהם בכרטיסים של Sapphire עד כמה שאני יודע משתמשים באותה השיטה .

http://www.sapphiretech.com/VaporX/VaporX_home.html

בכל מקרה, זה שיש לך קירור משודרג לא אומר אוטומטית שתראה טמפ' נמוכות משמעותית בהשוואה לגרסת Ref .. כבר הראתי לך בקישור הזה

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/HD_7970_Lightning/32.html

כרטיס עם משודרג שבסך הכל מראה כמה מעלות פחות במאמץ בהשוואה לגרסת הREF הרגילה .. אין שום טעם לצעוק שוב ושוב שיש לך משודרג, כי ההפרש לא גדול כמו שאתה חושב שהוא אמור להיות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ,כבר שנים יש כרטיסי מסך עם "תא האידוי" שאתה מדבר עליו ,קירור הVapor X שהשתמשו בהם בכרטיסים של Sapphire עד כמה שאני יודע משתמשים באותה השיטה .

http://www.sapphiretech.com/VaporX/VaporX_home.html

בכל מקרה, זה שיש לך קירור משודרג לא אומר אוטומטית שתראה טמפ' נמוכות משמעותית בהשוואה לגרסת Ref .. כבר הראתי לך בקישור הזה

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/HD_7970_Lightning/32.html

כרטיס עם משודרג שבסך הכל מראה כמה מעלות פחות במאמץ בהשוואה לגרסת הREF הרגילה .. אין שום טעם לצעוק שוב ושוב שיש לך משודרג, כי ההפרש לא גדול כמו שאתה חושב שהוא אמור להיות .

(אני ממש מתנצלת שאני מתערבת אבל אני פשוט מרגישה מרגישה את התסכול של המשתמש.)

אף אחד לא מערער על מה שכתבת ועל הידע שלך, ובטח לא על הניסיון שלך,

אבל בינינו.....ככה בכנות, אתה והלב והמצפון שלך.........

היית יושן טוב בידיעה שברכטיס שלך מגיע ל 90C במאמץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי ,אותו המשתמש רק אומר שהכרטיס מגיע לX טמפ' ,אבל מתעלם לגמרי ממה שמבקשים ממנו לעשות .

ביקשו ממנו כבר לא פעם אחת להריץ בדיקת מאמץ לכרטיס מסך כמו OCCT ולומר את הטמפ' שאליה הגיעה הכרטיס .

בסופו של יום זה לא כל כך קשה להריד תוכנה קטנה (ולא מסובכת בככל) ולהריץ את הבדיקה לGPU תוך כדי שהחלון של Hwmonitor מצורף בצד ולעלות צילום מסך כדי שהמשתמשים יוכלו לראות לאיזה טמפ' מגיעה הכרטיס במאמץ - כי זה מה שבאמת חשוב .

טמפ' במנוחה פשוט לא רלוונטית פה , כל עוד במאמץ הכרטיס לא עובר את הטמפ' המקס' שלו ונשאר בטווח התקין במנוחה הוא יכול להיות גם על 50 מעלות בלי בעייה. .

ושוב כמו שאמרתי ,הוא ממשיך להתעלם מהדברים שאומרים לו כולם ,ומחליט על דעת עצמו באיזה מאמץ נמצא הכרטיס מסך ועל הדרך מוסיף את השערות שלו לגבי הטמפ' שלו במאמץ מלא.

בסופו של דבר ,הדיון הזה כנראה מיצא את עצמו עד שהוא יעשה את מה שביקשו ממנו, הרי שעד עכשיו כל מה שהוא עשה זה ללכת ראש בקיר על כל דבר שאמרו לו, חוץ מזה שכמעט ואי אפשר להבין את מה שהוא כותב - וגם בעניין הזה הוא שם פס על כולם ומצפה שאנשים פה ינתחו את ההודעות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר אמרתי יותר מפעם אחד שעשתי חצי בדיקה בתוכנה של אבל המעלות הגעו ל 80 אז הפסקתי ומספיק לחזור שאני לא עושה בדיקה מאמץ גם הים הכרטיס שלך היה מגיעה ל80+ בחצי מאמץ ועוד בחום של הקיץ גם אתה לא הייתה עושה בדיקת מאמץ מלאה וחזקה נכון אז מספיק להגיד לי אתו דבר כול הזמן תעזור לי לשפר את המעלות של הכרטיס כי תשובה מ עוד לא קבלתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר אמרתי יותר מפעם אחד שעשתי חצי בדיקה בתוכנה של אבל המעלות הגעו ל 80 אז הפסקתי ומספיק לחזור שאני לא עושה בדיקה מאמץ גם הים הכרטיס שלך היה מגיעה ל80+ בחצי מאמץ ועוד בחום של הקיץ גם אתה לא הייתה עושה בדיקת מאמץ מלאה וחזקה נכון אז מספיק להגיד לי אתו דבר כול הזמן תעזור לי לשפר את המעלות של הכרטיס כי תשובה מ עוד לא קבלתי

לא קראת את התגובה שלי?

יש לי כרטיס עם אותו גוף קירור כמו שלך והייתה לי בעיה יותר גרועה ממך, אני הגעתי ל-100 מעלות במתח 1.2V. תפרק את הקירור, נקה את המשחה מהצ'יפ ומגוף הקירור עם אלכוהול 90 אחוז או יותר, שים נקודה של משחה טרמית על הצ'יפ, סגור עליו את הקירור ושלום על ישראל. אני עשיתי את זה ועכשיו על מתח 1.15 אני מגיע ל-85 במאמץ בבדיקה עם UNIGINE HEAVEN על הגדרות מקסימליות.

משחקים מאמצים את הכרטיס פחות מ UNIGINE ושם אני מגיע ל-75 מעלות, שוב זה אחרי תוספת מתח די רצינית ו-OC של עוד 250MHZ לתדר ליבה ועוד 225 לזכרון! אז תעשה טובה ותקשיב!

אף אחד לא יוכל לעזור לך עד שלא תפרק את הגוף קירור מהכרטיס ותראה מה המצב של המשחה שם, זה לא ככ מסובך כמו שזה נשמע, תקרא את ההודעה הקודמת שלי ותבין בדיוק מה צריך לעשות.

ולגבי Kombustor, OCCT, FURMARK ושות', הן לא נותנות כלום ואין טעם להריץ אותן, סתם מעמיסות יתר על המידה על הכרטיס ומחממות אותו לטמפרטורות שרוב הסיכויים שהוא בחיים לא יגיע אליהן, גם UNIGINE היא בדיקה כבדה מאוד שמחממת את הכרטיס אבל היא יותר ריאליסטית ואמינה. אם הכרטיס שלך מריץ לך את המשחקים שאתה רוצה ברזולוציות ובהגדרות שאתה רוצה ושומר על טמפ סבירה של עד 85 מעלות לאחר הוספת מתח ו-OC אתה יציב. זה לא כמו לעשות למעבד שצריך לשבת שעות להגדיר בביוס מתחים ולעשות בדיקות של 12 שעות. ריצה של חצי שעה עד שעה ב UNIGINE ולשחק את המשחקים שאתה משחק באופן רגיל במשך כמה שעות אמור להראות לך אם אתה יציב או לא.

אבל זה כבר לאחר כך בינתיים אתה חופר כאן 7 עמודים בלי לנסות אף אחת מההצעות שנתנו לך. אני חותם לך שהבעיה היא במשחה הטרמית, במיוחד כשיש לי כרטיס זהה לשלך והייתה לי את אותה הבעיה ופתרתי אותה... הגיע הזמן להקשיב קצת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...