בניית מפרט למשחקים "כבדים" - בעיה עם חיבור שני כרטיסי גרפיקה (SLI/CF) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מפרט למשחקים "כבדים" - בעיה עם חיבור שני כרטיסי גרפיקה (SLI/CF)

acker16

Recommended Posts

שלום

לפני שאני ניגש לבניית מפרט יש משהו בסיסי שאני לא מבין בחיבור מספר כרטיסים גרפיים. התכנון שלי היה לקנות שני כרטיסי HD6870 וכך לקבל במחיר סביר עוצמה שמתחרה ברוב הכרטיסים החזקים שעולים יותר.

אבל בדקתי ברשימת המפרטים המומלצים כאן ומצויין לקחת לוח אם Gigabyte GA-Z77X-D3H , בדקתי באתר והוא תומך ב CF\SLI רק x8 בכרטיס השני, ואם אתה רוצה לא לאבד מהירות אתה חייב לקנות שיתמוך ב x16 שעולה לפחות 500 שקל יותר ואז עם תוספת הכסף על הספק והמארז (אני מודה שמדובר במקסימום מאות שקלים בודדים) פתאום הרעיון של CF כבר לא כל כך נוצץ.

האם אני מפספס משהו?

האם מבחני המהירות של ה CF נמדדים תוך שימוש בלוחות האם המיוחדים והיקרים יותר?

איך PCI Express 3 נכנס לתמונה? הוא אמור לפתור את הבעיה הזו, לא? אז למה עדיין מצויין על הלוחות האלה שהם רק x4 או x8?

אני מנחש שגם אם PCI e 3 פותר את הבעיה הוא מחייב קניה של כרטיסים מהדור החדש (7850), נכון?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את התגובה שקיבלתי אפשר לפרש בשתי צורות, אני מבין ש PCIe3 מסוגל למהירות כפולה משל PCIe2 ;

אבל האם זה אומר שאותו כרטיס מסך (תומך PCIe3) ירוץ פי שתיים יותר מהר? או שהמקסימום שלו יגיע בלוח PCIe3 כבר ב x8 ולכן אין טעם ביותר מזה ונכון להיום אין מה לחשוש מ CF ב x8?

אם מדובר באפשרות הראשונה אז לקנות לוח מתקדם זה Must, אבל אם השניה אז למה בכלל מייצרים לוחות עם CF x16 (אולי הכנה לעתיד).

כמובן שכאשר אני אומר לחשוש מדובר מהחשש שהכרטיסים לא מגיעים למקסימום פוטנציאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען הסר ספק:

שני HD6870 שאחד על סלוט x16 והשני על סלוט x8 כמו בלוח Gigabyte GA-Z77X-D3H

יתנו את אותה מהירות כמו אותם שני כרטיסים שיושבים על לוח GA-Z68X-UD7-B3 שטוען לפעמיים x16 ?

ומעבר לכך שני HD7870 (תומכי PCIe3) יתנו את אותם הביצועים גם על לוח שתומך ב PCIe3 וגם על לוח שתומך רק ב PCIe2 ?

אז למה טורחים לציין x4/x8/x16 ? זה לא הגיוני

ומתי כן משפיע PCIe3 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקבל תשובה קצת יותר מעמיקה מתשובות של שורה אחת שרק מי שכבר יודע את התשובה יכול להבין מהם משהו?

אני משוכנע שיש כאן המון אנשים שכמוני לא באמת מבינים איך ה x4/x8/x16 משפיע על מהירות כרטיס המסך שלהם בפועל ומעל איזה מהירות זה כבר מיותר?

איך בכל זאת משפיע או ישפיע PCIe3 ? האם זה יעבוד רק עם מעבד שתומך (קראתי את זה איפהשהוא)?

ועוד מיליון דברים שקשורים ל CF ... זה הסיבה שקיים הפורום , להפגיש בין אנשים שרוצים לדעת לאנשים שמעוניינים להסביר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-4X, 8X, 16X מיצגים את רוחב הפס. תקני ה-PCIe כל אחד מדורו מסוגלים להעביר כמות מסוימת של נתונים. רוחב הפס משפיע בצורה ישירה על הביצועים ברגע שהכרטיס למספיק להעביר את כל הנתונים. 16X מייצג את הכמות המקסימלית של רוחב הפס ומספק אותה במלואה. 8X מספק חצי מה-16X וכך זה ממשיך. רוחב הפס מייצג את מהירות תעבורת הנתונים. רוחב פס של 16X בתקן PCIe2.0 שווה ל-8X בתקן PCIe3.0, זה מכיוון שרוחב הפס הכולל של תקן 3.0 כפול משל 2.0, הבנת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולה, תודה. חשבתי ככה אבל עכשיו אני יכול להיות בטוח.

בוא נדגים בצורה מעשית, בתיאור של לוח האם GA-Z77X-D3H רשום:

* The PCIEX8 slot shares bandwidth with the PCIEX16 slot. When the PCIEX8 slot is populated, the PCIEX16 slot will operate at up to x8 mode.

(The PCIEX16 and PCIEX8 slots conform to PCI Express 3.0 standard.)

* PCIE Gen.3 is dependent on CPU and expansion card compatibility.

מזה ניתן להבין שהוא פועל על x16 כאשר יש עליו כרטיס יחיד והוא מתחלק למקסימום שלx8/x8 כשמחברים שניים, נכון?

מעבר לזה כתוב שה PCIe3 עובד רק בחיבור של מעבד תומך - האם זה אומר שבמקרה של כרטיס כזה x16 ו x8 יתנו שניהם מהירות של x8 (כלומר x16 של PCIe2 ) כי זה המקסימום שמאפשר המעבד?

עכשיו, מה המהירות המקסימלית של כרטיס המסך ? x8 של PCIe3 או אפילו מספיק x4 (כלומר x8 של PCIe2)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו נותרה רק השאלה החשובה ביותר:

מה המהירות המקסימלית של כרטיס המסך ? x8 של PCIe3 או אפילו מספיק x4 (כלומר x8 של PCIe2)?

אם יש מהירות שונה לכרטיסים שונים, נא לפרט (או להפנות אותי להיכן שהיצרן רושם נתון זה)

וגם היכן רשום מה צריכת החשמל האמיתית של כרטיס (נניח על HD6850 רשום לפחות 500W אבל לא נראה לי שצריך ל CF ספק של 1000W)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...