חשבתם פעם איך יכול להיות שיחידת זמן זהה בכל מקום בעולם? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חשבתם פעם איך יכול להיות שיחידת זמן זהה בכל מקום בעולם?

Cha0stAlker

Recommended Posts

הנה הגיע החמור התורן

אבל כבר שרשמתי את התגובה ידעתי שעל פי רוב צופים בה רק אנשים צרי אופקים ושכל שחושבים שהם יודעים הכל וגוגל הוא אלוהים

אבל כמו שאמרתי גם אם כל העולם יהיה מלא בחולי נפש כמוך זה לא ישנה קוצו של יוד בתורה הקדושה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שיהיה לך לסם המוות...

הנה לך כמה הוא רגע...

ומי איכא רתחא קמיה דקודשא בריך הוא? - וכי יש ריתחא לפני הקדוש ברוך הוא?

אִין, דתניא '(תהלים ז יב) "וְאֵל זֹעֵם בְּכָל יוֹם". - כן ...

וכמה זעמו?

רגע.

וכמה 'רגע'?

אחד מחמשת רבוא ושמונת אלפים ושמנה מאות ושמנים ושמנה בשעה, וזו היא 'רגע', ואין כל בריה יכולה לכוין אותה שעה חוץ מבלעם הרשע, דכתיב ביה (במדבר כד טז) "וְיֹדֵעַ דַּעַת עֶלְיוֹן".'

ברכות דף ז'....

ויש עוד הרבה גמרות

שוייטה כסיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה לך כמה הוא רגע...

ומי איכא רתחא קמיה דקודשא בריך הוא? - וכי יש ריתחא לפני הקדוש ברוך הוא?

אִין, דתניא '(תהלים ז יב) "וְאֵל זֹעֵם בְּכָל יוֹם". - כן ...

וכמה זעמו?

רגע.

וכמה 'רגע'?

אחד מחמשת רבוא ושמונת אלפים ושמנה מאות ושמנים ושמנה בשעה, וזו היא 'רגע', ואין כל בריה יכולה לכוין אותה שעה חוץ מבלעם הרשע, דכתיב ביה (במדבר כד טז) "וְיֹדֵעַ דַּעַת עֶלְיוֹן".'

ברכות דף ז'....

אז רק בלעם הרשע יכול לכוון את השעון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך להודות לך. מזמן לא צחקתי כמו שצחקתי כשקראתי את זה:

כבר שרשמתי את התגובה ידעתי שעל פי רוב צופים בה רק אנשים צרי אופקים ושכל שחושבים שהם יודעים הכל

כשהכותב כתב לפני רגע את זה:

אני יגיד לכם כמה דברים שאני יודע בבירור... שבעה ימים בשבוע משום שהקדוש ברוך הוא ברא את העולם בשישה ימים וביום השביעי שבת וינפש.....

אני יודע שיש כאלו שזה לא יספק אותם והם תמיד יחפשו חוכמות יתרות אבל זאת האמת הפשוטה והאמיתית ומי שיש לו בעיה שיאכל תלב

:lol:

(תכלס, אני כבר מזמן לא מצפה ליותר מזה מכל מי שרואה צורך להטיף את דתו גם למי שכלל לא ביקש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגמרא מדובר שם שיש רגע אחד ביום שבו הקדוש ברוך הוא זועם ואם מקללים מישהו ברגע הזה אין לו תקומה... ורק בלעם הרשע ידע לכווון זה הרגע ואם היה מקלל לא הייתה תקומה לעם ...וממשיך שם שבחסדי ה' כל אותו הזמן הקדוש ברוך הוא לא כעס שאם היה כועס לא היה נשאר שריד ופליט לעם והחנטריש לא היה יכול להקליד במקלדת שלו עכשיו... אפשר לראות את זה שם...מסכת ברכות דף ז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך להודות לך. מזמן לא צחקתי כמו שצחקתי כשקראתי את זה:כשהכותב כתב לפני רגע את זה:

:lol:

(תכלס, אני כבר מזמן לא מצפה ליותר מזה מכל מי שרואה צורך להטיף את דתו גם למי שכלל לא ביקש).

אתה יכול להמשיך לצחוק חביבי רק חבל שמחקת את המשך המשפט שגוגל הוא האלוהים... ואני ממש לא מטיף ואין לי שום כוונה כזאת אנחנו לא בהרצאה או בסדנה כולשהי... והבחירה חופשית וכל אחד עושה מה שהוא רוצה.. וכל מה שרשמתי הוא אמת ויציב...זה שזה לא מסתדר לך עם המוח המלא בשמטע זה בעיה שלך חביבי ועכשיו אני יצחק קצת :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לכם על מה לריב.

כולכם מניחים כל מיני הנחות ועל סמך זה מפתחים רעיונות.

כל אחד מביא את ההנחות שלו מעולם המושגים שהוא מכיר ומקבל, אבל אף אחד לא יכול באמת להוכיח שום דבר.

אז אם הויכוח כאן הוא בנושא הדת עדיף לפתוח שרשור בנושא ולציין את זה בכותרת, כדי שכל מי שמעוניין להכנס ולהגיב יעשה זאת, ומי שלא מעוניין (כמוני) יוכל להמנע מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגמרא מדובר שם שיש רגע אחד ביום שבו הקדוש ברוך הוא זועם ואם מקללים מישהו ברגע הזה אין לו תקומה...

רק רגע אחד ביום?

סתם כי הגיע השעה, או כי משהו קורה?

ורק בלעם הרשע ידע לכווון זה הרגע ואם היה מקלל לא הייתה תקומה לעם ...וממשיך שם שבחסדי ה' כל אותו הזמן הקדוש ברוך הוא לא כעס שאם היה כועס לא היה נשאר שריד ופליט לעם והחנטריש לא היה יכול להקליד במקלדת שלו עכשיו... אפשר לראות את זה שם...מסכת ברכות דף ז

איך הוא ידע, מה הוא קוסם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יניב, מה הקשר בין כל זה לדיון? החלוקה המודרנית של הזמן לדקות ושניות (שעליה נשאל בפתיחת הדיון) לא מופיעה בגמרא בשום מקום, ואין ספק שבתקופות הקדומות של היהדות לא השתמשו בשיטת המדידה של ימינו, אלא היו להם שיטות חלוקה אחרות (בגמרא וברמב"ם בנושא קידוש החודש מופיעה חלוקה של השעה ל1080 חלקים).

עריכה: @ארט כן, לפי מקורות ביהדות בלעם היה קוסם/מכשף (או איך שתקרא לזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא רב ובטח שלא עם אחד כזה...

אני דיברתי איתו דברים מאלפי שנים אחורה ומבריאת העולם והוא מדבר איתי 60 שנה אחורה על ...אבל כמו שאמרתי אנשים צרי אופקים שגוגל הוא אלוהים בשבילם שמאמינים שנוצרנו מפיצוץ או מהקוף...אז כמו הבדיחה הידועה שילך לסאפרי להזדהות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שיש כאלו שזה לא יספק אותם והם תמיד יחפשו חוכמות יתרות אבל זאת האמת הפשוטה והאמיתית ומי שיש לו בעיה שיאכל תלב או יעשה חיפוש בגוגל ויחפור קצת בגמרא ויראה הכל בעיניו...

אם לא היית מסיים ככה הייתי מצדיק אותך לחלוטין.

הדעה שלך היא לדעתי לגיטימית בדיוק כמו כל תיאוריה אחרת.

אבל ברגע שאתה אומר שאתה צודק וכל השאר טועים זה פתח לצרות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רגע אחד ביום?

סתם כי הגיע השעה, או כי משהו קורה?

איך הוא ידע, מה הוא קוסם?

רק אחד אחד ביום...והוא ידע את זה כי הוא היה שקול כנגד משה רבנו בטומאה בגדולתו... והוא גם באמת היה סוג של קוסם ...פעם באמת היו קוסמים ומכשפים ממש שבאמת היו עושים דברים חבל על הזמן...

בגמרא יש עוד כמה סיפורים על תנא אחד שגם ידע לכוון את הרגע הזה והגמרא אומרת שם שזה בזמן שהכרבולת של התרנגול משתנה או משהו בסגנון והוא רצה לקלל אחד שממש ציער אותו וישב עם תרנגול בין הרגליים וחיכה לרגע הזה ושהרגע הגיע הוא נרדם...אמר רואים מכאן שאין זו הדרך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא היית מסיים ככה הייתי מצדיק אותך לחלוטין.

הדעה שלך היא לדעתי לגיטימית בדיוק כמו כל תיאוריה אחרת.

אבל ברגע שאתה אומר שאתה צודק וכל השאר טועים זה פתח לצרות...

יכול להיות שאמת השורה הזאת לא הייתה במקום ואני מוכן להוריד אותה אבל בכל אופן אלו לא תאוריות אלא דברים שחור על גבי לבן
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...