מפרט לגיימינג - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לגיימינג

AMIR7710

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? .3000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנסות לחסוך .

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?200

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? תכני HD משחקים , עריכת ודיאו מינימלית.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). SONY VEAGAS 12

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. GTA V MW3 , BF3, וכדומה...

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1280 על 1024, 20 אינטש.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? כמה שיותר גבוהות...

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? כן, כונן קשיח, כונן דיסקים.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)?4

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא,

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). תמיכה ב - 3 SATA... עדיף שיהיה מבוסס על INTEL ו NIVIDIA, למעבד חשבתי על Intel Ivy Bridge i5 3450 Socket 1155 6MB 3.1Ghz TraY

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא

תודה לעוזרים!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שלום וברוך הבא לפורום.

להלן מפרט אפשרי. אין צורך בכרטיס מסך חזק במיוחד שכן הרזולוציה שלך תחנוק אותו.

המפרט הבא יריץ לך משחקים מודרניים על הגדרות גרפיות גבוהות לרוב, אך במשחקים הכבדים מאוד תצטרך להתפשר על הגדרות מכבידות במיוחד כמו פילטרים (AA וכדומה).

כרטיס מסך חזק יותר ממילא יגרום לחריגה מן התקציב, תוך כדי התפשרות בשאר החומרה.

* שים לב שהכונן הקשיח שלך והצורב צריכים להיות עם חיבור SATA (ולא IDE).

מעבד:

Intel Ivy Bridge Core i5 3550 Socket 1155 6MB 3.3Ghz Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪943

קירור למעבד:

ZALMAN CNPS5X SI EDITION - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪137

לוח אם:

Gigabyte GA-B75M-D3H

כמות: 1 - מחיר: ₪385

מארז:

SilverStone Precision Black X2 120MM V2 + USB 3.0 + Silverstone Strider 500W- ברכישת מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪540

זיכרון:

4Gb 1600 KINGSTON HYPER X BLUE - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 2 - מחיר: ₪115

כרטיס מסך:

MSI GTX460 2GB GDDR5 HDMI DVI BULK - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪399

סה"כ: ₪2634

.

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 2582 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/fg9eb3cs[/url

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מה שחשבתי עליו... אם כבר GTX 460 אז מערך מרובה כרטיסים ואני לא רוצה...

מארז הרבה יותר פשוט, ומה ההבדל בין המעבד שאני הצעתי לזה שאתה הצעתה ?

מה עם ? ללוח אם יש תמיכה ב - USB/ SATA 3 ?

אם אפשר טיפה יותר פירוט... תודה בכל מקרה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מה שחשבתי עליו... אם כבר GTX 460 אז מערך מרובה כרטיסים ואני לא רוצה...

מה זאת אומרת לא מה שחשבת?

בשביל 2 כרטיסים שכאלו אתה תצטרך להכניס למפרט ספק חזק יותר ולוח-אם תומך. תהיה חריגה של מאות שקלים מהתקציב שלך.

כך או כך, כפי שאמרתי- הרזולוציה שלך אינה גבוהה לכן ברוב המשחקים פשוט לא תרגיש הבדל.

מארז הרבה יותר פשוט, ומה ההבדל בין המעבד שאני הצעתי לזה שאתה הצעתה ?

המארז אומנם פשוט יחסית אך איכותי. יש לך העדפות למארזים אחרים? אם כן, רשום אותם ואגיד לך מי מהם הכי עדיף.

בנוגע למעבד- זה ששמתי לך מעט חזק יותר.

מה עם ? ללוח אם יש תמיכה ב - USB/ SATA 3 ?

ספק הכח איכותי כלול בבאנדל של המארז.

ללוח האם יש תמיכה בשני חיבורי USB3 ושני חיבור SATA3. לא קשה להכנס לאתר הבית של המוצר ולבדוק זאת.

אין לי בעיה לפרט על מה שתרצה, מדובר פה על אלפי שקלים וחשוב שתדע מה שאתה קונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון כרטיס מסך שכזה הוא מאוד לא משתלם לבד, זה מה שרציתי להגיד, אני מצטער על כך שלא כתבתי זאת בצורה יותר ברורה...

אני אבקש מארז לחוד וספק לחוד... אני יודע שהמעבד שהצעתה מעט יותר טוב אך השאלה שלי היא האם זה משתלם ?

חלוקת הכספים שלי עובדת קח :

2000 ש"ח - מעבד וכרטיס מסך

1000 ש"ח - כל השאר...

אני בטוח שאתה חושב שזה מוגזם אבל ממה שאני בדקתי זה מאוד אפשרי !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- כרטיס מסך נקבע האם הוא משתלם או לא לפי רמת הביצועים שאתה מקבל ממנו, ביחס לכמה שאתה משלם.

לא יודע אם שמת לב, הכרטיס בחנות הזו עולה כ-400 שקלים. על מנת להשוות אותו לכרטיס אחר, כוחו דומה ל-HD6850 שעולה סביב ה-650 שקלים. הכרטיס הזה ככל הנראה אחד המשתלמים ביותר.

- בכללי המארז והספק באים לחוד. בחנות הנ"ל עשו מבצע אם אתה קונה את שניהם ביחד.

- לא מבצעים חלוקה מראש של החומרה, אחרת המפרט שיצא לך יהיה מאוד לא מאוזן (כלומר חומרה גנרית וצווארי-בקבוק למניהם).

- אם אתה רוצה כרטיס מסך חזק יותר, ניתן להכניס למפרטך HD7850 (כרטיסי מסך של אינם משתלמים בטווח מחירים זה, לא כיום).

- שני המעבדים- 3550 ו-3450 משתלמים באותו המידה. הפרש הביצועים שלהם דומה להפרש המחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את הכרטיס מסך הזה, הוא לא מתאים לי. אני לא עשיתי חלוקה לחומרה, הרעיון הוא תקציב ומחיר כללי על מנת לא להשקיע כסף מיותר.

כרטיס המסך שהצעת כמה הוא משתלם ? מחיר ? אם אפשר גרף של ביצועים כמו שיש לכל כרטיס.

בנוגע לספק והמארז, האם אני יכול לבחור מארז אחר באותו מחיר ? אני פשוט לא ממש אהבתי אותו.

אני יודע שאתה לא נביא אך האם בעוד שנתיים לדוגמא המפרט שאתה מציע לי יוכל עדין להציע לי ביצועים גבוהים בין אם משחקים או תוכנות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי סיבות עיקריות :

GTX 460 הוא כרטיס מסך יחסית ישן (אם אני לא טועה משנת 2010) ולכן במחשבה לעתיד בעוד שנתיים לדוגמא הוא לא יהיה מספיק טוב.

דבר שני בתחילה חשבתי לעשות מערך של שני כרטיסים מסוג זה, בדרך קראתי מספר ביקורות שאמרו שלבד כרטיס מסך זה הוא מאוד לא משתלם.

אם אפשר תענה לי על השאלות מהתגובה הקודמת שלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה די סותר את עצמך (בלי שאתה מודע לכך).

מצד אחד אתה רוצה מפרט שיתאים עבורך לגיימינג, אך ללא בזבוז כסף מיותר- וזה בדיוק מה שבניתי עבורך וחסכתי לך מעל 400 שקלים.

מצד שני, אתה אומר לי שהכרטיס ששמתי לך הוא לא משתלם (או חלש מדי?)- כאשר במחיר זה, הוא אחד המשתלמים ביותר.

בנוגע למארז- רשום פה את המארזים שאהבת ונרשום לך איזה מהם הכי עדיף.

בעוד שנתיים יכול להיות שהוא יריץ לך משחקים על הגדרות גרפיות גבוהות, יכול להיות בינוניות ומטה- אין לדעת, כמו שאמרת- אף אחד פה לא נביא.

כמובן שאם תקח כרטיס מסך חזק יותר הוא יחזיק לך יותר זמן, אבל פה אתה חוסך כמה מאות שקלים שתוך להעזר בהם בעתיד כאשר תחליף לכרטיס מסך חדיש יותר. להשקיע הכל בבת אחת במחשב במטרה שהוא יחזיק כמה שיותר זמן זה אף פעם לא עובד בתחום המחשבים. שדרוגים זאת הדרך הנכונה (והיחידה) לשמור על ביצועי המחשב לאורך זמן.

זה שאתה אומר שהכרטיס ישן מדי, זה יכול להשפיע על המון דברים. במקרה הזה, זה משפיע אך ורק על צריכת החשמל. אם אתה רוצה להשוות אותו לכרטיס מודרני, מדובר על כרטיס שחזק יותר מ-GTX550TI.

ומי אמר לך שלבד הכרטיס הזה, במחיר הזה, לא משתלם? וכמו שאמרתי- הרזולוציה שלך נמוכה ולכן תהווה מגבלה למערכים שכאלה וכרטיסים חזקים יותר.

אם אתה רוצה לבדוק את ביצועי הכרטיס- חפש סקירות שלו ברשת, לא חסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתבין שזו גרסה עם 2GB זיכרון ב-, היא עולה רק 400 ש"ח במקום כ-700. הכרטיס הזה מביא לך את הביצועים הטובים ביותר, במחיר זה. זה שהוא ישן לא אומר שהוא לא משתלם, בעיקר לרזולוציה שלך, שכרטיסים מדור 2XX של ו-4XXX של AMD/ATI יספיקו בלי בעיה (וגם ישנים יותר). הכרטיס מצוין, אתה יכול להיות בראש שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודעים מה ? רק בגלל שתי התגובות האחרונות אני אבדוק טיפה על הכרטיס, למרות שהוא ישן בו נראה מה הוא שווה !

אני חיפשתי כל היום מארז אבל לא מצאתי משהו מתאים.. אני צריך מארז במחיר של לא יותר מ - 200 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז בפחות מ-200 שקלים הוא טיפה בעייתי. לרוב מארזים שכאלה לא איכותיים במיוחד ו/או כוללים רק מאוורר אחד (למערכת כמו שלך, לקבלת זרימת אויר וקירור תקינה, אמליץ על 2). לפי מה שאני רואה, יש מארזים איכותיים ומאווררים בכ-350~ שקלים. ספק כח ניתן לקחת את הדגם הזה.

אם אתה מחפש מארז עם אורות ולדים, תצטרך לרכוש את אותם הלדים בנפרד בכמה עשרות שקלים. עם כל הדברים הללו שעולים פחות מ-200 שקלים לרוב גנריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתחיל לסגור פה את המפרט...

שכחתי לציין שבעוד שנה או שנתיים אני אקנה מסך חדש בטכנולוגיית FHD ולכן כרטיס זה לא יהיה אפקטיבי.

אני חושב שאפשר יהיה לקחת את המפרט הבא :

מעבד:

Intel Ivy Bridge Core i5 3550 Socket 1155 6MB 3.3Ghz Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪943

קירור למעבד:

כמות: 1 - מחיר: ₪46

לוח אם:

Gigabyte GA-B75M-D3H

כמות: 1 - מחיר: ₪385

מארז:

SilverStone Precision Black X2 120MM V2 + USB 3.0 + Silverstone Strider 500W- ברכישת מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪540

זיכרון:

4Gb 1600 HYPER X BLUE - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 2 - מחיר: ₪115

חשבתי על כרטיס המסך GTX 550 TI מה דעתכם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...