WINDOWS 7 אין סאונד דרך HDMI - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

WINDOWS 7 אין סאונד דרך HDMI

fakeman

Recommended Posts

ערב טוב

אני רוצה לחבר את הרסיבר למחשב דרך במקום דרך כבל אופטי כדי לתמוך בפורמטי אודיו HD. הבעיה שהמחשב לא מזהה את הרסיבר לאחר החיבור הוא ממשיך לרשום לא מחובר. זה אחרי עדכון דריבר כרטיס המסך ואחרי שעברתי כמעט על כל פוסט אפשרי בנושא בפורומים מחו"ל. ניסיתי 3 כבלים שונים של כדי לוודא שאין בעיה בכבל. חשוב לציין שאתמול הצלחתי לשמוע סאונד דרך אבל אחרי RESTART של המחשב הסאונד נעלם וכתוב ש HDMI לא מחובר בהתקני הקול. מה לעשות?

כרטיס המסך:SHAFFIRE HD5870

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחבר את הרסיבר למחשב דרך במקום דרך כבל אופטי כדי לתמוך בפורמטי אודיו

קודם כל, מי הכניס לך לראש שכבל אופטי לא תומך פורמטי אודיו שהHDMI תומך? (אולי עדיף שתבהיר את כוונתך מהו פורמט HD עבורך(רמז, מיותר)).

אחרי RESTART של המחשב הסאונד נעלם וכתוב ש לא מחובר בהתקני הקול.

אתה מתכוון לכך שהוא "מזהה" אותו אבל כותב שהוא לא פעיל? או שהוא לא מציג אותו בהתקני הקול בכלל?בכל מקרה תמונה של כל התקני הקול שלך כעת במחשב תוכל לעזור.

לא שאני לא סומך עליך חלילה, אבל איזו גירסא של דרייבר לכ.מסך יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה.. לא כל כך הבנתי את הקטע עם הציטוטים ציטטת את עצמך לא ברור

לגבי הפורמטי אודיו שכבל אופטי לא תומך בהם לעומת כבל הם:DTS HD ו-DOLBY TRUEHD

גרסת הדרייבר של הכרטיס מסך היא 2012.0405.2205.37728

עכשיו ניסיתי לחבר את המחשב לרסיבר, ואת הרסיבר למסך מחשב כך שהתמונה תעבור דרך הרסיבר והוא עובד!מוציא סאונד לרמקולים ותמונה למסך מחשב ומזהה חיבור . אבל החסרון הוא שאם אני רוצה סתם לבדוק משהו במחשב אני תלוי ברסיבר.

אז החזרתי את המצב לקדמותו-המחשב מחובר לרסיבר, המחשב מחובר למסך מחשב(DELL U2412M) וזה פועל. אחרי RESTART של המחשב או RESTART של הרסיבר עוד פעם אותה הודעה לא מחובר. ושוב כדי שזה יפעל אני צריך לעבור לצורת חיבור השניה(חיבור מחשב לרסיבר,ורסיבר למסך מחשב) ואז להחזיר לראשונה(כי היא נוחה יותר-מחשב למסך מחשב, מחשב לרסיבר)

וכך אחרי כל RESTART אני צריך לעשות חיבורים וניתוקים. לא מבין מה הבעיה של ה-WINDOWS 7 הזה זה לא נראה לי הגיוני כי ברגע שהוא מזהה אותו למה אחרי RESTART הוא פתאום חושב שה- מנותק?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי את ההערה על הפורמטים הספציפיים שאתה מדבר עליהם. למרבה הצער בטעות חשבתי שקראתי את: http://en.wikipedia.org/wiki/TOSLINK

חמק מעיניי פרט מאוד "זניח":except Dolby Digital Plus, TrueHD, and DTS HD audio streams :kopfpatsch: (אני מאשים את השעה).

עכשיו, בעניין הדרייבר. אתה התקנת אותו כ"ידני"? (אתה בוחר אילו כלי עזר לכ.מסך להתקין ואילו לא) כי שם קיים כלי מאוד חשוב לHDMI PLUGIN שאולי פספסת...

בהנחה שכן, נסה את Driver Sweeper בגרסתו האחרונה: 3.2.0 (אחרי שהסרת אותו דרך לוח הבקרה) ותסיר כל קשר לכ.מסך מהמחשב.

לאחר מכן תתקין אותו ותבחר את האופציה "costume" ותוודה שאתה מתקין את הפלאגין של הHDMI.

בלי שום קשר גם לא הבאת לי את התמונה שביקשתי.

בקשר לציטוטים... אני גם נאלץ להאשים את השעה ;)

בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן התקנתי את הדרייבר ידני ווידאתי שמסומן הפלאגין של HDMI AUDIO.

עכשיו הוא התחיל לזהות את הרסיבר משום מה ויש בעיה גדולה יותר לצערי. כדי להשתמש בסאונד דרך HDMI אני צריך להוציא גם תמונה דרך HDMI. משום מה הוא מראה שה-HDMI מנותק אלא אם כן אני מוציא לרסיבר גם תמונה ולכן הדרך היחידה היא לעשות שולחן עבודה משוכפל.(למסך מחשב ולרסיבר) ברגע שאני עושה שולחן עבודה משוכפל משום מה הרזולוציה המקסימלית שאני יכול לקבוע היא 1920X1080 ואני מתחיל להתחרט שקניתי את ה- U2412M שעובד ב-1920X1200. הרזולוציה הזאת עושה אותו הרבה פחות חד.

1. האם יש דרך לקבוע להוציא רק דרך HDMI?

2.איך אפשר לקבל חזרה אין הרזולוציה 1920X1200?

איזה מסובך זה אין דברים כאלה

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן.

זה על מצב תצוגה מורחב בכרטיס מסך(מוציא סאונד ותמונה למסך מחשב+רסיבר אחד ליד השני) ולכן הוא מוציא סאונד דרך .

במצב הזה הרזולוציה המקסימלית שאני מקבל היא 1920X1080(במקום 1920X1200)

mdddmnimojyv.jpg

jm5wmmgyoyqd.jpg

http://www .siz .co.il/view/jm5wmmgyoyqd.jpg.htm (למחוק רווחים)

האופציה הנוספת היא להוציא רק למסך מחשב ואז כתוב מנותק.

*עכשיו עדכון. שיחקתי קצת עם זה ועכשיו אני רואה שלמחשב אני מקבל 1920X1200 ולרסיבר 1920X1080 שזה בעיקרון מה שרציתי נראה כמה זמן זה יחזיק..

אגב אם כבר אתה עוזר לי יש מצב לעוד משהו קטן?

יש לי בעיה עם מהממיר YES. אני מצליח להוציא דרך כבל RCA אבל הבנתי שזה לא איכותי. לכן חיברתי את הממיר דרך כבל אופטי או דרך קוקסיאלי ודרך שניהם אני לא מצליח לקבל רק דרך כבל RCA. האם זה הגדרות כלשהם ב-YES שאני צריך לעשות?

תודה רבה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ברכות על כך שהצלחנו לעזור לך :xyxthumbs:

את התמונה שהבאת אני לא מצליח לראות, אם תוכל להעלות אותה לimageshack להבא יהיה עדיף תמיד, אבל במקרה שלך כבר הסתדרת.

בקשר לממיר YES שלך, כן, אכן צריך להגדיר בממיר שיוציא את הסאונד דרך הכבל אופטי.

אצלי בממיר (אומנם זה HOT אבל דיי דומה בכולם) נכנסתי להגדרות הממיר עצמו והדבר היחידי ששיניתי שם זה שאפשרתי לממיר להוציא את הסאונד שלו ל"סראונד"... נשמע הזוי קצת אומנם אבל עם הניסיון שלי ממירי YES זה בדרך-כלל יותר פשוט.

תעדכן אם תסתבך.

בברכה [=

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים צריך את הטאץ' הנכון :hat:

אבל עדיין לדעתי 7 ממש לא חכם. אני לא מבין למה אי אפשר להגדיר משהו מאוד פשוט. תמונה להוציא דרך X וסאונד דרך Y למה אני חייב להוציא את שניהם דרך אותו מקור מה ההגיון. אם אתה מכיר תוכנה או דרך כלשהיא לעשות את זה זה יעזור לי מאוד. כי אחרי אתחול המחשב או משהו כזה בטח ההגדרות(שאין לי מושג איך הגדרתי) ימחקו ואני אמצא את עצמי באותו סיפור. ישבתי על זה איזה 4 שעות התקנתי ותוכנות ועוד מכל מני מקומות באינטרנט מקווה שהסיפור הזה נסגר למה אין לי כח לזה שוב..

לגבי ה-YES אני מחפש את ההגדרה הזאת שאמרת או משהו קשור לזה ואין כלום. עכשיו בדקתי דרך כבל אופטי זה עובר, אבל דרך קוקסיאלי לא עובר. כבל אופטי יש לי מטר וחצי הוא לא מספיק ארוך בשביל לחבר אותו ככה לתמיד. כבל קוקסיאלי קניתי 5 מטר ככה שהוא מספיק באורך אבל לא עובר . מה יכולה להיות הסיבה לכך?

האמת שכדי לשלול את הבעיה של הכבל חיברתי את המחשב לרסיבר בכבל קוקסיאלי כדי לבדוק אם הכבל עובד וגם פה אני לא מקבל . צירוף מקרים או שהכבל מקולקל? דווקא כבל נראה עבה רציני עם מחברי זהב מוזר שהוא לא עובד..

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אחי, לא יודע איך להסביר את זה הכי פשוט שאפשר אבל... אם זה עובד אז זה עובד, אין צורך לבכות על חלב שאפילו עוד לא נשפך [=

במקרה הכי גרוע יש לך "אותנו" פה.

בקשר לYES נסה לנתק את כל כניסות האודיו מהממיר שאתה מחבר אותו: מחשב-ממיר (את הקאוקסיאלי).

פשפש בין מצבי הממיר השונים (DVD,CD,AUX) תראה אם זה עוזר, בקשר לכבל עצמו... נסה במידת יכולתך לבדוק על "אמת" אם הוא תקין חד-משמעית או לא.

ואיזה כ.קול יש לך במחשב בכלל? האם הגדרת לו שהשמע יצא דרך הכבל קאוקסיאלי בכלל?!?

שמח לעזור

בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק מנסה להקדים תרופה למכה D:

אגב ברור שזה לא האפשרות המיטבית. במעבר בין הכניסות של הרסיבר אני מקבל ל-2 שניות בערך מסך שחור במחשב.

אם המחשב היה מוציא תמונה רק למסך מחשב זה לא היה קורה. באג נוסף שהסידור סמלים אוטומטי בשולחן עבודה לא עובד כמו שצריך הוא מחסיר שורה או שתיים כך שפתרון יותר טוב מבורך.

לגבי הכבל קוקסיאלי כמובן שהגדרתי שהשמע יצא דרכו בחיבור למחשב בכל זאת לא עובד. ניסיתי כבל אחר לחבר לממיר של ה-YES עדיין לא עובד. תאמין לי צריך לעשות תואר רק בשביל לחבר מערכת למחשב.

מחר כנראה בא אלי טכנאי שמתקין לי את המערכת אם הוא יצליח לסדר אני אעדכן. אם יש לך רעיון בינתיים אשמח לשמוע.

תודה רבה אחי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי צריך לעשות תואר רק בשביל לחבר מערכת למחשב.

מחזק

אם יש לך רעיון בינתיים אשמח לשמוע.

ענית לעצמך [=

עכשיו ברצינות... איזה "כבל אחר" נסית לחבר לממיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל RCA הוא גם יכול להתחבר לחיבור SPDIF קוקסיאלי. אבל את זה אני אשאיר לטכנאי

מה שהוא לא יכול לעזור לי זה מה שקשור למחשב. והבעיה שלי עכשיו היא כזאת:

יש לי כרטיס מסך SHAFFIRE HD5870 שתומך ב:(נלקח ממפרט הכרטיס מסך)

"Supports AC-3, AAC, Dolby TrueHD and DTS Master Audio formats"

"Output protected high bit rate 7.1 channel surround sound over with no additional cables required"

מצד שני כשאני לוחץ מאפיינים על בהתקני הקול אני מקבל תמיכה של מקסימום 2 ערוצים במקסימום 48KHZ בלי תמיכה אפילו ב-DTS.

מימין זה איך שזה אמור להיראות(נלקח מהאינטרנט) משמאל זה מה שאני רואה. שים לב שהתיבה שבה רשום את כל הפורמטים ריקה ורשום לי מספר ערוצים מירבי:2 אפילו לא 5.(הכרטיס מסך שלי תומך ב-7.1)

hdmit.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון יש לי כרטיס דומה HD5850 shaffire

וגם לי שאני בדקתי עכשיו הוא מראה בערך את אותם הנתונים למרות שמעולם הוא לא עשה לי בעיות...

אני דיי לחוץ כי אני צריך לחזור לצבא אבל אני יראה לך רק את מה שהוא כותב לי שאני לוחץ על המאפיינים שלו.

מה לעשות עם המיידע הזה כבר תלוי בך:

http://imageshack.us/photo/my-images/9/94236576.jpg/

הוא מראה שאצלי יש יותר סיביות מאשר אצלך, לצערי אין לי זמן לדסקס איתך יותר על הנושא לפני שהטכנאי מגיע...

שבוע טוב

בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה

על הדרך אני אפרסם גם פתרון לבעיה.(המדריך השלם בקישור המצורף) צריך להוריד את: Realtek ATI HDMI Audio Driver מהלינק הראשון בגוגל כשאתה מחפש אותו ולעשות RESTART למחשב. זה מסדר את הבעיה של התמיכה בפורמטי אודיו בHDCP ובסיביות גבוהות יותר.

שים לב שכדאי גם לך לעשות את זה זה תקף לכל סדרה HD5XXX של ATI כדי שבאמת יהיה אפשר לקבל את כל הפורמטים החדשים.

לאחר מכן תיפתח הגדרה בכרטיס קול בצד ימין יתווסף חיבור HDMI תלחץ עליו ושם תגדיר 5.1 במקום סטראו.

לגבי התוכנה VLC לא תומך לי בפורמטי האודיו החדשים הכי טוב שאני משיג איתו זה DTS. לכן יש את WINDOWS PLAYER CLASSIC HOME CINEMA שמגדירים אותו לפי המדריך הבא:

http://www.mediasmartserver.net/2010/02/02/guide-setting-up-bitstreaming-with-your-windows-7-htpc-part-i/

אחרי המדריך אני כבר מקבל DTS-HD מהרסיבר. עד פה הכל מסודר.

לגבי העניין של התצוגה היא עוד פעם ירדה לי ל-1920X1080 ואני רואה הכל מרוח. אני חושב שהבנתי לאיזה מצב אני אמור לשאוף להגיע. למצב תצוגה מורחבת הבעיה שבמצב הזה כל הסמלים בשולחן עבודה ושורת המשימות נעלמים. מה אפשר לעשות?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...