חוטים של שנאי - איזה פלוס ואיזה מינוס - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוטים של שנאי - איזה פלוס ואיזה מינוס

elic05

Recommended Posts

מאוורר מארז מכיל מנוע brushless. הוא מכיל מעגל אלקטרוני שלא עובד בקוטביות הפוכה. אם תחבר אותו למתח הפוך הוא לא יעבוד בכלל - לא יהפוך כיוון כמו מנוע אם מברשות

אם תחבר אותו ל AC יכול להיות שהוא יעבוד (כנראה חלש יותר) ויכול להיות שלא, תלוי כמה טוב המעגל מצליח לנצל את ה 1/2 מהזמן שהמתח מגיע בכיוון הנכון. יכול להיות גם שתדפוק אותו כי המתח המקס' ב AC הוא X1.41 מהמתח הממוצע - מתח 12V AC מגיע ל 17V מקסימום (100 פעמים בשניה) וזה יכול להיות יותר מידי לצ'יפ שמפעיל את המנוע

אופס, צודק .

כנראה צדקתי ברעיון וטעיתי בדוגמה ,

אני כבר המון שנים מתעסק עם מחשבים ואף פעם לא יצא לי לנסות להפוך את הקוטביות במאוורר של המחשב

בדקתי כעת ואתה צודק, תודה רבה , כל יום לומדים דברים חדשים .

בנוגע לספק AC, יש לי רמקולים של 4.1 שהביאו לי מחו"ל לפני 10 שנים ,ואז קניתי להם מתאם ל-110V מיוחד שעלה 80 ש"ח

ורק לפני כמה חודשים יצא לי להעביר אותם שוב ואז שמתי לב שהספק שלהם הוא AC 12V

אבל משאלה דומה בפורום אחר בנוגע למודם של שהגיע עם ספק AC ,הבנתי שגם המוצרים שמקבלים AC בדר"כ מישרים את הזרם

ולכן אפשר להפעיל אותם גם עם ספק DC ואז בדקתי ואכן הרמקולים עבדו עם ספק רגיל 12V DC .

תודה לכולם וכל טוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוצמזה שנאי AC מתאים בהחלט - הוא פשוט יגרום לאור להיות קופץ מעצבן כזה (וניתן לסדר את זה אם 4 דיודות) אבל לא גורם לנזקכנל חיבור הפס למתח הפוך הוא לא יעבוד אבל לא נגרם נזק

ממתח אחורי של לדים קטן מאוד. 4~5V. אמנם כאן הם כמה בטור, אבל לאורך זמן במתח AC (שמגיע לפיקים של 20V בלי עומס) הם ישרפו.

שנאי נטבע ככינוי לכל יחידת הספק כוח שנותנת DC, תן לי לנסח את השאלה מחדש-

איפה נתקלת לאחרונה במכשיר ביתי בעל ac?

ראוטרים, מודמים, טלפונים (כל הטלפונים של סימנס), מנורות הלוגן שולחניות, 2.1/5.1 למחשב, מגברים זעירים עם ספק חיצוני וכדומה. וזה מבלי להזכיר ציוד אודיו מקצועי כמו מיקסרים, כרטיסי קול מקצועיים וכו'.

בסביבת העבודה שלי כרגע יש יותר שנאי AC מאשר ספקי DC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהרבה ראוטרים וכו' הכניסה של המתח עוברת דרך 4 דיודות ולפעמים גם דרך ממיר DC-DC שלם שמייצב את המתח למה שהראוטר צריך (כנראה 5V)

יותר מזה בהרבה מקרים אל הקופסה של הראוטר ואל המעגל בפנים (לייד התקע) כתובים דברים שונים (AC, DC, מתחים בטווח של עד 1.5X אחד מהשני....) כנראה שלחלק גדול מהם זה לא באמת משנה. הראוטר שלי למשל הגיע אם שנאי של 15V AC ואני מפעיל אותו אם 12V DC מספק של מחשב

יש נקודה אחת בהפעלת דברים מ DC שנבנו לעבוד מ AC : במיישר יש 4 דיודות שב AC כל אחת עובדת 1/2 מהזמן, ולכן ניתן להעביר בהם זרם עד המקסימום שמותר במפרט שלהם ואוליי קצת יותר. אם מחברים את המעגל מ DC אז 2 דיודות יוליכו כל הזמן ו 2 לא יעשו כלום, אם בבנייה לא לקחו מקדם ביטחון למקרה הזה ה 2 שמוליכות יכולות להתחמם ולהישרף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רתכת (תמדוד מה טווח המתחים קודם, כמו כן בדרך כלל רתכות מוציאות DC או Pulsed DC ולא AC)

שנאי לפיקוד/בקרה מחנויות חשמל תעשיה (רוב הסיכויים שיהיה משהוא כמו 2x18V או 2x24V)

טרואידים של מנורות הלוגן - כניסות ל 240V במקביל ויציאות 12V בטור (בצורה שהמתחים מתחברים ביחד ולא מבטלים אחד את השני)

בנייה מחדש של שנאי של מיקרוגל - את הסליל הראשוני של 240V תשאיר כמו שהוא, את המשני תפרק ותבנה מחדש אם חוט שנאים של כמה mm^2. זה דיי הולך להיות בעיה להכניס את החוט בצורה צמודה בלי לשרוט את הבידוד ממנו

ציוד אלקטרוניקה ישן כלשהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...