חוטים של שנאי - איזה פלוס ואיזה מינוס - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוטים של שנאי - איזה פלוס ואיזה מינוס

elic05

Recommended Posts

קניתי רצועה של לדים

אני רוצה להדליק אותה באמצעות שנאי של מודם ישן שיש לו נתונים מתאים לרצועה שלי

חתחתי את החיבור של השנאי והפרדתי את החוטים כדי לחבר אחד לפלוס של הלדים ואחד למינוס שלהם

שני החוטים שחורים

איך אדע איזה פלוס ואיזה מינוס? (ללא ציוד אלקטרוניקה מיוחד, יש לי טסטר שמראה מתח ועל כל אחד מהחוטים הוא מראה 12 וולט)

אם אין לי אפשרות לדעת, האם כדאי לנסות או שחיבור הפוך יזיק?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקח מולטימטר , תחבר את אחד הכבלים של המולטיטר לשקע של מדידת מתח ואת השני לCOM. תבחר מצב של עד 20V למדידה.

תיקח את החוט שחיברת לשקע של מדידת המתח ותיגע איתו באחד הכבלים ועם זה שחיברת לCOM תחבר את השני.

אם כתוב 12- אז מה שמחובר לCOM הוא + ומה שמחובר לשקע של מדידת המתח הוא - . אם מופיע 12 V אז ההפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה רצועת לדים יש לך ?

לפי דעתי אם זאת רצועה פשוטה עם נגד מובנה בקבוצות של 3 לדים אפשר לחבר ולנסות גם אם תחבר הפוך אני לא חושב שיקרה משהו, אבל יכול להיות שאני טועה.

איזה שנאי זה ? הוא כבד (יחסית) ?

יש לך אפשרות לפרק אותו ? לפי הצורה שהקבלים מחוברים שם אפשר לדעת מה ה+ וה-, עדיף שלא תיגע בקבלים למרות שאם יש לך שנאי פשוט ולא ממותג (כבד) לא אמורים להיות קבלים עם מתח גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוצמזה שנאי AC מתאים בהחלט - הוא פשוט יגרום לאור להיות קופץ מעצבן כזה (וניתן לסדר את זה אם 4 דיודות) אבל לא גורם לנזק

כנל חיבור הפס למתח הפוך הוא לא יעבוד אבל לא נגרם נזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שהסתדרת, ובכל זאת אם תרצה פתרון לחידה

קח מאוורר כמו זה שבמארז שלך, חבר אותו לשנאי ותראה אם כיוון הרוח תואם לחץ המסומן עליו

אם לא אז החיבורים הפוכים .

כל טוב ושבוע טוב אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוורר מארז מכיל מנוע brushless. הוא מכיל מעגל אלקטרוני שלא עובד בקוטביות הפוכה. אם תחבר אותו למתח הפוך הוא לא יעבוד בכלל - לא יהפוך כיוון כמו מנוע אם מברשות

אם תחבר אותו ל AC יכול להיות שהוא יעבוד (כנראה חלש יותר) ויכול להיות שלא, תלוי כמה טוב המעגל מצליח לנצל את ה 1/2 מהזמן שהמתח מגיע בכיוון הנכון. יכול להיות גם שתדפוק אותו כי המתח המקס' ב AC הוא X1.41 מהמתח הממוצע - מתח 12V AC מגיע ל 17V מקסימום (100 פעמים בשניה) וזה יכול להיות יותר מידי לצ'יפ שמפעיל את המנוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...