לפרק חשמל סטטי ממחשב - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפרק חשמל סטטי ממחשב

Ivan

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי העניין החשמלי, מה אני צריך לעשות כדי לא לדפוק רכיבים כשאני מפרק את המחשב או חלקים ממנו?

כמה דולרים......

http://www.google.com/search?q=ESD+STRAP&hl=en&newwindow=1&prmd=imvns&source=univ&tbm=shop&tbo=u&sa=X&ei=ogZ4T-HCK9Dt8QOWquy0DQ&ved=0CEYQrQQ&biw=989&bih=413

לובש ומחבר קרוקודיל למארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח זה רציני? כשאני משלם כסף למעבדה עבור הרכבה של מחשב ורכיבים הם משתמשים בקרוקודיל הזה?

הפירוק שאני מבצע מסתכם בהרכבה/הסרה של דיסק קשיח או ... עדיין יש סיכון ומומלץ לי לא להתעסק?

הפלסטיק שמכסה את הרכיבים לא מבודד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציני מאד מאד!

מעבדה או חנות בשכונה ? ואין הרבה מקצועיות בארץ...

אפילו השקית וקופסאות (כהות כאלו) שרכיב מגיע בה מוליכות חשמל ולקופסה כזה יש שקע

לכבל שמחבר אותה לאדמה. ויש גם שטיחים קטנים לסים על שולחן עבודה.

זה הניצוץ ובזזזזז המרגיז שאתה מרגיש מחשמל סטטי מגיע לאלפי וולטים !

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שטויות. התעסקתי עם עשרות רכיבי חומרה ואף פעם הם לא מתו לי מחשמל סטטי..

אני מדבר על 3 שניות. רוב האנשים לא יספיקו אפילו ללחוץ. וזה לא חשמל סטטי. אה, ועיקר שכחתי; אין שום סיבה לעשות את זה...

איך שנוח לכל אחד. אני פשוט עושה את זה כדי לוודא שהמטען החשמלי נפרק (וכן, לא רוצה לחכות 3 שניות). כמובן שאין קשר לחשמל סטטי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע להסביר מבחינת חשמל או רוחות רפאים, אבל קרה לי מספיק פעמים שמחשבים שפשוט לא נדלקו נדלקו יופי טופי אחרי שניתקתי את כבל החשמל מהם, לחצתי פעם פעמים על כפתור ההדלקה וחיברתי חזרה לחשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע להסביר מבחינת חשמל או רוחות רפאים, אבל קרה לי מספיק פעמים שמחשבים שפשוט לא נדלקו נדלקו יופי טופי אחרי שניתקתי את כבל החשמל מהם, לחצתי פעם פעמים על כפתור ההדלקה וחיברתי חזרה לחשמל

זה קורא בגלל קצר/עומס על ספק ומעגל הגנה שלו מופעל.

לעשות ריסט לספק כזה זה רק ניתוק מחשמל.

הלחיצה שלך על הדלקה לא עזרה ולא הפריע לריסט הזה שהוא ניתוק החשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית פריקת מתח לקבלים. כמו שציינתי מקודם קבלים יכולים לאגור מתח גם אחרי ניתוק מהחשמל - להמחשה קח את הפלאש הישן של המצלמות של כיס(בעיקר הישנות, הלא דיגיטאליות), אתה יכול לשמוע אותו נטען, וגם אם אתה מוציא בטריה מהמצלמה עדיין יהיה לך , ועל הצבירת מתח ופריקתו אחראי קבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש שמח שיצא לי להתקל בשרשור הזה...

בכלל לא הייתה לי מודעות לכך שצריך להזהר על הרכיבים כשמפרקים/מרכיבים....

אני מעוניין לקנות ערכה שתהיה לי כשאני מפרק את המחשב ואני לא בטוח מה נחוץ שיהיה לי לשם כך.

ראיתי רצועה ליד באיביי במחיר אפסי: קישור. זה אמין?

יש לי בבית משטח קטן (בערך 400x 320mm) ואני לא יודע אם הגודל שלו מספיק בשביל לפרק עליו מחשב גיימינג.

ראיתי גם דברים כמו כבל הארקה וכפפות ואני ממש לא יודע מה נחוץ בשבילי. אני רק רוצה לוודא שלא אגרום נזק ואני מעדיף להשקיע טיפה כסף בשביל למנוע עוגמת נפש ונזקים.

אני גם לא בטוח מה לחבר לאן ואשמח אם מישהו יוכל להסביר לי איך להשתמש באמצעי ההגנה ובאילו מהם.

תודה רבה! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערכה הזאת היא דיי מברג X וזהו

בקשר לפריקת קבלים אל ידיי ניתוק מהחשמל - לפעמים התופעה לא בגלל קצר ואיפוס מעגל ההפעלה של הספק, אלא לוח שהמעגל בקרה שלו "נתקע" במצב שבו הוא לא מגיבה למפסק ההפעלה או לא עובד כמו שצריך. כשמוציאים את הספק מהחשמל הקבלים נפרקים אחריי כמה זמן (ניתן לפרוק אוצם מהר אל ידיי לחיצה אל מפסק ההפעלה וסגירת מעגל שלוקח זרם), המעגל בקרה של הלוח מפסיק לקבל מתח וזה מאפס אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...