מחשב בסיסי להורים. עד 2000 ש"ח. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב בסיסי להורים. עד 2000 ש"ח.

koby100

Recommended Posts

אני מנסה להרכיב מחשב בסיסי להורים, אבל שיהיה מרכיבים איכותיים.

אני צריך שיהיה לו פוטנציאל לסחוב זמן רב מבלי להזעיק אותי לתיקונים כל שני וחמישי.

1.מה התקציב המקסימאלי? 2000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 200 ש"ח

2. מה שימושי המחשב? עבודה משרדית, גלישה באינטרנט, צפייה בסרטים (עדיף שיתמוך ב HD)

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? מקלדת, עכבר ורמקולים

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 6

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? רק הרכבת מחשב בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין עדיפות. אני גר קרוב לירושלים ולכן יהיה נחמד לקנות מ p-see

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא

אני מתכנן לרכוש גם מסך מסוג DELL U2312HM

==========

אחרי מספר ימים של קריאה בפורומים, הרכבתי את המפרט הבא:

מעבד:

[..] INTEL PENTIUM DUAL CORE S1155 2.6GHz G620 - BOX ₪333

לוח אם:

[..] ASROCK H61M ₪350

כוכב הפורום הוא H61M/U3S3, אבל חשבתי לחסוך מעט מכיוון שאין צורך ב USB 3

זיכרון:

[..] TRANSCEND 4096MB DDR3 1333 CL9 - לרוכשי מחשב חדש ! ₪100

צורב DVD:

[..] NEC DVDRW AD-7280S X24 - BLACK - SATA - זמין במלאי ₪95

לקחתי את הזול ביותר. האם זה סביר?

מארז:

[..] NZXT SOURCE 210 ELITE (BLACK) w/o PSU - FRONT USB3 ₪263

הומלץ בסטיקי של רכיבים מומלצים. היה חשוב לי שקט יחסי ולא מצאתי משהו שקט וזול יותר.

ספק כוח:

[..] ANTEC VP450 - לרוכשי מחשב חדש מעל 2000 ש"ח ! ₪200

הומלץ בסטיקי של רכיבים מומלצים. לא לקחתי 300 מכיוון שאז לא תהיה אפשרות להוסיף בעיד כרטיס מסך.

דיסק קשיח:

[..] HITACHI 1TB SATA3 - לרוכשי מחשב חדש ! - זמין במלאי ₪567

הזול ביותר בקטגוריה. משתלם יותר מ 500.

הרכבת מחשב:

[..] "הרכבה ובדיקות SILVER" - הרכבה + ביצוע בדיקות - אספקת מחשב עד 5 ימי עסקים ₪83

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪1991

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 3% הנחה!

תודה לכל מי שיוכל להציע שיפורים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ה-H61M-HVS בהחלט יחסוך לך פה אם אין דרישה ליציאות מיוחדות.

2. ה-210 נהדר ביחס למחירו, גם ה-EW 380 יאפשר לך הוספת כרטיס מסך בינוני-חזק בעתיד אך כדאי להשאיר מעט מרווח.

3. תחליף את ה-NEC ב- (גם אם מדובר בכמה עשרות שקלים יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה יותם

קיבלתי את ההערה על הצורב.

בנושא לוח אם, לדגם H61M-HVS אין יציאת DVI אותה אני צריך בשביל המסך, לכן בחרתי ב H61M. אני מעדיף לא להשתמש במתאם.

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=H61M-HVS

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=H61M

אגב, אם כבר יורדים במחיר של לוח אם, יש עוד מועמד שנראה לי נחמד מאד: Asus P8H67M LX

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8H67M_LX/

הוא זול מאד ולכאורה מועמד מוביל אם לא צריך USB3

תודה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה מארז קצת יותר קטן יש באותו מחיר של הספק מארז את ANTEC NSK3480 + 380W HE PSU

חוסך 10-15 ס"מ לכל כיווןואמור להיות מארז מצוין ושקט.

חוץ מזה, אני גם מתכנן כבר הרבה זמן על מחשב להורים, ואני יותר ויותר נוטה לכיוון במקום קשיח.

אני לא רואה את ההורים שלי מורידים ספריות או מתקינים תוכנות\משחקים גדולים מדי, ונראה לי ש60GB אמורים להספיק להם לגמרי, אולי בתוספת כונן נוסף ישן שאשיג.

הסיבה היחידה שבגללה עוד לא החלטתי זה שאני לא יודע אם המהירות היא באופן משמועתי יותר גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שברור לך שהמהירות תלויה בשימושים.

אם אתה לא משתמש\דורש גישה מהירה לדיסק הדבר היחידי שתרגיש סביר להניח הוא את ה- עולה מהר יותר ושאר פעולות הגזירה\העתקה, לא צריך להיות הבדל גדול כל עוד אין לך שימוש ברוחב הפס\זמני גישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה מארז קצת יותר קטן יש באותו מחיר של הספק מארז את ANTEC NSK3480 + 380W HE PSU

חוסך 10-15 ס"מ לכל כיווןואמור להיות מארז מצוין ושקט.

המחשב שלי כיום מבוסס על המארז והספק הנ"ל אבל לצערי המחשב לא שקט בכלל.

אם לדייק, יש לי מעבד 5200 עם הקירור הסטנדרטי וכרטיס מסך 4770.

הרפרנס שלי למחשב שקט אלו המחשבים השולחניים של שיש בכל מקום עבודה. כשאתה לידם כמעט אי אפשר לדעת האם המחשב דולק או מכובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שברור לך שהמהירות תלויה בשימושים.

אם אתה לא משתמש\דורש גישה מהירה לדיסק הדבר היחידי שתרגיש סביר להניח הוא את ה-Windows עולה מהר יותר ושאר פעולות הגזירה\העתקה, לא צריך להיות הבדל גדול כל עוד אין לך שימוש ברוחב הפס\זמני גישה.

זה העניין, לא ברור לי עד כמה זה באמת ישנה לשימוש יומיומי. כמה הווינדוס, האקספלורר שלהם או תוכנת המיילים באמת פונים להרד דיסק.

אני מניח שלא הרבה, אבל אם רק תוכנות כבדות ומשחקים גדולים פונים הרבה לקשיח, ואותם לא כדאי כ"כ לשים על כי הוא יסתם תוך שניה (רבע הולך רק לווינדוס), אז למי בעצם הוא כן טוב?

המחשב שלי כיום מבוסס על המארז והספק הנ"ל אבל לצערי המחשב לא שקט בכלל.

זה מטריד מאוד. התחלתי ממש לחבב את הרעיון של מארז קומפקטי כזה (אם כי הוא נראה קצת מכוער בתמונות) שמאפשר שימוש בספק סטנדרטי, לא עולה הרבה יותר מדי והיה אמור להיות שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה העניין, לא ברור לי עד כמה זה באמת ישנה לשימוש יומיומי. כמה הווינדוס, האקספלורר שלהם או תוכנת המיילים באמת פונים להרד דיסק.

אני מניח שלא הרבה, אבל אם רק תוכנות כבדות ומשחקים גדולים פונים הרבה לקשיח, ואותם לא כדאי כ"כ לשים על כי הוא יסתם תוך שניה (רבע הולך רק לווינדוס), אז למי בעצם הוא כן טוב?

עריכה גרפית\תלת מימד תוכנות שצורכות ביצועי I\O דורשי מערכת חרישית במיוחד או סתם אנשים שהתקציב שלהם מאפשר להוציא 500 ש"ח על כונן בנפח של 64GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...