דיאלוגים בסרטים נשמעים חלש במערכת קולנוע ביתית - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיאלוגים בסרטים נשמעים חלש במערכת קולנוע ביתית

Animor

Recommended Posts

שלום,

יש לי בעיה מציקה. יש לי מערכת קולנוע ביתי פשוטה יחסית, אבל למרות זאת עדיין אמורה להיות מסוגלת לנגן סרטים ב-dvd/blu-ray בצורה משביעת רצון למישהו כמוני, שאינו אודיופיל מושבע.

הבעיה העיקרית היא שבסרטים רבים הדיאלוגים נשמעים חלשים מאוד. אני מגביר את ה-volume, אבל אז בסצנות פעולה או מתח, הסאונד חזק ורועש מידי, ואני נאלץ להחליש. התוצאה המעיקה היא שבמהלך כל הסרט אני מגביר או מחליש את ה-volume לפי הסצנה.

רסיבר: Yamaha RX-V571. אני לא מפעיל את התוכניות השונות, אלא משתמש במצב שנקרא Straight, שאמור להעביר את השמע כפי שהוא במקור בסרט, בלי עיבודים. אולי זו הטעות שלי?

רמקולים: סטליטים של Morel. יש לי 5 רמקולים + סאב.

נגן: BD550

תודה מראש לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מחזק - נשמע שיש לך בעיה עם ה-center. בד"כ דיאלוגים מגיעים מה-center ומוזיקה ואפקטים מה-front-ים. אם רק הדיבור בקושי נשמע, או שה-center עובד חלש מידי או שהוא לא עובד בכלל ואתה שומע רק את השאריות שעוהרות דרך ה- front-ים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואולי לקנות סנטר נורמלי, שיכול להעביר טווח רחב יותר של צלילים מאשר סתם עוד לווייני.

גם זה רעיון טוב, תודה!

כשאני עושה דרך הרסיבר sound test, הקול שמשמיע הסנטר נשמע חזק מספיק. ואחר כך בסרטים הוא חלש כשיש דיאלוגים. אז אולי באמת יש בעיה מסוימת בטווח הצלילים שהוא מעביר, כמו שהצעת.

חיפשתי קצת סנטרים בזאפ והמחיר לרמקול שנראה סביר נע סביב ה-1000 ש"ח. זו הוצאה קצת גדולה עבורי כרגע. הזולים (300-400 ש"ח) הם של כל מיני חברות שלא שמעתי עליהן, אני לא רוצה לקנות זבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק שהעוצמה של הרמקול סנטר הייה לפחות 90DBSPL ועד 110 ברמקולים אכותיים כך אתה ייודיעה כמה עוצמה אתה מיקבל במירחק 1 מטר כול 3DB זה הגבהה של1או2 סיפרות במגבר תלויי בסוג כמה שהDB של הרמקול יותר גבוה יותר טוב המקסימום זה עד העוצמה גבולית 120יכול לגרום לבעיות שמיעה ואפלו לחרשות אחרי דקה שתיים בחתונות ומקמות רועשים אסור לפי החוק לעבור את 100 למשל אטובוס זה 60 עוצמה ודיבור זה 40 צעקה יכול להיות 50 בהצלחה http://hwzone.co.il/hardware/guides/pcstereo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כשאתה עושה בדיקה ברסיבר הכל תקין וכשאתה מנגן סרט העוצמה חלשה, יכול מאוד להיות שהבעיה מתחילה בשלב מוקדם יותר בשרשרת. או שמה שיוצא מהנגן לא תקין, או שהכבל לא תקין. תנסה לבדוק את ההגדרות של הנגן שלך ולוודא שהכל מוגדר היטב (שהוא מוגדר על 5.1 כמו שצריך וכו'). אם יש אפשרות לעשות בדיקה כלשהי של הסאונד לכל הערוצים דרך הנגן, עשה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

יש לי בעיה מציקה. יש לי מערכת קולנוע ביתי פשוטה יחסית, אבל למרות זאת עדיין אמורה להיות מסוגלת לנגן סרטים ב-dvd/blu-ray בצורה משביעת רצון למישהו כמוני, שאינו אודיופיל מושבע.

הבעיה העיקרית היא שבסרטים רבים הדיאלוגים נשמעים חלשים מאוד. אני מגביר את ה-volume, אבל אז בסצנות פעולה או מתח, הסאונד חזק ורועש מידי, ואני נאלץ להחליש. התוצאה המעיקה היא שבמהלך כל הסרט אני מגביר או מחליש את ה-volume לפי הסצנה.

רסיבר: Yamaha RX-V571. אני לא מפעיל את התוכניות השונות, אלא משתמש במצב שנקרא Straight, שאמור להעביר את השמע כפי שהוא במקור בסרט, בלי עיבודים. אולי זו הטעות שלי?

רמקולים: סטליטים של Morel. יש לי 5 רמקולים + סאב.

נגן: BD550

תודה מראש לעוזרים!

הי אנימור,

התופעה שאתה מתאר נשמעת כמו שינוי בהגדרות התחום הדינאמי ברסיבר. צור עימנו קשר בבקשה כשאתה ליד הרסיבר ונשמח לעזור לך בשינוי ההגדרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר יש פה נציג של SG אז אני אנצל את ההזדמנות -

ב RX-V667 שלי הסיגנל שיוצא מה Front Pre Out הוא חלש להחריד. אני צריך להגביר לבין -10db ל 0 כדי לשמוע בווליום נורמלי מהערוצים הקדמיים. הבעיה היא שבוולים הזה כל שאר הערוצים (שמחוברים ישירות לפאוור של הרסיבר) כבר בעוצמות שמע מטורפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SG ישראל, תודה על התמיכה.

נכון לעכשיו נכנסתי לתפריט של הרסיבר והגדרתי עבור הסנטר 5db+, בהתאם להמלצה כאן בפורום. אני עוד צריך לבדוק את זה בסרטים שונים בימים הקרובים.

האם לזאת הייתה הכוונה ב"שינוי בהגדרות התחום הדינאמי ברסיבר", או שהתכוונתם להגדרה של משהו אחר ברסיבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SG ישראל, תודה על התמיכה.

נכון לעכשיו נכנסתי לתפריט של הרסיבר והגדרתי עבור הסנטר 5db+, בהתאם להמלצה כאן בפורום. אני עוד צריך לבדוק את זה בסרטים שונים בימים הקרובים.

האם לזאת הייתה הכוונה ב"שינוי בהגדרות התחום הדינאמי ברסיבר", או שהתכוונתם להגדרה של משהו אחר ברסיבר?

היי אנימור,

לא זו הייתה כוונתנו בשינוי הגדרות בתחום הדינמי אלא לטיפול אחר. הסנטר לא צריך להיות בהכרח בעוצמה כזאת. אנחנו ממליצים בחום ליצור עמנו קשר לסיוע טלפוני. חג שמח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר יש פה נציג של SG אז אני אנצל את ההזדמנות -

ב RX-V667 שלי הסיגנל שיוצא מה Front Pre Out הוא חלש להחריד. אני צריך להגביר לבין -10db ל 0 כדי לשמוע בווליום נורמלי מהערוצים הקדמיים. הבעיה היא שבוולים הזה כל שאר הערוצים (שמחוברים ישירות לפאוור של הרסיבר) כבר בעוצמות שמע מטורפות.

היי -LosNir-,

האם חיברת את יציאת ה -pre out למגבר כוח רגיל או למגבר משולב ? ואם כן באיזה מגבר מדובר - מאיזה דגם ויצרן ?

יש מגברים שונים בשוק עם שליטה ב-gain למשל או ב-ATT וכו'. צור איתנו קשר ונשמח לעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי אנימור,

לא זו הייתה כוונתנו בשינוי הגדרות בתחום הדינמי אלא לטיפול אחר. הסנטר לא צריך להיות בהכרח בעוצמה כזאת. אנחנו ממליצים בחום ליצור עמנו קשר לסיוע טלפוני. חג שמח!

אני אצור קשר, תודה על התמיכה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי -LosNir-,

האם חיברת את יציאת ה -pre out למגבר כוח רגיל או למגבר משולב ? ואם כן באיזה מגבר מדובר - מאיזה דגם ויצרן ?

יש מגברים שונים בשוק עם שליטה ב-gain למשל או ב-ATT וכו'. צור איתנו קשר ונשמח לעזור לך.

היי, חיברתי למגבר וינטאג' משולב של רוטל מדגם RA840-BX4. העניין הוא שכהחוגה על ברוטל על הרבע מגיעים לעוצמה מספקת דרך ה Pre-Out של הממיר אנלוגי-דיגיטלי שלי. אז למה ה Pre-out של הימאהה הוא פי 10 חלש יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...