מתעניין על יצרנים של ספקי כוח טובים ואיכותיים - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתעניין על יצרנים של ספקי כוח טובים ואיכותיים

dor123

Recommended Posts

בעקבות העובדה שהתברר לי שכל ספקי הכוח שבמחשבים שלי ושל הוריי הם גנריים (הספק שבמחשב האישי שלי לדוגמא, הוא Huntkey CP-400HP), דבר המהווה סיכון לכל רכיבי המחשב במקרה של עומס או תקלה בספק הכוח, וכן העובדה שאינני מכיר כל כך יצרנים של ספקי כוח, ובנוסף דיונים שליליים בפורום אודות ספקי הכוח של Huntkey, אני רוצה לדעת שמות של חברות של ספקי כוח טובים ואיכותיים, למקרה שיהיה צורך להחליף במחשב שלי או של הוריי או אם אקנה מחשב חדש.

איזה יצרנים טובים יש בשוק ספקי הכוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק לא קטן מהספקים החדשים של HEC, TT, CM ו FSP לא היו טובים במיוחד.

הסדרות החדשות של FSP טובות אבל המעט ישנות יותר לא מומלצות (במיוחד לא הדגמים עם ההספק הגבוה).

HEC הוציאו הרבה מאוד ספקים לא טובים בשנתיים האחרונות.

TT בקושי יש בארץ ולרוב המחירים שלהם יש דברים עדיפים.

CM רק חלק מהסדרות שיש בארץ שוות קניה וגם אז לרוב יש ספקים אחרים באותו מחיר שעדיפים.

ANTEC, SEASONIC, ENERMAX, ו Corsair‎ הם העדיפים שזמינים בארץ. בחו"ל יש הרבה יותר אפשרויות :P

בקשר ל Huntkey, הספקים החדשים של החברה זכו לביקורות מאוד טובות, עומדים בעומס, מספקים מתח יציב ובנויים בצורה טובה. כמובן שאי אפשר למצוא את הדגמים הטובים בארץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה אומר עליו:

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productID=892

?

זה של HEC שנחשבת לחברה לא רעה ומיועד למחשב ישן מאוד (בן 10) אז..

הוא זול מאוד. אין עליו פרטים. הספק מעוצב יותר כמו אלו למחשבים של היום מאשר למחשבים של לפני 10 שנים. אז ספקי הכוח ינקו אויר מתוך המחשב, והוציאו אותו החוצה דרך מאוורר שנמצא היישר בחלק האחורי של הספק, כדוגמת אלו שהיו במחשבי 4, ודמו במראה שלהם ליחידה חיצונית של מזגן מפוצל מודרני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והשאלה היא, לאיזה צורך, שימוש, או רמה של מחשב ?

למחשב משרדי אם כרטיס מסך מובנה, ה Huntkey CP400 (שיכול לתת במציאות משהוא כמו 200W ולא 400, אבל זה בערך הבעיה המשמעותית היחידה איתו) הוא ספק נורמלי, שיעבוד בצורה יציבה שנים, ויש לו Passive PFC שהוא גם יתרון מעל ספק בסיסי ללא PFC בכלל

ה Huntkey הגרועים הם ה 350W ומטה

למחשב בינוני, אם כרטיס מסך נפרד כלשהוא וכדומה, ספק בסיסי של אחת מהחברות המוכרות : Delta, Chieftec, FSP וכמה אחרים. נוסיף כאן שיש הרבה ספקים איכותיים אחרים של חברות שונות. וגם שיש ספקים של חברות שהשמות שלהן מוכרים טוב מהתחום של קירור, אבל בספקים הם ממש לא אותה רמה.....

למחשב ביצועים, יש את הטוב ביותר : Enermax (הסדרות האמיתיות שלהם), Seasonic.....

לחברות מסוימות כמו Hec שנאמרה כאן, (מדבקה - הספקים מיוצרים אל ידיי Hec) ....יש כמה סדרות של ספקים, ששונות מאוד אחת מהשניה. למשל ל Hec יש את הספקים הבסיסיים ביותר שחסרות להם הגנות מסוימות (אבל מחזיקים את ההספק שכתוב אליהם), ויש את הסדרה Hec WIN+ שהם הרבה יותר איכותיים. גם לחברות הטובות ביותר כמו Enermax יש סדרה NAXN שהיא לא גרועה, אבל לא מה שמצפים מספק של אנרמקס

חברות אחרות שמנסות לדחוף את עצמן כאיכותיות, דווקא הרבה פעמים מייצרות את הספקים הגרועים ביותר.... דוגמה לזה היא EZcool - ספקים שחלק מהם נראים מושקעים ואיכותיים, אבל במציאות יש לו כשלי תכנון גדולים, חסרות הגנות, וסדרות שלמות של ספקים מתפוצצים באקראי ושורפים לוח סתם באמצע הלילה ללא סיבה מיוחדת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מדוייק מה שאתה כותב.

TT ממזמן לא קונים מ HEC, רוב הספקים שלהם הם מתוצרת CWT ועוד כמה חברות. לא מבין למה הם לא רוצים לעבוד עם היצרניות הגדולות יותר.

FSP הוציאו סדרות חדרות (80PLUS GOLD ומעלה) שמאוד טובות.

DELTA היא יצרנית OEM מאוד גדולה והספקים שלה ברמה מאוד גבוהה, באיכות בניה הם החברה הכי טובה (רמה מעל SEASONIC).

Chieftec זה משתנה בהתאם ל OEM, יש להם כמה סדרות טובות (DELTA, חלק מה- CWT ועוד כמה בודדים), גם אין יותר ספקים שלהם בארץ אז זה לא משנה.

NAXN באמת לא מיוצר על ידי ENERMAX אבל מדובר בספקים לא רעים בכלל יחסית למחיר.

ANTEC נכון להיות משתמשים ב SEASONIC ו FSP לדגמים החדשים, יש עוד דגמים שמיוצרים על ידי DELTA אבל פחות מבעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והשאלה היא, לאיזה צורך, שימוש, או רמה של מחשב ?

למחשב משרדי אם כרטיס מסך מובנה, ה Huntkey CP400 (שיכול לתת במציאות משהוא כמו 200W ולא 400, אבל זה בערך הבעיה המשמעותית היחידה איתו) הוא ספק נורמלי, שיעבוד בצורה יציבה שנים, ויש לו Passive PFC שהוא גם יתרון מעל ספק בסיסי ללא PFC בכלל

ה Huntkey הגרועים הם ה 350W ומטה

למחשב בינוני, אם כרטיס מסך נפרד כלשהוא וכדומה, ספק בסיסי של אחת מהחברות המוכרות : Delta, Chieftec, FSP וכמה אחרים. נוסיף כאן שיש הרבה ספקים איכותיים אחרים של חברות שונות. וגם שיש ספקים של חברות שהשמות שלהן מוכרים טוב מהתחום של קירור, אבל בספקים הם ממש לא אותה רמה.....

למחשב ביצועים, יש את הטוב ביותר : Enermax (הסדרות האמיתיות שלהם), Seasonic.....

לחברות מסוימות כמו Hec שנאמרה כאן, Thermaltake (מדבקה - הספקים מיוצרים אל ידיי Hec) ....יש כמה סדרות של ספקים, ששונות מאוד אחת מהשניה. למשל ל Hec יש את הספקים הבסיסיים ביותר שחסרות להם הגנות מסוימות (אבל מחזיקים את ההספק שכתוב אליהם), ויש את הסדרה Hec WIN+ שהם הרבה יותר איכותיים. גם לחברות הטובות ביותר כמו Enermax יש סדרה NAXN שהיא לא גרועה, אבל לא מה שמצפים מספק של אנרמקס

חברות אחרות שמנסות לדחוף את עצמן כאיכותיות, דווקא הרבה פעמים מייצרות את הספקים הגרועים ביותר.... דוגמה לזה היא EZcool - ספקים שחלק מהם נראים מושקעים ואיכותיים, אבל במציאות יש לו כשלי תכנון גדולים, חסרות הגנות, וסדרות שלמות של ספקים מתפוצצים באקראי ושורפים לוח סתם באמצע הלילה ללא סיבה מיוחדת

המחשבים שלי ושל הוריי הם לצורך יומיומי ולצפייה ב-Youtube, ובמקרה של המחשב של אמי בלבד גם לצפייה בסרטים/סדרות.

כל המחשבים משתמשים בכרטיס מסך חיצוני של אבל כזה שחסכני בחשמל, ולא בליבה הגרפית המובנית של לוח האם (שהיא מתוצרת אינטל, מכיוון שאינטל איננה ידועה לי כטובים בתחום הכרטיסים הגרפיים (כרטיסי המסך שלהם פחות טובים מאלו של , ולא טובים לצפייה בסרטים/סדרות/סרטונים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכות הבניה של Delta (ו Chieftec שמיוצרים אל ידיי Delta) טובה ביותר, ובשרתים הספק הכי נפוץ הוא Delta בפער גדול מכל היתר

מה שכן, זה ספק שלא בנוי לקירור מתקדם, שקט קיצוני וכדומה. במחשב שהוא מחשב ביצועים, אתה עדיין תצתרך ספק אחר רק בגלל הדברים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ANTEC השתמשו ב DELTA להרבה ספקים בשנים האחרונות והם היו שקטים יחסית, זה לא בעיה להשתמש במאוורר אחר.

נראה לי שהסיבה היחידה ש עברו ל FSP ו SEASONIC היא מחיר ונצילות. מתגו את עצמם כחברה ירוקה ולכן הם רוצים ספקי 80PLUS GOLD וכו' ולא את הברונזה ש DELTA מכרו להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...