תאורה אחורית לטלוויזיה (סרטון בעמוד 2 ) - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תאורה אחורית לטלוויזיה (סרטון בעמוד 2 )

itsik1231995

Recommended Posts

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איפה מתחילים ?

;D

בדקתי קצת

התוכנה של אמבילון כתובה ב C++ ואני למדתי JAVA ... יש דרך להמיר אותה ל JAVA בשביל שיהיה לי יותר נוח לעבוד איתה ? (למדתי JAVA לא ברמה ממש ממש גבוהה אבל בכול זאת זה יותר מוכר לי מכול דבר אחר )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את Amblone. תיקח כמה LED Drivers /w PWM Output (לדוגמא TLC5940) ותתחיל לעבוד עם Boblight וכך תוכל לקבל 4 ערוצים לכל צ'יפ! אתה יכול גם לשרשר כמה כאלו בטור ולהגיע ל 10,16,32 ערוצים.. כמה שרק אתה רוצה!

בונוס: תצטרך רק 4-5 פינים מהארדואינו, ולכן אפשר יהיה להשתמש ב Uno, Pro Mini, Nano הזולים יותר :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בקר אחד רק והוא האנדרואינו .... הכול מחובר אליו דרך טרנזיסטורים

אין לי צ'יפים בכלל

הכול כבר מוכן ועובד ...

איך אני יעשול לשרשר אותם ? מה הכוונה ? כול הלדים מחוברים ביחד בטור (זה בטריפ) איך אני אמור לחלק אותו ל 10 אלף ערוצים ?

אפשר לקבל עוד טיפה מידע ? כי אני לא בטוח שזה שווה את הפירוק של כול המערכת והרכבה מחדש ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם שאת הצ'יפים אתה צריך להשיג, הם לא נופלים עליך מהשמים ::)

בעיקרון אתה מחבר אחד כזה לארדואינו ע"י 5 פינים דיגיטליים, ואתה מקבל 16 פינים ל PWM, ש 2 בלבד מתוכם מאפשרים לשרשר עוד צ'יפ שכזה שנותן לך עוד 16 לסה"כ 30 (14+16) וכך הלאה.

בשיטה הזאת גם לא צריך לרכוש Arduino Mega שעולה פי 2, ואתה מקבל תוצאה טובה בהרבה ע"י שימוש גדול בערוצים. אני מתכנן להשתמש בשיטה הזו כדי להכין AmbilightClone עם 14 ערוצים.

http://arduino.cc/playground/Learning/TLC5940

http://code.google.com/p/tlc5940arduino/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואז לכול פין PWM שאני מוציא מהצ'יפ הזה צריך גם טרנזיסטור ונגד ?

אז בעצם אם אני רוצה 32 ערוצים אני צריך 96 טרנזיסטורים ו 96 נגדים כשעכשיו כבר יש לי 12 ...

בנוסף כבר יש לי את האנדרואינו מגה והכול כבר עובד אז צריך גם לפרק את זה ... ולעשות הכול כולל הכול מחדש . . .

אם הייתה אומר לי את זה לפני חודשיים כשהייתי בהתחלה של הפרוייקט הייתי שוקל את זה

אבל בגלל שהפרוייקט כבר גמור והשידרוג הזה צורך ממני פירוק והרכבה מחדש של הכול כולל הכול + קניה של חלקים נוספים (עוד 82 טרנזיסטורים ועוד 82 נגדים ועוד 7 בקרים כאלה בשביל ליצור 32 ערוצים . . . ). . . קצת מאוחר מידי קצת יותר מידי

יש תוכנה מוכנה לזה ? + קוד לאנדרואינו ? או שצריך להכין את זה ?

אולי בטלוויזיה הבאה :P אם אני יקנה איזה 50" לחדר או משהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מחבר את הלדים ישירות ל TLC5940. הוא נותן זרם מספק בשביל משהו כמו מטר של לדים (כל אחד!) לכן לא צריך שום טרנסזיסטור / נגדים (הנגד מובנה בפס לדים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי זה נישמע יותר מעניין :smile1:

אבל איך אתה בדיוק יודע לאיזה פין אתה מחבר כול אחד ?, כי צריך 3 פינים בשביל

איך התוכנה עובדת ?

ואיפה הייתה לפני חודשיים כשהתחלתי ? . . . פשוט הכול כבר עובד מוכן ומרשים חח אני לא יודע אם אני יפרק ויבנה מחדש

עריכה : הוזמן כרטיס בשביל לחבר את הממיר למחשב

ככה אני יוכל לראות עם התאורה עובדת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

קודם כל, כל הכבוד לך עבודה יפה :)

אתה יכול להסביר קצת יותר איך אתה מקבל

את האות מהטלויזיה ומנתח אותו...

יש לי ידע באלקטרוניקה (-ברמת הנדסאי), וגם בתיכנות (C C++)

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום אות מהטלויזיה, זה מגיע מהמחשב שמנגן את הסרט.

צודק סליחה אולי לא הייתי מספיק ברור,

איך אתה מנתח את האות של התמונה,

מאיפה הוא מגיע? ולאן הוא מתחבר, אם זה דרך ה- של המחשב, מה רץ במחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הולך להשתמש בכרטיס טלוויזיה חיצוני שמתחבר דרך USB למחשב בצד אחד, ובצד השני לממיר (חיבור RCA פשוט)

אחרי זה אני יקבל "תמונה" מהממיר על גבי מסך המחשב

יש בתוכנה של האנדרואינו אופציה שהתאורה תעבוד לפי חלון מסויים (אפשר לבחור כול חלון שהוא והתוכנה תתיחס לחלון הזה כאילו היה המסך ... )

אני פשוט יגדיר את התוכנה לעבוד עם התמונה שאני מקבל מהכרטיס טלוויזיה

במידה וזה לא יעבוד, האלטרנטיבה שלי (הפחות נוחה) תיהיה להציג את התמונה מהממיר על מסך מלא במחשב .. ואז התוכנה תעשה את החישובים של הלדים על מסך המחשב ... שמציג את מה שהוא מקבל מהכרטיס טלוויזיה ... שמקבל מהממיר ... אני רק מקווה שלא יהיה דיליי מעצבן כתוצאה מהשרשרת הזאת ...

כול זה בגדר תאוריה . . . אני ידע אם זה יעבוד רק כשהכרטיס טלוויזיה יגיעה

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemVersion&item=330726120826&view=all&tid=671449456014

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...