INTEL SSD 520 החדשים - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

INTEL SSD 520 החדשים

ksn1981

Recommended Posts

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

על איזו תחושת ביטחון אתה מדבר? הM4 כבר הוכיח את עצמו ונחשב לSSD בין הכי אמינים שיש אם לא הכי אמין, וSSD חדש שרק יצא לשוק ועוד מבוסס על בקר SANDFORCE, נותן לך תחושת ביטחון רק בגלל שרשום עליו אינטל? :kopfpatsch:

לא רק שרשום עליו .. הביקורות (שדי מסכימות אחת עם השניה), מסבירות טוב מאוד איך השם הרשום הזה מתבטא בפועל!!

ושלא תחשוב שאני מדבר על עוד כמה אחוזי "ביצועים" (למרות שגם זה היה שם)!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תריץ גוגל על "Review 520", תקרא ביקורת אחת ותבין למה יש 5 שנות אחריות על ה-520..

ו-"חדש" זה לא מדויק, כיוון שעבדו עליו (הבקר) כשנה וחצי, אם לא יותר!!

כבר אמרתי שלפי לא מעט קריאות ה-M4 מעולה.. אבל..

איך אתה מעדכן לו קושחה? איך אתה לו פעולות תחזוקה? איך אתה מתאים את מערכת ההפעלה אליו? איך אתה דואג לאריכות ימיו? איך אתה בודק מה מצבו? איך אתה לא מתוסכל מכל זה?

אני לא קורא ל-M4 "לפנות מקום", אבל במחיר אחר, אתה מקבל משהו אחר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה גיל, אבל ה-"נוסחה" שלך פשוט אינה נכונה.

בלשון המעטה, בכלל ולא רק כשמדובר ב-SSD!

גם לא הזכרת את עניין האחריות, האמינות ונוחות העבודה (על ההתחלה ולאורך הזמן).

דברים אלה רלוונטיים במיוחד כשמדובר ב-SSD!

אחרי הכל, כל הדגמים הישנים (כולל של אינטל) לא רק שלא הצליחו "לשכנע אותי" לקנות אחד מהם, אלא גם "הצליחו" לנטרל את הרצון העז ל- שהיה לי.. ה-520 ה-"חדש" ובמחיר ההשקה, "הצליח" להוציא ממני את הכסף ללא כל מאמץ!

"העדפות אישיות"?? לא כזה בוער לי לשייך את זה לקטגוריה המתאימה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תריץ גוגל על "Review SSD 520", תקרא ביקורת אחת ותבין למה יש 5 שנות אחריות על ה-520..

ו-"חדש" זה לא מדויק, כיוון שעבדו עליו (הבקר) כשנה וחצי, אם לא יותר!!

כבר אמרתי שלפי לא מעט קריאות ה-M4 מעולה.. אבל..

איך אתה מעדכן לו קושחה? איך אתה מבצע לו פעולות תחזוקה? איך אתה מתאים את מערכת ההפעלה אליו? איך אתה דואג לאריכות ימיו? איך אתה בודק מה מצבו? איך אתה לא מתוסכל מכל זה?

אני לא קורא ל-M4 "לפנות מקום", אבל במחיר אחר, אתה מקבל משהו אחר..

עידכון קושחה של 5 דקות מתסכל אותך? מה גם שיכול להיות שלאינטל ייצא עידכון קושחה משמעותי.

כל שאר הדברים שרשמת לא נתקלתי בהם וגם מי שנתקל בהם זה רלוונטי לכל SSD.

כל מה שרשמת על הפיתוח שלו לא סותר את מה שרשמתי, תקרא שוב.

חוץ מזה בדקתי כרגע באתר של RSM וההפרש בין M4 128gb לבין 520 120gb הוא 100 ש"ח, לא מבין איך הגעתם ל40%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי כרגע באתר של RSM וההפרש בין M4 128gb לבין 520 120gb הוא 100 ש"ח, לא מבין איך הגעתם ל40%.

M4 ב- 840ש"ח

520 ב- 1190ש"ח

אלה המחירים עכשיו ב-KSP וב-IVORY..

----------------------------------------------

תוכל להסביר בנקודות למה 520 כן והm4 לא?

אני גם חושב על ומעניין לדעת את מה שאתה כבר יודע כי עוד לא התחלתי לברר עדיין.

לא פוסלים את ה-M4.. "ותיק", "טוב" ו-"זול"..

בקשר ל-520.. באמת שכל סקירה מאלה שברשת תהיה הרבה יותר מעניינת ומקיפה.. אבל בכל זאת.. הנה לך קצת..

בתחילת השנה שעברה, התחילו לצאת דגמי "רעננים" המכוונים לביצועים, שבעיקר השתמשו בשני בקרים.. מצד אחד היה הבקר של מארוול (שהספיק כבר לככב ולהרשים ב-C300), ומצד שני היה הבקר החדש של סאנדפורס שהדהים את העולם בביצועים יוצאי דופן..

אינטל בחרו דווקא בבקר (הלא חדש) של מארוול בכונניהם החדשים דאז ה-510, אנשים תהו לגבי החלטה זו לא רק בגלל שה-C300 הלא חדש וה-M4 החדש (דאז כמובן) הצליחו בניגוד לאינטל להוציא את המיץ מהבקר הנ"ל, אלא במיוחד שכוננים שהשתמשו בבקר השני (סאנדפורס) הראו ביצועים הרבה יותר גבוהים ומרשימים.. אינטל נימקה את הבחירה שלה בכך שאותו בקר של סאנדפורס לא עבר את הבדיקות שלהם ולא היה מספיק בשל שישתמשו בו..

עבר זמן מאז, וכוננים עם הבקר של מארוול (כולל ה-510 ה-"איטי" של אינטל) לא הפסידו בקרב מול כונני הסאנדפורס בעיקר בגלל שתי סיבות, האחת היא שבנצ'ים יותר "מעשיים" ואמיתיים, לא קיפחו את הכוננים עם המארוול.. והשנייה היא שכונני הסאנדפורס (על כל יצרניהם) היו "בעייתיים" (בלשון המעטה).. אחרי התייצבות התמונה, ההמלצה המושכלת הייתה ללכת על מארוול בגלל האמינות, ואם כבר מארוול אז ה-M4 שהצטיין בביצועים ובתמורה למחיר..

ללא קשר לנאמר לעיל, ישנן לא מעט סוגיות לא סגורות עם טכנולוגיית ה- שרבים אומרים שעדיין אינה בשלה.. לא די בכך לבחור "מתאים", ולחבר אותו, צריך גם לדעת איך "לתחזק" אותו ואיך להתאים את מערכת ההפעלה לכך.. ממליץ לך להעיף מבט ב-"מדריך החסר" שריכזתי בזמנו (קישרתי אליו בת'רד הזה לפני)..

בניגוד להרבה חברות שדאגו לפרסם "ביצועים".. , דאגו "להקל" על המשתמש בנוגע לסוגיות אלה (M4 עשו זאת חלקית, ה-520 עוד יותר).. המותג , בין אם כזה מוצדק או פחות, ובמיוחד בתחום בעייתי זה, עובד חזק על עניין האמינות.. מדובר במותג עם משאבים ומוניטין מיוחדים.. זה עובד על הרבה אנשים.. וקל להבחין שאני אחד מאנשים אלה!

עכשיו, מה שקרה הוא, שלקח לאינטל כשנה וחצי להוציא כונן עם הבקר של סאנדפורס.. אבל לא עוד כונן.. זהו הכונן היחידי עם קושחה בלעדית של .. סאנדפורס שהתקשו לפתור את הבעיות בבקר שלהם, פתחו את הקוד שלהם בפני .. כל עדכון של סאנדפורס מועבר לאינטל (שיבדקו ויעדכנו כנראה) אבל לא בהכרח ההפך.. אומרים שהעדכון האחרון של סאנדפורס שפתר "כנראה" את עיקר הבעיות שלהם, הוא מעין "עבודה" של אינטל.. אבל "שיפורים" אחרים של אינטל (אמינות/ביצועים) לא עושים את דרכם בחזרה לסאנדפורס ומשם ליצרנים האחרים של הכוננים עם הבקר שלהם..

בנוסף למבחנים הבלעדיים, הקפדניים וחסרי הפשרות של אינטל, הם משלבים ב-520 את הזכרונות הטובים ביותר שלהם.. ואת האחריות שלהם.. ועוד ל-5 שנים!!!!!!!

אגב, גרסאות ה-120/180/240GB מגיעות דקות (למחשבים דקיקים) בנוסף להתאמה לעובי רגיל שמתאים גם לנייחים.. הדבר לא רלוונטי עבורי (כרגע בכל אופן) אבל אני מניח שהוא כן חשוב עבור אחרים..

לגבי הביצועים.. ה-520 הוכתר כמלך (במקום ה-VERTEX_3_MAX_IOPS שעליו אחסוך במילים).. גם זה לא כזה רלוונטי עבורי כיוון שלא חיפשתי את המהיר ביותר.. אבל שיהיה.. לפחות עד שחברות אחרות יוציאו דגמיהן החדשים.. נחיה ונראה..

עוד דבר מעניין, שאינטל פירסמה את כל נתוני המהירויות ב-MBps/IOPS של קריאה/כתיבה, רציפה/רנדומלית של קבצים קטנים/ גדולים, דחוסים /לא-דחוסים ובבנצ'ים "מעשיים" שונים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוח לך להשוות בחנות בה האינטל הכי זול וה-M4 לא.

ההבדל הוא מעל 200 ש"ח ו-8GB נוספים.

הטענה לגבי אמינות היא מגוחכת. אמינות נמדדת בזמן. בעוד בקרי sandforce הראו אמינות לא משהו עד היום, ה-M4 הצטיין.

האינטל 520 עוד לא הוכיח כלום. חתול בשק.

אגב, לגבי מהירות. האינטל הציג ציון מעולה ב-as ssd:

520-AS-SSD.png

ואילו ה-M4, לפני ואחרי עדגון הקושחה:

AS-SSD.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...