** אני שפן הניסיונות שלכם... (חלק 1) - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** אני שפן הניסיונות שלכם... (חלק 1)

Cheif

Recommended Posts

מבירור עשיתי מול התמיכה של HOT, כל חיבור מעל 12M נעשה ללא חייגן - כלומר ב-DYNAMIC IP (או מה שנקרא MPLS בשפת הרחוב).

רק מי שבוחר להתחבר בחבילת חייב L2TP כי אחרת הוא לא ייקבל את הניתוב "המיוחד" של הגיימר.

הגיימר היה חיוני על מנת לקבל PING-ים טובים יותר אבל עם הכבל החדש של בזב"ל וירידת העומס על הכבל של מד-נאוטילוס, כל הנושא הזה הופך לפחות רלוונטי.

בכל מקרה, אני לא מכיר אפילו אחד שנמכר בישראל בצורה מסודרת ותומך ב-100M ב-L2TP. אני מוכן להמר שאין כזה גם בעולם. הסיבה היא ש-L2TP כבד מאוד מבחינת משאבי הנתב והכל תלוי בעוצמתו של המעבד.

נקודת המוצא היא שיציאת ה-WAN של הנתב תתמוך ב-1G - אם היציאה תומכת רק ב-100M היא לא תוכל לתמוך ב-100M ב-L2TP.

בארץ יש כרגע די מעט נתבים עם יציאת 1G ב-WAN ואת כמעט כולם סקרתי. כפי שכתבתי, אף אחד מהם לא יתמוך ב-100M. אני מניח שזה שיגיע הכי קרוב יהיה ה-DIR-655 של DLINK בגלל המעבד החזק והזכרון, אבל גם הוא לא יעבור את ה-70-80M.

ה-LINKSYS-ים החזקים אינם תומכים בכלל ב-L2TP כך שעליהם אני לא בונה בכלל. לגבי NETGEAR, DRAYTEK וכדומיהם - אני אבדוק. פתרון אולטימטיבי יהיה להקים מבוסס חומרה+תוכנת PFSENSE שהוא די בוודאות יתמוך בכך, אבל זה אומר רכישת מחשב בעלות של כ-1,500 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מבירור עשיתי מול התמיכה של HOT, כל חיבור מעל 12M נעשה ללא חייגן - כלומר ב-DYNAMIC IP (או מה שנקרא MPLS בשפת הרחוב).

רק מי שבוחר להתחבר בחבילת גיימר חייב L2TP כי אחרת הוא לא ייקבל את הניתוב "המיוחד" של הגיימר.

הגיימר היה חיוני על מנת לקבל PING-ים טובים יותר אבל עם הכבל החדש של בזב"ל וירידת העומס על הכבל של מד-נאוטילוס, כל הנושא הזה הופך לפחות רלוונטי.

בכל מקרה, אני לא מכיר אפילו נתב אחד שנמכר בישראל בצורה מסודרת ותומך ב-100M ב-L2TP. אני מוכן להמר שאין כזה נתב גם בעולם. הסיבה היא ש-L2TP כבד מאוד מבחינת משאבי הנתב והכל תלוי בעוצמתו של המעבד.

נקודת המוצא היא שיציאת ה-WAN של הנתב תתמוך ב-1G - אם היציאה תומכת רק ב-100M היא לא תוכל לתמוך ב-100M ב-L2TP.

בארץ יש כרגע די מעט נתבים עם יציאת 1G ב-WAN ואת כמעט כולם סקרתי. כפי שכתבתי, אף אחד מהם לא יתמוך ב-100M. אני מניח שזה שיגיע הכי קרוב יהיה ה-DIR-655 של DLINK בגלל המעבד החזק והזכרון, אבל גם הוא לא יעבור את ה-70-80M.

ה-LINKSYS-ים החזקים אינם תומכים בכלל ב-L2TP כך שעליהם אני לא בונה בכלל. לגבי NETGEAR, DRAYTEK וכדומיהם - אני אבדוק. פתרון אולטימטיבי יהיה להקים נתב מבוסס חומרה+תוכנת PFSENSE שהוא די בוודאות יתמוך בכך, אבל זה אומר רכישת מחשב בעלות של כ-1,500 שקל.

אני לא יודע ספציפית לגבי חיבור ה- L2TP של הוט ב- 100M, אך הראוטר שברשותי (נקנה מחו"ל) תומך גם ב- L2TP@150M לפי הביקורת הזו (והוא גם לא יקר בהשוואה לשאר הנתבים החזקים בשוק) -

http://www.xbitlabs.com/articles/networking/display/asus-rt-n56u_5.html

ויש לו גם "תמיכה מורחבת" (לא TOMATO או DD-WRT, אך בהחלט מוסיף ליכולות שלו) -

http://code.google.com/p/rt-n56u/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע ספציפית לגבי חיבור ה- L2TP של הוט ב- 100M, אך הראוטר שברשותי (נקנה מחו"ל) תומך גם ב- L2TP@150M לפי הביקורת הזו (והוא גם לא יקר בהשוואה לשאר הנתבים החזקים בשוק) -

http://www.xbitlabs.com/articles/networking/display/asus-rt-n56u_5.html

ויש לו גם "תמיכה מורחבת" (לא TOMATO או DD-WRT, אך בהחלט מוסיף ליכולות שלו) -

http://code.google.com/p/rt-n56u/

ה-L2TP של ה- אינו תומך ב-L2TP של רשת הכבלים בארץ כך שזה לא ממש רלוונטי. גם ה-L2TP של DD_WRT לא ממש מחבב את רשת הכבלים הישראלית. ב-PPPOE במהירות של 100M יתמוך כל תקן N שיצא לשוק בשנתיים האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, אני לא מכיר אפילו נתב אחד שנמכר בישראל בצורה מסודרת ותומך ב-100M ב-L2TP. אני מוכן להמר שאין כזה נתב גם בעולם. הסיבה היא ש-L2TP כבד מאוד מבחינת משאבי הנתב והכל תלוי בעוצמתו של המעבד.

אופס קראתי את זה הפוך, חשבתי שאמרת שאתה כן מכיר.

בכל אופן בPFSENSE יש גם אפשרות להוסיף accelerator card על מנת להוריד את העומס מהמעבד הם לא עולים הרבה כסף.

כמו שכבר ציינתי בפוסט אחר עם TPLINK 1043 עם הקושחה המקורית הגעתי ל72 מגה, אני לא יצא לי לבדוק מאיפה ההגבלה, האם זה בגלל ACK - שחונק את כל הפס העולה, האם זה בגלל הנתב שמגיע ל100% מאמץ או האם זה בכלל הציוד של הספק שלא תומך (אני בספק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה יש בעיה עם L2TP , הנתב של Linksys E3000 מחזיק בלי עיניים 200MB ומעלה. ועם TOMATO יגיע ליותר עקב שליטה יותר עמידה בגירסה מאשר בגירסה המקורית

WAN TO LAN אני מניח שזה זה

http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/router-charts/bar/74-wan-to-lan

עריכה :

ואוו הפורום בקאנטים בשעות האלה, 3 דקות רק עד שטען את הדף מחדש אחרי תגובה, בקשר ל L2TP בנושא של זה לא אמור להגביל כל כך הרבה, אנחנו מדברים על 1GBIT שיורד לפחות מ 100MB בגלל L2TP ? אין כזה דבר , אתם אמורים לקבל לפחות 400-500, וגם כשהייתי במעבדה של DLINK ספציפית הוא אמר לי שה DLINK655 אמור להגיע עם L2TP לפחות 200MB מינימום שבמינימום תלוי בגירסה ובהגדרות. אז תפסיקו לדאוג !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

cheif, הספק אליו התחברת הוא HOT? אם לא, איזה ספק בחרת?

בפרסום שראיתי בעיתון היום כתוב חבילת 100MB + ספק החל מ20 ש"ח לחודש.

באותיות הקטנות כתוב שהמחיר תלוי בבחירת הספק.

עריכה:

עוד שאלה, מה בקשר לUpload?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה יש בעיה עם L2TP , הנתב של Linksys E3000 מחזיק בלי עיניים 200MB ומעלה. ועם TOMATO יגיע ליותר עקב שליטה יותר עמידה בגירסה מאשר בגירסה המקורית

WAN TO LAN אני מניח שזה זה

http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/router-charts/bar/74-wan-to-lan

עריכה :

ואוו הפורום בקאנטים בשעות האלה, 3 דקות רק עד שטען את הדף מחדש אחרי תגובה, בקשר ל L2TP בנושא של זה לא אמור להגביל כל כך הרבה, אנחנו מדברים על 1GBIT שיורד לפחות מ 100MB בגלל L2TP ? אין כזה דבר , אתם אמורים לקבל לפחות 400-500, וגם כשהייתי במעבדה של DLINK ספציפית הוא אמר לי שה DLINK655 אמור להגיע עם L2TP לפחות 200MB מינימום שבמינימום תלוי בגירסה ובהגדרות. אז תפסיקו לדאוג !

לא יודע איפה אתה נמצא , אבל זה ממש לא נכון, אני עם הE4200 הקושחה המקורית הגעתי רק ל30 מגה (עם תשתית של 100), הנתב פשוט נחנק.

עם העגבנייה הגעתי למהירות של 38 מגה.

אז זה ממש לא נכון מה שאתה אומר, WAN-LAN אתה ממש לא יכול להשוות בין L2TP לDHCP אבל ממש לא והבאתי 2 דוגמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איפה אתה נמצא , אבל זה ממש לא נכון, אני עם הE4200 הקושחה המקורית הגעתי רק ל30 מגה (עם תשתית של 100), הנתב פשוט נחנק.

עם העגבנייה הגעתי למהירות של 38 מגה.

אז זה ממש לא נכון מה שאתה אומר, WAN-LAN אתה ממש לא יכול להשוות בין L2TP לDHCP אבל ממש לא והבאתי 2 דוגמאות.

אז לא יודע מה לא בסדר, התומך מ DLINK אמר לי הנתב יכול להגיע יותר מ 100MB ללא בעיה ב L2TP בגלל שלמעבד אין בעייה, אני מאמין שהמעבד של LINKSYS פי 3 יותר מהיר בגירסה 4200. תוודא שביטלת את ה DPI עם ה TOMATO.

deep port inspection זה נמצא ב Advanced - Conntrack/NetFilter אחרת זה גורם לבעיות אם לא מוסיפים פקודה מסויימת שה DHCP חוסם בפורט 67 ו68

iptables -I INPUT -p udp --sport 67 --dport 68 -j ACCEPT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...