מחירים של כוננים קשיחים מדוע? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחירים של כוננים קשיחים מדוע?

wooper

Recommended Posts

לפני שנה המחירים של היו משמעותית יותר זולים מהיום

כונן של 1 טרה עלה 250 ש"ח

אח"כ עקב השיטפונות עלו המחירים שהגיוני לדעתי

מה שלא ברור לי למה בזמן הנוכחי המחירים של עדיין גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה היית כל הזמן הזה ?

כבר תקופה ארוכה שהמחירים גבוהים בגלל שטפונות בתאילנד שהטביעו מפעלי יצור של הרדיסקים וחלקיהם.

בנוסף לסיבה האמיתית, יש גם פאניקה, אגירה של הרדסיקים (כמו לפני מלחמה או מזג אוויר גרוע), וספקולציות מפחידות.

בקיצור מערבולת שלמה של גורמי הקפצת מחיר.

לב הסערה כבר עבר, ועכשיו יש ירידה מתונה חזרה אל מחירים ריאלים.

יקח עוד זמן עד שהמחירים יחזרו להיות מה שהיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים, הבסיס הוא כמו שאמר שניצל, היצע יורד + ביקוש קבוע = עלית מחיר.

מעבר לזה, כאמור הביקוש זינק עקב פעילות של ספקולנטים - אם כי קשה להאשים את אפקט העדר פה כי ההיצע אכן ירד מהותית.

מעבר לנזקי השיטפונות וכד'... יש את התהליכים שקרו בשוק, חטיבת הקשיחים של נרכשה ע"י (SEAGATE למיטב זיכרוני) וזו של HITACHI ע"י , יש מצב שזה הפוך. כך שיש עכשיו פחות תחרות בשוק, וזה גם מכתיב מחיר גבוה יותר. שימו לב שבמקרים רבים האחריות ירדה עכשיו מ3 שנים לשנה או שנתיים בלבד, גם כחלק מן המגמה של ההליכה לריכוזיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא, שעתה אחרי שיצרנים ראו שהציבור ממשיך לקנות גם במחירים החדשים, אני בספק רב שהמחירים יחזרו אי פעם לרמתם הקודמת.

מה שאתה מדבר עליו הוא תיאום מחירים.. קשה לי להאמין שהיצרנים יעשו דבר כזה, היות וזה לא חוקי.

אני מניח שכוחות השוק ינצחו בסוף והמחירים יחזרו לשפיות, אבל בנתיים עדיין הביקוש גדול משמעותית מהיצע ולכן המחירים גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יבואנים שיש להם, היה ותמיד יהיה להם מלאי רכבו על הגל.

עשקו את החנויות ואת הצרכנים, חוץ משערוריה שאין מה לעשות ולהתעצבן.

גם שהיו צריכים החלפת כונן ב-RMA זיכו על בסיס מחיר ישן במקום להחליף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שכמה יבואנים אכן עשו זאת, אבל קשה לי שלא להסיק שיש גם כמה חנויות שנוהגות באותו אופן כאשר היבואן דווקא מסכים להחלפה (קרי, משאירות אצלן את הכונן החלופי כחדש למכירה ואת הלקוח מזכות כספית לפי המחיר הישן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההערכות מדברות על כך שכושר הייצור יחזור במהלך 2012 למסלולו התקין, ככל הנראה ברבעון השלישי או הרביעי.

הווה אומר, שרק אז ההיצע ידביק מחדש את הביקוש, והמחירים יחזרו לרמתם טרום אירועי ההצפה.

נכון הוא הדבר שהיצרניות ראו כי טוב, ולמה להם להזדרז עם הייצור עכשיו כאשר הם מוכרים כיום פחות ורווחיהן בשיא

שלא נראה כמותו עשור שנים ?

להערכתי בסופו של דבר מפאת איסור על תאום מחירים ומכסות ייצור, ברגע שהיצרן הראשון יפרוץ את המחסום ויעלה את

כושר הייצור שלו על מנת למכור קצת יותר ובהתאם תוך צפיה להגדיל את מחזורו ורווחיו, העניין יוביל לגלגל של תגובה מצד

המתחרים ואט אט היצור יחזור לרמות גבוהות, ההיצע יגדל, המחירים ירדו, והתהליך חוזר חלילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שגם אחרי שבכל העולם יירדו המחירים (אולי בחצי שנה או שלוש שנים הקרובות) תהיה האחרונה שתעדכן את המחירים.

אני כבר רואה את זה קורה, איך אנשים פרטיים ויבואנים קטנים מתחילים לייבא הארדיסקים בשחור בזמן שהיבואנים הרשמיים שומרים על המחיר הגבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאז עליית מחירי הכוננים הקשיחים לא קניתי אפילו יחידה אחת

אין מה לומר אני צרכן נבון. אותו דבר לגבי כל מוצר שאני לא זקוק לו בדחיפות

אם המחירים של הכוננים הקשיחים היו לפני משמעותית יותר נמוכים אז הם צריכים להיות שוב ברמת מחיר כזו

במיוחד לנוכח התקדמות הטכנולוגיה

עוד מעט יעלו את המחירים של המחשב שקניתי לפני שנתיים, או אולי הכרטיס מסך שלי 4870

חוצפנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...