למה אני לא אקנה מכשיר מבוסס אנדרואיד - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אני לא אקנה מכשיר מבוסס אנדרואיד

lev-27

Recommended Posts

http://hwzone.co.il/gadgets/news/137275

ברשותי מכשיר אנדרואיד בן שנה וכבר לא מקבל עדכונים. מתי יצא ICS? לא יודעים. אולי עוד חצי שנה. אם אני רוצה עדכון בפרק זמן סביר אומרים לי לך לחנות סלולר הקרובה ותקנה מכשיר חדש ב-3,000 שקל שמגיע עם ICS מהקופסא. בינתיים בעולם של אפל 3GS עדיין מקבל עדכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה נכון וזה הדבר הכי רע באנדרואיד.

מצד שני, היום כמעט לכל מכשיר קיימת קהילה גדולה עם המון פיתוח ואתה יכול להתקין, בד"כ בצורה מאוד פשוטה, איזה מערכת הפעלה שאתה רוצה עם איזה ממשק שבא לך.

אם אתה לא רוצה להתעסק עם זה - לך על , תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אתה צודק, יש לא מעט יצרני מכשירי אנדרויד שדי מזלזלים בלקוחות מבחינת עדכונים.

חלק מהבעיה היא שהם רוצים להכניס את התוכנות שלהם ולעשות הפרדה בין איזורים, כמו גם לקדם מכשירים חדשים על חשבון הישנים.

ולאותם יצרנים מזלזלים מגיע לקבל גל של ביקורות שליליות לגבי העניין וירידה חדה בהכנסות ממכירות באותם מוצרים.

אם יש משהו שהאנדרויד היה אמור להביא, ושאותם אנשים שעודדו ותמכו באנדרויד ציפו ממנו, שסוף סוף ללקוחות יהיה את החופש מחברות שתלטניות שקובעות ללקוחות הגבלות דרקוניות מתוך אינטרסים מנוגדים לאלו של הלקוחות.

אבל גם במציאות המגעילה של יצרניות המכשירים יש אפשרויות מחוץ למעגל השליטה שלהם.

המכשירים של מתעדכנים תדיר כך שאין גורם שלילי בין הפיתוח ללקוח.

ותמיד אפשר בכמעט כל מכשיר להתקין רומים מבושלים, שהם כן מתעדכנים תדיר (וגם אוטומטית אם תבחר).

אני התקנתי CYANOGEN MOD על הSGS והוא טס נראה ומגיב כאילו זה היה SGS2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו לא נשכח שאפשר לחיות בסדר גמור גם בלי כרום, עם דפדפן צד שלישי או המובנה.

יתרה על כך, ההחלטה שהמכשיר הבא (כן פותח הדיון- אתה) לא יהיה , בגלל הדפדפן היא קטנונית ולא מושכלת. תבחר מכשיר לפי , לא לפי אם יהיה עדכון למכשירים ישנים או לא (כמובן ברמה סבירה ולא מקרים קיצוניים). כמו שכבר נאמר, ובמיוחד באנדרואיד, אין שום בעיה לשדרג לבד ולהחליף רום. זה כל היופי באנדרואיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי ישמע 4 ו-3GS לא קיבלו סירי. אני לא קיבלתי וכנראה גם לא אקבל דפדפן . אני אפילו לא מדבר על שדרוגים נוספים שהגיעו עם ICS.

זה לא שאתה לא מקבל אינטרנט

יש לך פשוט אתה לא מקבל אחר

זה שגוגל בחרו להגביל את לגרסא 4 (לפחות לגרסאת הבטא) היא גם תמוהה בדיוק כמו שאפל הגבילו את סירי ל4S (שכבר הגיע למכשירים ישנים יותר תודות לallmighty jailbreak)

אולי מחר איזה בנאדם יוציא את הכרום למכשירים שלא מריצים ICS... לך תדע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת מעצבן וזה אחד החסרונות הכי גדולים באנדרויד. לא יודע אם זו סיבה מספיקה כדי לא לקנות יותר טלפון עם אנדרויד.

זה פשוט ניהול לא נכון מצד , שצריכה לחייב יצרניות להוציא עדכונים למכשירים שלהם תוך פרק זמן סביר אחרי שיוצא עדכון גדול כמו גרסא חדשה של מערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכשירים של אנדרויד שונים מאיפון התפתחות שלהם מהירה

כל שנה שיוצאת מערכת הפעלה יוצא חומרה הרבה יותר מתקדמת

מבחינתי היא כמו MIUI מאוד מהירה שלא צורכת הרבה משאבים

לכן אין בעייה לשדרג גם אייפונים ישנים אליה

אבל ICS דורשת חומרה יותר חזקה כדי לעבוד בצורה ראויה למשתמש

לכן החברות לא ממהרות ולא רוצות לשדרג את שאר המכשירים או מוציאות ICS דליל כדי שיעבוד בצורה טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ICS אמור לעבוד על כל מכשיר שהפעיל את 2.3 בצורה תקינה :screwy:

עובדה ש סוני יעדכנו את כל המכשירים שלהם ל ICS (מכשירים עם חד במהירות 1GHZ) וסמסונג מהצד השני לא רוצים לעדכן, הם רוצים שתקנה מכשיר חדש :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמסונג לא אומרים ש-ICS לא יעבוד (לראייה- יש רומים עצמאיים), הם אומרים שICS+TW לא יעבוד, כי אין מספיק זיכרון. [ב-SGS] יש 360MB~ של (במקרה הטוב ביותר, היתר נעלמו לאנשהו), וכנראה שזה לא מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להודות שגם אני, בתור בעלים של Desire מזה שנה וחצי, החלטתי לאחרונה שהמכשיר הבא שלי יהיה אייפון. לא בגלל עדכונים או משהו כזה, אלא בגלל חווית השימוש שבאייפון - עד כמה שראיתי והתנסיתי - היא איכותית וקונסיסטנטית לחלוטין.

אנדרויד אמנם מאפשר לכל אחד לעשות כאוות רוחו במכשיר שלו, ומפה נובעת גם החולשה העיקרית שלו מבחינתי - כל רום שלא ניסיתי (ועברתי הרבה רומים) פשוט לא היה מושלם. או שהיו בו באגים, או שהיו חסרים לו פיצ'רים (למשל סנכרון בין ימי הולדת של חברים בפייסבוק ללוח השנה של המכשיר, שזה פיצ'ר שלא מצאתי באף רום חוץ מסנס), או שהוא התחיל לקרטע אחרי כמה שבועות/חודשים של שימוש ממש כמו מחשב עם Windows 98.

ככל שמנסים להכניס יותר פונקציונליות לאנדרויד, רמת הביצוע יורדת בצורה מורגשת מאוד, ומאכזבת מאוד. זה פגם אינהרנטי באנדרויד, וזה לעולם לא ישתנה.

כמובן שגם תדירות היציאה של מכשירים חדשים וזניחת התמיכה במכשירים הישנים זה מעצבן (הפסקתי לספור כמה דגמים הוציאו מאז שהדיזייר שלי היה top of the line, שזה היה רק לפני שנה וחצי).

רק לשם המחשה, רציתי לשדרג את הדיזייר שלי לרום שמבוסס על ICS. חיפוש קצר ב-iandroid הוביל למסקנה שהרום הכי מומלץ כרגע נקרא tiny_ics. אממה - יש בו באגים לא הגיוניים (לדעתי) כמו צילום וידאו שמקרטע ו- tethering שלא עובד. כלומר אני לא באמת יכול לשדרג את המכשיר שלי כי אז אני פשוט מאבד חלק מהפונקציונליות שלו, וזה לא בא בחשבון מבחינתי.

באיפון אתה יודע מראש מה אתה מקבל, ואמנם זה פחות ממה שאתה מקבל באנדרויד אבל הכל פשוט עובד, וממשיך לעבוד, באופן מושלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...