פייסבוק, כן או לא??? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פייסבוק, כן או לא???

mormor88

Recommended Posts

רציתי להתייעץ אתכם...

אני אחד מהאנשים שהיו ממש אנטי נגד הפייסבוק, לאורך כל הצבא וגם אחריו (כשטיילתי בעולם) התנגדתי לפתוח . בעייני זו חדירה לפרטיות, מקום רדוד ושטוח שמבזבז זמן יקר...

עכשיו קיבלנו במכללה במסגרת הלימודים פרויקט שצריך לקדם מוצר דרך דף בפייסבוק (או דרך קבוצה,משהו כזה), מה שלא מותיר לי ברירה אלא לפתוח משתמש בפייסבוק. רציתי לשמוע מהמכורים מכם למה כדאי לי (עזבו רגע את הפרויקט בצד) להיכנס לתוך העולם הזה? כל דבר ממכר הוא לא טוב! או אולי לשמוע מאנשים כמוני שאנטי, שכדאי ללכת עם האמת שלי ולהתנגד בתוקף לפרויקט....

??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני הייתי אנטי עד שהתגייסתי

אחרי הטירונות והקורס הרגשתי רע עם זה שאני אתנתק עם חלק מהאנשים

אז פתחתי

אני לא משתמש הרבה (10 דקות ביום במקסימום, לא מבין מה כבר אפשר לעשות כ"כ הרבה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אתה כבר ילד גדול ואת צריך לדעת מה מתאים לך.

כל חברתית היא בגדול נותנת לאנשים (גם החברות המסחריות) לפלוש לתחום שלך, את המידה אתה יכול לברור ובנוסף תמיד אפשר לסגור את היוזר לאחר שכבר נמאס לך מזה.

:hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מהאנשים ש"היו ממש אנטי נגד הפייסבוק..." - אתה מהאנשים שחיים בסרט שהזמן שלהם כל כך יקר שהם לא יכולים "לבזבז" אחוז ממנו ביום על סתם הנאה סתמית באינטרנט... בניגוד לדעה הרווחת, תאי המוח לא נמחקים בגלישה בפייסבוק.

ואגב, בבקשה, לא בשבילי - בשביל טובת האנושות כולה, אל תפתח . אחרת מי יפצח את האטום, ימצא תרופה לאיידס ויציל אותנו מהחייזרים?

oh please... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזמן סגרתי את הפייסבוק, בינתיים אני לא מרגיש שזה חסר לי. מי שמכיר אותי טוב ולהיפך, יש לו את הדרכים שלו ליצור איתי קשר.

אני לא צריך 100+ "חברים" שאין לי שום קשר ושום עניין איתם.

אני ממש לא שולל לפתוח אחד חדש בעתיד. אני חושב שזה יכול להיות כלי שימושי אם אתה נמצא בכל מיני מסגרות...

ואני ממש לא אנטי-.

לפותח הדיון, לדעתי אתה יכול לנסות מקסימום אם לא תאהב, אתה לא חייב להמשיך ולהשתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משתמש בפייסבוק, אבל יש לי משתמש. יצרתי אותו כדי לרשום תגובה באיזשהו אתר, ומאז גיליתי שזה ממש נוח כשיש משתמש אחד והרבה אתרים מכניסים את מערכת התגובות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק אותי כל מי שהוא אנטי , אולי זה לא מתאים לאנשים שיש להם נטיות התמכרותיות.

לטעמי לפייסבוק יש רק יתרונות, אני יכול לשמור על קשר עם מעגל רחב יותר של אנשים (מעגל שני ושלישי של אנשים) שכנראה ללא לא הייתי שומר איתם על קשר. זה מאוד נחמד לדעת מי התגייס/השתחרר/מתחיל ללמוד/מתחתן (הקף לפי גילך), וגם הרבה פעמים יצא לי לנצל את המידע בפייסבוק לטובתי (טרמפים,עבודות,מידע על מבחנים וכו' וכו'). לפסול את הפייסבוק בגלל הפחד מ"התמכרות" לא שונה מפסילת כל רעיון חדשני ומהפכני אחר, צריך רק לראות שהשימוש בו מוגבל לכך שהוא לא מאפיל על חובות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל עניין של איך אתה משתמש בפייסבוק ומה רמת המינון.

אפשר היה להגיד גם שלא כדאי להשתמש ברכבים כי הם מזהמים ויש תאונות דרכים וכו'.

ככה זה וחידושים , יש יתרונות ויש חסרונות , החוכמה היא לדעת איך להשתמש בו.

שאל את עצמך את שתי השאלות הבאות:

1. האם מעניין אותך מה חברים שלך עושים / יש להם מה להגיד?

2. האם מעניין אותך לשתף את חבריך במה אתה עושה.

אם התשובות לשאלות האלה הן : "את מי זה מעניין מה חבר שלי / אני עושה" אז אין לך מה לחפש בפייסבוק ו/או כל חברתית אחרת.

אבל אם התשובות חיוביות , אז אתה מוזמן לנסות את הפייסבוק ולהתרשם.

בשבוע הבא נדבר על ושזה באמת למתקדמים כבר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי חשבון עם 600+ "חברים" שבקושי הייתי מדבר עם אולי 30~ מתוכם, סגרתי אותו כי הוא גם היה מבזבז לי זמן וגם כי נמאס לראות את הפרצופים של הערסים מהתיכון.

פתחתי לא מזמן חשבון נטו לצרכי עבודה ותקשורת עם חבריי לעבודה שיש בו בערך 50 איש שאני בקשר מתמיד איתם, בערך פעם בשבוע מדבר כמה דקות עם החברים שגרים רחוק וזהו.

מה שבאמת מטריד זה תרבות הצריכה של הפייסבוק...כשנסעתי באוטובוס לחיפה ישבה לידי מישהי עם ו"גללה" עם האצבע במשך שעתיים שלמות בפייסבוק - אומנם זו נסיעה וזה לא העניין שלי, אבל זה עד כדי כך מעניין?? ? מה יש שם לעשות כל כך הרבה זמן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע זה לא דבר כזה רע כמו שאתה חושב שזה.

פייסבוק יש לי בחברים כל מי שאני מכיר, ככה קל לי לשמור על קשר עם אנשים שלא קרובים אלי

או שבמצב שלי בחיים לא יוצא לי להתראות איתם הרבה.

ולדעתי זה נחמד להיכנס לראות עדכונים מהאנשים שקרובים אליך וגם היותר רחוקים מה חדש אצלהם מה הם עושים כרגע וכו'..

כן, זה יכול למכר אבל כל דבר בחיים האלה יכול למכר (*אהמ* HWZONE *אהמ*)...

חוץ מזה, אם אתה מגביל את עצמך נכנס פעם ביום/יומיים אין שום סיבה שתתמכר.

אני רואה בפייסבוק מקום שנותן לי לשמור על קשר עם כל המכרים שלי ולראות מה חדש אצלם,

וזה גם דרך מצוינת לחפש אנשים (הכרת מישהי במועדון/פאב.. הרבה יותר קל להוציא את השם שלה מאשר מס' טלפון).

לגבי , אתה לא חייב לספר כל מה שאתה עושה 24/7 (הלכתי לחרבן למשל..) ואתה יכול להגביל

צפייה בפרופיל שלך רק לאלה שחברים שלך, כלומר אנשים שרוצים לראות את הפרופיל שלך צריכים להציע לך חברות,

ורק אחרי שאתה מאשר אותם הם יוכלו להסתכל. אם אתה ממש פרנואיד, אתה יכול להגביל שאף אחד לא יראה את הפרופיל שלך חוץ ממך :-X

בקיצור, קצת חפרתי פה תפתח תראה, תתנסה, מקסימום לא תאהב תסגור את החשבון. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב , זה איך שאתה משתמש בכלי.

לי יש רשימת חברים יחסית מצומצמת (מתחת ל-100 ובתהליך ירידה כל הזמן) ואני משתדל לשמור על תכנים איכותיים.

אם יש לך חבר שהוא (או אישתו) מבלבלים לי ת'שכל וסתם ממלאים לי את הפיד , אני פשוט מתריע לפני נקיטת אמצעים משפטים (הורדה מרשימת החברים) וזהו.

תעברו לטיווטר , זה הדבר , תאמינו לי , בלי בלבולי שכל , 100 אחוז דברים מעניינים. לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...