אנאלייזר מוזיקלי תצוגה גראפית (לדים) - לאנשים מביני עניין :) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנאלייזר מוזיקלי תצוגה גראפית (לדים) - לאנשים מביני עניין :)

erezMASTER

Recommended Posts

שלום חברים,

אני מתכנן לבנות אודיו אנאלייזר מבוסס על לדים, כשהרעיון הכללי נראה בערך כך:

המערכת תבוסס על מיקרובקר ממשפחת 8051.

אני מעוניין לשדרג את המערכת משודרגת הבסיסית (בסיסית = מה שאתם רואים בסרטון) כך:

אני אחבר חיצוניים ואני רוצה לשלוט בעוצמה של תחומי התדרים שיוצאים מהרמקול (בעזרת בורר או כל רעיון אחר)

כך שהתצוגה הגראפית (לדים) תגיב בהתאם, והיא תהיה יותר אפקטיבית ויפה. (כלומר, להפוך את המערכת ל- Equalizer)

רציתי להתייעץ איתכם איך כדאי לעשות את זה?

חשבתי על הוספת נגדים דיגיטאליים לעניין, ובשינוי שלהם לשלוט על העוצמה, אך לאחר העמקה בעניין גילית שזה ממש מסובך.

למישהו יש רעיון אחר איך אפשר להגיע לתוצאה הרצויה דרך רעיון פשוט ובר ביצוע?

תגובות יתקבלו בברכה + רעיונות נוספים לשדרוג ;D

תודה רבה! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות חברה! :hat:

אז זהו שזה בדיוק הקטע - אני מנסה לא להתעסק עם התמרת פוריה ולא להתקרב לעניין הזה .

חשבתי על פוטנציומטרים, אך זה יראה מגושם ולא נח, אשכול זאת שנית ומידה ולא אמצא פתרון הולם אחר.

העניין הוא שאני מחפש פתרון פשוט ובר ביצוע כמו שאמרתי.

ModChiP,

מה הכוונה מעקב?

מחכה בקוצר רוח לתגובות שלכם ולרעיונות נוספים.

תודה! :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שאתה כותב משהו בתראד מסויים אתה יכול לקבל עידכונים עליו, הוא פשוט רוצה לעקוב אחרי התראד.

אם אתה רוצה אפשר לעשות הרבה Bandpass filters ולממשק את המוצא שלהם לתצוגה, אבל זה פתרון יקר ומסובך.

מצד שני אם אתה רוצה איקווליזר בנוסף לתצוגה אין מנוס מפילטרים. (כמובן שאפשר גם פילטרים דיגיטלים אבל ניראה לי שאין סיכוי שזה ירוץ על 8051).

יש פוטנציומטרים שלא עובדים על סיבוב אלא על תזוזה רגילה, ראה: קישור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על עיבוד דיגיטלי, ולא הסלט האנלוגי. הבעיות; זה לא ניתן לביצוע עם מיקרו מיושן ואיטי מסדרת 8051. בנוסף, עדיין צריך כרטיס קול לדגימה, וכרטיס להשמעה. היתרונות לעומת זאת, די ברורים. בתוכנה אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות חברה,

Mike,

פילטרים יהיו שם בלי שום קשר ללאיקוויליזר, כי חייבים אותם לחלוקת התדרים.

השאלה זה איך אני מתעסק עם כל קבוצת תדרים בנפרד כך שאוכל לשלוט על העוצמה שלהם הנשלחת לרמקול?

שתבינו את העיקרון - זה ממש כמו במערכת סטריאו לרכב (סאב, טוויטרים וכו'..) שבה כל תחום תדרים נשלח לרמקול שאליו הוא מיועד ואפשר לשלוט על עוצמתם.

ההבדל הוא שאצלי הרמקול יהיה פשוט ויחיד, וברור מאליו שלא אעבוד עם עוצמות גבוהות.

אני עושה זאת על מנת שתצוגת הלדים תהיה יותר יפה, ושאוכל להתאים את המערכת לכל שיר.

ZiggyMan,

אני מבין אותך, אבל אני די סגור על מערכת מבוססת על מיקרו ממשפחת 8051 (89c51 לא סגור איזה בדיוק עדיין),

אלו הן הגבלות שלא תלויות בי.

כניסת המבוא היא כניסה אאוקסילרית סטנדרטית (AUX), והמוצא יהיה הכי פשוט שניתן למצוא כיום בשוק.

מחכה לעוד תגובות! :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצורה האנלוגית : כמה LM324'ים, סלילים וקבלים + נגדים דיגיטליים לשליטה

ה 324ים והסלילים / קבלים הם ממש לא משהוא מסובך, אתה תצתרך לשחק איתם אל מטריצה כדיי לבחור ערכים שיתנו את התוצאה הרצויה בניסוי וטעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקנות? חבר יקר, מה אתה עושה בפורום הזה? ;D ;D

בהקשר לאקוליייזר, זה מה שאני מנסה לפצח פה,

את התצוגה הגראפית זה לא בעיה לבנות, העניין הוא איך לדעת לשלוט על עוצמה של כל קבוצת תדרים/תדר ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניתי אקולייזר כזה בעבר (משהוא בסיסי - מונו, 3 ערוצים, 2 ביט לכל ערוץ)

השתמשתי אם :

מגבר LM324 (בצורת מגברים שומרי מופע)

מעגל RLC בטור בנגד האדמה ו R בנגד המשוב של המגברים. ה Rים הם פוטים כדיי לכוון את המעגל במדוייק

היציאה של כל מגבר מחוברת למחלק מתח שעשוי מכמה נגדים קבועים

רכיבי 4016 (מתגים דיגיטליים) מקצרים נגדים במחלקי מתח (לפי שליטה מפורט LPT של מחשב) כדיי לקבוע מתח לכל ערוץ

כמו כן היציאה מהמעגל הולכת ל DAC של 5 ביט ומראה תצוגה פרימיטיבית אל המסך של המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...