צריך עזרה בתיקון LCD TOSHIBA REGZA 37 - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בתיקון LCD TOSHIBA REGZA 37

114508534

Recommended Posts

מבלי לחפש דפי נתונים (מה שלא עולה בדף הראשון, כבר דורש ממני להקדיש זמן) אני יכול לומר שמה שמתחיל בSTR זה סדרה של ממתגי ספקים, שמשלבים בתוכם גם את טרנזיסטורי המיתוג. נראה בהמשך אם אמצא נתונים.

עריכה: בקובץ הזה http://www.turuta.md/demobook/STK-STR-2011-sample.pdf

דף 215 אתה יכול לראות סכמה דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עדכון

אז ככה הזמנתי היום את החלק - עלה לא כל כך יקר - 120 שקל (במעבדה הבחור אמר שרק החלק עולה סביבות ה 600 שקל) בכל אופן יגיע עוד שבוע וחצי ונראה מה הולך שם בלוח של הספק שלא נשרף שם שום דבר נוסף על הדרך ואני מקווה שתיהיה פעילה בקרוב :)

תודה ועדכונים יהיו בהמשך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

קפיץ קפוץ- אני אמור לקבל את החלק בימים הקרובים - רציתי לשאול מה כדאי עוד לבדוק על הלוח לפני שאני מרכיב אותו בחזרה , יכול להיות שמשהו נוסף נשרף על הדרך וידפוק לי אותו עוד פעם ,למראית עין הכל נראה בסדר בגלל זה אני שואל - חשבתי גם להוסיף מאורור למכסה של הטלויזיה שיהיה בידיוק מקביל לגוף קרור שיוכל לקרר אותו יותר טוב , כיצד כדאי להרכיב אותו , שיכניס אויר מבחוץ על הגוף קרור או שיוציא את האויר החם החוצה ??

תודה :) ושבת שלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שאין יותר "סיליקון" דפוק. מה שכן אם יש שם קבים אלקטרוליטיים במסילה שממנה הוא עובד יתכן שהם לא משהוא - אוליי כדאי להחליף אותם. אם יש לך ESR METER תבדוק אותם איתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אין לי ESR METER - היה כבל הספק מנופח שהחלפתי עוד בהתחלה שהתחלתי להתעסק עם הטלויזיה הזו .

החלק הזה זה סוג של ממתג מתחים שך הספק ( אני מקווה שאני צודק ) ששולח מתחים שונים לרכיבים שונים .

יקר האממ למה ? כי הזמנתי בארץ - קיבלתי הצעה ל 10 יחידות ב 12 דולר ליחידה אבל אין לי מה לעשות עם כמות שכזו .

במעבדה הטכנאי סיפר לי סיפורים שזה עולה בין 500-600 ש"ח , ככה שיצאתי בזול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעבור עם פלוק על כל הרכיבים באיזור, ונסה למצוא משהו חשוד. "להסתכל" לא מספיק. תעבור על דפי הנתונים של הרכיב, ותמצא לאן מתחברת כל רגן, ומה אמור להגיע לשם. אם זה נגדים להספקת מתח נמוך, דיודות יישור, וכדומה. תבדוק דיודות ביציאות השנאי, יכול להיות שאחת מהן התקצרה בגלל עומס יתר של קבל יבש, ואז דפקה את הממתג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

קודם כל חג שמח ושנה טובה .

אז ככה החלפתי את הממתג חיברתי בחזרה ללוח , הרכבתי הכל ועכשיו העניין הוא כזה שהטלויזיה עדיין לא נדלקת. יש נורה אדומה שדולקת, לחיצה על הפעלה נשמע הקליק של הממסר אבל דבר לא נדלק, יכול להיות שבגלל ששום דבר לא מחובר לטלויזיה היא לא עולה ?

אשמח לשמוע מה עוד אפשר לבדוק, ממש מתסכל כבר

תודה :)

עדכון: חברתי עכשיו את הניייד לטלויזיה והיא עדיין לא עולה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל כשממתג נשרף הוא יכול להעיף כמה דברים :

טרנזיסטור קטן ששולט ב GATE שלו - במקרה של ציפ ממתג הטרנזיסטור כבר בפנים כך שהחלפת אותו בכל מקרה

נגד current sense - נגד קטן (בדרך כלל כמה ohm או פחות) להספק של כ 1/4-1/2 W שנמצא בטור לממתג, בדרך כלל בין הממתג וה - של המתח הגבוה

ציפ בקרה - יש כל מיני - uc3845 או ice3b1565 (מכיל ממתג פנימי, נפוץ במיוחד ב stand by) ואחרים. לפעמים SMD קטן בצד השני של הלוח (משנה הציפ של הספק שלא עובד, אם הציפ הוא של stand by אז הוא תקין)

דיודות זנר שונות וכו באיזור של הממתג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי תודה

כמה שאלות , יש אפשרות לבדוק קבלים עם רב מודד? יש לי מצב של מדידת פרוד אבל משום מה זה לא מראה כלום .

בקשר לדיודות ולנגדים- אני חייב לחבר למעגל בישביל לבדוק, זאת אומרת שיהיה עליהם מתח ?

עברתי עכשיו על מעגל שוב פעם וחפשתי רכיבים שרופים מנותקים קבלים מנופחים ולמראית עין אין כלום , ביצעתי מדידה על הקו של היציאה ואני לא בטוח יכול להיות שלא בדקתי כמו שצריך אבל הספק מעביר מתחים של 0.5 וולט בצמה אחת בצמה שניה הוא לא מעביר כלל ובצמה נוספת עובר 40 וואלט.

אני מעלה עוד כמה אולי מי מכם שמבין יוכל להכוין אותי עוד לפתרון הבעיה , ממש מתסכל כי נראה לי שזה ממש מעבר לפינה הפתרון של הבעיה .

תודה וחג שמח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...