לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי - עמוד 15 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפעמים גם יש מי שמציעים כרטיס משומש במחיר שפוי

nec_000

Recommended Posts

ועל זה נאמר, כל אחד יעשה כרעות עיניו.

שרשור זה ארוך לעייפה, ונטחן בו הנושא עד דק.

כל הרוצה להכנס לעובי הקורה, נמליץ שיקרא את השרשור מתחילתו ויווכח עד כמה הנושא:

מחד שנוי במחלוקת, ומאידך תומכים במחירון חברים רבים וטובים.

למעשה יש למחירון יותר תומכים מאשר חולקים, אם לספור את כלל המשתתפים בשרשור (ועשיתי זאת בעבר).

המחירון כשמו כן הוא, מהווה "המלצה" לקונים, למהוא המחיר הנכון מבחינה הנדסית שמשקללת את כל השיקולים

של אמינות בלאי והתיישנות, ומשקללת את הכדאיות ביחס לחלופה של "כרטיס שווה ערך ביצועים" חדש.

המחירון מהווה המלצה למוכרים למהיא נקודת המחיר הנכונה בה צריכה להסגר עסקה שהיא ראלית וראויה.

זו המלצה, מחירון בוודאי שאינו מחייב אף אחד, גם לא המחירון של יצחק לוי.

סביר מאד להניח, שהמחירים שבהם נסגרות העסקאות בפועל ואותם אנו לא רואים ולא יודעים, הינם יחסית קרובים למדי

לערכי המחירון ובסטיית תקן סבירה.

מי שמעוניין לתת משוב מוזמן, מי שמעוניין להשתמש במחירון כמוני וכמו לא מעט מחבריי, עושה זאת ונהנה מהנוחות שבכך.

מי שלא רוצה, שלא ישתמש. אציע לך בהזדמנות זאת לעבור על המחירון האחרון שלנו בנדון משנה שעברה - זה המלונקק בעמוד הראשון,

בכדי להתרשם כמה חברי פורום מכובדים ומיודעים בתחום תמכו בו :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 250
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המחירון לא מחייב אף אחד.

זה בדיוק כמו מחירון - זו המלצה בלבד.

כל אחד יתמכר את הכרטיס שלו בכמה שהוא רוצה וזכותו של כל אחד לקבל כמה שיותר כסף עבור אותו כרטיס.

אני אישית אוהב לתמכר את הדברים שאני מוכר במחיר שנראה לי הגיוני (לכיוון הנמוך) ולא להוריד שקל. אני נגד שיטת ה"לפרסם במיליון שקל במודעה ובסוף לסגור של 100 שקל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן המשך עדכון המחירון שפרסמנו בשנה שעברה.

מחירון זה רלוונטי ועדכני נכון ליום 21.4.2013 - להלן יכונה מחירון גרסא מס' 4.

קרדיטים:

מחירון זה (יותר נכון לכנותו Guide line) יוצר בשיתוף פעולה של מספר חברי פורום, בראשם:

CRT שהציע לבנות מחירון שכזה, Mickel הראשון שהרים את הכפפה ויצר טויטה גרסא 1, nec_000 שפתח את

השרשור מלכתחילה והעלה את הנושא לסדר היום.

*אם שכחתי מישהו עימו הסליחה - לשלוח אלי מסר ואוסיף בהתאם.

מבוא:

מחירון (Guide line) זה מובא במטרה לתת המלצה מקצועית הן למוכרים והן לקונים כאחד, למהו המחיר הנכון והראלי ביותר שמייצג נאמנה

ומגלם בתוכו את מלוא הסיכון הטמון ברכישת כרטיס מסך משומש, על כל המשמעויות הנובעות הימנו:

1. באבדן אחריות.

2. בסיכוי שהכרטיס המשומש תקול באופן חלקי/מלא: ישנן תקלות המכונות "פגם נסתר" (בעגה המשפטית) כאלו שרוכש ציוד

משומש לא יראה מיד בדקת השמוש הראשונה, אלא רק לאחר זמן מה ולכשיתעסק עם הכרטיס יותר לעומק.

3. בתוחלת החיים הקצרה יותר שנותרה לכרטיס עד סוף חייו (ביחס לכרטיס חדש).

4. בסיכון הבסיסי שקיים תמיד, שאם מישהו מוכר מוצר משומש, יתכן (אך ודאי שלא הכרחי) שיש לכך סיבה והיא לא בהכרח תמימה,

כמו למשל נסיון להפטר ממוצר בעייתי/תקול.

5. באי היכולת לבטל עיסקה ולחזיר המוצר למוכר תוך קבלת מלוא הכסף (כמו במקרה של מוצר חדש).

6. בכך שאין למוצר "אמא ואבא", כך שאם ישנה חוסר התאמה (או כל בעיה שהיא) אין יכולים להסתייע ו/או להחליף ו/או לקבל שירות ועזרה.

המחירון למעשה נותן אינדיקציה למהי "נקודת שיווי המשקל הרצויה" שאמורה להתקיים בין הביקוש להיצע (בשוק משוכלל).

מחד מוכרים שישתדלו להציע את מרכולתם במחירים שהומלצו, על פי כללי התמחור (כאחוז מחדש) וכפי שהותווה, יש להם סיכוי טוב להצליח

במכירת הכרטיס בתוך מס' ימים בודדים.

מאידך רוכשים שמעונינים לרכוש היה וידבקו למחירי ההמלצה המופיעים מטה, ירכשו מוצר במחיר ראלי וסביר מבחינתם, שמגלם את מלוא

הסיכונים כפי שהוסברו לעיל (סיכונים הנדסיים מתחום תורות החשמל והאלקטרוניקה, וסיכונים מסחריים כלכליים).

הערות:

א. בכל אימת שמתקיימים עדכוני מחירים בשוק ו/או מושקים דגמים חדשים, התאמות יש לבצע כאחוז ממחיר כרטיס חדש (נכון לרגע הבדיקה)

עפ"י מפתח 30/40/50/65 אחוזים בהתאם למפורט בטבלה המובאת מטה.

ב. המחירון מתייחס לדגמים "גנריים" של כל סדרה. עבור כרטיסים מיוחדים מסדרות איכותיות יותר, כדוגמאת סדרת ASUS DC2 המפורסמת,

יש לבצע התאמת מחיר כאחוז ביחס למחירו של הכרטיס כחדש.

לדוגמא: אם כרטיס מדגם ASUS DC2 עולה 10% יותר מגרסתו הגנרית, כמשומש ערכו יעלה ב- 10% בהתאמה.

ג. כרטיסים כפולי ליבה (שהם למעשה כרטיסי SLI/CrossFire על PCB משותף) אשר שקולים בביצועיהם (לכאורה) לכרטיס ליבה בודדת,

שווים לנו פחות מכרטיס מקביל ביצועים בעל הליבה הבודדת, משום שאלו סובלים ממגבלות אינהרנטיות ומומלץ מאד לקרוא על הנושא

שכן FPS לבדו הינו נתון מטעה - להלן לינק: http://techreport.com/articles.x/21516

**עריכה: הנושא נבחן באופן מקיף מאד ב- pcper ונמצא שאכן crossfire איננו באמת משפר את קצב התמונות בפועל

ולמעשה אף מרעה את התהליך! הבטיחו לתת מענה בדרייברים עד יולי 2013.

ד. לא כל דגמי כרטיסי המסך נרשמו בטבלה, אלא העיקרים שבהם. עבור דגמים חסרים בטבלה, יש לשערך מחיר עבורם לפי הכלל

של האחוזים ביחס לכרטיס שווה ערך בביצועיו.

על מנת לעמוד על "חוזקו" של המחירון (guide line) לעיל כאמת מידה שתומכים בה אנשים שבאים מהתחום ו/או שיש ברשותם השכלה ונסיון

רלוונטי, להלן רשימת חברי הפורום שהשתתפו בשרשור ואשר תומכים בו:

CRT

nec_000

Vic07

Zeus710

Kalen

T0xicPie

michaelr

lee

קרירין

Dandy23

amadey

v3rtigo

nat64x

AICHEMY

GIMEL

LEV 25

yanivnn

the avatar

*כל חבר נוסף שמעוניין לחתום ולהצטרף, מוזמן לשלוח אלי מסר ואוסיפה אותו (או לרשום את תמיכתו בשרשור ואקח משם).

חבר שבטעות שמו הוכנס ואיננו תומך במחירון זה, הסליחה עימו, כנ"ל - להודיע לי במסר ואסירה אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שהשם שלי מופיע ברשימה שלך. אני אמנם תומך במחירים הוגנים וחושב שמי שמוכר במחיר מופקע תוך הצגת תאור מנופח (בסגנון "כרטיס מצויין, מריץ את כל המשחקים החדשים!" כשמדובר על GT240) הוא רמאי, אבל מכאן ועד למחירון אחיד הדרך ארוכה. לכל היותר, ניתן לדבר על טווח מחירים כלשהו לרמה נתונה של כרטיסים בזמן נתון.

מעבר לזה, ישנם לכרטיסים ספציפיים מאפיינים נוספים. האם הכרטיס עבר OC? מהם התדרים איתם הגיע מהמפעל? האם יש לו קרור משופר או יציאות מיוחדות? האם קיימות בשוק המשומשים אלטרנטיבות בדמות כרטיסים דומים? האם קונה ספציפי צריך כרטיס ספציפי לצרכי , למשל? האם מסיבה כלשהי דרוש לקונה כרטיס עם יותר משנדרש למשחקים עם אותו הכרטיס, למשל לבניית מערך כרטיסים או לצורך שימוש בתוכנה גראפית שנהנית מכך?

המחירון שלך יכול לכל היותר להיות כלי עזר - בדיוק כמו מחירון לרכב משומש, כאשר ישנם דגמים שנמכרים בפועל הרבה מעל המחירון (אפילו כשמדברים על ממוצע ולא מכירות ספציפיות) בעוד שאחרים הרבה מתחתיו.

ודבר אחד נוסף (שלשם שינוי, אולי יתרום משהו לדיון הזה) - המחירון צריך לשקף במידה כלשהי גם את כדאיות המכירה למוכר. אתן לך דוגמה: אני לקוח שמחליף כרטיס פעם בשנתיים (פלוס מינוס), ומשקיע בכך כ700 שקל כל פעם. עד עכשיו לא מכרתי כרטיסים משומשים - רובם נשמרים כחלקי חילוף או נמסרים לחברים. נניח ואני רוצה לשדרג את ה5830 שיש לי כרגע (אני לא, אבל נניח לצורך הדיון) ומוכן להשקיע את אותו הסכום שאני בד"כ משקיע בכרטיס חדש, כלומר כ700 שקל. הפעם אני מעוניין למכור את הישן, ולהוסיף את הכסף מהמכירה לתקציב קניית החדש.

ועכשיו, לניתוח מספרי קל: אני לא מהמשוגעים שרצים לקנות כרטיס כל אימת שיוצא משהו חדש וחזק יותר - זה יהיה בזבוז כספים משווע. אני אשקול להחליף את הכרטיס שלי רק כאשר יש משהו במסגרת התקציב שיתן תוספת ביצועים (ממוצעת) בסביבות ה100%, כלומר, תכפיל את הFPS באותן ההגדרות (בממוצע). כך נוצרת משוואה מקורבת שאפשר לנסות ולאזן - אם יש כיום כרטיס שיתן לי את הביצועים הדרושים במחיר של 700 שקל + הכסף ממכירת הישן, אני אשקול החלפה. אם לא, אני אמתין קצת, ואבדוק שוב - ואני יודע בוודאות שאני לא אמתין עד אינסוף שכן ברגע מסויים יהיו בשוק כרטיסים שעולים 700 שקל כחדשים שיתנו לי את תוספת הביצועים המבוקשת גם מבלי להוסיף דבר ממכירת הכרטיס הנוכחי, שייתכן ויהיה חסר ערך עד אז.

במילים אחרות, אם ערכו של הכרטיס שלי כיום הוא כ300 שקל לפי הטבלה שלך, בהנחה שזהו אכן המחיר הממוצע בו כרטיסים כאלו נמכרים, צריך שהיה בשוק כרטיס של 1000 שקל לכל היותר שנותן לי את תוספת הביצועים הנדרשת (תוספת גדולה יותר נדרשת בשביל שאשקול לקנות משומש, אם כי ב1000 שקל לא סביר שאקנה משהו שיש לו פחות משנתיים אחריות). כרטיסים שעונים לקרטיריון הביצועים הם GTX660 TI או HD7870 ומעלה, שנמכרים בטווח של 1100-1300 שקל. לפיכך, עדיין לא משתלם לי להחליף.

עד כאן דיברתי על עצמי - אבל אני לא חושב שהנוסחה הכללית רחוקה מהשיקול האישי שלי. מחירו כמשומש של כרטיס זה או אחר, בשביל שיהיה משתלם גם למוכר, צריך להיות בסביבת <מחירו של כרטיס מסך חדש כיום המציג ביצועים כפולים מהכרטיס הנמכר> מינוס <מחירו של הכרטיס הנמכר כחדש, נניח חצי שנה מיום השקתו, באופן שמייצג בממוצע את הכסף ששולם עבורו בזמנו>. פחות מזה, ואנשים פשוט לא ימכרו - או שימכרו פחות כרטיסים שכאלה, באופן שיסיט את המחיר של אותו דגם כמשומש כלפי מעלה עד לנקודת האיזון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, אבל הבנת את כוונתי. אדם שמוכן להשקיע X שקל בכרטיס מסך (כי זו נראית לו ההשקעה ההגיונית בכרטיס), לא ירצה להשקיע יותר מזה כשהוא קונה חדש מצד אחד ולא רוצה להתפשר יותר מדי על הביצועים מצד שני, כך שפשוט לא ישתלם לו למכור את הכרטיס הנוכחי שלו אם מחיר המכירה + אותו X לא יאפשר לו לקבל כרטיס חזק משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבפורום הזה מביאים משקל יתר לעניין "כיסוי ההוצאות" על ידי מכירת חומרה ישנה. כשאתה קונה משהו חדש, אתה קונה משהו בהתאם ליכולת הכספית שלך ולמה אתה רוצה לקבל מן המוצר החדש.

אני לא מבין למה זה אמור לקבוע את המחיר של החומרה הנוכחית שלך. זה פשוט לא קשור.

ערכה של חומרת מחשב צונח (אמור) בגלל שני גורמים עיקריים:

• ההתפתחות הטכנולוגית מהירה. הגורם היחיד שמשום מה אנשים מתייחסים אליו. לפעמים.
  • אורך חייהם של רכיבים רבים הוא לא ארוך במיוחד. מחר כרטיס המסך או לוח האם יכולים למות (מקבלים נפוחים, לדוגמה) ואין לך שום דרך לדעת שזה לא יקרה. לרוב תיקון לא משלם ולא ישים. אנשים מתעלמים מהגורם הזה כשהם מוכרים חומרת יד-שניה!

יש עוד גורם - אין את הנוחות של החנות. צריך להתמקח, לחשוב איך להקבל את המוצר (פיזית) והמחבר מצומצם. שווה לשלם עוד מספר אחוזים בשביל הדברים הללו. גם מזה אנשים מתעלמים!!

אתם סתם קוטלים את המחירון בצורה מוגזמת. מחירון הוא לא מוחלט, אך אמור להוות reference כלשהו לנקודת התחלה סבירה. ממנה אפשר לעלות או לרדת בהתאם לגורמים פרטיים או שיקולי היצע/ביקוש שהם שונים מן הממוצע. ככזה - הוא עושה את העבודה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שבפורום הזה מביאים משקל יתר לעניין "כיסוי ההוצאות" על ידי מכירת חומרה ישנה. כשאתה קונה משהו חדש, אתה קונה משהו בהתאם ליכולת הכספית שלך ולמה אתה רוצה לקבל מן המוצר החדש.

אם זה מה שהבנת מדברי, או שלא קראת אותם לעומק או שהבנת הנקרא שלך לוקה בחסר. לא דיברתי בשום שלב שהוא על כיסוי ההוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון.

אבל אתה אומר ששווי החומרה צריך לנבוע, בדרך כלשהי, לא רק מהערך שלה כפריט חומרה, אלא משיקול כלכלי/כספי כלשהו שקשור לשדרוג מחשב. אני לא כל כך מסכים עם זה.

כשאני קונה חומרה ממישהו, זה לא מעניין אותי (ולא צריך) למה הוא מוכר את המוצר ומה יש לו במקום. יש לו פריט - ואני צריך לשלם על הפריט הזה לפי התמורה שאני אקבל מזה - לפי לפי שיקולי שדרוג שיש לו (לא משנה אם זה "כיסוי הוצאות" או לא).

אם זה לא מה שאמרת, בהחלט יתכן שאני לא כ"כ מבין את כוונתך.

נ"ב

אני כן מסכים עם זה שצריך להיות משתלם למוכר בכלל למכור את המוצר הזה. ברור. לכן אני לא מבין אנשים שמוכרים מוצרים ב 50 שקל. תשחררו. מצד שני, אם יש משהו ששווה 200 שקל והוא החליט שלא שווה לו להתאמץ בשביל פחות מ 300, לא הופך את ערך החומרה ל 300.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שהשם שלי מופיע ברשימה שלך. נכון, הוא הופיע שם עוד במחירון הקודם מאשתקד בו תמכת (להזכירך). גלגל לעמוד 15 אם רוצה למצוא.

אני אמנם תומך במחירים הוגנים וחושב שמי שמוכר במחיר מופקע תוך הצגת תאור מנופח (בסגנון "כרטיס מצויין, מריץ את כל המשחקים החדשים!" כשמדובר על GT240) הוא רמאי, אבל מכאן ועד למחירון אחיד הדרך ארוכה. לכל היותר, ניתן לדבר על טווח מחירים כלשהו לרמה נתונה של כרטיסים בזמן נתון.

מעבר לזה, ישנם לכרטיסים ספציפיים מאפיינים נוספים. האם הכרטיס עבר OC? מהם התדרים איתם הגיע מהמפעל? האם יש לו קרור משופר או יציאות מיוחדות? האם קיימות בשוק המשומשים אלטרנטיבות בדמות כרטיסים דומים? האם קונה ספציפי צריך כרטיס ספציפי לצרכי SLI, למשל? האם מסיבה כלשהי דרוש לקונה כרטיס עם יותר זכרון משנדרש למשחקים עם אותו הכרטיס, למשל לבניית מערך כרטיסים או לצורך שימוש בתוכנה גראפית שנהנית מכך?

המחירון שלך יכול לכל היותר להיות כלי עזר - בדיוק כמו מחירון לרכב משומש, כאשר ישנם דגמים שנמכרים בפועל הרבה מעל המחירון (אפילו כשמדברים על ממוצע ולא מכירות ספציפיות) בעוד שאחרים הרבה מתחתיו.

מחירון זהו כלי עזר מנחה, "לסדר גודל" רמת התמחור הממוצעת הנכונה עבור כרטיס מסך, שביצועיו הם שווי ערך לכרטיס מסך חדש כזה וכזה.

וודאי ששיקולים פרטיים משחקים אצל כל אחד לכאן או לכאן - ויש כאלו רבים.

לדוגמא: נאמר שבנקודת זמן מסוימת מישהו רוצה כרטיס שני למערך SLI. עובדה אשר מאלצת אותו פרטנית להתמקד רק בדגם זה בלבד.

נאמר שיש רק כרטיס אחד מדגם זה מוצע בלוחות ברגע נתון - אזי האמור מעלה את כוחו של המוכר כלפי אותו מתעניין פרטני,

ויתכן כי המתעניין יהיה מוכן לשלם עבור הכרטיס הרבה מעבר למחיר המומלץ של המחירון, בשונה מהמחיר שמוכן לשלם אדם אחר, כזה

שאינו לחוץ דווקא על דגם זה.

שיקולים אלו הם מה שמכונה בעגה התמחירית - "שקלול מחירון". וודאי שלא ניתן להוסיפם ככלי עזר נוסף למחירון שלנו, שכן אין לנו כל יכולת

לתכלל ולהתהחשב בשיקולים פרטיים, שמרביתם בכלל מתורת הפסיכולוגיה הצרכנית - ובתכלס אין כל יכולת לכמתם ליידי מחיר נומינאלי

גם אילו רצינו כך.

ודבר אחד נוסף (שלשם שינוי, אולי יתרום משהו לדיון הזה) - המחירון צריך לשקף במידה כלשהי גם את כדאיות המכירה למוכר.

פה אינני מסכים עימך, שכן שיקול כדאיות המכירה אינו יכול להשפיע על המלצה "למחיר סביר וראוי למוצר" - להלן המחירון.

כדאיות למכירה מצד המוכר הינה שיקולו הפרטני. המחירון גם אינו יכול לגלם זאת אילו נרצה, בדיוק באותו האופן ששיקול

לרכישה לחוצה מצד קונה לדגם פרטני אינו יכול להכנס למשוואה. הסביר זאת יפה נכבדנו the avatar אגב.

אתן לך דוגמה: אני לקוח שמחליף כרטיס פעם בשנתיים (פלוס מינוס), ומשקיע בכך כ700 שקל כל פעם. עד עכשיו לא מכרתי כרטיסים משומשים - רובם נשמרים כחלקי חילוף או נמסרים לחברים. נניח ואני רוצה לשדרג את ה5830 שיש לי כרגע (אני לא, אבל נניח לצורך הדיון) ומוכן להשקיע את אותו הסכום שאני בד"כ משקיע בכרטיס חדש, כלומר כ700 שקל. הפעם אני מעוניין למכור את הישן, ולהוסיף את הכסף מהמכירה לתקציב קניית החדש.

ועכשיו, לניתוח מספרי קל: אני לא מהמשוגעים שרצים לקנות כרטיס כל אימת שיוצא משהו חדש וחזק יותר - זה יהיה בזבוז כספים משווע. אני אשקול להחליף את הכרטיס שלי רק כאשר יש משהו במסגרת התקציב שיתן תוספת ביצועים (ממוצעת) בסביבות ה100%, כלומר, תכפיל את הFPS באותן ההגדרות (בממוצע). כך נוצרת משוואה מקורבת שאפשר לנסות ולאזן - אם יש כיום כרטיס שיתן לי את הביצועים הדרושים במחיר של 700 שקל + הכסף ממכירת הישן, אני אשקול החלפה. אם לא, אני אמתין קצת, ואבדוק שוב - ואני יודע בוודאות שאני לא אמתין עד אינסוף שכן ברגע מסויים יהיו בשוק כרטיסים שעולים 700 שקל כחדשים שיתנו לי את תוספת הביצועים המבוקשת גם מבלי להוסיף דבר ממכירת הכרטיס הנוכחי, שייתכן ויהיה חסר ערך עד אז.

במילים אחרות, אם ערכו של הכרטיס שלי כיום הוא כ300 שקל לפי הטבלה שלך, בהנחה שזהו אכן המחיר הממוצע בו כרטיסים כאלו נמכרים, צריך שהיה בשוק כרטיס של 1000 שקל לכל היותר שנותן לי את תוספת הביצועים הנדרשת (תוספת גדולה יותר נדרשת בשביל שאשקול לקנות משומש, אם כי ב1000 שקל לא סביר שאקנה משהו שיש לו פחות משנתיים אחריות). כרטיסים שעונים לקרטיריון הביצועים הם GTX660 TI או HD7870 ומעלה, שנמכרים בטווח של 1100-1300 שקל. לפיכך, עדיין לא משתלם לי להחליף.

עד כאן דיברתי על עצמי - אבל אני לא חושב שהנוסחה הכללית רחוקה מהשיקול האישי שלי. מחירו כמשומש של כרטיס זה או אחר, בשביל שיהיה משתלם גם למוכר, צריך להיות בסביבת <מחירו של כרטיס מסך חדש כיום המציג ביצועים כפולים מהכרטיס הנמכר> מינוס <מחירו של הכרטיס הנמכר כחדש, נניח חצי שנה מיום השקתו, באופן שמייצג בממוצע את הכסף ששולם עבורו בזמנו>. פחות מזה, ואנשים פשוט לא ימכרו - או שימכרו פחות כרטיסים שכאלה, באופן שיסיט את המחיר של אותו דגם כמשומש כלפי מעלה עד לנקודת האיזון.

הי ידידי, לא שוחחנו כבר למעלה משנה - זהו כבוד רב ועונג לפגושך שוב. זכורני כל אותה מסכת ארוכה של התכתבויות כאן בשרשור

שבהם סייעת לנו רבות, טרחת במיצוב נכון וראוי של אחוזוני המוצרים, תוך השוואת ביצועים בין כרטיסים מדורות שונים

תמיד אוהב לקרוא את הגיגך, במיוחד את המשוואה המורכבת משהו שבסופה (שעליה הייתי צריך לעבור פעמיים בכדי להבינה).

ברשותך התייחסות קלה לנושא שהעלתה בנושא "גרסאות שונות של כרטיסים מאותו דגם", שיתכן ובאופן פרטני למעשה מעלות או

מורידות את שווי הכרטיס הספציפי ביחס למחיר המחירון המומלץ. אז כנראה שהבהרה בהחלט נדרשת אם זה לא היה מובן:

מחיר המחירון נותן לנו את הערך הכללי והבסיסי - עבור "כרטיס גנרי" מאותו דגם.

לדוגמא: כאשר כתוב במחירון (למשל) כי HD7950 שווה כמשומש 65% ביחס למחיר חדש, נשים לב שמחיר החדש מייצג דגם בסיס של HD7950 אשר

עלותו 1470 ש"ח. מנגד היה ומדובר (למשל) בכרטיס מסך HD7950 יוקרתי משהו, נאמר של מסדרת DC2, נראה כי מחירו כחדש עומד על 1600 (ומשהו) שקלים.

על כן מחירו כמשומש וודאי יגזר כ- 65% ממחיר ה- 1600 ומשהו שקלים, ולא ממחיר ה- 1470 שקלים של הדגם הסטנדרט הבסיסי מסדרה זו.

וזה בעצם מה שיפה במחירון שלנו או ב- guideline יותר נכון לכנותו כך - שהוא למעשה מכוון אותנו "לאחוזים ביחס לחלופה חדשה"

ללא תלות בדגם פרטני. המחירון למעשה מהווה עבורנו reference .

בתכלס, מחירי הדגמים הפרטניים שבטבלה ואשר ננקבו עבורנו, באים ככלי עזר להקנות לנו דוגמא תחשיבית עקרונית - שנקבל איזה

שהוא אזימוט ראשוני לסדר גודל התמחור למוצר, לפי דגם הבסיס הגנרי שלו.

כמו כן יפה הסברת, שצריכה להתקיים משרעת של תמחורים ולאו דווקא ערך נקוב בודד. חושב אני כי הדבר הרי ברור מאליו

מה שמכונה self explanatory:

זה שנאמר 50% בממוצע גס שווי כרטיס משומש מסדרה אחת אחורה ביחס לחלופת חדש, זהו הרי רק "סדר גודל" למחיר המומלץ.

הסבר: כרטיס משומש מסדרה ישנה הנקוב במחירון בשווי של 500 ש"ח, אומר שעסקה אשר תסגר סביבות פלוס מינוס 10% מערך חציוני/ממוצע זה, הינה עסקה סבירה מאד.

קרי בין 450 - 550 ש"ח. ומנגד עיסקה אשר תסגר על ערך (לדוגמא) 800 ש"ח, איננה כדאית לרוכש והיא מתרחקת משמעותית מההתפלגות הנורמלית של הגרף.

במקרה זה יהיה מדובר בעסקה רעה מאד לקונה, וטובה מאד למוכר.

**ועתה לשאלה אחת (ברשותך) שלא מן המניין, מה מייצג האייקון ליד הפרופיל שלך ? הוא נראה דומה לסמל שעל דגל "מפלגת האל" חיזבלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שראוי שיהיה מחירון כזה כנקודת יחוס בכדי שאנשים לא ימכרו כרטיסי 8800GT ב-500 שקל.

כמובן שבסוף צריך לשקלל היצע וביקוש, בדיוק כמו בשוק הרכב.

אין מניעה שכרטיס נדיר שמופיע במחירון ב-400 שקל לא ימכר ב500 ואפילו 600 שקלים.

אבל אני מניח שכרטיסים פופולריים ימכרו במחירים שקרובים למחירון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני קונה חומרה ממישהו, זה לא מעניין אותי (ולא צריך) למה הוא מוכר את המוצר ומה יש לו במקום. יש לו פריט - ואני צריך לשלם על הפריט הזה לפי התמורה שאני אקבל מזה - לפי לפי שיקולי שדרוג שיש לו (לא משנה אם זה "כיסוי הוצאות" או לא).

אם זה לא מה שאמרת, בהחלט יתכן שאני לא כ"כ מבין את כוונתך.

ערכו של כל מוצר משומש, כזה הנמכר מאדם לאדם ולא מחנות לאדם, הוא תמיד פשרה בין המחיר אותו המוכר רוצה לשלם לקבל שאותו קונה מוכן לשלם. רוב הדיון עד עכשיו התייחס לחלק השני בלבד, ולכן בחרתי להתייחס לחלק הראשון דווקא. למה מישהו מוכר כרטיס מסך? כי הוא רוצה לשדרג. מתי יש טעם בשדרוג? כשניתן לקנות כרטיס חזק בהרבה (בדוגמה שלי, חזק פי 2) במחיר סביר, כשהכסף ממכירת הכרטיס הנוכחי בא כתוספת. מהו "מחיר סביר" לכרטיס מסך? המספר כמובן אינדיבידואלי, אבל ניתן למצוא אמדן ל"מחיר הסביר" בעיני אותו מוכר בדמות המחיר שהוא שילם בזמנו על כרטיס המסך שהוא מוכר כרגע. עד כאן המשוואה.

למה זה אמור לעניין את הקונה? זה לא. עם זאת, כשהקונה מחפש כרטיס מסויים במחיר זול, כדאי לנסות ולאמוד מהו אותו "מחיר זול" שהוא עשוי למצוא, שכן מתחת לרף שהצעתי אף אחד כמעט לא ימכור. אם מבחינתו של קונה ממוצע המחיר המתקבל מהשיקול לעיל אינו סביר, כנראה שהוא מחפש כרטיס טוב מדי בפחות מדי כסף, שכן המשוואה שהבאתי כוללת בתוכה גם את "מעמדו" של הכרטיס המוצע למכירה לעומת הכרטיסים הקיימים בשוק. כאשר הכרטיס חדש לחלוטין, כנראה שמחירו של כרטיס חזק פי 2 יהיה בערך כפול או פחות מכך (אם העלות תהיה יותר מזה, הכרטיס לא ישתלם לעומת מערך של שני כרטיסים כדוגמת הכרטיס המועמד למכירה), כך שהחסם העליון הוא העלות הנוכחית של הכרטיס כחדש. כאשר הכרטיס המועמד למכירה ישן מאוד, העלות של כרטיס חזק פי 2 עשוייה להיות פחות מהעלות המקורית של הכרטיס המועמד למכירה, כך שלמוכר אין בעצם "מחיר מינימום" נדרש והמחירים שואפים לאפס - בפועל כמובן המחיר הוא לא אפס אלא כמחצית (במקרה הטוב) של כרטיס חדש המציע ביצועים דומים.

קניתי בזמנו HD4890 בכ700 שקל (כחדש, כשסדרה 5 כבר נמכרה בחנויות). נניח והכרטיס לא היה מוחלף במסגרת האחריות לHD5830 כפי שקרה במקרה שלי, והייתי רוצה לשדרג. מתחת לכ400 שקל, לא ממש משתלם לי למכור, כי אז השדרוג לא יוצא כדאי עבורי לפי המוסבר לעיל. HD7770 חדש, השקול פחות או יותר בביצועיו, יעלה כחדש פחות מ700 שקל, עם אחריות, צריכת חשמל נמוכה בהרבה ותמיכה בDX11, כך שלא סביר שהקונה הממוצע יסכים לשלם יותר מכ300 שקל על הכרטיס שלי. מה יקרה? אף 4890 לא יוצע בשוק המשומשים במחיר בו משתלם לקנות את הכרטיס, והמחיר הכי נמוך שיש לכרטיס זה ביד2 הוא אכן 400 שקל, וכנראה שהכרטיסים הללו עוד ישארו בלוח זמן מה. מה יקרה בסוף? סכום המכירה הכדאי עבורי כמוכר ירד עקב הוזלת מחיר השדרוג הכולל הנדרש עבורי, ויהיה לי משתלם למכור אותו גם ב250 שקל, נניח. ההוזלה במחירי כרטיסים חלשים יותר לרוב איטית בהרבה, כך שבהחלט יתכן שעד אז הכרטיס שלי עדיין יהיה סביר לקנייה כמשומש באותם 250 שקל.

הסבר: כרטיס משומש מסדרה ישנה הנקוב במחירון בשווי של 500 ש"ח, אומר שעסקה אשר תסגר סביבות פלוס מינוס 10% מערך

חציוני/ממוצע זה, הינה עסקה סבירה מאד. קרי בין 450 - 550 ש"ח.

ומנגד עיסקה אשר תסגר על ערך (לדוגמא) 800 ש"ח, איננה כדאית לרוכש והיא מתרחקת משמעותית מההתפלגות הנורמלית של הגרף.

במקרה זה רעה מאד לקונה וטובה מאד למוכר.

אתה מדבר כרגע על מקרה בו יש מוכרים שמוכנים למכור ב450, ויש קונים שמוכנים לקנות ב800. במצב זה, בוודאי שהכרטיס יימכר במהרה, כאשר המחיר הסופי יהיה איפשהו בין הערכים הללו. אני דיברתי על מצב שונה בתכלית, כאשר מחיר המינימום שהמוכר הממוצע מוכן לקבל גבוה ממחיר המקסימום שהקונה הממוצע מוכן לשלם על הכרטיס. במצב זה, למחירון אין כמעט ערך - או שהכרטיסים לא ימכרו בכלל, או שימכרו רק כרטיסים שמחירם (הן מצד הקונה והן מצד המוכר) יוכתב ע"י נסיבות אחרות - תקלה בכרטיס שלא מפריעה לקונה (נניח, יציאה שלא עובדת בה אין לקונה שימוש, או מאוורר תקול כשהקונה ממילא מתכוון להרכיב קירור Aftermarket שבמקרה שוכב אצלו בבית וכולי), דרישה לדגם ספציפי מצד הקונה לשם בניית מערך כרטיסים וכיוצא בזאת.

כשמדובר בכרטיסים שאינם "עתיקים" להחריד כמו ה9800GT, שקיימים כיום כרטיסים בינוניים למדי המציגים כפליים ביצועים, המצב אותו אני מתאר הוא הכלל ולא היוצא מן הכלל, וככל שהכרטיס חדש יותר וחזק יותר, הבעיה חמורה יותר. הכרטיסים הכי חדשים שעוד איכשהו שווה לשדרג כיום מבלי להוציא יותר מדי כסף הם כרטיסים כדוגמת הכרטיס שלי. עם כל כרטיס חדש יותר, המוכר יצטרך להתפשר הרבה יותר במחיר כדי למכור, מה שיפחית את התמורה שהוא יקבל כתוצאה מהשדרוג (הוא יצטרך להוסיף יותר כסף ממה שהוא היה מוכן להשקיע ברכישת הכרטיס הקודם ברכישת כרטיס חדש שיתן עדיפות ביצועים משמעותית), מה שלמעשה הורג את שוק המשומשים ה"עדכניים".

**ועתה לשאלה אחת (ברשותך) שלא מן המניין, מה מייצג האייקון ליד הפרופיל שלך ? הוא נראה דומה לסמל שעל דגל "מפלגת האל" חיזבלא.

הסמל הוא הסמל של תנועת כ"ך. אף שאיני מזדהה עם חלק ניכר ממצעה ומדרכי פעולתה, אני חושב שהם ייצגו משהו חשוב שכיום נעלם מהשיח הציבורי, והוא עמידה על זכות קיומה של מדינת כמדינת הלאום היהודי ללא הצטדקויות או התנצלויות. במקור כלל לא היה לי אייקון, אני מאמין שזה דבר די מיותר - שמתי את הסמל הנ"ל מתוך הזדהות עם חבר אחר כאן בפורום ששם בפרופיל את הסמל הנ"ל (שיקוליו שמורים עימו), שהותקף כאן לא מעט בדיונים בעלי אופי פוליטי בגין השמעת דעות שלפני 30 שנה היו אך הגיון בריא, וכעת מוקעות כימין קיצוני. ברשותך, אעדיף לא לפתח את הנושא הזה מעבר לכך בדיון הנוכחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נהנתי כתמיד לקרוא את פילוסופיית ראציונאל השדרוג, הלוואי ומרבית הצרכנים בעולם (ובכל תחום צרכני) היו נוהגים לפיו.

יחד עם זאת נראה לי כי ראציונאל זה מחטיא מעט ממטרת המחירון, ואסבירה:

מטרת המחירון לא באה על מנת לתת לנו "ראציונאל לשדרוג" - ובהתאם לו מהו מחיר המכירה הכדאי למוכר.

זהו למעשה דבר שאינו ניתן לתכלל כלל וכלל, מה גם שזה משנתה משדרוג אחד למישנהו - הרי יש כאן מכפלה

קרטזית של המון צירופים אפשריים -> ממה משדגים למה.

לפיכך את ראציונאל השדרוג נשאיר למשדרג עצמו להחליט (בכדי שיקבל פרספקטיבה מתאימה נמליץ שיעבור על דבריך מעלה).

המחירון שלנו בא לתת עבורנו כלי שערוך סביר והגיוני, למה צריך להיות מחירו של כרטיס מסך משומש, בהתחשב בכל אותם הסברים

שהובאו בריישתו כגון: נושא האמינות, האחריות, הסיכון שבלא נודע ברכישת משומש, אורך חיים של המוצר, ההשוואה לחלופה

שוות ערך של מוצר חדש, וכיוצא בזאת...

לפי הראציונאל ההוא, וללא כל שיקולים אינדיווידואליים, או מקרים פרטניים, או ראציונאל שדרוג כזה או אחר,

קיבלנו אומדן reference מעולה כנקודת פתיחה, לרמות המחיר הסבירות וההגיוניות לכל דגם ודגם.

הרי ישנם לא מעט רוכשים תמימים שאין להם מושג ירוק בתחום, ועלולים חלילה לעשות שגיאה גסה באם מחירון זה לא יעמוד לנגד

עינם כאמצעי הגנה. כנ"ל מוכרים לא מעטים שלהם אין כל ראציונאל תמחור מובן, בשל גילם הצעיר אולי, בשל חוסר מעודכנותם

בטכנולוגיה העדכנית לרבות ביצועים יחסיים בין ציוד ישן לחדש, אשר מנסים למכור במחיר לא סביר ואינם מבינים מדוע המכירה

לא הולכת להם. המחירון בה לסייע גם לכאלו, לתמחר במחיר סביר וראלי - ובכך להצליח במכירה ולא להיתקע איתה חודשים מבלי להבין למה.

מחירון זה הוא כלי פנטסטי - שמתי לב שמאז ופורסם לו לפני כשנה לערך (ומעל אלף אנשים ראו אותו), רמת התמור הממוצעת השתפרה

ללא עוררין, כך שיותר ויותר עסקאות מתומחרות סביר.

גם רואים אחוז עסקאות גדול יותר שמצליח. לדוגמא: רק לפני שבוע ראיתי כאן בעמוד אחד של 8 מודעות,

ש- 5 מהן נרשמו "נמכר". לי זה עשה טוב בלב, כי הבנתי שמשהו כאן התחיל לזוז.

אם פעם היה נמכר אולי כרטיס אחד מתוך 20 "סדר גודל", היום זה כבר 1 מתוך 5 "סדר גודל".

זו התקדמות משמעותית ושכלול לא מבוטל של השוק, שללא המחירון לא היה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחדד טיפה את דברי: מה שאמרתי לגבי השיקולים של המוכר לא קשור כאמור לשיקולים של הקונה - אבל כן קשור לשאלה האם הכרטיס בכלל יוצע למכירה או לא.

נניח שהמחירון שלך נכון ומדוייק למדי, וגם הצליח "לתפוס" בתחום המשומשים. נניח עתה שאני שוקל למכור את הכרטיס שלי. כמובן שהייתי שמח למכור לכל המרבה במחיר, אבל אנשים כבר מכירים את המחירון וקשה לעבוד עליהם. לפיכך, במקום סתם לזרוק הצעה מנופחת ולקוות שמישהו יתעניין בכל זאת, אני מסתכל לראות מהו המחיר הסביר שעלי לבקש. להפתעתי (או שלא), אני מגלה שהמחיר ה"סביר" מבחינה צרכנית מצד הקונה נמוך ב200 שקל ממה שהייתי צריך בשביל להשלים את השדרוג אותו קיוויתי לעשות. מה יקרה אז? נראה שאתה חושב שאני אגיד לעצמי "נו טוב, אז אני אתפשר על שדרוג קטן יותר או אוסיף עוד 200 שקל לתקציב" - ולדעתי אתה טועה, כי אני ספציפית, וכנראה גם הרבה מוכרים פוטנציאליים אחרים, במקום זאת יגידו "נו טוב, נראה שלא שווה לי לשדרג כרגע. נמתין עוד זמן מה", וכלל לא יציעו את הכרטיס שלהם למכירה. קיבלת מחיר הוגן עבור הכרטיס, אך כזה שכמעט אף אחד לא יציע לך גם אם כולם ידעו שזהו המחיר ההוגן ולא מעבר לכך, פרט למיעוט שעשוי למכור בנסיבות אחרות לגמרי, כמו מעבר ללפטופ או קבלת כרטיס\מחשב חזק יותר במתנה.

המצב אותו הגישה שלך עשוייה ליצור קצת מזכיר מכולת תחת משטר קומוניסטי - מחירי כל המוצרים בפיקוח ממשלתי, ולרוב במחיר שווה לכל נפש (כשמדובר על מוצרי צריכה ולא מוצרי יוקרה, לפחות), אבל המדפים ריקים כי לאף ספק או יצרן לא משתלם לייבא\לייצר בגלל הרווח המזערי הצפוי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה זמן עבר מהאז ההתחלה של התרד...

לעניינינו, nec_000, רציתי לאודות לך על ההשקעה והרצון הרב לעזור ולשנות את תפיסת שוק כ.מסך המשומשים.

קודם כל משהו שלא מסתדר לי קצת, אתה ציינת שמכרת כ.מסך במחיר של כ 150% מעל מה שפרסמת.

אם מותר לשאול:

* מה המחיר שדרשת בפועל?

* אני רואה ויודע שאתה כן רוצה לפרסם שקונים יקבלו מידע לגבי מחיר ראוי לכ.מסך משומש, האם את המידע הזה, הקונה שלך קיבל?

לא שאני מתקיף חלילה או משהו כזה, פשוט זה נראה לי מנוגד למה שאתה מנסה להשיג.

לגבי vic07

אתה צודק שמוכר צריך להיות משתלם למכור, למכירה יש תמיד שני צדדים אבל פה מדובר לקו מנחה למחיר שהמוצר באמת שווה מבחינה טכנולוגית.

יש לי רעיון מעניין שאני יפרסם פה לגבי שיטת התמכור בעתיד הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...