שוקל למכור את המחשב התותח שלי, כמה לדעתכם הוא שווה היום? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שוקל למכור את המחשב התותח שלי, כמה לדעתכם הוא שווה היום?

radioactive

Recommended Posts

לוח: Asus P5K-E (עם קופסה מקורית וכל העניינים)

מעבד: Intel Q6600 ללא אוברקלוק

קירור: Scythe Ninja 2 במצב פסיבי

זיכרונות: (Mushkin XP-Series 4GB (2x2

כרטיס מסך: Gainward GT210 512MB (חדש באחריות)

הארדיסק: Hitachi 500GB 7200RPM SATA2

כונן אופטי: Pioneer DVR-215D

זוג מאווררים למארז: Noctua NF-S12B ומאוורר Scythe S-FLEX 12/800

מארז: P182 עם המאווררים הנ"ל

ספק כח NEO HE430W

לפי מה שניתן לראות מהמפרט מדובר במחשב שעלה מיליונים או אפילו מיליארדים באפריל 2008, והיה באותה תקופה המחשב הטוב ביותר על כדור הארץ או אולי אפילו ביקום כולו. בלי להגזים כמובן. מאוד כואב לי להיפרד ממנו, אך הגיע הזמן להתקדם לLGA2011 ואני כנראה נאלץ למכור אותו כדי לבנות את המחשב התותח הבא שלי. השאלה כמה אני יכול לדרוש היום על דבר כזה?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחשב בדברים שבאמת שווים משהו היום מהמערכת שלך, שהם המארז, הייתי מציע לך לקנות איזה מארז קקמייקה בKSP, להעביר את כל המחשב שלך לתוכו, להשאיר את המארז שלך לעצמך.

לגבי המחשב עצמו ... אם תקבל אלפייה, קפוץ עליה עם 2 הידיים, אלא אם כן תמצא מישהו שנחת הרגע ממאדים, ואז אולי תוציא בכוח 1500 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ מסכים עם הנ"ל בנוגע למארז, אך לא עם הקטע של להחליף את המארז לאחד ג'נרי זה ישמע רע מאוד כאשר תמכור מערכת שכזו, ומארז איכותי מינימאלי יעלה לך סביב ה-180 שקלים.

במידה והמחשב הבא שלך לא יכלול כרטיס מסך כבד, ניתן גם להשאיר את הספק. אם הקניה היא בזמן הקרוב- תשקול להשאיר גם את הכונן הקשיח (אגב, לדעתי יש לך מחשב לא רע שניתן לשדרג לשימושים הדרושים במקום להחליף).

הייתי אומר גם כן ששווי המערכת כולה (כולל הכל) הוא סביב ה-1500 שקלים.

הצעה: אתה יכול בכיף למכור את השילוש (מעבד, לוח-אם וזכרונות)+הקירור באיזה 700 שקלים (יש לך גם תמיכה ב-- תקן אותי אם אני טועה, מה שמעלה טיפה את ערך המחשב) ולהכניס שילוש חדש.

אמליץ לך להתחיל עם הצעת מחיר מעט גבוהה יותר, ואם אין ביקוש- תוריד לאט לאט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ לדעתי הזכרון שווה פחות- מעבר לעובדה שזה מחיר שמתקרב למחיר של חדש, אנשים מעדיפים לקנות חדש מאשר יד שניה.

הייתי אומר שערך הזיכרון הזה הוא סביב ה-150 שקלים. כמו כן, מדובר על מארז איכותי מאוד ומשתיק. לא הייתי מוכר אחד כזה כיד שניה בפחות מ-350 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מחשב די דומה ואני לא מסכים אתכם לגבי התמכור אני חושב שזה מחיר גבוה מידי 700 שקל על השילוש

תזכרו שאין שום אחריות כבר על הרכיבים ותזכרו שזה מיושן

אולי בגלל זה אנשים מפריזים במחירי יד שניה באתר

על השילוש מעבד וכרטיס מסך שאני לא מכיר את הכרטיס אבל אני מניח שהוא +- בערך של ה8800GT שלי היתי מתמחר ב300 שקל בלבד

או במילים אחרות 200 למעבד ולוח אם ועוד 100 לכרטיס מסך

פשוט כי צריך ליתחשב בשחיקה הטיבעית של הרכיבים האלו בזה שאין אחריות ובזה שהם מיושנים

בכל מקרה מחשב שלם כזה היתי מתמחר ב700 שקל ככה הוא ימכר מהר ולא ישב על המדף ויצבור אבק

אפשר לגרד יותר עם מוכרים כל חלק בנפרד אבל זה יתעסקות עם הרבה קונים

לתת תמכור קרוב לחנות זה די אידיוטי לטעמי כי פותח הדיון לא עוסק בזה

וחבל לי לראות אנשים כמוכם תומכים בלעשות מזה מסחרה ו"לחפש פראירים" רק כי אתם מבינים בחומרה ואחרים לא

יש אבדל ענק בין לצמצם נזקים וזה מה שאני עושה לפעמים לבין לנסות לעבוד על אנשים לא מבינים ולדפוק תמחור יקר שמתקרב לחנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה מחשב שלם כזה היתי מתמחר ב700 שקל ככה הוא ימכר מהר ולא ישב על המדף ויצבור אבק

אפשר לגרד יותר עם מוכרים כל חלק בנפרד אבל זה יתעסקות עם הרבה קונים

אתה מדבר שטויות ב700 ש"ח אני ארכוש אותו עכשיו אם רק כדי למכור אותו שנית ולעשות רווח. המעבד לבד ימכר ב-200 ש"ח תוך יום-יומים.

מארזים מאוד קשה למכור ביד שניה לא משנה כמה הם איכותיים (גם לא הסתכלתי איזה מארז זה בפועל) הייתי מציב כרף עליון 250 ש"ח אם אתה מעוניין למכור אותו בזמן הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין,

שים לב שכשרשמתי 700 שקלים, זה כולל הקירור ותמיכה ב-wifi (מצד הלוח).

200 ש"ח למעבד וללוח? למה שלא תתרום אותם וזהו?

המעבד דומה בביצועיו למעבדים מודרניים שעלותם סביב ה-500 שקלים. למכור מעבד כזה בחמישית מחיר כי הוא ישן יותר וללא אחריות (כנראה) זה לא הגיוני בעיני. מעבד כזה בהחלט שווה כ-200-250 שקלים.

בקשר ללוח האם, מדובר על לוח איכותי מאוד שמעבר לתמיכה ב-wifi, כולל יציאות מגוונות מאוד כגון esata, fw ואפילו IDE המזדקן (שכל אלו, מהגלישה שלי בפורום, די מבוקשים ואין הרבה לוחות-אם כיום שכוללים שניים מהציאות הללו מובנות, שלא נדבר על ארבעתן). לדעתי לוח-אם שכזה שווה כ-150-200 שקלים. למרות שהוא מיועד לדור ישן יותר של - עדיין עם המעבד הזה, יהיה מצויין עבור אנשים הזקוקים ליציאות אלה, אינם צריכים כח עיבוד מפלצתי ולא רוצים לשלם מאות שקלים יותר בשביל זה.

nat64x- אז לפני שאתה מציע מחיר למארז הזה- תראה באיזה מדובר. הגרסא ה"קטנה" שלו עולה כ-500~ שקלים, והגרסא המעודכנת מעל ל-700 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nat64x- אז לפני שאתה מציע מחיר למארז הזה- תראה באיזה מדובר. הגרסא ה"קטנה" שלו עולה כ-500~ שקלים, והגרסא המעודכנת מעל ל-700 ש"ח.

זה העניין... זה לא כזה משנה במארזים. כבר ראיתי הרבה שמחירם נע סביב ה-1000 ש"ח ונמכרים ב-300 ש"ח עקב חוסר ביקוש ומוכנות לשלם. יש הפרשים גדולים במארזים בין מחיר הקניה למחיר המכירה ורובם המוחלט לא עוברים ה-300 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין,

שים לב שכשרשמתי 700 שקלים, זה כולל הקירור ותמיכה ב-wifi (מצד הלוח).

200 ש"ח למעבד וללוח? למה שלא תתרום אותם וזהו?

המעבד דומה בביצועיו למעבדים מודרניים שעלותם סביב ה-500 שקלים. למכור מעבד כזה בחמישית מחיר כי הוא ישן יותר וללא אחריות (כנראה) זה לא הגיוני בעיני. מעבד כזה בהחלט שווה כ-200-250 שקלים.

בקשר ללוח האם, מדובר על לוח איכותי מאוד שמעבר לתמיכה ב-wifi, כולל יציאות מגוונות מאוד כגון esata, fw ואפילו IDE המזדקן (שכל אלו, מהגלישה שלי בפורום, די מבוקשים ואין הרבה לוחות-אם כיום שכוללים שניים מהציאות הללו מובנות, שלא נדבר על ארבעתן). לדעתי לוח-אם שכזה שווה כ-150-200 שקלים. למרות שהוא מיועד לדור ישן יותר של מעבדים- עדיין עם המעבד הזה, יהיה מצויין עבור אנשים הזקוקים ליציאות אלה, אינם צריכים כח עיבוד מפלצתי ולא רוצים לשלם מאות שקלים יותר בשביל זה.

אתה שוכח את עניין השחיקה ובמיוחד במחשב שכניראה חרש משחקים והורדות ובטח פעל הרבה יותר מסתם מחשב

אורך חיים של לוח כזה אחרי השנים שהוא עבר לא צפוי להיות גבוה ובטח לא גבוה עם הקונה ימשיך לחרוש אליו ושהלוח יתפגר זה כבר עוד מאות שקלים ללוח חדש

בעניין המעבד יש לי אותו -הוא צרכן אנרגיה לא קטן ,ולמרות שמעבדים לא מיתפגרים מהר עדין הוא מיושן והצריכת חשמל בעיתית

ותמיכה בWIFI לא חשובה היום שדונגל עולה פחות מ50 שקל (לפחות בהזמנה מחול )

נכון ב2008 זה היה חשוב אבל לא היום

אתה מדבר שטויות ב700 ש"ח אני ארכוש אותו עכשיו אם רק כדי למכור אותו שנית ולעשות רווח. המעבד לבד ימכר ב-200 ש"ח תוך יום-יומים.

מארזים מאוד קשה למכור ביד שניה לא משנה כמה הם איכותיים (גם לא הסתכלתי איזה מארז זה בפועל) הייתי מציב כרף עליון 250 ש"ח אם אתה מעוניין למכור אותו בזמן הקרוב.

רוצה אני בכיף ימכור לך ב700 עוד איזה חודש בערך (צריך לקבל סכום כסף )

6600GO \8800GT 512

4 גיגה זיכרון

1 טרה ארד דיסק

ספק איכותי ומארז של אפולו ב700 שקל

הבעיה היחידה זה הלוח אם שעושה בעיות בהטענה אבל אחרי שהוא ניטען הוא בסדר גמור

עם לדעתך אתה יכול למכור ביותר שתהנה ואני יתן לך לעשות בדיקות מאמץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט לא הייתי מוכר את המארז. כמובן הייתי שומר גם את הצורב והקשיח.

הכרטיס מסך חלש ובטח לא מתקרב ל-8800GT.

הכי טוב יהיה לנסות למכור את המחשב בחלקים. מעבד מרובע כמו Q6600 שמתאים לסוקט 775 הנפוץ עשוי להיות מבוקש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצה אני בכיף ימכור לך ב700 עוד איזה חודש בערך (צריך לקבל סכום כסף )

6600GO \8800GT 512

4 גיגה זיכרון

1 טרה ארד דיסק

ספק איכותי ומארז של אפולו ב700 שקל

הבעיה היחידה זה הלוח אם שעושה בעיות בהטענה אבל אחרי שהוא ניטען הוא בסדר גמור

עם לדעתך אתה יכול למכור ביותר שתהנה ואני יתן לך לעשות בדיקות מאמץ

סבבה, שלח מפרט מלא בפרטי אם פירוט מלא של הדגמים, אחריות עם יש, באנדל, בעיות וכו' ואני אשקול את זה ברצינות.

רק ארדיסק טרה מכרתי לפני חודש ב 570 ש"ח לתשומת ליבך, ולמעבד כבר יש לי קונה.

שים לב שאני בירושלים בלבד, אין לי בעיה לקחת את המילה שלך ולבדוק בבית באופן עצמאי כאשר אתה נותן לי אחריות ליומים למקרה שימצאו תקלות שלא ציינת מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שולח לך את המיל שלי בפרטי

אין לי בעיה לתת לך אחריות של יומים אבל אני יתן לך אותו עם או מפורמט (מה שתעדיף ) כי כמובן אני יפרמט אותו במקרה שתרצה לקנות

אבל יקח לי חודש +-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח את עניין השחיקה ובמיוחד במחשב שכניראה חרש משחקים והורדות ובטח פעל הרבה יותר מסתם מחשב

אורך חיים של לוח כזה אחרי השנים שהוא עבר לא צפוי להיות גבוה ובטח לא גבוה עם הקונה ימשיך לחרוש אליו ושהלוח יתפגר זה כבר עוד מאות שקלים ללוח חדש

בעניין המעבד יש לי אותו -הוא צרכן אנרגיה לא קטן ,ולמרות שמעבדים לא מיתפגרים מהר עדין הוא מיושן והצריכת חשמל בעיתית

ותמיכה בWIFI לא חשובה היום שדונגל עולה פחות מ50 שקל (לפחות בהזמנה מחול )

נכון ב2008 זה היה חשוב אבל לא היום

רכיב יכול להתפגר אחרי יום, ויכול להתפגר אחרי 10 שנים.

עניין השחיקה שאתה מציין אותו בהקשר של מעבדים, הוא אפסי. הדבר היחידי שיכול לשחוק מעבד כמו שצריך הוא עם מתח גבוה ו/או חום.

"ימשיך לחרוש" על הלוח? על מה אתה מדבר? מדובר על לוח-אם איכותי שנועד להחזיק לא מעט זמן, גם בתנאי .

ומה היה חשוב ב-2008 ולא היום- wifi? הייתי אומר דווקא ההפך.

כל יציאה שהלוח הזה כולל ואין בלוחות-אם אחרים ודורשים קנייה, עולה כסף. כדי לקבל תמיכה בכל הדברים האלה אתה צריך לשלם מאות שקלים, מעבר לעובדה שזה תופס לך סלוטים וחיבורים.

קרירין ו-nat64x- דברו על הנושא שלכם בפרטי ולא על חשבון דיון של מישהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי מעבד נשחק ? תקרא טוב

אמרתי לא נותים ליתקלקל אבל לוחות אם אחרי שחורשים אליהם כן

עם זה נידפק בתקופת האחריות זה בסדר

אחרי תקופת האחריות זה בעיתי מאוד ויש כבר שיקול עם ללקנות חדש או למכור רכיבים ולעבור קדימה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...