פין חסר בחיבור ה24 של הספק.... - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פין חסר בחיבור ה24 של הספק....

yanivnn

Recommended Posts

שדרגתי כרטיס מסך וספק והחלטתי לתת לאחי את הספק הישן 360 של זלמן...

החלפנו את הספק שלו {גנרי מעפן} לספק שלי.. הכל עבד טוב חוץ מרעש מוזר של תיקתוקים ונקישות כאלו בערך 1-2 לשניה... המחשב עבד ככה יום ולמחרת הכרטיס מסך התחיל לעשות בעיות... יש עיוותים במסך המחשב נתקע מסך כחול ושגיאת

NV4_DISP ניסינו הכל עם אך הבעיה נשארה... באנו להחליף לספק הקודם... ואז אני רואה שחסר פין אחד בחיבור ה24 פינים ללוח אם בספק של זלמן... הדבר היה לי מוזר מאד... לאן הפין נעלם... חיפשתי אותו אולי הוא רק יצא מהפלסיק אבל זה נראה כאילו שהוא לא היה שם אף פעם...

הכרטיס מסך ככל הנראה ניזוק וכרגע בבדיקה... מה שמוזר לי זה כיצד במחשב שלי הכל עבד תקין ללא הפין האם אין בעיה לעבוד עם פין חסר? והאם יתכן שנגרם לי נזק ואני לא יודע...

ודבר שני האם יש אפשרות לתקן את החוט החסר הזה ואיך איפה וכיצד עושים את זה וכמה זה אמור לעלות.... תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוט שחסר הוא כנראה החוט הלבן -5V. זה חוט שאין בספקים איכותיים כבר כמה שנים (הוא לא קיים יותר בתקן) ואף מחשב לא צריך את החוט הזה כבר יותר מ 12 שנים

התקתוקים (ברמקולים ?) והחומרה שנדפקת הם סימן לבעיה של יציבת מתחים כללית, אוליי הספק של הזלמן לא תקין או שלא היה מחובר טוב

היו תופעות אחרות כמו גלים במסך בזמן הזת עכבר למשל ?

יש קבלים מנופחים בלוח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התיקתוקים הגיעו מהמערכת... איני יודע בידיוק מהיכן אבל לדעתי הם הגיעו מהכרטיס מסך...

הכל עבד טוב ולמחרת התחילה הבעיה עם הכרטיס מסך גלים עיוותים מסך כחול תקיעה והשגיאה הנ"ל... לא שמתי לה לקבלים מנופחים הלוח נראה טוב...

אז אתה רוצה להגיד לי שזה דבר נורמאלי שחסר פין אחד ב24 פינים?... נ

הספק של זלמן עבד אצלי בערך חצי שנה במפרט בצד רק עם 430 GT .....

ובהשוואה לספק הגנרי החוט שחסר הוא אדום ולא לבן...

שבוע טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גלים ועיוותים במסך יכולים להיות סימן לכמה בעיות :

מתח מאוד לא יציב מהספק - בגלל חיבור דפוק (היה שם פלסטיק של אחד מהחיבורים שנמס ?) או תקלה פנימית בספק או במייצבים של הכרטיס מסך. תקלה כזאת יכולה לקרות בגלל משהוא שמקצר (לכלוך מוליך, בורג שנפל למקום הלא נכון), או לכלוך שנכנס לחיבור בין הספק והכרטיס מסך

בעיות אדמה - המחשב או המסך מחשמלים ? לאחד מהם יש תקע ללא 3 חיבורים ?

תקלה כלשהיא בכרטיס מסך - כשהספק הוא לא חלק מהבעיה

בלי לדעת יותר מיזה אי אפשר לאמר מה בדיוק קרה שם

בכל הספקים החדשים שמיוצרים לפי התקנים החדשים (זה אומר : כל הספקים חוץ מחלק מהגנריים), יהיה מקום אחד בחיבור 24 ללא חוט כשהחוט הזה הוא של ה -5V בצבע לבן

החוט הזה הוא ה 5 מהסוף בחיבור 24 (ה 3 מהסוף בחיבור 20). החוט ממול אליו הוא אפור. מ 2 הצדדים שלו יש חוטים שחורים ואדומים

אם זה החוט הזה אז ככה זה אמור להיות

אם זה חוט אחר (והחוט שאמור להיות הוא בצבע אדום) אז זה חוט של +5V שכן אמור להיות, אבל גם אם אין אותו אני לא רואה איך זה אמור לגרום לתקלה בכרטיס מסך, הוא עובד בכלל מ 12V (החוטים הצהובים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל היה תקין וטוב עד להחלפת הספק... שבאנו להחזיר לספק הקודם שמתי לב שאולי חיבור ה4 פינים של ה24 לא היה מהודק עד הסוף למרות שהוא היה רובו בפנים אולי ממש בקטנה קצת בחוץ... אני חושב שזה או זה או הפין החסר שדפקו תכרטיס מסך..

הספק לא מולי כרגע ככה שאני לא יכול להצביע על החוט אבל לדעתי חסר שם חוט נצטרך והוא קיצר את הכרטיס מסך בסלוט שלו או משהו...

אני אבקש מאחי אם הוא יכול להעלות לי תמונה...

{הכרטיס מסך כרגע בבדיקה}

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבור הזה מספק את 1 מהקווים של ה 12V ללוח שבהם משתמש הסלוט של הכרטיס מסך (וזה 1 מתוך 2 כלומר חלק משמעותי). בלי החיבור הזה הכרטיס מסך יכול לקבל מתח לא ממש יציב ולעשות בעיות / הסלוט של ה PCIE יכול להתחמם ולהתחיל להישרף

אבל זה בדרך כלל לא גורם לשריפת הכרטיס מסך (לפניי שהוא סתם קורס כמה פעמים, או הפלסטיק של הסלוט נמס, או סימני אזהרה אחרים) - אם זה זה, יתכן שהכרטס מסך כבר היה במצב גבולי מלפניי זה (אוליי בגלל האיכות שלו או הספק הגנרי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להסביר לי למה?

ומהדברים שלך אני יכול להבין שלא צריך להיות לי שום חשש לשים את הספק הזה חזרה...{ואין סיכוי שהפין הזה יקצר שוב את הכרטיס מסך וידפוק אותו..}..

פשוט לא נעים לי מאחי... הכרטיס נשלח ונמצא לא תקין והוחלף ולא בא להחזיר אותו לסרט הזה עוד פעם ומצד שני בא לי שהספק הזה ישב לו במחשב כי הוא הרבה יותר טוב מהגנרי שלו

ועוד דבר...לספק 2 חיבורי 4 פינים ללוח אם...יש משמעות איזה מהם מחברים?...{אולי זאת גם חלק מהבעיה שהייתה..?}

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשבים ישנים (עד 1) החומרה עבדה מהמתחים :

5V

12V

-5V

-12V

בפנטיום 2 הוסיפו מתחים של :

5VS

3.3V

בפנטיום 2-4 גם הפסיקו להשתמש אם רכיבים שעובדים מ -5V, כך ש_כל_ מחשבי 4 ומעלה לא מכילים רכיבים שעובדים מהמתח הזה ולכן לא צריכים אותו

כדיי לפשט את הבנייה של מחשבים וספקים החליטו להוציא את המתח הזה מהתקן, מה שאומר שלא מייצרים יותר חומרה שצריכה את המתח הזה (כבר הרבה שנים) - כל החומרה של 10+ השנים האחרונות לא צריכה אותו

חלק גדול מהספקים גנריים היום מיוצרים לפי אותו מעגל שתוכנן לפניי 15 שנים במעבר מפנטיום 1 לפנטיום 2. המעגל הזה לא מתאים למחשבים של היום (הוא יכול להחזיק מחשבים חלשים ולכן הספקים האלה עובדים, אבל בצורה גרועה מאוד), וגם אף אחד לא באמת דאג להעיף מהם את המתח של ה -5V כי הוא לא באמת מפריע למשהוא (הלוח מתעלם ממנו)

גם בספקים גנריים שכבר אין להם -5V הרבה פעמים כל הרכיבים של ה -5 במעגל או המקומות שלהם עדיין שם, פשוט כי זה תכנון ישן של המעגל

כרטיס מסך לא מקבל בכלל את המתח הזה בין אם הוא נמצא שם או לא ולכן זה לא מה שמשנה

כרטיס מסך כן יכול להידפק בגלל ספק דפוק. גם אם הספק הזה, מסיבות אחרות :

הספק הגנרי ייצר מתחים לא יציבים והרס בהדרגה את הכרטיס מסך עד למצב שהכרטיס מסך בכל מקרה היה נשרף בזמן הקרוב. הספק החדש תקין לגמרי אבל הכרטיס מסך פשוט נשרף בלי קשר (או שהספק החדש נתן מתח קצת יותר גבוה וככה נתן את הדחיפה האחרונה - גם אם זה מתח שנחשב תקין לגמרי בשביל כרטיס מסך תקין)

הספק מוציא קפיצות מתח במתחים הרגילים שלו ובמיוחד ב 12V (הכרטיס מסך עובד ברובו מ 12V). הוא גורם להתחממות יתר והרס של רכיבים בכרטיס מסך. תלוי בגובה ובכמות של הקפיצות שיש הכרטיס מסך יכול להידפק אפילות לוך כמה שעות למרות שזה לא נפוץ

הספק מחובר ללוח בצורה דפוקה (החיבור לא נכנס עד הסוף וכו או שיש לו מגע גרוע), המתח בלוח לא יציב בגלל החיבור הדפוק וגורם לנזק לוח ולכרטיס מסך

לא היה מחובר חיבור מתח לכרטיס מסך (בכרטיס מסך שצריך אותו), לכן הכרטיס מסך לקח את הכול מהלוח (לא אמור אבל יכול לקרות). הלוח ל יכול להעביר מתח לכרטיס מסך חק בצורה יציבה - בשביל זה הספק אמור להיות מחובר ישר לכרטיס מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להרבה ספקים יש חיבור EPS12 8PIN שניתן לפרק ל ATX12 4PIN ו 4PIN. במקרה הזה בחלק מהספקים רק אחד מהם יכנס בכלל ללוח אבל אם שתיהם נכנסים אז זה לא משנה

מה שכן משנה זה שלא תחבר ללוח EPS12 8PIN את החיבור 8PIN שמיועד לכרטיס מסך

ניצן לבדוק תקינות של ספק אם סקופ - ציוד מעבדה שכנראה אין לך. תוכנות, או מולטימטר לא יכולים לבדוק ripple שהוא הבעיה העיקרית בספק לא תקין. מה שאתה כן יכול לבדוק להערכה כללית היא עד כמה הספק איכותי (מחברה איכותית וכו), אם יש בו קבלים מנופחים (תקלה), ואם היו איתו מקרים כמו התחממות יתר ממושכת בגלל מאוורר תקוע וכו מה שיכול לדפוק קצת (לא מספיק כדיי שהוא יפסיק לעבוד לגמרי) רכיבים בתוך הספק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...