מחשב יש ושדרוג-יש תקווה? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב יש ושדרוג-יש תקווה?

deadrineep

Recommended Posts

אהלן,

אני משחק סטארקאפט 2 ויש לי מעט בעיות עם המחשב-

ברשותי מחשב די ישן:

Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz

לוח אם:

Fatal1ty F-I90HD (ATI RS600-SB-600)

זכרון פנימי

2GB DDR2 kingston

כרטיס מסך

NVIDIA GeForce 8600GT

(בעל 256מגה זכרון)

תכלס הוא משרת אותי על הכיפאק ולא עושה בעיות

אני משחק בעיקר starcraft 2- הבעיה היא שבהגדרות הכי נמוכות הוא רץ לי על 50FPS כאשר אין ממש יחידות על המסך, אבל בזמן שיש אקשן, הוא יכול להגיע גם ל 10FPS ואם המצב ממש עמוס, גם ל 1-2FPS.

מן הסתם זה לא אידאלי לגיימר.. שתי שאלות:

א. האם החלפת כרטיס מסך תעזור לי להריץ אותו על סביב ה 40FPS גם כאשר יש יחידות רבות על המסך (בהנתן שאני שומר על הגרפיקה בהגדרות הנמוכות ביותר)? ואם כן, לאיזה כרטיס כדאי להחליף? (תקציב של סביב ה 700 ש"ח, מעדיף פחות..וכמובן שיתאים למערכת)

ב. אם התשובה לא' היא לא- האם יש משהו אחר לעשות? או לחילופין, מה ההמלצות(אולי זו בכלל לא בעיה של כ.מסך?).

אגב, המחשב עצמו במצב טוב, אני לא מעמיס עליו, מנקה אותו כל הזמן (מאווררים והכל..) מהבחינה הזו הוא בובה של מחשב.

בתודה מראש לכל העוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משחקי אסטרטגיה שבהם קורה הרבה על המסך (ומחוצה לו) בכל רגע נתון דורשים הרבה הן מכרטיס המסך והן מהמעבד. אפילו חלק מההגדרות הגראפיות יהיו תלויות מעבד - במשחק הספציפי הזה זה מוסבר במפורש כשמשאירים את הסמן מעל לכל אופציה. בכל מקרה, אם גם על ההגדרות המינימאליות אתה נתקל בבעיות, כנראה שלא רק כרטיס המסך הוא הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ורטיגו-

ת'אמת אין לי ממש מושג באוברקלוקינג-אבל אין לי בעיה לנסות... (המשפט "על סטוק וקצת מזל אתה יכול להגיע ל 2.8 עם מתח נמוך מהסטוק" הוא סינית עבורי)

מה אני צריך לעשות בדיוק?

בתודה מראש על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מחשב סבבה - להלן השיפורים הדרושים:

א: תוספת סטיק של 2GB חובה!

http://ksp.co.il/hmain.php?uin=5732

ב: OC לכרטיס מסך יכול להביא קרוב ל50% שיפור (יש לי 8500GT עם 100% שיפור בOC)

תחפש ביקורת על הדגם הספציפי שלך ותיראה מה השיפור שאתה יכול לקבל בOC

ג: OC קטן למעבד ללא צורך החלפת יתן לך שיפור טוב במשחק שלך שדורש כוח עיבוד מהמעבד

אחרי כל השיפורים האלה אתה תרגיש שיפור מורגש ואולי לא תיצטרך לשדרג .

עזרה בנוגע לOC תוכל לקבל בפורום "אוברקלוקינג" ע"י פתיחת תרד מתאים עם כל המידע על המחשב שלך.

מומלץ שתתחיל ליקרוא מאמרים בנושא.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OC לכרטיס מסך יכול להביא ל50% שיפור - משפט קטן עם הרבה משמעות - רובה בעיקר מקרית.

OC למעבד - נכון שיש מעבדים שאופיינית טובים וקלים לOC, ובכל זאת הדבר משתנה ממעבד למעבד ומקונפיגורציה לקונפיגורציה - כך שגם באמירה הזו אין הרבה משמעות. מה גם שמעבד E6300 שעלול בקונפיגורציה נכונה להגיע לגם ל3.6GHZ (- מי שהיה בתחרות הOC האחרונה של האתר יכול היה לראות דוגמא של זה) סביר שמשתמש פשוט עם לוח שעקרונית תומך עד 1066FSB, לא יגיע ל3GHZ, ואם הוא יצליח להושיב אותו על 2.33GHZ זה יהיה מפתיע.

אם נסכם את מה שנאמר עד כה, זה שאם יש לך מזל, ונפלת על מעבד מוצלח, וכרטיס מסך שספציפית טוב לOC (זה ש8500GT ספציפי הוא אוברקלוקר טוב לא אומר דבר על ה8600GT של מישהו אחר) ויש לך ספק משסוגל להחזיק את זה, אז אולי תוכל לקבל עוד קצת ביצועים חינם מהחומרה הקיימת שלך. בתכלס, אבל, תוספת של 100% לתדר לא פירושה תוספת של 100% לביצועים - אפילו לא קרוב לזה ברוב המכריע של המקרים. לשם ההמחשה PENTIUM 4 בתדר 6GHZ לא יציג ביצועים טובים יותר ב100% מאלו של PENTIUM 4 בתדר 3GHZ, שוב גם לא קרוב ל100% שיפור ברוב המכריע...

להבדיל מHWGEEK אני דווקא סבור שגם בOC תוספת הביצועים שתראה תהיה כ12% אם המזל הוא לצידך וסביר שבפועל פחות אולי אפילו הרבה פחות. בOC מתקדם, אולי אפשר יהיה להגיע לתוספת של 17%. הבעיה היא שכל המספרים האלו למרות שהם דווקא מכובדים, היא שמדובר בתוספת על בסיס הביצועים הקיימים, ואם אתה יורד במאמץ ל1-2FPS אז תוספת של 10% היא 0.1-0.2FPS, וזה פשוט חסר משמעות.

בכלל לגבי OC, אנשים שוכחים גם שיש סיכון כללי בביצוע שלו, ושזה בהחלט עלול לקצר משמעותית את אורך החיים של החומרה שלך.

המחשב שלך בן כ4 שנים, מבחינת עדכניות הפלטפורמה - החליפו את המחליפה שלה כבר. אם אתה רוצה שיפור ביצועים מהותי, אתה צריך מערכת חדשה.

שדרוג על בסיס הפלטפורמה הקיימת לא יהיה זול במיוחד, ויהיה לא קל, מעבדים מאוחרים יותר לSOCKET לא נתמכים ע"י הלוח שלך, מה שאומר שמבחינת מעבד אתה יכול לעלות עד לE6800 המקורי (כלומר 2 DUO ולא הPENTIUM DUAL CORE) ולך תמצא היום E6600/E6700/E4700 וכד'... גם ביד שניה. לא קשה להוסיף, וכרטיס מסך תאלץ להחליף וייתכן שגם ספק בהתאם, האם שווה להשקיע כך במערכת בת 4? סביר שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם חלק מהדברים.

אני כרגע על מערכת יחסית ישנה, קניתי את ה e6300 בתחילת דרכו אם אני לא טועה קיץ 2006

הדבר היחיד ששידרגתי מאז זה כרטיס מסך ל gtx275 והוספת דיסקים קשיחים.

והמערכת שלי מתמודדת יפה מאוד עם כל המשחקים החדשים שיוצאים גם עכשיו, כולל גם באטלפילד על הגדרות בינוניות ורזולוציה גבוהה.

רוב האנשים פה (לפי הפוסטים) בונים מערכת שתחזיק 3-4 שנים, שלי כבר מחזיקה מעל ל 5 בלי שום בעיה, אומנם אני לא גיימר

כבד, אבל מידי פעם אני אוהב לשחק במשחקים חדשים, ואין לי שום בעיה.

ללא ובתדר בסיס של המעבד אפילו פיפא 12 מקרתע בצורה נוראית.

אוברקלוק זה לא פתרון למערכת ישנה, אבל זה כן אלטרנטיבה. במיוחד אם המשחק היחיד שמשחקים זה starcraft2

כרטיסי מסך דומים לשלי נמכרים פה ביד שתיים ב 250 שקל, פיתרון מאוד זול מאשר שדרג מעבד+לוח אם+זכרונות

עדיף לנסות ולראות לאן זה יוביל אותו מאשר לקבוע חד משמעית שצריך לשדרג הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...