עזרה בבחירת לוח אם מבוסס מעבד אינטל למחשב משרדי (עד 550 ש"ח) - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת לוח אם מבוסס מעבד אינטל למחשב משרדי (עד 550 ש"ח)

ilil

Recommended Posts

About:blank, תודה רבה על התגובה המפורטת!

אני בהחלט קיבלתי את המלצותיך, וכרגע העברתי את הפוקוס אל מעבד ה-G850.

לגבי הערתך על בקר ה-IDE לא הבנתי למה התכוונת בשורה התחתונה...

האם בתוכנית ארוכת טווח אתה מתכוון שארד מהפעלת דיסק IDE כדיסק מערכת לחלוטין, או שהתכוונת שבקר IDE מובנה בלוח אם עשוי להוכיח את עצמו כמשתלם יותר למרות הפרש העלויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה לא קונה עכשיו בגלל המחיר ומעדיף להשתמש בכונן ממערכת ישנה עד שהמחירים יתאזנו. הרצון הזה מובן אבל לאור העובדה שמדובר בכונן IDE והבעיה שזה יוצר מבחינת בחירת לוח האם הייתי שוקל את העניין שוב.

אתה צריך לשקלל את העלות של חדש (את ההפרש לעומת מחירו לפני עליית המחירים) לעומת:

- עלות הלוח/בקר IDE

- העובדה שכונן ה-IDE הוא איטי יותר באופן משמעותי מכונן קשיח מודרני, למרות שלשימושים שלך זה לא עד כדי כך מהותי. כלומר ייתכן שגם בטווח הזמן הקצר-בינוני תפסיד קצת בחוויית השימוש.

- העובדה שככל הנראה כונן ה-IDE כבר צבר לא מעט שעות עבודה כך שלטווח הארוך לא בטוח עד כמה תוכל לנצל אותו

- הנפח שלו -- ייתכן שמדובר בכונן "קטן" שלא ממש מספיק לגיבוי (תלוי כמובן בנפח המידע שלך)

- והעובדה שבסופו של דבר תצטרך לקנות חדש בחיבור SATA ממילא ולא בטוח שגם לאחר התאזנות המחירים הם יחזרו בדיוק למחיר שהיה לפני השטפונות.

כך שבשקלול עלות-תמורה ייתכן שעדיף לשלם קצת יותר כבר עכשיו על כונן SATA, אפילו על כונן קטן יותר ממה שאולי תכננת לקנות במקור, אבל לקבל תמורה טובה יותר בטווח הזמן הארוך וגם לחסוך לעצמך סרבול (כמובן רק אם מבחינתך כל ההתעסקות העודפת הזאת בהשגת בקר IDE היא סרבול).

אפשרות טובה הרבה יותר תהיה אם תוכל להשיג כונן בממשק חיבור SATA, אפילו ישן (רק שיהיה תקין), כמו לדוגמה מחבר עם מערכת ישנה שלא בשימוש או משהו כזה. אני יודע שזה כנראה לא אפשרי כי אחרת כבר בטח היית עושה את זה, אבל רק מציין למקרה שלא חשבת על האפשרות הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank, תודה על ההתייחסות.

מנסיוני אני נוטה לראות בדיסק קשיח רכיב טרנס-מערכתי.

מה שאומר - שאני מחליף דיסק כשזה מגיע לסוף החיים שלו, ולאו דווקא כחלק אינטגרלי מרכישת מחשב חדש.

אני מסייג את זה בשיפור ניכר בממשק חיבור הדיסק במהלך העשור האחרון.

אבל בוא נגיד שלצרכים שלי - הן הנפח והן מהירות החיבור של הדיסק הקיים (IDE) הם לא מרכיבים משמעותיים בשיקול.

אני כן אצטרך להחליף דיסק בנקודת זמן כלשהי בעתיד, כשזה יגיע לסוף חייו. אבל כאמור, אני לא בונה שזה יקרה במהלך השנה הקרובה.

לא ציינתי זאת לפני, אבל המחשב שאני מחליף הוא בן 13 שנים, ממש בר מצווה :P . (הדיסק הקשיח צעיר בהרבה)

אני מציין זאת כדי שתוכלו להבין את קו החשיבה שלי, שכן גם המערכת החדשה מתוכננת לשרת פרק זמן דומה.

עם החלפות דיסק קשיח מעת לעת. (מכאן למשל עדיפות מבחינתי לערכת שבבים H67 התומכת ב-SATA3)

(כמובן שכל זה אפשרי רק בגלל הדרישות המצומצמות מהמחשב בשוטף)

About:blank - ציינתי כל זאת, כדי שתוכל להבין שצורת החשיבה שלי שונה מאוד מזו שהצגת בשיקוליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיוני אני נוטה לראות בדיסק קשיח רכיב טרנס-מערכתי.

מה שאומר - שאני מחליף דיסק כשזה מגיע לסוף החיים שלו, ולאו דווקא כחלק אינטגרלי מרכישת מחשב חדש.

אבל בוא נגיד שלצרכים שלי - הן הנפח והן מהירות החיבור של הדיסק הקיים (IDE) הם לא מרכיבים משמעותיים בשיקול.

אני כן אצטרך להחליף דיסק בנקודת זמן כלשהי בעתיד, כשזה יגיע לסוף חייו. אבל כאמור, אני לא בונה שזה יקרה במהלך השנה הקרובה.

שיפורים בכונן הקשיח הם לא רק בממשק החיבור שהוא אולי הפרט הזניח ביותר (כי הוא רק ה"מסילה" דרכה עובר המידע) אלא בעיקר ביעילות המנגנון ובדחיסת המידע על המדיה המגנטית.

שנית, הכל טוב ויפה, אבל מדובר בממשק חיבור מיושן שמייקר את עלות הלוח ו/או מצריך קניית בקר ייעודי. אם זה היה עדיין ממשק חיבור נפוץ אז מילא, אבל מכיוון שאתה צריך עכשיו בכל מקרה "להשקיע" כדי לקבל תמיכה בכונן הקשיח הזה, תשאל את עצמך מה עדיף לך? ל"הקדים" את החלפת הכונן או להשקיע בתמיכה זמנית בכונן הישן שלאחר שהוא יוחלף, כבר לא יהיה בה צורך ממילא.

לגבי כל השאר, אי אפשר לחזות מה יקרה בעתיד, בטח לא בטווח זמן של עשור. מה שלא תקנה עכשיו, בעוד עשור יהיה חצי לא רלוונטי או לא רלוונטי בכלל.

SATA 6Gb/s זה בהחלט חיבור שכדאי שיהיה לטווח הזמן של השנים הקרובות בתקווה שטכנולוגית ה- תבשיל ותהפוך לזמינה יותר (לכונן קשיח ממילא אין בו צורך), אבל בטווח של קרוב לעשור, ספק אם בקר SATA 6Gb/s יהיה בכלל רלוונטי. כך שעד כמה שלדעתי קונספט ה-Future proof הוא מיתוס מלכתחילה, בטווח הזמן שאתה מדבר עליו אנחנו כבר גולשים לתחום הנבואות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור! לא באתי עם ציפיות לנבא מה יהיה בעוד עשור.

כל מה שאמרתי היה כדי להסביר שבראייתי אני "מנתק" את הדיסק הקשיח מהמערכת, ולהדגיש שהשקעה ב-IDE לטווח רחוק היא מיותרת מבחינתי. (ושאין לי שום כוונה להשאיר את הדיסק הישן כדיסק תוכן לטווח בינוני)

ובגדול לא היה אכפת לי להשקיע בדיסק חדש (ולחסוך את כל כאב הראש סביב תמיכה ב-IDE), אילו רק מחירי הדיסקים היו סבירים.

אבל לטווח בינוני - הקדמת רכישת הדיסק לא רצויה מבחינתי, מאחר שהרכישה הבאה עשויה להיות במחיר סביר, והיום עליי להסתפק בצנטריפוגה חדשה וגם יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...