SSD עכשיו.. או שלא! - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SSD עכשיו.. או שלא!

ksn1981

Recommended Posts

שלום,

אני הולך (צריך) לעשות התקנה "נקייה" של מערכת ההפעלה (וכל הנלווה), דבר שמעלה את מה שאני דוחה מזה הרבה זמן.. רכישת ..

עבור דיסק מערכת (מ"ה ותוכנות), מה שאמור לעניין אותי ביותר הוא כתיבת ה- הרנדומלית (לא?).. חשבתי "להסתפק" בינתיים ב- M4_64GB אבל די "כואב" לי שמהירות כתיבת ה- הרנדומלית היא כחצי מזו של ה- M4_128GB.. מה אתם אומרים?

בקרוב מאוד אמורים לצאת דגמים חדשים.. לא? מתי? איזה? אני יודע שכך לפחות אצל ששמם מביא לי נחת (במיוחד בגיזרה בה האמינות היא לא משהו מובן מאליו), מה עוד שמוצריהם מגיעים ארצה די סמוך לזה שמגיעים לחו"ל.. אז האם שווה לחכות?

גם תשובות חלקיות יתקבלו בשמחה..

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש הרגשה שזה עוד לא הזמן לקנות .

קודם כל נתחיל מזה שפחות מ128GB מצריך יותר מדי פשרות בשימוש, מה שמעלה את מחיר המינימום לSSD מבחינתי.

מעבר לזה אורך החיים של המוצר הוא לא משהו כשחושבים על זה.

כשאנשים יוצאים מדרכם כדי להעביר כל פעילות עמוסה (שלמרבה האירוניה תואץ משמעותית ע"י הSSD) אל מחוץ לSSD כדי להימנע מכתיבות שוחקות ומקצרות חיים, נוצרים ניגודי אינטרסים מעצבנים.

אתה רוצה להאיץ את המערכת ולהשקיע ב128GB+ מהדור האחרון, אבל אתה רוצה להפחית מעומס השימוש כדי לאריך את חיי הSSD.

בנוסף יש כל מיני עניינים עם סדרות וקושחות ודגמים ופונקציות, ונראה שגם בדור 3 תחום הSSD עדיין לא בשל לגמרי.

כרגע יש לי לא מעט הרדיסקים במחשב ואני עושה בהם שימוש מקבילי לתכנים ופעולות שונות.

סך הכל זה רץ יפה ברוב המוחלט של הזמן.

אלו הדברים שהייתי רוצה שיהיו כשאני קונה SSD:

1) מינימום 128GB.

2) מינימום מהירות כתיבה רציפה העולה על זו של הרדיסק.

3) חיי מוצר ארוכים שמעודדים שימוש מלא ואינטנסיבי (או מחיר זול מספיק כדי להצדיק החלפה אחרי שנתיים).

4) שיפור התמיכה של מערכת ההפעלה ותוכנות בSSD ובטבע שחיקתם.

5) סוף לכל הבאגים והתופעות המרגיזות שמופיעות וקיימות בכל הדורות במידה כזאת או אחרת, וביטחון שלא יופיעו "הפתעות" מסוג זה.

6) מחיר שאינו גבוה משמעותית ממחיר המוצר בחו"ל.

7) מערכת קבצים חדשה המיועדת (בין השאר) לSSD.

אם רק חלק מהם יתקיימו/ישתפרו משמעותית אני עלול לאסוף ביום אחד בהיר בדרך הביתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1+

אני קניתי עכשיו SSD 240GB (לא יכולתי להתאפק), אבל חושב שעדיין לא משתלם לקנות אותם, יותר מידי יקר (פר GB)+יותר מידי בעיות.

אם המטרה להשיג מהירות עליית OS ועבודה שוטפת, אז הייתי פוזל לכיוון הדור החדש של Hybrid.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות :)

מזה שנה אני בחפירות על אך טרם קניתי אחד..

מצד אחד, זה די מסביר את מה שאמרתם (זה לא היה כסף שמנע ממני לבצע את הרכישה!)..

מצד שני, אם יש משהו שמחזיק ממני "ליהנות" מהמחשב ה-"לא צנוע" שלי, אז זה זה שאין בו (אני מוכן להישבע שהמחשב שלי "לא מהיר" בלשון המעטה!)..

מה אתם אומרים? :s05:

מה אמור לצאת בקרוב?

לחכות לזה?

ללכת על ה-M4 וזהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש הרגשה שזה עוד לא הזמן לקנות .

קודם כל נתחיל מזה שפחות מ128GB מצריך יותר מדי פשרות בשימוש, מה שמעלה את מחיר המינימום לSSD מבחינתי.

מעבר לזה אורך החיים של המוצר הוא לא משהו כשחושבים על זה.

כשאנשים יוצאים מדרכם כדי להעביר כל פעילות עמוסה (שלמרבה האירוניה תואץ משמעותית ע"י הSSD) אל מחוץ לSSD כדי להימנע מכתיבות שוחקות ומקצרות חיים, נוצרים ניגודי אינטרסים מעצבנים.

אתה רוצה להאיץ את המערכת ולהשקיע ב128GB+ מהדור האחרון, אבל אתה רוצה להפחית מעומס השימוש כדי לאריך את חיי הSSD.

בנוסף יש כל מיני עניינים עם סדרות וקושחות ודגמים ופונקציות, ונראה שגם בדור 3 תחום הSSD עדיין לא בשל לגמרי.

כרגע יש לי לא מעט הרדיסקים במחשב ואני עושה בהם שימוש מקבילי לתכנים ופעולות שונות.

סך הכל זה רץ יפה ברוב המוחלט של הזמן.

אלו הדברים שהייתי רוצה שיהיו כשאני קונה SSD:

1) מינימום 128GB.

2) מינימום מהירות כתיבה רציפה העולה על זו של הרדיסק.

3) חיי מוצר ארוכים שמעודדים שימוש מלא ואינטנסיבי (או מחיר זול מספיק כדי להצדיק החלפה אחרי שנתיים).

4) שיפור התמיכה של מערכת ההפעלה ותוכנות בSSD ובטבע שחיקתם.

5) סוף לכל הבאגים והתופעות המרגיזות שמופיעות וקיימות בכל הדורות במידה כזאת או אחרת, וביטחון שלא יופיעו "הפתעות" מסוג זה.

6) מחיר שאינו גבוה משמעותית ממחיר המוצר בחו"ל.

7) מערכת קבצים חדשה המיועדת (בין השאר) לSSD.

אם רק חלק מהם יתקיימו/ישתפרו משמעותית אני עלול לאסוף ביום אחד בהיר בדרך הביתה.

אבקש להפסיק ולרשום שטויות לגבי אורך החיים של הכוננים לפניי שבדקתם את זה ותכף אסביר למה.

ניקח כונן ממוצע של 128 ג'יגה, בעל שבב 25 ננו אשר מצויין כאורך חיים של 5,000 מחזורים במקרה הכי גרוע שניתן לשער ע"פ סקפולציות ברשת, 3,000 מחזורים לשבבים מסוג זה.

חשבון? אם מדבור על כתיבה/מחיקה של 10 ג'גיה פר יום, 365 ימים בשנה (משתמשים כבדים, הרי זה יהיה כונן C בדרך כלל...) אז מדובר פה על 22 מחזורים בכל שנה!!! מתוך 3,000 מינימאלי ומכ 5,000 המוצהרים!!!

אתה קולט ? 22 מחזורים בשנה בשימוש של 10 ג'יגה בכל יום כתיבה/מחיקה אינטנסיבית.

אם נעשה את זה לכ 20 ג'יגה פר יום, 365 ימים בשנה, אז מדובר פה על 44 מחזורים בכל שנה מתוך 3,000 ע"פ ספקולציות ומתוך כ 5,000 שהיצרן מצהיר.

בכל מקרה, הכונני אמורים להחזיק הרבה יותר מכונן מכאני.

*** אז שאלה לי אלייך, איפה בדיוק החיים הקצרים? מה מפחיד אותך? מאיפה הוצאת את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורך החיים הנמוך ביותר ששמעתי הוא 5 שנים (של שימוש אינטנסיבי).

אני לא רואה איך אורך החיים הטכנולוגי שלו לא קצר יותר ממילא.

אמנם כביכול מחיר ה- לא משתלם פר ג'יגה אבל לא תוכל לקבל ביצועים וחווית שימוש כזאת בשום דרך אחרת.

אם יש לך את הכסף ואתה מעוניין במוצר, קנה אותו. מוצר משתלם זה לא מדע מדוייק. מה שמשתלם לזרובבל לא משתלם לחיליק.

עריכה: תבדיל בין אורך חיים לאמינות. מכיוון שכונני בראשית חייהם, צפינו בהמון תקלות ובאגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשלב הזה שהSSD עדין מאוד יקרים עדיף כבר לקנות ארד דיסק מהדגמים המהירים למי שמחפש ביצועים

ואני אומר את זה בתור מישהו ששונא דברים מכאנים ומת לאיזה

מבחינת מחיר זה פשוט לא משתלם

דווקא מבחינה מוזרה זה יותר משתלם היום לאנשים עם שימושים קלילים שעדיף להם לקנות מחשב קטן חלש בחומרה ושקט ולדחוף שם בנפח קטן

שלא יעלה יותר מידי

אבל לגימרים עדיף לחכות הנפחים הנורמלים יקרים מידי כרגע , ומי שאמר 120 גיגה לגימרים היום זה לא יספיק שהרבה משחקים שוקלים 10 גיגה ויותר

וכל סרט באיכות נורמלית מתחיל מכמה גיגה לפחות

שבפועל משחקים כבדים וסרטים באיכות טובה יהנו מSSD הכי הרבה בשימוש ביתי חוץ מפתיחת מערכת ההפעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הנפח מדאיג אותך, אני יכול להמליץ על טכנולוגית SRT של . זאת מאפשרת האצת כונן קשיח מכני בעזרת כונן המשמש Cache שמנוהל באופן אוטומטי.

ככה אתה מנצל את מהירויות הכתיבה והקריאה (קבצי "frequently used") של , בעוד הנפח האפקטיבי הוא זה של הכונן המואץ.

החסרון במערך כזה, מלבד הצורך בלוח אם תומך, הוא שכאשר כונן ה- מתמלא - הוא יזרוק קבצים קיימים שהכי פחות בשימוש לטובת קבצים חדשים \ בשימוש בתדירות גבוהה יותר. החסרון הזה כמובן תלוי בנפח ה- וכמות\נפח האפליקציות שאתה מריץ\מתקין באופן שוטף...

אני יכול לומר ששיפור הביצועים אצלי בהחלט מורגש בשימוש SSD ככונן cache של סך הכל 20GB (מובנה בלוח אם - חיבור mSata)

בפעם הראשונה שהרצתי BF3 למשל, הוא טען מפה במהירות רגילה, ומאז הן נטענות בטיל. אם אני מתקין ומריץ מס' משחקים - אפשרי שחלק מהקבצים של BF3 יתנקו ובפעם הבאה שאריץ אותו הוא שוב יטען מהמכני אבל מיד חוזר לביצועי SSD :)

20GB זה יחסית מעט (למעשה המינימום האפשרי) ובכל זאת המערכת הפעלה מאוד "ריספונסיבית" וה-boot זה עניין של כמה שניות.

המשחקים שאני משחק בהם לא מתחלפים בקצב כזה שמערבב לי את ה-cache, מקסימום זה מסתדר לבד לא דורש התעסקות.

כן הייתי מעדיף 40-60gb לראש שקט. 128gb מוקדש cache זה המון! אבל אני חושב ש 64gb זה המקסימום הנתמך, ומספיק לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...