AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז - עמוד 31 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז

djelectric

Recommended Posts

בזמני אני אעדכן את הפוסט/

אגב לגבי היחס שבין צריכת חשמל לביצועים הנה נקודה למחשבה שאני רק הולך להציג ולא לדון בה יותר מדי. (ע"פ TPU)

GTX680 חזק מ-HD7950 ב-21.9 אחוזים ב1920X1200

בעת משחק, GTX680 צורך 29.1 אחוזים יותר מ-HD7950

מה שאומר שביחס בין צריכה לביצועים, ידו של HD7950 על העליונה. ומסתבר שגם סדרות HD7800 ו-HD7700

אני לא יודע מה יקרה בכרטיסי המסך החלשים מ-GTX680, מקווה לטוב בנושא הזה. העניין מוכיח שכן צריך ואפשר למצוא את האיזון הנכון של יעילות בשביל ליצור כרטיס מנצח. ב-HD7970 זה לא המצב. כמו שהוא, HD7970 פשוט פחות יעיל מאשר אחיו הקטנים. כך שלהגיד חד משמעית שארכיטקטורת הקפלר יעילה מאשר ארכיטקטורת GCN ביחס שבין צריכה לביצועים יכולה להתברר כהצהרה מעט בעייתית. שוב, להמתין בסבלנות לאחים הקטנים של GTX680 (בהזדמנות זאת, אני מזכיר לכם שגם מצב הפוך יכול לקרות, GTX550TI הוא הרבה הרבה פחות יעיל מאשר GTX460 החזק ממנו)

הנה עוד עובדה, עלות ייצור כרטיס מסך רפרנס HD7970 יקרה כמעת פי 2 מזאת של GTX680.

גם אם GTX680 היה נמכר ב399 דולרים, ל- היה רווח יפה מאוד על כל "חתיכה" שנמכרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.8k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יחס ביצועים\וואט לא בהכרח נשמר ברמות ביצועים שונות לאותה . הוכחה חיה לכך היא 7970 שם GCN "פחות יעילה" מ-kepler.

כמו שבאוברקלוק למשל תוספת צריכת חשמל יכולה להיות גבוהה יותר באחוזים מאשר שיפור הביצועים ביחס לסטוק.

לא אתפלא אם kepler ברמת ביצועים של 7950 (או אחר) עדין יוביל בתוצאת יחס ביצועים\וואט. אבל קשה לומר, נחייה ונראה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בין פערי הביצועים שבין Tahiti ל- kepler:

...

אחלה ניתוח מסכים כמעט עם הכל.

הנקודה שאני חולק עליה קשורה לבקר זיכרון של ה "670". אני לא מאמין שהוא ישונה ל- 128 אלה ישאר על 256.

ה- 680 כבר היום מוגבל על ידי הבקר של ה- 256 ו- 3/4 ליבת 104 תוגבל בצורה רצינית מאוד ע"י שימוש בבקר של 128.

עוד כיוון ש- יכולה ללכת אליו (מתוך יאוש) זה הוצאת כרטיסים עם כפולה שאינה 7970.

2X7950 יותר חזק מ- 680? זה אחלה יחסי ציבור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה ניתוח מסכים כמעט עם הכל.

הנקודה שאני חולק עליה קשורה לבקר זיכרון של ה "670". אני לא מאמין שהוא ישונה ל- 128 אלה ישאר על 256.

ה- 680 כבר היום מוגבל על ידי הבקר של ה- 256 ו- 3/4 ליבת 104 תוגבל בצורה רצינית מאוד ע"י שימוש בבקר של 128.

אם תחזור בשנית לפוסט הקודם שלי בנדון אשר אליו הנך מתייחס, תשים לב כי התבלבלת:

GTX670 יהיה מבוסס GTX680 עם 25% נעילת חומרה = 192 סיביות זכרון, ולא 128.

קרי: יחס רוחב פס הזכרון לחומרה ישאר 1:1

עוד כיוון ש- יכולה ללכת אליו (מתוך יאוש) זה הוצאת כרטיסים עם ליבה כפולה שאינה 7970.

2X7950 יותר חזק מ- 680? זה אחלה יחסי ציבור...

ליבת 7950 זהה לליבת 7970, רק שנעלו 12.5% ממנה. אם תטמיעה שתי ליבות tahity בלוח PCB בודד,

וודאי שהיא לא תנעל אף חלק מהן כדי לא להפסיד בצועים סתם. HD7990 הינו כרטיס 7970x2, רק בתדרי עבודה

נמוכים יותר בכדי להתמודד עם מגבלת ההספק הטרמי והחשמלי.

צריכים להבין מדוע יצאה ליבת 7950 מלכתחילה שהיא למעשה 7970 מקוצץ:

הסיבה היא על מנת לענות לשני פלחי שוק באמצעות אותו מוצר ובכך לחסוך עלויות יצור ופיתוח.

הראציונאל הוא לענות מחד לשוק היקר יותר = 550$, ובו זמנית לענות גם לשוק הזול יותר באמצעות אותו מוצר ובפחות 100$.

על מנת להצדיק את ההנחה במחיר ומבלי לפגוע במכירות המוצר המלא 7970, הנעילה שמבוצעת היא וירטואלית - כל הטרנזיסטורים והחומרה

באמת קיימים ב- 7950 (אם ימצא מישהו את הדרך לבטל את הנעילה הוא יעשה זאת).

לעומת זאת אותה נעילה וירטואלית איננה נדרשת בשוק הכרטיסים כפולי הליבה = 7990, היות ובשוק זה לא מנסים לפגוע בשתי רמות תמחור

שונות באמצעות אותו מוצר. לפחות לא היה כך בדורות הקודמים עם 6990, ועם GTX590, ולא נראת סיבה שיעשו הפעם אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-680-overclock-guide/1

מציגים שיפור ביצועים מכובד...

מכובד כן, טוב\יוצא דופן? לא ממש...

צריך להמתין בסבלנות ללוחות צד שלישי על מנת לפתוח את מנעולי המגבלות ב-GTX680

אבל הבעיה לא טמונה בליבה אלא נטו בזכרונות וכבר היום אפשר להוציא לשבבים האלו את המיץ למקסימום כך שאין הרבה תקווה בנושא הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשעה טובה ומוצלחת :jump:

ואו זה פשוט מפלצת. אוכל את unigine heaven בלי מלח, עד כדי שלא התעניינתי בניקוד, עצרתי באמצע ואני זז לראות מה קורה ב-BF3...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...