AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז - עמוד 23 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 1.8k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בגלל שברוב הפעמים מוציאה ראשונה את הכרטיסים שלה, הם (NVIDIA) יודעים מה המקום שלהם. יכול להיות שהם תכננו להוציא את ה-GK100 בדור הנוכחי, אבל ראו את ה"איום" מהמתחרה ועשו את הצעד החכם/חסכוני מבחינתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.techpowerup.com/162498/GTX-680-Generally-Faster-Than-HD-7970-New-Benchmarks.html

אם הסאמפל הזה אמיתי, ה-680 חזק ב-25% בממוצע מה-7970, מה שמציב אותו באזור של ה-590, לפעמים אפילו מעל. מה שאומר שההבטחה של NV מלפני כמה חודשים מתקיימת.

עכשיו רק נשאר לראות את הגמישות באוברקלוקינג, טמפרטורות וצריכה. פה אני מניח ש- תשאר עם ידה על העליונה כמו כמעט בכל שנה. אז במקרה שלנו אפשר להדביק את ההפרש הזה בקלות עם צעצוע ל-7970 ולהגיע גם כן לאזור ה-590, וזה עוד בהתייחס כמובן רק לגרסת רפרנס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני, בניגוד לסוקרים רבים, כן יודע להוציא את טיפת המיץ האחרונה באוברקלוקינג.

רואים את זה בסקירות שלך, שאני מחפש ביקורות ברשת אני רואה הרבה פעמים שאתה מביא את הכרטיס ליותר. גם לכרטיס הפסיבי שתביא את הביקורת שלו, תעשה לו OC? (יש כאלו שעל פסיביים אפילו לא מנסים OC).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם את כרטיס המסך הפסיבי אני מושך עד שהטמפרטורה או הליבה תעצור אותי (רמז, אין הרבה הישג בתדר הליבה שם לעומת תדר הזכרון שקצת הפתיע).

אגב מבחני המאמץ והיציבות שאני עושה לכרטיסי המסך מוודאים שבתדרים האלה הם יהיו יציבים כמו סלע בכל מצב ולא יראו אפילו חצי ארטיפקט בשעה.

המהרה לHD7000 היא מעט שונה מכרטיסי מסך אחרים, בגלל Throttling

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא המרצע מן השק:

סדרת HD7950/7970 מהירה יותר מ- kepler GK104.

סיפור מעשה, או: איך נסתה להונות את העיין הלא מלומדת:

א. הריצה את המוצר שלה בתדר overclock מקסימלי, והשוותה אותו לפתרון של בתדר בסיס שהוא שמרני מאד.

המשמעות של כך היא לחיצה על דוושת הגז במכונית א' עד הסוף, ולהשוותה למכונית מתחרה ב' כאשר בה לוחצים

על דוושת הגז משהו כמו 75% בלבד.

כאשר המוצר של מורץ באופן מקביל לפתרון של , קרי גם לכשהו מורץ בתדרי עבודה מקסימליים אפשריים,

הבצועים של סדרת HD79xx עולים כדי 20-40%, ובמצב שכזה הפתרון של מנצח.

ב. תכסיס שני בו נקטה בהשוואות מול המתחרה, היא הרצת benchmarks בסביבות ריצה שמקעקעות ככל הניתן

את נקודות החוזקה של , ומחזקות ככל שניתן את נקודות החוזקה של .

עיין מתוחכמת תשים לב, כי nvidia בחרה להריץ את השוואותיה רק ברזולוציה של 1920x1080 ולא ב- 2560x1440,

רזולוציה שבה היתרון המשמעותי ברוחב הפס ממנו נהנית סדרת 79xx - אינו ממוצה עד תום ומספק תוצר יחסית קרוב לבצועים

שניתן לקבל ממוצרים להם רוחב פס שמושתת על 256bit. למה דומה הדבר: לבחינת שתי מכוניות על מסלול שנבחר בקפידה,

למשל כזה בו מרחקים קרובים מדי בין סיבוב לסיבוב - ולא ניתן להגיע למהירות המקסימלית של המהירה מבין שתי המכוניות.

ואז לטעון בסופו של מבחן, הנה המכונית המהירה לא באמת מהירה יותר.

מבחן השוואה עורכים בתנאים הוגנים ושווים לכל. נסיון לבחור תנאים שמצמצמים את פער הביצועים העודף של המוצר המתחרה זועק לשמים.

ג. Nvidia עוד הגדילה בכל אחת מן ההשוואות והריצה אותן במוד של X8 antialiasing בלבד, כאשר היא יודעת היטב לבחור אלגוריתם

כזה בו הפתרון של AMD מבזבז הרבה הספק בכדי לממש אותו, בעוד שהיא זורקת למגרש אלגוריתם חדשני "ויעיל יותר" המכונה TXAA

(אגב טרם מוכח כמה איכותי). אז אנה nvidia - השוואת הרצה: או שתעשי ללא הפעלת AA בכלל, או שתריצי את אותו האלגוריתם

בדיוק בשני המוצרים. כל השוואה אחרת יוצרת קשקוש מעוות.

סיכום:

ללא הפעלת antialiasing על מנת כמו שאומרים באנגלית to level things up, כאשר הרזולוציות יהיו כאלו שכרטיס hi end

מיועד עבורן (או הרצת eye finity במקום כחלופה לרזולוציה גבוה) ולקינוח תחת שוות ערך,

הפתרון של AMD אשר נהנה מרוחב פס משמעותי - יהיה ככל כנראה מהיר בסדר גודל פי 1.5 מהפתרון של nvidia

כאשר סטיות לכאן או לכאן יהיו כגודל פער הנצילות שבין שתי הליבות (שניתן לחסום אותו מלעיל בלא יותר מ- 10% באותו דור טכנולוגי).

הנני חייב לציין שאני מאד מאוכזב ממה ש- nvidia עשתה כאן,כאחד שהיה לקוח שנים של המותג.

מה שנעשה כאן שזה עבודת מניפולציה שאיננה מצליחה לחמוק מעינם המלומדת של אנשי מקצוע.

עתה גם מובן מדוע, השקה ולו לפחות על הנייר "באופן פורמאלי" עד כה עוקבה, שכן ברור כי בוחן מלומד ניטראלי צד שלישי

לא היה את אותה מניפולציה וסינון קפדני - איזה גרף להציג לקורא ואיך.

והחוצפה הגדולה מכל, היא לנסות ולמכור לנו את הלוקש הזה ב- 550$ :kopfpatsch:

-------------------------------------------------------------------------------------------

**מאמר מוסגר:

בסיבוב האחרון הרמתי גבה מהתמחור בו נקטה AMD וחשבתי שצריך להעמידה במקום. ציפיתי וקוויתי ש- nvidia

לא תאכזב ותעשה את הדרוש. היום הנני מכה על חטא ומוריד את הכובע בפני AMD, שלאור "ההונאה השיווקית" של nvidia

(לא יודע איך לקרוא לזה אחרת) לרבות חוצפתה בתמחור (550$), AMD עוד מצטיירת יחסית בסדר.

--------------------------------------------------------------------------------------------

עריכה:

מסתבר עוד שהנתונים בגראפים שהובאו ע"י nvidia בקישור מוטים שקרית לרעת HD7970, שכן נסיינים בבית הריצו

את אותם bench-ים וקבלו באמצעות HD7970 תוצאות טובות יותר ללא = בתדר בסיס, והנה לדוגמא מקרה אחד שכזה:

http://www.techpowerup.com/forums/showpost.php?p=2575503&postcount=19

ואם אכן כך, הצגת הנתונים המעוותת של nvidia הולכת ומסתבכת להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם להסתמך על הבאנצ'ים האילו, כל מה שאני רואה פה זה כרטיס עם ביצועים עדיפים על המתחרה out of the box, בעוד צריכת חשמל וטמפ' נמוכים יותר, להוסיף על זה את כל הפיצ'רים ותמיכה - באותו תג מחיר אין ספק שידו של 680 על העליונה, אנוידיה לא צריכים יותר מזה. וזה מספיק בשביל ש-AMD יתחילו להוריד מחיר.

עוד לא ראינו השוואת תוצאות המהרה של 2 המתמודדים, אז אין טעם להגיב על כך. אולם אני מאמין שגם אם ה-7970 משווה או אפילו זוכה ליתרון קל בממוצע כללי על הניר לאחר אוברקלוק (שאגב רק יגדיל פער צריכה\טמפ'\רעש ושלא תחת אחריות או הבטחה) כנראה שעדיין 680 ישאר קנייה עדיפה לרוב.

בינתיים הדבר היחיד שכביכול שמענו מאנוידיה במערכה הזאת בהקשר למתחרה זה ציטוט של איזה נציג שפלט כי ציפו מ- ליותר בהשקת סדרת 7xxx.

כל השאר זה שמועות, פרשנים, רייטינג, הייפ ופאנבויס... לא ממש שווה התייחסות רצינית, מבחינתי לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם להסתמך על הבאנצ'ים האילו, כל מה שאני רואה פה זה כרטיס עם ביצועים עדיפים על המתחרה out of the box,

מה שראית זה ביצועים אך ורק ברזולוציה אחת מוגבלת ותחת X8AA כאשר זה שרץ על כרטיס רץ "באלגוריתם בזבזני"

בעוד זה שרץ על הכרטיס של nvidia, רץ תחת האלגוריתם החדש שהם המציאו ומכונה TXAA שלא עולה כמעט בביצועים בכלל.

מעניין מדוע הם עשו את זה ? אה נזכרתי, אולי כדי לעוות גסות את הנתונים בכך שיועמס על הכרטיס של בביצוע AA X8

כדי להוריד את ביצועיו כל כך - עד שזה יצייר את ביצועי kepler כעדיפים ? לא, לא יכול להיות.

עוד לא הוכח אגב שאלגוריתם TXAA הינו שווה ערך לאלגוריתם שהורץ על הכרטיס של - אל תשכח

אגב, עצרת לשאול מדוע הם נמנעו מהריץ את שני הכרטיסים ללא AA לצורך השוואה נוספת ?

או מדוע מנגד (כתחליף) הם לא הריצו AA "שווה ערך אלגוריתמית" על שניהם ?

ומדוע לא הריצו כמדד להשוואה תחת רזולוציה נוספת - 2560x1440 ? ככה רק שנהיה בטוחים שהם לא מנסים להסתיר משהו...

**ובכלל התברר שהנתונים בטבלה שקריים וכרטיס HD7970 מציג נתונים מהירים יותר בכל אחד מהבנצ'ים,

אילו היית טורח לשים לב לקישור שהבאתי בסיפת מודעתי הקודמת...

עוד לא ראינו השוואת תוצאות המהרה של 2 המתמודדים, אז אין טעם להגיב על כך. אולם אני מאמין שגם אם ה-7970 משווה או אפילו זוכה ליתרון קל בממוצע כללי על הניר לאחר אוברקלוק (שאגב רק יגדיל פער צריכה\טמפ'\רעש ושלא תחת אחריות או הבטחה)

את מי מעניינת צריכת החשמל של המוצרים הללו ? רבים מייחסים לנושא צריכת חשמל של ציוד אלקט' מתחום המחשוב הבייתי

איזו שהיא חשיבות רלוונטית - כאילו מדובר כאן לא פחות מאשר בצריכת חשמל במשקל שווה ערך לזו של מזגן אשר נמדדת בקילווואטים

לשעת עבודה - ומכאן העלות הכספית נכנסת ליידי משמעות רלוונטית.

פער של כמה עשרות וואטים כפי שנמדד בין כרטיסי מסך, (ואפילו יהיו אלו 100 וואים לשעה בין כרטיס אחד למישנהו)

בתחשיב של שנת עבודה תחת הרצת אפליקציה תלת מימד לכמה דקות/שעות ביום מסתכמים לאגורות בלבד - ולא מכאן תבוא הישוע

שתשתכנע את מן דהו להעדיף כרטיס אחד על פני השני. בסגמנט זה של תחום צרכני, מעניין את הצרכן הרבה יותר הספק הביצועים

הגראפי ואף אחד לא יוותר על רמת הביצועים רק על מנת לחסוך "שקל" בשנה.

כנראה שעדיין 680 ישאר קנייה עדיפה לרוב.

עוד לפני שבחנו גורמים ניטרליים לעומק את שתי החיות הללו, ועל סמך מצגת PR של nvidia לבדה הגעת למסקנה הנחרצת הזו ?

בינתיים הדבר היחיד שכביכול שמענו מאנוידיה במערכה הזאת בהקשר למתחרה זה ציטוט של איזה נציג שפלט כי ציפו מ- ליותר בהשקת

סדרת 7xxx. שזו יהירות מצידו של הנציג וכיום מובן עד כמה.

כל השאר זה שמועות, פרשנים, רייטינג, הייפ ופאנבויס... לא ממש שווה התייחסות רצינית, מבחינתי לפחות.

סוף סוף טענת משהו לעניין שאפשר להזדהות איתו לחלוטין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...