יש לי מספר שאלות לאחר OC ל i5 2500k ל 4.5GHz לגבי יציבות וכו - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי מספר שאלות לאחר OC ל i5 2500k ל 4.5GHz לגבי יציבות וכו

alexc32

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוקי אני רואה את הטעות.

הVCORE זה כנראה הDEFAULT שמוגדר למעבד כברירת מחדל בתדר המקורי.

יש שם גם CPU שזה 1.32V.

לפני VDROOP זה בערך 1.35V (באופן יחסי להגדרה ידנית בביוס).

עכשיו השאלה, האם זה באמת המינימום שהוא צריך כדי לעבוד יציב.

וכמה אפשר לסמוך על הלוח שלא יחרוג עם המתח מדי פעם.

אתה יכול להגדיר 1.35V ידנית בביוס, ואז תקבל את אותו מתח עם אותו יציבות, ולפחות תדע שזה מה שהמעבד יקבל כל הזמן.

בAUTO לא עשית שום דבר חוץ מלהעלות את המתח קצת, ולאבד את הוודאות לגבי המתח שהמעבד עלול לקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המינימום שמצאתי ל 4.5 זה 1.325V ידני ליצבות מוחלטת (אך בלי מצב שינה תקין )

(מצורפת תמונה בסטרס)

אני חוזר בי מהודעה של אתמול לגבי זה שחזרה ממצב שינה עובד תקין ב OC של 4.5 כשהכל על AUTO

קמתי היום בבוקר ומסתבר שגם במצב הזה היה לי בעיות להעיר את המחשב

לכן אני יחזיר את ה OC עם הגדרות ידניות.

באופן כללי יותר חושב לי ה OC מאשר מצב השינה

וכיוון שאני כבר מיואש מנושא של מצב השינה , אני פשוט אוותר אליו (כמו שהרוב וויתרו כשנתקלו בבעיה הזאת לפי מה שהספקתי לקרוא ברשת)

אלה כמובן אם מישהו מכיר דרך לפתור את זה ואז אשמח אם מישהו יכתוב פה .

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה - Multi Step Load Line אצלי על DISABLE לא נגעתי בו (למרות שברשת ראיתי הרבה מעבירים אותו ל LEVEL מסויים על 5 אפילו 6 בשביל לקבל השפעה ) לא מבין בזה.

מומלץ בכלל להגדיר אותו על LEVEL מסויים ? אם אצלי הכל תקין על DISABLE

לגבי ה טמפ שלך יחסית אלי היא די גבוהה אצלך אבל תקינה איזה גוף יש לך ? - אולי המשחה הטרמית לא תקינה -חבר שלי מרך פעם שניה והוריד באיזה 5 מעלות טמפ.

ועוד שאלה רציתי לדעת לגבי ה Vdroop- מה המילה אני מבין שזה קשור משהו להורדת המתח ,איך אני מתייחס לזה ? זה משהו שמגדירים אותו או מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק מסקרנות עכשיו התעסקתי עם ה Multi Step Load Line

במצב disable הייתי ביציבות של 4.5 רק במתח 1.32v מק'ס טמפ אזור 63

העלתי את ה Multi Step Load Line ל LEVEL 6 , הורדתי את ה מתח ל 1.30V וקיבלתי גם פה יציבות מוחלטת ,(עריכה: עדכון-עברתי יציבות גם על 1.29V :o עם טמפ מקס אזור 63) הטמ"פ לא ירדו אלה להפך טיפה עלו משום מה לאזור 64-65 מעלות למרות שהורדתי את המתח .

אז לא הבנתי מה עשיתי פה ? מעניין נעבוד על זה ונעלה תוצאות אולי גם המצב שינה יחזור להיות תקין נעדכן מחר בבוקר.

אולי גם עכשיו עם מתחים כאלו יחסית נמוכים אנסה לסחוט טיפה יותר מהמעבד וננסה אף להגיע ל 4.6-5.0 :D .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כוח כבר, אני התייאשתי, אם אני לא מעלה מתח בצורה אגרסיבית אני לא יכול לעבוד מעל 4.3.

מוזר... דווקא נראה שיש לך סבבה באותה רמה כמו שלי אולי המעבד מגביל.

בכל מקרה אני מציע לך לנסות לחדש משחה טרמית זה יכול להוריד לך בכ 5 מעלות .(תלוי כמה ואיך מרחו לך את המשחה במעבדה) חבר שלי לפני שבועיים שם משחה עפי הנהוג שזה בגודל "גרגיר אורז" הייתה לו יחסית טמפ בסדר אך לא מרשימה אחרי זה הוא שם שוב פעם את המשחה בגודל של כ 3 "גרגירי אורז" וזה הוריד לו את ה טמפ ב 5 מעלות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את ה SWEETSPOT שלי(עד עכשיו) ל 4.5GHz :

Vcore - 1.25v מוגדר ידנית. :yelclap:

ו- Multi Step Load Line - LEVEL 6

טמפ מק'ס 62 מעלות מק'ס

הזויי....ואין לי דרך להסביר את הפערים בין התוצאות שלי לתוצאות של אנשים אחרים פה וברשת.

כנראה שה- Load Line עושה אחלה עבודה .

*צירפתי כמה מהביוס מי שרוצה לנסות הגדרות כמו שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין ה Multi Step Load Line הקפיץ את המתח ל 1.32-1.33 שזה חופף לאותו מתח האידאלי(1.325)שמצאתי כשעבדתי לפני כן כשה Load Line היה על DISABLE ,מבחינתי כרגע זה אומר שה Load Line יודע למצוא בידיוק את המתח נדרש לעבודה בתדר נתון על מנת שהמערכת תהיי יציבה . יכול להיות שאם אני אמשיך לעלות בתדר נגיד לכיוון ה 4.8 ה Load Line יעשה בשבילי את העבודה וימצא/יקפיץ למתח נדרש לעבודה בתדר זה באופן יציב ::) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חדשות טובות בשבילי , גם מצב השינה חזר היום בוקר :yelclap:

לפי ההסברים פה http://www.clunk.org.uk/forums/reviews/43666-gigabyte-ga-z68x-ud3p-b3-living-review-3.html

ה Multi Step Load Line - למעשה עם שמים על LEVEL יותר גבוהה זה אמור להוריד יותר מתח על IDLE ולעלות מתח יותר בעומס.

בגרף גם רואים ש LEVEL 6 יציב ולא ממש עולה ולא יורד אז אני לא מבין אצלי ב LEVEL 6 זה מעלה לי את המתח מעבר ל 1.32, מוזר

העיקר שזה פתר לי את הכל הבעיות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון ל OC: :hat:

הצלחתי עכשיו לעשות OC של 4.8GHz יציב על 1.395v טמ"פ סביב 68 מעלות

וגם OC של 4.9GHz 8) יציב על מתח אגרסיבי של 1.455v , טמ"פ סביב 72-73 מעלות

ה VCORE היה מוגדר ידנית ב 4.8GHz על 1.34v וב- 4.9GHz על 1.39v ,כאשר ה Multi Step Load Line עשה את שאר העבודה כלומר הקפיץ למתחים שציינתי בהתחלה על מנת שהמערכת תהיי יציבה בעומס.

קפיצה מ 4.8 ל 4.9 הצריכה את המערכת תוספת של 0.05v-0.06v זה אומר שאם אני ארצה להגיע ל 5GHz אני אצטרך נראה לי יותר מ 1.5V ששם זה כבר אזור מסוכן , לכן אני לא אקח עוד סיכון לסחוט את המעבד ל 5GHz :'( .

*מצורפות OCCT בעומס וטמ"פ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יכול לעזור למפות יצוב מערכת עם יש מסך כחול :

blue screen with error :

BSOD codes for overclocking

0x101 = increase vcore

0x124 = increase/decrease QPI/VTT first, if not increase/decrease vcore...have to test to see which one it is

on i7 45nm, usually means too little VVT/QPI for the speed of Uncore

on i7 32nm SB, usually means too little vCore

0x0A = unstable RAM/IMC, increase QPI first, if that doesn't work increase vcore

0x1A = Memory management error. It usually means a bad stick of . Test with Memtest or whatever you prefer. Try raising your voltage

0x1E = increase vcore

0x3B = increase vcore

0x3D = increase vcore

0xD1 = QPI/VTT, increase/decrease as necessary, can also be unstable , raise voltage

0x9C = QPI/VTT most likely, but increasing vcore has helped in some instances

0x50 = RAM timings/Frequency or uncore multi unstable, increase RAM voltage or adjust QPI/VTT, or lower uncore if you're higher than 2x

0x109 = Not enough or too Much memory voltage

0x116 = Low IOH (NB) voltage, GPU issue (most common when running multi-GPU/overclocking GPU)

0x7E = Corrupted OS file, possibly from overclocking. Run sfc /scannow and chkdsk /r

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...