צריך עזרה בחיפוש לוח אם מתאים ל am3+ ביוס uefi עם ציפסט האחרון של amd - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בחיפוש לוח אם מתאים ל am3+ ביוס uefi עם ציפסט האחרון של amd

שועל האש

Recommended Posts

צריך עזרה בחיפוש לוח אם מתאים ל am3+ ביוס uefi עם ציפסט האחרון של amd 990

מצאתי שני לוחות של asus

אני לא יודע מה מהם יותר עדיף

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=13-131-735&SortField=0&SummaryType=0&Pagesize=10&PurchaseMark=&SelectedRating=-1&VideoOnlyMark=False&VendorMark=&IsFeedbackTab=true&Page=2#scrollFullInfo

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=13-131-736&SortField=0&SummaryType=0&Pagesize=10&PurchaseMark=&SelectedRating=-1&VideoOnlyMark=False&VendorMark=&IsFeedbackTab=true&Page=2#scrollFullInfo

חיפשתי של גיגהבייט אבל אין להם ביוס uefi

יש לכם עצות

איזה עדיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה הדרישות שלך מהלוח מעבר למה שציינת?

2. מתוך סקרנות, למה חשוב לך שיהיה דווקא UEFI (ותיקון קטן למינוח, UEFI אינו , הם רכיבים שתפקידים מבחינת המשתמש דומה מאוד, אך מדובר ברכיבים שונים).

3. איזה מעבד אתה מתכוון להתקין במערכת (ולאיזה שימושים)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מחשב שמיועד להכל

מישחקים

וסרטים

אני אמור לילמוד עם המחשב

להתקין עליו מכל הבא ליד

מיתכוון לשים עליו מעבד בולדוזר 8 ליבות

עם 16 גיגה {מקווה שיהיה אפשרות להרחבה}

חשוב שיהיה בעל uefi כי אז אפשר לשים דיסקים בנפח גבוה {זה גם דור הבא של הביוס}

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו מעלי, UEFI אינו ביוס ולא גירסה חדשה או הדור הבא שלו.

מעבדי הבולדוזר(כמו שאתה מתאר את זה זו סידרה 8XXX) של לא כוללים 8 ליבות, אלה 4 ליבות פיזיות ו-4 ליבות לוגיות(ב-HT). זה כמו ב-I7 יש להם 4 ליבות פיזיות ו-4 ליבות לוגיות(ב-HT). בדור החדש מיתגו את המעבדים ביחד עם ה-HT כך שבמעבד שכתוב עליו 4 יש 2, מעבד שכתוב עליו 6 יש 3 ומעבד שכתוב עליו 8 יש 4.

מכווה שזה עזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף נקבע לפי הדרישות שלך. שני הלוחות האלה יקרים יחסית ואם אין לך דרישות מיוחדות ייתכן שתוכל להסתפק בלוח זול יותר שיהיה עבורך יותר משתלם.

UEFI מאפשר לעבוד עם GPT אבל זאת ממש לא צריכה להיות סיבה להעדיף היום לוח מבוסס UEFI על-פני לוח מבוסס רק בגלל זה.

בכל מקרה, תעבור על המפרט של הלוחות, תראה מי מהם עונה יותר על הצרכים שלך (כנראה ששניהם יותר ממספיקים אפילו), הייתי ממליץ לך אפילו לעבור על מפרטים של לוחות זולים יותר, וברגע שאתה מוצא את הלוח הזול ביותר מיצרן מוכר שעונה על כל הדרישות שלך, הוא המשתלם ביותר עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על שניהם, ביקר יותר יש SATA אחד יותר, אבל 7 SATA בזול יותר יספיק. כמה קשיחים וצורבי כבר יש לאדם לא עובד עם מערכי RAID? חוץ מזה, ביקר יותר יש כרטיס קול משמעותית יותר טוב, בזול יותר יש 10 חיבורי ושני 3, לעומת 8 ו-4 ביקר יותר... עושה רושם שבנאדם נורמלי באמת לא צריך את כל מה שיש ללוח היקר יותר להציע.

כמו שכבר אמרו פה, לך על הלוח המינימלי שנותן את מה שאתה צריך מבחינת תכונות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו מעלי, UEFI אינו ביוס ולא גירסה חדשה או הדור הבא שלו.

מעבדי הבולדוזר(כמו שאתה מתאר את זה זו סידרה 8XXX) של לא כוללים 8 ליבות, אלה 4 ליבות פיזיות ו-4 ליבות לוגיות(ב-HT). זה כמו ב-I7 יש להם 4 ליבות פיזיות ו-4 ליבות לוגיות(ב-HT). בדור החדש מיתגו את המעבדים ביחד עם ה-HT כך שבמעבד שכתוב עליו 4 יש 2, מעבד שכתוב עליו 6 יש 3 ומעבד שכתוב עליו 8 יש 4.

מכווה שזה עזר.

המימוש הוא לא HT כי מדובר בשתי יחידות עיבוד פיסיות במודול אחד. ב-HT יש אחת עם תוספת של לוגיקה שמאפשרת הרצת שני נימים (בחומרה). אלה 8 "תת-ליבות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המימוש הוא לא HT כי מדובר בשתי יחידות עיבוד פיסיות במודול אחד. ב-HT יש ליבה אחת עם תוספת של לוגיקה שמאפשרת הרצת שני נימים (בחומרה). אלה 8 "תת-ליבות".

כלומר זה מעבד 8 ליבות ולא 4 ליבות שנראה כ 8 ?

אני יחדד קצת

המחשב יהיה מחובר למערכת קולנוע ביתית

אז לדעתי צריך כרטיס קול טוב

לגבי שילוב של כמה כרטיסי מסך

אין לי שום כוונה לעשות את זה

ראיתי כמה שני לוחות אם של אסרוק

אין לי ניסיון איתם . טובים לא טובים ?

רציתי לוח של גיגהבייט

הם טובים ומחירים לא בשמיים אבל אין uefi

אין שום צורך בכל כך הרבה חיבורי sata

יהיה מחובר רק דיסק קשיח אחד או שניים גג וצורב dvd או כונן בלו ריי

4 גג

עדיף נקבע לפי הדרישות שלך. שני הלוחות האלה יקרים יחסית ואם אין לך דרישות מיוחדות ייתכן שתוכל להסתפק בלוח זול יותר שיהיה עבורך יותר משתלם.

UEFI מאפשר לעבוד עם GPT אבל זאת ממש לא צריכה להיות סיבה להעדיף היום לוח מבוסס UEFI על-פני לוח מבוסס רק בגלל זה.

בכל מקרה, תעבור על המפרט של הלוחות, תראה מי מהם עונה יותר על הצרכים שלך (כנראה ששניהם יותר ממספיקים אפילו), הייתי ממליץ לך אפילו לעבור על מפרטים של לוחות זולים יותר, וברגע שאתה מוצא את הלוח הזול ביותר מיצרן מוכר שעונה על כל הדרישות שלך, הוא המשתלם ביותר עבורך.

מה זה GPT ?

אני הבנתי שלוחות אם שיש להם ביוס רגיל לא מזהים דיסק קשיח מעבר ל 2.1 טרה

וה uefi פותר את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שם 4 יחידות עיבוד שברים ו-8 יחידות עיבוד מספרים שלמים. כלומר, זה 4 ליבות עם יכולת עיבוד מתקדמת יותר לחישובים הנפוצים. יש טווחי מחירים שבהם הם משתלמים. ולמרות זאת, אם אתה רוצה מדיה סנטר, יותר ישתלם לך ה-Fusion, כלומר, שתי ליבות עם כרטיס מסך מובנה של , שנתמכים על ידי לוחות FM1 ולא AM3+.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אסרוק וגם GB טובים, אבל אל תקנה GB אם אתה מתכנן אוברקלוק.

אני לא מתכנן אוברקלוק

יש שם 4 יחידות עיבוד שברים ו-8 יחידות עיבוד מספרים שלמים. כלומר, זה 4 ליבות עם יכולת עיבוד מתקדמת יותר לחישובים הנפוצים. יש טווחי מחירים שבהם הם משתלמים. ולמרות זאת, אם אתה רוצה מדיה סנטר, יותר ישתלם לך ה-Fusion, כלומר, שתי ליבות עם כרטיס מסך מובנה של , שנתמכים על ידי לוחות FM1 ולא AM3+.

המחשב אמור להיות מתאים גם למישחקים

כרטיס מסך אני יקנה בניפרד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מחשב שמיועד להכל

מישחקים

וסרטים

עבור סרטים לא צריך שום דבר יותר ממעבד כפול ליבה מודרני.

עבור משחקים, ועבור משתמש ביתי ממוצע, בטח שאין צורך במעבד עם "8 ליבות", מעבד מרובע ליבות מודרני יספיק וגם זה לפעמים "מיותר".

להתקין עליו מכל הבא ליד

זה אף פעם לא רעיון טוב לדעתי. לכל משתמש יש את ערכת התוכנות שבה הוא מתמש על בסיס קבוע וממש מיותר להוסיף ולהתקין סתם "שטויות". כשאתה על Windows זה מתכון בטוח לערעור יציבות המערכת עם הזמן. אני רואה שאתה על Ubunto (או אולי הפצת Debian אחרת, לא יודע בדיוק אם הפורום "יודע" להפריד בין ההפצות עד לרמה כזאת) אז זאת סוגייה קטנה יותר, אבל עדיין, לדעתי מאוד מיותר להתקין סתם דברים, וגם אם אתה בכל זאת עושה את זה, אז ברוב המקרים אין לזה קשר ישיר לזהות המעבד הנדרש.

כלומר זה מעבד 8 ליבות ולא 4 ליבות שנראה כ 8 ?

אם לצורך הדיון אנחנו מגדירים ליבה כמבנה הארכיטקטוני שלפיו בנויים מעבדי Intel ומעבדי AMD עד לארכיטקטורת Bulldozer, אז מדובר פה במשהו שהוא בין 4 ליבות ל-8 נימים. הארכיטקטורה של מעבדי Bulldozer שונה וייחודית מכל מה שהיה עד כה. יש 8 יחידות עיבוד בסיסיות אבל יש ביניהן שיתוף משאבים כך שלא מדובר על 8 "ליבות" (בהגדרה הנ"ל) עצמאיות אלא על משהו באמצע -- מודולים, כאשר כל מודול בנוי מ-2 תת-יחידות כאלה המשתפות ביניהם חלק מהמשאבים. מדובר בסך הכל בארכיטקטורה מעניינת שכנראה בשלב הזה של חייה עדיין לא לגמרי בשלה או שלא מומשה בצורה הטובה ביותר. בכל מקרה, אלא אם כן היישומים שלך מנצלים בוודאות ריבוי נימים ואתה מרוויח מכך, ספק אם דווקא זה המעבד והפלטפורמה המתאימים לך ביותר.

המחשב יהיה מחובר למערכת קולנוע ביתית

אז לדעתי צריך כרטיס קול טוב

אם אתה נוטה לצד האודיופילי של הסקאלה או רגיש בצורה כזאת או אחרת לאיכות השמע שלך, שום שבב שמע מובנה לא באמת יספק אותך כנראה. אם אתה נוטה לצד האודיופילי ועוד יותר אם לא, ספק אם שווה לך להשקיע הרבה כסף בלוח עם שבב שמע "טוב יותר" (הכל יחסי) ולא לקנות לוח זול יותר ואז לקנות כרטיס שמע שמתאים יותר להעדפותיך אם אתה כן רגיש לנושא.

מה זה GPT ?

GUID Partition Table

אני הבנתי שלוחות אם שיש להם ביוס רגיל לא מזהים דיסק קשיח מעבר ל 2.1 טרה

וה uefi פותר את זה

אם אתה אכן עובד עם Linux אז לדעתי זה פחות בעייתי עבורך, אבל ב-Windows (וגם ב-MacOS אם כי אני לא בטוח לגבי הגרסה האחרונה) יש בעיה לבצע אתחול מכונן עם טבלת מחיצות GPT וכאן מגיעה התלות ב-UEFI. עד כמה שאני יודע, GB, למרות שעדיין משתמשים ב- פתרו את הנושא הזה בלוחות עם ה- ה"היברידי" שלהם.

כך או כך, אם אלו השימושים שלך, אם אין לך דרישות מיוחדות מלוח האם ואם אתה לא מתכנן OC (ולמעשה גם אם כן) מאוד ייתכן שדווקא פלטפורמת Intel המבוססת על i5-2xxx/K תשתלם לך יותר.

וכמו שכתב Screw_Master, בהתאם לכמות הזמן שתשחק לעומת שאר השימושים, אולי אפילו פלטפורמת FM1 תהיה משתלמת עבורך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך חוות דעת

האם שווה היום להשקיע בקניית חלקים טובים יותר {ויחסית יקרים} ושזה יחזיק לתקופה של הרבה זמן

כי היום השוק של המחשבים מיתעדכן כמעט כל 3 או 4 חודשים

אני מיתלבט

האם ליקנות את המפרט הזה

ASRock 990FX Extreme4

G.Skill DDR3 16GB (2x8GB) 1333MHz 9-9-9-24 RipjawsX

AMD FX-8150 Box

ANTEC (HCP-1200 ) 1200 Watt PSU

Sapphire ATI Radeon HD6970 2GB DDR5 - WHITE BOX

שעולה 6500

לבין מפרט זול יותר שעולה 4300

ASRock 990FX Extreme4

Sapphire ATI Radeon HD6970 2GB DDR5 - WHITE BOX

AMD AMD FX-4100 Box

Thermaltake TR2 - 1000W -S-ATAx10 EPS - 80 PLUS - PSU

G.Skill DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz 9-9-9-24 RipjawsX

{למה זה נותן את המפרטים בצורת קישורים ? אני מעתיק רק את השם שלהם לא את הקישור}

הלוח אם תומך בזיכרונות עד 2100

האם זה כזה קריטי ההבדלים או כדאי לקחת זיכרונות יותר מהירים ?

עד כמה הלוח הזה טוב כי לא שמעתי עליהם בכלל

בקשר לספקי כח

מעבר לכמות החיבורים ולהספק שלהם

מופיע במפרט שלהם בחיפוש משהו שנקרא "pfc" אקטיב או לא אקטיב. מה זה בדיוק ?

וכמות חיבורי pcie 6 pin למה זה משמש ?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...