גוגל חוגגת 10 מיליארד הורדות במרקט ואנחנו חוגגים עם אפליקציות ב- 10סנט - עמוד 9 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גוגל חוגגת 10 מיליארד הורדות במרקט ואנחנו חוגגים עם אפליקציות ב- 10סנט

LazyCat

Recommended Posts

• תגובות 145
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

האמת שאני ניסיתי בימים האחרונים לחשוב לעצמי, מי בעצם מסבסד את המחירים האלה.

כלומר, אפליקציה שבדרך כלל עולה 2$ נניח, נמכרת עכשיו במחיר של 0.1$.

מי משלם את ההפרש?

אולי גוגל? כלומר מפתח האפליקציה בדוגמה שלנו עדיין יקבל 2$ על כל קניה, והמתנה פה היא באמת "על חשבון גוגל לכבוד החגיגות".

אולי המפתחים? כלומר נכון שהם מרוויחים סכומים מגוחכים לחלוטין, אבל אולי החשיפה שזה נותן (וזה נותן, תראו איך האפליקציות שהשתתפו במבצע זינקו לרשימת האפליקציות הפופולריות..) שווה את זה. אולי עדיף להם למכור ל-1,000 אנשים בסכום של 0.1$ ולהרוויח 100$, מאשר למכור ב-2$ אבל רק ל-10 אנשים..

ואולי משהו באמצע? חצי הם חצי הם?

--

הדילמה הזאת גם מתקשרת לשאלה של "איך נבחרות האפליקציות?"

מי בוחר? גוגל על דעת עצמה? או אולי מה שמופיע שם זה פשוט אפליקציות שהמפתחים שלהן הסכימו לסבסד את המבצע הזה ולספוג את ההפסד בעצמם?

אני לא חושב שהם מפסידים גם במכירה של $0.1

זה תוכנה, זה לא מוצר גשמי. מה שאומר שהם משלמים רק על התעבורה של ההורדה של התוכנה שלהם, מה שבטוח יותר זול מ$0.1

וכמו שאמרת, זה הקפיץ את אותן אפליקציות ברשימת הפופולריות. כשהמבצע יסתיים אני מניח שהם עדיין יהיו שם, ואז הם ירוויחו עוד יותר.

מי שכן מפסיד כאן, זה הרוב הגדול של המפתחים שמפתחים אפלקציות טובות, אבל לא מגיעים לראש הרשימות של הפופולריות. וזה עדיין אפשרי להרוויח יפה כשאתה לא בראש הרשימה. אבל כשמוכרים לך משחק ב0.1$ פתאום למכור משחק ב 3$ או אפילו ב2$, נראה ללקוחות יקר. או שהלקוחות אומרים, אין טעם לקנות עכשיו תוכנה או משחק, נחכה למבצע הבא או הBUNDLE הבא ואז אני אשלם על מה שיהיה פרוטות.

בכלל מי שהתחיל את הצניחה החופשית של המחירים זה , ומעניין מה יקרה לקהילת המפתחים כשאין אפשרות להתקיים כמפתח קטן, אלא רק כמפתח גדול שיכול להרשות לעצמו מחירים זולים.

וזה לא תחרות בריאה, שימו לב שבמשחקי המחשב לקונסולות ולמחשב המחירים גבוההים ויציבים ועדיין קונים אותם(למרות שמקטרים הרבה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהם מפסידים גם במכירה של $0.1

זה תוכנה, זה לא מוצר גשמי.

מוכר לי מאיפשהו... אה, זה התירוץ העלוב ההוא של אנשים שמורידים משחקים ותוכנות פרוצות :)

ברור שהם מפסידים.

אם זה "לא מוצר גשמי" אז זה אומר שהם יכולים לחלק ואתו בחינם "בלי להפסיד" ?

מי שקנה משחק ב-0.1$ במקום לקנות אותו ב-1$, גרם להם להפסד ישיר של 0.9$...

נכון, יש ככל הנראה לא מעט אנשים שלא היו קונים אותו בכלל ב-1$ אבל ב-0.1$ הם דווקא קנו, אבל זה לא בהכרח כזה וודאי ששיטת תמחור X יוצאת יותר משתלמת מאשר שיטת תמחור Y. אחרת, כולם היו מתחמרים ככה את המשחקים שלהם - תמיד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במבצע הזה קניתי 9 עד עכשיו ויש עוד 3 ימים (8-9-10). חלקן כאלה שבד"כ עולות דולר-דולר וחצי, חלקן עולות יותר (שאזאם/סאונד האונד עולות 4-6 דולר בד"כ, אספלט 6 וNFS שעולים גם יותר).

סביר להניח שלא הייתי קונה אף אחת מהן בלי (אך כנראה שגם לא הייתי מוריד אותן פרוצות), אבל המבצע גורם לשני דברים:

1. מודעות - יש הרבה משחקים ממש חמודים שהורדתי שבחיים לא הייתי מגלה לא אותם ולא את החברות המפתחות.

2. עדיף למכור ב-10 סנט מאשר לא למכור בכלל, כנראה שעדיף למכור 100 עותקים ב-10 סנט מאשר 5 עותקים בדולר לעותק. אם אני קניתי את המשחק ואני אמליץ לחבר, יש סיכוי שהוא ירכוש. אם 5 אנשים יעשו זאת, הסיכוי קצת יותר גבוה שעוד אנשים ירכשו. אם 100 יעשו זאת, הסיכוי שעוד ירכשו הרבה יותר גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל האפליקציות היו מתומחרות כך, אולי הן היו יותר מוכרות אבל הצד השני הוא שאפליקציות יותר "קטנות" לא היו מקבלות חשיפה גדולה כמו שהן קיבלו במבצע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הנקודה שלך. כתבת סתם בשביל לכתוב? המשפט האחרון שלי הוא עדיין הרלוונטי ביותר: אם זה היה כלכך יותר משתלם כלכלית, הם היו מתמחרים את התוכנות שלהם ככה תמיד.

הכוונה שלי בזה שהם לא מפסידים זה לא שזה המחיר האופטימלי בהכרח, אלא שהם לא צריכים לסבסד את המכירה של המוצר שלהם, כמו שנטען פה מקודם.

אני מאמין שהם עושים רווח יפה מאוד בזה שהם מוכרים ב10 CENT ומקבלים חשיפה אדירה כזו. הרבה יותר גדול מאשר אם הם היו משאירים את אותו המחיר אבל לא משתתפים בחגיגה הזו. וכומבן המבצע הזה הוא רק זמני, וכשהוא ייגמר, יהיה מודעות הרבה יותר גדולה למשחקים שלהם והם יוכלו למכור הרבה יותר ובמחיר המלא.

אבל, מה שאמרתי שאני נגד המכירה הזו ב10 CENT, אז אני לא מבין למה חלקכם חושבים שאני רוצה שכל התוכנות יעלו 10 CENT.

אני נגד, כי למרות שהמספר המצומצם של המפתחים שמתתפים במכירה הזו מרוויח המון, שאר המפתחים שלא משתתפים במכירה מפסידים, כי לקוחות מצפים למחירים נמוכים יותר וייחכו למבצעים מאשר לקנות תוכנה ב2$.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, קצת סדר בספקולציות:

1) המפתחים מקבלים על התוכנות שבמבצע 10 סנט מינוס עמלות של גוגל. מוזמנים לקרוא את הטוויטר של מפתח ADW Launcher: http://twitter.com/anderwebs

2) למפתחים "אין ברירה" אם להשתתף במבצע או לא. שוב, הטוויטר הנ"ל או הכתבה http://www.androidpolice.com/2011/12/09/editorial-is-googles-10-billion-apps-promotion-hurting-developers-who-arent-a-part-of-it-it-sure-looks-that-way/

3) מפתחים לא יכולים לתמכר את האפליקציה שלהם בפחות מ99 סנט.

4) כן, יש אנשים שמפסידים ויש אנשים שמרוויחים. that's life.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ניצלתי את המבצע הזה לא מעט והורדתי 6-7 .

הטובה שבהן היא המקלדת SLIDE שחזרה היום שוב, פשוט מקלדת מדהימה, חוסכת המון המון זמן בלשלוח הודעות, המקלדת הרביעית שלי וסוף סוף אני פוגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האפליקציות היום:

Tank Raiders

SwiftKey X Keyboard

Sleepy Jack

ezPDF Reader

Guns'n'Glory

Icebreaker Hokey

COLLAPSE!

ZENONIA

Toddler Tapping Zoo

Deep Hunter 3D

MX Moto

https://market.android.com/details?id=apps_timed_promotion&feature=banner

מיותר לציין שקניתי את כולן ;) הכל פה משחקים, חוץ מהPDF READER והמקלדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתקשה להתקין את הTank Riders, המכשיר עושה לי error downloading וכאשר אני נכנס להודעה זה רושם שאין לי מספיק מקום... ויש לי מספיק מקום...

מישהו מכיר את הבעיה? זה קרה לי כבר עם עוד איזשהו משחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מוריד עוד קבצי משחק אחרי ההתקנה של האפליקציה, אז כנראה שלזה אין לך מספיק מקום. אין לי מושג כמה הקבצים האלה שוקלים, אני אוריד אותם כשאהיה עם WIFI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...