מתי יהיה אפשר לרכוש HDD במחיר שפוי ?! - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתי יהיה אפשר לרכוש HDD במחיר שפוי ?!

HumanFly

Recommended Posts

עליית המחירים שמסרבת לרדת מביאה אותנו למחירים חסרי תקנה בעבור HDD....

האם אתם מכירים חנות או דרך כלשהיא לרכוש HDD מבלי לשלם את הסכום המטורף הזה ? הייתי שמח לרכוש 1GB או 2GB הרדיסק פנימי אבל אין לי להוציא כלכך הרבה כסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה "לגזור קופון"? אין שום קופון.

תארו לעצמכם שהיו ממשיכים למכור דיסקים במחיר הישן. אנשים היו קונים את אותן כמויות. אלא מה, בחנויות יש כמויות קטנות יותר כי אין יכולת ייצור, כך שהדיסקים בחנויות היו נגמרים ואז שום מחיר לא היה משיג לכם דיסק. מאחר שאנשים יודעים שהמלאי מוגבל ונגמר, הם היו קונים יותר מכפי שהם צריכים, שיהיה אצלם במלאי (לו הייתם יודעים שבוע לפני השיטפון בסינגפור מה הולך לקרות למכירי הדיסקים, לא הייתם קונים איזה אחד או שניים גם אם אין לכם בעיית נפח?), כך שהמלאי היה נגמר אפילו מהר יותר, וזה היה מריץ אנשים לקנות יותר וחוזר חלילה. בטח ראיתם בטלויזיה מה קורה בחנויות לקראת סופת הוריקן: אנשים קונים הכל בכמויות. למה? כי הם יודעים כולם יצטיידו ביותר מהרגיל והסחורה יכולה להיגמר, אז כדאי לקנות יותר. ומאחר שכולם קונים יותר, כדאי לקנות אפילו עוד יותר וכך הלאה.

ואז יש אנשים עם מלאי גדול של דיסקים שקנו בזול ואנשים בלי דיסקים ובלי שום יכולת לקנות כי הם נגמרו לגמרי. אלא אם הם ימצאו אחד מאלו שקנו הרבה וישכנעו אותו למכור להם אחד. אבל למה שהוא יסכים למכור? הוא אמנם לא צריך אותו כרגע, אבל אם הוא יזדקק לו בעתיד הקרוב הוא לא יוכל להחליף אותו, לפחות לא באותו מחיר שהוא שילם עליו. הם יאלצו להציע לו סכום גבוה יותר מכפי שהוא שילם כדי שהוא יסכים למכור. וזה אומר ספסרות: אנשים יקנו אפילו יותר דיסקים, לא כדי שיהיה להם מלאי לשימוש עצמי אלא כדי שיהיה להם מלאי למכור בהרבה כסף כשהסחורה תיגמר. ואז אתם תצטרכו לשלם אפילו יותר לגורם מפוקפק בלי שום אחריות.

כשמעלים את המחיר בהתאם ליחס בין הביקוש להיצע, הביקוש קטן (כי הדיסקים כבר יקרים יותר ומי שהיה מוכן לקנות בשלוש מאות אולי לרצה בחמש מאות) עד ששוב יש איזון בין הכמות שיכולים למכור לכמות שרוצים לקנות. יש לזה צד נגדי: אם מחר יהיה עודף ייצור, המחירים ירדו. אז מה, כשמחירי הדיסקים 2TB ירדו בבת אחת ביותר ממאה שקל לפני כחודשיים, מישהו דרש שנשלם יותר כדי שלא נגזור קופון על המוכרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשה מכולם !

לא לרכוש HDD עד שהמחירים יחזרו כפי שהיו בעבר !

אל תתנו לאף אחד לגזור קופון על חשבונינו.

מה "לגזור קופון"? אין שום קופון.

מאחר שאנשים יודעים שהמלאי מוגבל ונגמר, הם היו קונים יותר מכפי שהם צריכים, שיהיה אצלם במלאי (לו הייתם יודעים שבוע לפני השיטפון בסינגפור מה הולך לקרות למכירי הדיסקים, לא הייתם קונים איזה אחד או שניים גם אם אין לכם בעיית נפח?), כך שהמלאי היה נגמר אפילו מהר יותר, וזה היה מריץ אנשים לקנות יותר וחוזר חלילה. בטח ראיתם בטלויזיה מה קורה בחנויות לקראת סופת הוריקן: אנשים קונים הכל בכמויות. למה? כי הם יודעים כולם יצטיידו ביותר מהרגיל והסחורה יכולה להיגמר, אז כדאי לקנות יותר. ומאחר שכולם קונים יותר, כדאי לקנות אפילו עוד יותר וכך הלאה.

ואז יש אנשים עם מלאי גדול של דיסקים שקנו בזול ואנשים בלי דיסקים ובלי שום יכולת לקנות כי הם נגמרו לגמרי.

אם בגלל הביקוש המתנפח מול ההיצע המצטמצם המחירים ממריאים בסיחרור חסר שליטה, אז צודק קודמך באומרו אל תוסיפו דלק למדורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לקנות כי יקר, בעתיד הלא רחוק יהיה זול יותר - עצה טובה.

לא לקנות כדי שלא יגזרו קופון על חשבוננו - דמגוגיה.

אם יש מחסור במשהו שאתה מוכר, נאמר הידע המקצועי שלך, ומציעים לך יותר כסף תמורתו בגלל זה, למשל משכורת גבוהה יותר, אתה תיקח או תדרוש שישלמו לך פחות כדי "לא לגזור קופון"?

בחר:

1. ברור שאקח יותר!

2. אני שקרן.

8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כולם יכולים להרשות לעצמם לחכות לירידת מחירים, אם זה לצרכי עבודה לימודים או אפילו לשימוש אישי.

אני לא אוותר על שמירה של וסרטונים של המשפחה גם אם אני צריך להוציא עוד כמה מאות שקלים.

מי שיכול לחכות, כל הכבוד, מי שלא, ישלם.

ואני שילמתי 1350 ש"ח (פי 2 מהמחיר הישן) על 3TB ביום שישי האחרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה איתכם אבל אני קראתי שבוע שעבר ש9 מתוך 10 מהמפעלים שלהם חזרו לתפקד והם עובדים כמעט בצורה רגילה כמו שהייתה...

אני חושב שהסיבה לחגיגה היא אנשים כמו שתי תגובות למעלה שקונים בכל מחיר אז החברה לא רואים שום סיבה להוריד מחירים והחגיגה בעיצומה...

אין שום סיבה לעליית המחירים המטורפת הזאת ובטח שלא לקיומה העכשוי...אבל ככה זה כל העולם הזה בית משוגעים אחד גדול מלא בגנבים רוצחים נוכלים ושאר מרעין בישין..

זויילט גיפויילט אל איז גיט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה לשאלה מתי:

לפי הערכות האנליסטים כרגע (IDC):

----------------------------------------------

- חזרה למצב נורמאלי: 2013.

- יכולת ההיצע להדביק את רמות הביקוש: החצי השני של 2012 (בין יוני לדצמבר).

- הזמן הכי קטאסטרופאלי מבחינת המחסור והביקושים: פברואר 2012.

http://www.networkworld.com/news/2011/120911-impact-of-hard-drive-shortage-253933.html?page=1

*מעודכן ללפני יומיים.

מה זה אומר מבחינת המחיר?

כל אחד יסיק את מסקנותיו כי לא קל להעריך את זה. לפי מה שנראה כרגע ההשפעות ימשיכו לכל אורך 2012 מה שאומר שלא בטוח שנראה חזרה למחירים הישנים בשנה זו.

לגבי עליות וירידות? קשה להגיד. די ברור שהקפיצה הראשונה נובעת מפאניקה והיסטרייה ולאו דווקא מהמחסור עצמו. נראה שבימים האחרונים יש אפילו ירידות קלות. אני מאמין שמעכשיו העליות (ואולי ירידות) המחירים כן יהיו מתואמות יותר עם נתוני המחסור (היצע) אל מול הביקושים. ברבעון שמסתיים החודש המחסור פחות מורגש אבל לפי ההערכות המוזכרות הרבעון הבא יהיה הכי כואב ולכן בו אפשר לצפות לעליות מחירים. כמו כן לדגמים יותר מבוקשים במערכות מחשבים של יצרניות גדולות אפשר לצפות לביקוש גבוה יותר ולכן לעליות מחיר גבוהות יותר. שוב - הכל לפי הניתוחים האחרונים. הכל יכול להשתנות עם ההתפתחויות אפילו שהתמונה מתחילה קצת להתבהר והפניקה להירגע.

נתונים של דגם 1TB BLUE של WD לפי . נראה שזה הולך להיות רכבת הרים כמו בבורסה: פאניקה עם עליות חדות ולאחר מכן "רכבת הרים" שמתאימה את עצמה אט אט למצב האמיתי בשוק.

newegg.png?force=1&zero=0&w=725&h=440&desired=false&legend=1&ilt=1&tp=all&fo=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה איתכם אבל אני קראתי שבוע שעבר ש9 מתוך 10 מהמפעלים שלהם חזרו לתפקד והם עובדים כמעט בצורה רגילה כמו שהייתה...

אני חושב שהסיבה לחגיגה היא אנשים כמו שתי תגובות למעלה שקונים בכל מחיר אז החברה לא רואים שום סיבה להוריד מחירים והחגיגה בעיצומה...

אין שום סיבה לעליית המחירים המטורפת הזאת ובטח שלא לקיומה העכשוי...אבל ככה זה כל העולם הזה בית משוגעים אחד גדול מלא בגנבים רוצחים נוכלים ושאר מרעין בישין..

זויילט גיפויילט אל איז גיט

זו תגובה ריאלית ושפויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובינתיים המשבר מחלחל גם לתעשיית המחשבים והמעבדים - גרטנר חותך בחצי את הצפי לגידול במכירות PC ב-2012 - מ-10% ל- 5%

http://www.pc.co.il/?p=75768

וגם אינטל מורידה את צפי הרווחים ל-Q4/2011 במיליארד $

http://www.pc.co.il/?p=75740

ואם ייצרני ה- והמעבדים כבר סובלים, כנראה שיש משבר אמיתי - ממש אפקט הפרפר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...