מפעילות סלולאריות חדשות - הדיון המרכזי - עמוד 6 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפעילות סלולאריות חדשות - הדיון המרכזי

xtract1

Recommended Posts

כמו שאמרו - אני עובד שם, אני יודע בוודאות וגם מנסיון יש הרבה שבאים ועושים ניתוק זיקה ומקבלים את ההטבה.

עוד משהו שחשוב לציין - ההטבה אינה מוגבלת בזמן, לא ב36 חודשים ולא ב36 שנים. כל עוד אתה תשאר בתוכנית אתה תקבל את ההטבה.

זה גם מעוגן בחוזה ובסיכום עסקה כמובן.

מיותר לציין שהתוכנית הזאת של הסטודנטים אם אתה מביא מכשיר מבחוץ תצא לך מאוד זול... וגם אם קונים מכשיר פשוט מאורנג' זה יוצא לא ממש יקר.

יש המון שירותים שהחברות הסלולריות נותנות שנתפסות אצל הלקוחות כמובנות מאליהן, והן לא ינתנו (כרגע לפחות ברמי לוי). רשימה חלקית:

1. נדידה עם המכשיר לחו"ל.

2. טיפול בתקלות (במילים אחרות: באת עם בלקברי שרכשת בחוץ/בחברה סלולרית אחרת והוא לא גולש טוב/קליטה לא משהו/וואטאבר-לך תחפש).

3. תפעול טכני למכשירים חוץ מהשלושה שהוא מוכר (מכשירים איזוטריים ופשוטים שלא יספקו את רוב האוכלוסיה. רוצים מעבדה? לכו תחפשו בחוץ).

4. מרכזי שירות ומכירה נורמליים

5. מוקדים טלפוניים מכל סוג.

כל אלה לא ינתנו כל כך ברמי לוי.. אני בשיא הכנות הייתי משקיע עוד כמה עשרות שקלים בשביל שירות נורמלי. גם אם לפעמים לא הכל מושלם, זה בטוח יותר טוב ממה שהוא מסוגל לספק.

ועזבו את זה שמבחינה מתימטית, מעל 400 דקות ו200 הודעות בערך בחודש החבילות בשאר החברות כבר יוצאות יותר כלכליות...

וואלה, לא ידעתי שאתה עובד שם, זה קצת מסביר למה אתה יודע מה שאתה מדבר בנוגע לאורנג'... :P

ההטבה אינה מוגבלת בזמן?!? זאת אומרת ש...נניח אחרי 37 חודשים- אורנג' עוד אמורים לתת לי את הזיכוי ... סליחה - ה"הטבה"..?

מוזר ומעניין.. רק הם נוהגים כך? או שגם האחרים? ::)

האמת שהיום יצא לי לדבר עם נציגים של סלקום ושל פלאפון והם גם דברו על ההטבה שלהם, אך הבנתי שזה עבור ה36 חודשים...הטבה-כלומר ההחזר עבור הסלולרי שאני מתכוון בהכרח לקנות מחנות בארץ. :xyxthumbs:

סלקום אגב, הדגישה את האינטרנט ללא הגבלה ממש שלהם, אך במהירות 1MB מספיק וזריז לטעמת הנציגה.

פלאפון הדגישה שאצלם המהירות היא 7.2MB ורק כשאעבור את ה2GB [נדמה לי] אז ינמיכו את המהירות עד כ2MB משהו כזה...

את אורנג' טרם שאלתי, וגם לא יודע- כי יש לי חבילה אומללה של 30MB כרגע, ואני חושש אפילו בטעות לגלוש מעבר, אז לא משתמש...

כן, רמי לוי משתלם- לא לכל אחד, אבל למי שלא מדבר הרבה- אז כן.

לגבי רכישת סלולרי בסופר- זה לא בהכרח מפריע לי...

סה"כ- צריך שהטלפון יעבוד- יוציא שיחות וסמסים ויגלוש... לא צופה כ"כ בעיות בדבר הפשוט הזה שאני משלם עליו...

לחו"ל אני לא ממש נודד עם הסלולרי שלי.

למרכזי השירות אני כמעט אף פעם לא מגיע, תפעול טכני אני מסתדר היטב ב"ה.. ואני בטח לא מתכנן לרכוש אחריות ושירות לאף מכשיר בשום חברה...

זה רק אני, אבל נדמה לי שיש עוד הרבה שינהגו כמוני מכמה מהבחינות האלה...

מה שאני כן תוהה, האם גם כשארכוש מכשיר מבחוץ, אורנג' יתנו לי רק זיכוי של 49- או שיגדילו את הזיכוי?

דבר מעניין ואטרקטיבי, שלא ראיתי את אורנג' מציגים, טוב הנה אספר בקצרה מה הציעו לי היום בסלקום [ומשהו דומה גם נציגת פלאפון], אמרו לי ככה:

250 סה"כ החבילה בכללי

כולל: 500 דקות + 500 סמס + גלישה ללא הגבלה מהירות 1MB

זיכוי 30 על ניוד מאורנג'

זיכוי 120 על הסמסונג גלקסי S2 שאציג להם קבלה שקניתי אותו בחוץ [למרות שנסתה לשכנע אותי שזה אולי סיני עם בעיות תכנה כשזה מחנות ...WTF!!]

סה"כ החשבון החודשי לסלקום [ולפלאפון משהו דומה]: 101 ש"ח

ואת ה64 ש"ח על הגלקסי לחודש X36 אני כבר משלם לחנות אינטרנט

..

אז מה אתם אומרים?

נשמע טוב?

סה"כ מגיע ל165 ש"ח לחודש, כולל כל מה שהזכרתי...

אגבבבבבב: מה קורה אם מסיים לימודים בעוד שנתיים ולא 3- ידרשו שאחזיר שווי הטבה? או שיתנו לי להמשיך גם בשנה השלישית [בתאוריה] אפילו כאזרח שאינו סטודנט...

וואו, מקוה שלא חפרתי מידי..

אבל עוד יותר מקוה שהמידע הזה [טרי טרי] יעזור אולי לחלק מכם...

בכל אופן- שמחתי על המידע! :xyxthumbs:

תודה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תוודא טוב טוב לכמה זמן ההטבה.. יתכן שזה לשנה בלבד או משהו כזה. את זה הם לא אומרים :)

מהירות - מגה ביט בד"כ מספיק אבל יותר תמיד עדיף :)

בתוכנוית הקליר אורנג' יתנו לך אותו זיכוי בדיוק, הזיכוי הוא כביכול על התוכנית ולא על המכשיר...

ל-165 שקלים שהגעת אליהם תוסיף את העלות החודשית של הגלקסי 2..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבת הרבה דברים אז אני אשתדל להגיב להכל

1. אכן ההטבה אינה מוגבלת בזמן, וזו הפעם הראשונה שמוצגת הטבה כזאת. לדעתי כרגע רק אורנג' נותנת הטבה כזאת.. אצל רוב שאר המפעילות הסלולריות מדובר הרבה פעמים בהטבות שלא מגיעות אפילו ל36 חודשים.. אלא ל12/24/18 ואז פתאום המחיר קופץ.

2. המהירות של אורנג' היא 7.2MB/S (מהירות מוצהרת - בפועל היא טיפה נמוכה יותר, יותר לכיוון ה3-5). כשמגיעים למגבלה של החבילה המהירות יורדת.

ו1MB/S זה דיי נמוך לטעמי.. ובפלאפון צריך לשים לב שהמהירות היא 2, וצריך לשלם עוד איזה 69 שקל בשביל להגדיל ל7.2.

3. הזיכוי שתקבל יהיה לפי החבילה שתצטרף אליה. בכל מקרה המחיר כולל רכישת מכשיר מאורנג' מחושב כך שהוא יהיה אטרקטיבי ביחס לשאר השוק, או רוב תוכניות השוק. מכיוון שההטבה היא קבועה לא משנה איזה מכשיר אתה קונה, זה לא משנה אם אתה עושה ניתוק זיקה על מכשיר משווק או לא משווק, ובכל מקרה ההטבה היא זהה.

ובאורנג' חבילה של 500 דקות, 550 SMS וגלישה 1GB תעלה לך 110 שקלים אם תעשה ניתוק זיקה, אבל יש הבדל גדול בינה לבין האחרות..

בה אין רמת שימוש.. מה זאת אומרת? המון לקוחות באים ומבקשים לדוגמא להוזיל חבילה, או לקחת חבילה חדשה ומשתלמת יותר, אך לא יכולים כי הם כבולים לרמ"ש מסויים. לדוגמא, הם חייבים לקחת חבילה ב298 שקלים על מנת לקבל החזר 120 על הגלקסי 2. זאת אומרת שאם ירדו לחבילה שעולה 250 הם ישלמו עוד 120 על המכשיר (כי כבר לא יקבלו עליו החזרים). בתכניות החדשות של אורנג' מקבלים את ההטבה no matter what. כל עוד אתה רוכש מכשיר או עושה ניתוק זיקה, ומקבלים את ההטבה כל עוד אתה נשאר בתוכנית.. שזה משהו שלגמרי תלוי בך. ואם אתה עובר לתוכנית גדולה או קטנה יותר, אתה תהנה מההחזר שלה ! (החזר גדול יותר אם עוברים לתכנית גדולה יותר, כמובן...)

זה יתרון גדול לדעתי, שגורם גם להרבה לקוחות להעדיף את התוכניות האלה. זה אולי 10 שקלים יותר אבל יש לך הרבה יותר חופש בעתיד, במיוחד אם אתה בוחר לרכוש את המכשיר מהרשת הסלולרית ולא מבחוץ.

בכל מקרה אני בטוח שתהנה מהמכשיר החדש, תתחדש! (לי אישית יש 2 שנרכש בפלאפון, והדבר היחיד שמבאס אותי בו היא שאני מקבל עליו את ההחזרים רק מעל רמ"ש מסויים כמו שכתבתי למעלה ככה שאני לא יכול לשחק עם החבילה בכלל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרכזי השירות אני כמעט אף פעם לא מגיע, תפעול טכני אני מסתדר היטב ב"ה.. ואני בטח לא מתכנן לרכוש אחריות ושירות לאף מכשיר בשום חברה...

זה רק אני, אבל נדמה לי שיש עוד הרבה שינהגו כמוני מכמה מהבחינות האלה...

ממש לא מזמן השתמשתי בביטוח על הסלולרי המחורבן שלי

ויצא לי לראות שאחריות יצרן היתה שנה אחת והחברה הסלולרית (קניתי מהם) בעצם מוסיפים שרות תיקונים להמשך , במקרה שלי זה היה בחינם כי לא היה נזק פיזי

אבל עם יש נזק פיזי יש ישתתפות עצמית ויכול להיות שלא יתקנו במקרים מסוימים עם יש גניבה אז ישתתפות עצמית גבוה

בהתחשב בזה שסלולרים צונחים במחיר ומי שרוצה יכול לגבות את ספר הטלפונים בעצמו היום (דרך מחשב ) ,זה פשוט לא משתלם בהמון מקרים לשלם ביטוח על המכשיר

גם ככה שנה ראשונה אחריות יצרן בהרבה מאוד מהם ואחרי זה המחיר יורד משמעותית בכל מקרה

אני די בטוח שחנויות פיזיות יאפשרו אחריות כזאת עם קונים חדש דנדש מחברות עם נציגות בארץ

מה גם שעניין התשלומים מנפח מאוד את החבילת שיחות ולוקח 3 שנים לסיים לשלם על מכשיר

לי נישאר לשלם עוד איזה 900 שקל בערך למכשיר שהיום עולה מאות שקלים ,ככה שלא משנה איזה חבילה התשלום 60 שקל נישאר בכל מקרה

היתי מעדיף לשלם על מכשיר מהתחלה את הכל עם היתי יודע שזה ככה ואז כל חודש לשלם הרבה פחות על החבילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה ל-yoel 14: תוכל בבקשה להיזכר במסלול שפלאפון הציעו לך? אתה אומר שזה בערך אותו הדבר כמו שסלקום הציעו אך במהירות גלישה של 7.2? נשמע לי לא הגיוני.

לדעתי כל הקאטץ' בחבילות האלו זה החבילות גלישה. למשל באורנג', כל התכניות CLEAR האלה, כוללות בתוכן חבילת גלישה של 1GB, שלטעמי אינה מספיקה לאנשים רבים. אם הם רק היו מעלים את החבילה שלהם ל-2GB לפחות, אז לדעתי היתי מצטרף אליהם בלי לחשוב בכלל. שימו לב שרק המסלולים היקרים יותר כוללים בתוכם 2GB גלישה.

3. הזיכוי שתקבל יהיה לפי החבילה שתצטרף אליה. בכל מקרה המחיר כולל רכישת מכשיר מאורנג' מחושב כך שהוא יהיה אטרקטיבי ביחס לשאר השוק, או רוב תוכניות השוק. מכיוון שההטבה היא קבועה לא משנה איזה מכשיר אתה קונה, זה לא משנה אם אתה עושה ניתוק זיקה על מכשיר משווק או לא משווק, ובכל מקרה ההטבה היא זהה.

שאלה ל- YOSSARIAN2: המחירים של מסלולי CLEAR כוללים גם את מחיר המכשיר? למשל חבילת ה-450 שעולה 130 ש"ח כוללת גם את מחיר המכשיר בחודש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמת. לפי מה שהבנתי, ל-128 קילוביפס (16 ק"ב/שנייה). כמו ש-Xtract אמר, אפשר להוסיף ג'יגה ב-15 שקלים נוספים.

מניסיוני דווקא ג'יגה מספיק לרובם המוחלט של הלקוחות אלא אם הם צרכנים כבדים של והזרמת מדיה כזו או אחרת. בחודש שבו השתמשתי הכי הרבה, חודש שכלל שימוש רב ב-tethering עקב ריחוק מהבית ואפילו קצת , הצלחתי בקושי רב להגיע ל-750 מגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם יואב וגם ציינתי זאת בהזדמנות אחרת - בתור אחד שרק לפני כחודשיים הצטרך בפעם הראשונה לחבלית גלישה (של 2GB) נדהמתי לגלות כי למרות שאני נכנס מס' רב פעמים ביום לאינטרנט, משתמש ב- ושולח המון הודעות דרך וייבר וכיו"ב - בדר"כ אני משתמש בכ-250MB ולא יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, חח עוד קאטץ'. ^

לא יודע, לפי מה שאני רואה אצל חברים ואנשים מסביבי, הם מנצלים יותר מ-1GB. ומהירות של 128KBPS ממש לא מתקבלת על הדעת!

אתם יודעים אם באמת המחיר של חבילות CLEAR כולל גם את מחיר המכשיר בחודש? לפי מה YOSSARIAN2 אמר, זה נשמע שכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם יואב וגם ציינתי זאת בהזדמנות אחרת - בתור אחד שרק לפני כחודשיים הצטרך בפעם הראשונה לחבלית גלישה (של 2GB) נדהמתי לגלות כי למרות שאני נכנס מס' רב פעמים ביום לאינטרנט, משתמש ב- ושולח המון הודעות דרך וייבר וכיו"ב - בדר"כ אני משתמש בכ-250MB ולא יותר

זה מאוד תלוי עם אתם משתמשים ביוטיוב הרגיל או זה שהותאם לסלולרים ואותו הדבר הרבה שרותים אחרים

האיכות תמונה בזה שהותאם לסלולרים הרבה פחות טובה אבל כמובן הקבצים הרבה יותר קטנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב צריכת הנפח באינטרנט בימינו מגיעה מהורדות, סרטונים וכו'.

נכון, אולי מורידה את איכות הסרטונים - אבל על מסך קטן ברזולוציה נמוכה כלל לא תרגיש בהבדל (מניסיון).

לא יודע, לפי מה שאני רואה אצל חברים ואנשים מסביבי, הם מנצלים יותר מ-1GB. ומהירות של 128KBPS ממש לא מתקבלת על הדעת!

זה איטי אבל ניתן לשימוש. אני אישית הייתי מתחבר לחבילה של ג'יגה, ואם הייתי רואה לאורך זמן שאני חורג, הייתי מגדיל לחבילה כפולה.

אתם יודעים אם באמת המחיר של חבילות CLEAR כולל גם את מחיר המכשיר בחודש? לפי מה YOSSARIAN2 אמר, זה נשמע שכן.

הזיכוי ניתן פר תוכנית ללא קשר לעלות המכשיר - הזיכוי יכול להיות גבוה מהעלות החודשית של המכשיר, יכול להיות נמוך ויכול להיות שווה לו.

בכל מקרה, אף פעם לא קיבלת מכשיר חינם או משהו כזה. יותר מזה, תמיד שילמת עליו מחיר מופרז, זה פשוט הוסתר ע"י החברות והמחיר היה נמוך באמת (חינם למעשה) רק במצב שבו התשמשת בו באמת 36 חודשים, אך שילמת הון תועפות על החבילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...