רכישת מכשיר דרך מסלול חיילים או מחנות פרטית? סמסונג גלאקסי S 2 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת מכשיר דרך מסלול חיילים או מחנות פרטית? סמסונג גלאקסי S 2

DaNiEl360

Recommended Posts

שלום,

אני כרגע נמצא בחברת פלאפון במסלול חיילים.

אני משלם לפי דקות ובערך 50 ש"ח על חבילת ככה שכל חודש אני משלם בין 80 ל 100 ש"ח כי המכשיר הסלולרי לא נקנה דרכם.

אז יש לי N86, ולפני הגיוס אני רוצה להחליף לסמארטפון.

עכשיו ביררתי עם נציגה של פלאפון ומציעים לי לשלם 200 ש"ח בחודש אחרי החזר על הגלאקסי 2 בשנה הראשונה, ושנתיים שלוש אחרי זה עלה 220 ואם אני רוצה ביטוח אני יכול לבטח מתי שאני רוצה אפילו שהמכשיר תקול ב 50 ש"ח בחודש ואני מתחייב לביטוח לשנה.

אם אני קונה דרך חנות פרטית אז המכשיר עולה לי 2500 ש"ח (5040 בפלאפון) ואני יכול לקבל החזר אם אני מגיע לסכום של 250 ש"ח בחודש שאת זה אפשר דרך המסלול והחבילת גלישה ככה שיוצא כל חודש 130 ש"ח לפלאפון אבל אין אפשרות לבטח ואני משלם לפי חישוב של 36 חודשים עוד 70 ש"ח כל חודש על המכשיר.

אז אחרי שהתייעצתי עם כמה אנשים זה נראה הכי משתלם דרך פלאפון לעשות את העסקה של המכשיר.

אז השאלה היא מה עדיף לי, ובעקבות חוק ניתוק זיקה אם אני עובר חברה אז החברה שעברתי אליה תמשיך במקום פלאפון לתת לי החזר של ה 120 ש"ח בחודש.

ואם יש אפשרות שפתאום יש מסלול חיילים חדש בפלאפון (עכשיו זה חיילים 2011) לעבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן,

האמת שגם אני מתעניין בדיוק במסלול שאתה רוצה (לקנות SGS2 מחנות פרטית ולעשות ניתוק זיקה על המסלול חיילים בפלאפון).

אתה עשית חישוב שהם נותנים לך זיכוי מלא על המכשיר, אבל אני ראיתי באתר שהם נותנים זיכוי של 120 שקל ולא 140, כך שיוצא במצטבר 150 שקל ולא 130 כמו שאמרת.

דבר שני, לא הבנתי למה התכוונת שאמרת שאתה משלם עוד 70 שקל כל חודש על המכשיר? למה אתה משלם על המכשיר? אמרת שאתה קונה אותו פרטי. ביטוח אפשר לעשות רק דרך החנות שקנית ממנה את המכשיר?

לגבי מה ששאלת על מה קורה אחרי שעברת חברה, לדעתי היא לא תשלם לך את ה120, כי מן הסתם עברת לחברה אחרת ויש לה מסלולים אחרים, אין לה שום סיבה להמשיך לשלם לך.

לעבור למסלול חיילים 2012 נראה לי אפשרי, צריך רק לברר באמת מה קורה עם הזיכוי..

מחכה ביחד איתך להבהרות נוספות מגולשים אחרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום יוני,

קודם כל לגבי הזיכוי אני יודע, כביכול צריך לשלם להם 140 ש"ח בחודש וההחזר הוא 120 ש"ח.

עכשיו לגבי ה - 70 ש"ח זה חישוב כזה:

אם אני קונה מכשיר דרך חנות פרטית בשביל החזר על המכשיר של ה - 120 ש"ח בחודש אני צריך להגיע לסכום מעל 250 ש"ח בחודש.

נגיד ואני משלם 250 ש"ח בחודש אז אני מקבל החזר של 120 ש"ח ככה שיוצא שאני משלם בפועל לפלאפון 130 ש"ח בחודש.

עכשיו ה - 70 ש"ח זה לפי חישוב שאם המכשיר עולה בחנות פרטית 2500 ש"ח, אז לפי 36 תשלומים כמו בחברת הסלולר יוצא 70 ש"ח בחודש על המכשיר שזה אני משלם לחברה הפרטית ולא משנה אם בתשלומים או לא.

עכשיו חוץ מזה תדע גם שאמרו לי שאם משלמים בפלאפון על המכשיר ב 3 תשלומים אז יש 10 אחוז הנחה, שזה סכום יפה של 500 ש"ח.

לגבי הביטוח זה בעצם השיקול היחיד שלי אם לרכוש דרך פלאפון, כי אם קורה משהו למכשיר יתקנו לי אותו בחינם או בזול ואם חס וחלילה יגנב או יאבד אז זה השתתפות עצמית של 800 ש"ח שעדיפה מאשר לקנות חדש ב 2500.

וגם שתדע שהיא ירדה במחיר ככה שאני יכול לשלם שנה ראשונה כולל הכל בלי ביטוח 200 ש"ח במקום 220, ואחרי השנה הזאת אני ישלם 200, עכשיו אני צריך לברר לגבי לעבור למסלול אחר אם יהיה יותר משתלם.

עכשיו מטעויות העבר למדתי שצריך לבדוק כל דבר המון פעמים, ככה שאני לא ממהר לקנות את המכשיר אלא רק שאני יהיה בטוח איפה הכי משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רגע, לא הבנתי.. איך אתה אמור להגיע ל-250 שקל אם המסלול הוא 200 שקל? אני חשבתי שה-250 שקל זה כביכול הדק' שיחה והגלישה באינטרנט שאתה מנצל מהמסלול, כלומר יש סף של דקות מסויים שאתה חייב לעבור, אבל זה כלול כבר בתוך המסלול ככה שאתה לא משלם בפועל מעל 200. חחח יצא לי מזה לא מובן, קשה לי להסביר.. לא משנה, כנראה שטעיתי אבל בכל מקרה, איך אתה אמור להגיע ל-250 אם המסלול הוא 200?

אם אתה קונה את הפלאפון מהם, אתה לא מחוייב לשלם סכום של 250 בחודש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מה ששאלת על מה קורה אחרי שעברת חברה, לדעתי היא לא תשלם לך את ה120, כי מן הסתם עברת לחברה אחרת ויש לה מסלולים אחרים, אין לה שום סיבה להמשיך לשלם לך.

לעבור למסלול חיילים 2012 נראה לי אפשרי, צריך רק לברר באמת מה קורה עם הזיכוי..

יש לה. זו לשון החוק.

לכל המבולבלים,

היה דיון בפורום, ארוך ועם כל המידע על חוק ניתוק זיקה:

חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל זה תלוי אם לאותה חברה יש בכלל מסלול של זיכוי מכשיר. נגיד כשרמי לוי יתחיל לשווק פלאפונים, אני לא בטוח שהוא ידגול בתכנית הזאת של זיכוי מכשירים. אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה רבה, אז לגבי חוק ניתוק זיקה הבנתי.

אבל עכשיו השאלה שלי ואני מתאר לעצמי שגם של יוני היא אם באמת משתלם יותר לנו לרכוש את המכשיר דרך פלאפון?

ודיברתי עם נציגת השירות וכמובן היא אמרה לי שאם יש מסלול אחר שאני ארצה לעבור אליו אז הזיכוי אוטומטית יעבור למסלול הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח לעזור קצת לכם בנוגע להתלבטויות.

(אני ביום שישי עוזב את עבודתי בצ'אט הטכני של פלאפון)

קיימים מספר מסלולי חיילים בפלאפון, לכן יתכן ששמעתם דברים שונים

חיילים הרגיל/BASIC - מסלולים אשר פועלים לפי תעריף FIX, הטבת 3 יעדים, דמ"ש בזיכוי מלא וחבילת גלישה - במסלול הזה באמת צריך להגיע ל249 על מנת לקבל זיכוי על האייפון.

המסלול השני, חיילים - עלות של 199 שקלים, 500 דקות 500SMS וחבילת גלישה - המסלול הזה גורם לכך שיהיה זיכוי על המכשיר בצורה אוטומטית ולא צריך להגיע ל250.

בשני המסלולים, ניתן להשתמש בניתוק זיקה, כלומר קונים את המכשיר בחנות פרטית, ומקבלים זיכוי כאילו קניתם את המכשיר בחברה הסלולרית.

כמה הסתייגויות שונות בין החברות, חלקן מעוניינות רק בהצגת חשבונית, חלקן מעוניינות גם שיהיה את שם הרוכש על החשבונית וחלקן מעוניינות שיהיה גם IMEI על החשבונית.

מי שצריך, במידת הצורך, תמיד יכול לשפץ בפוטושופ :)

במידה ותביאו מכשיר מחנות פרטית ולא מכשיר שנקנה בפלאפון, לא תוכלו לקבל בפלאפון שירות תיקונים, או אחריות יצרן, כלומר את אחריות היצרן תקבלו מהחנות בה רכשתם את המכשיר ולכו תדעו מה יהיה.

בעתיד, לפחות ברשת פלאפון, ניתן להחליף מסלול ולהמשיך לקבל זיכויים על המכשיר בהתאם לזיכויים שיהיו באותה תקופה.

ואנצל את הדיון הזה להצעה הבאה.

עד יום שישי שאעזוב יש לי אפשרות בחירה לשדרג את מכשיר החברה שלי ביום שאעזוב, כרגע אני עם מכשיר NOKIA 5230, אבל ביכולתי לקחת גם S2 לבן/שחור בעלות הכמעט זהה למחיר של חנות פרטית.

אם מישהו ירצה את המכשיר (בלי שאפתח את הערכה אפילו, או רק בשביל שיבדקו שהוא פועל) שידבר איתי.

בצורה הזאת המכשיר כן יקבל אחריות יצרן מפלאפון, וכן יהיה אפשר לצרף אותו לשירות תיקונים ברשת פלאפון.

באופן עקרוני לא צריכה גם להיות בעיה עם ניתוק זיקה, בהתאם למה שכתבתי למומחיות הפוטושופ, אך יתכן שהמכשיר יקבל אוטומטית זיכויים מאחר והוא יקנה דרך המערכת של פלאפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הרי פלאפון ידעו מה הIMEI של המכשיר שרכשת, והם ידעו שזה מכשיר על שמך ככה שגם פוטושופ לא יעזור פה כל כך..

חוץ מזה שזה נראה לי לא הכי טוב לעשות ככה, אני לא יודע אם זה נחשב אפילו הונאה...

אז בחיילים אני יכול להצטרף למסלול הזה עם ניתוק זיקה ובעצם לקבל 120 ש"ח החזר ככה שאני ישלם להם בפועל 80 ש"ח בחודש?

אני כרגע במסלול FIX משלם 80, להמשיך ככה יכול להיות נחמד מאוד..

ואז נגיד אני קונה בחנות פרטית אז לפי חישוב של 36 חודשים אני ישלם כביכול עוד 70 של על המכשיר שזה יוצא 150 ש"ח בחודש.

אז בעצם אם הבנתי נכון השיקול עכשיו הוא או לשלם 150 ש"ח בחודש ללא ביטוח או לשלם 200 ש"ח ויש לי אפשרות לבטח ואם אני מבטח זה יעלה לי 250 ש"ח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

100 שקל בשביל הביטוח לא באמת שווה את זה, תחשוב שעוד שנה וחצי תוכל כנראה לקנות S2 חדש, או תוך שנתיים לחדש למשהו יותר טוב בכסף שלא תבזבז על הביטוח, ואני מניח ששנה ראשונה יש לך אחריות בכל מקרה מהחנות.

מצד אחר אולי תתחיל לדבר יותר, או שהחבילות גלישה יוזלו, אז לא ברור מה יהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...