עזרה בקניית SSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בקניית SSD

AboveBeyond

Recommended Posts

שלום יש לי מבצע דרך העבודה לקנייה של אחד מהכוננים הבאים

OCZ SSD SATA-3 Model SOLID3 60GB

ב529 ש"ח

OCZ SSD SATA-3 Model AGILITY 3 60GB

ב580 ש"ח

כונן אלקטרוני קטן KINGSTON 64GB דגם:SV100S2/64G

ב460 ש"ח

האם הכוננים הנ"ל שווים משהו ?

כדאי לקנות? אם כן איזה מהדגמים

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה עם OCZ, היא שאם תעשה גוגל (או סתם חיפוש reviews בamazon\newegg) תקרא מלא תלונות נוסח "עבד יופי 3 שבועות. ואז מת"

הכונני SSD היחידים שמפגינים סוג של אמינות כיום (לשוק הביתי) הם 510, וכל ssd של (לא ניתן להשיג בארץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכונני SSD היחידים שמפגינים סוג של אמינות כיום (לשוק הביתי) הם 510, וכל ssd של (לא ניתן להשיג בארץ)

צר לי לומר לך אבל Crucial M4 Sata 3 זה אחד הכוננים הכי הטובים שיש. הוא אמין, כתיבה מהירה(הכתיבה מהירה יותר בדגמים אם נפח גדול יותר) וקריאה מהירה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

M4 הוא אחד הטובים באמת, אם כי גם עליו תמצא תלונות DOA (על פלקסטור לא, אולי לא חוכמה כי אין להם פס ייצור באותו סדר גודל)

הפלקסטורים משתמשים בבקר 9174 שלא נעשה בו שימוש בכונני SSD ביתיים (שם תמצא בעיקר\רק SandForce 2xxx), אפשר למצוא אותו גם בCrucial C300 או בMicron P300 שמיועדים לשוק העסקי (השני מבוסס SLC בכלל).

דיברתי רק על אמינות, לא מהירות. ישנן קטגוריות בהן 9174 נופל מבקרי הSandForce וזה כבר השיקול של כל אחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

M4 הוא אחד הטובים באמת, אם כי גם עליו תמצא תלונות DOA (על פלקסטור לא, אולי לא חוכמה כי אין להם פס ייצור באותו סדר גודל)

הפלקסטורים משתמשים בבקר 9174 שלא נעשה בו שימוש בכונני SSD ביתיים (שם תמצא בעיקר\רק SandForce 2xxx), אפשר למצוא אותו גם בCrucial C300 או בMicron P300 שמיועדים לשוק העסקי (השני מבוסס SLC בכלל).

דיברתי רק על אמינות, לא מהירות. ישנן קטגוריות בהן 9174 נופל מבקרי הSandForce וזה כבר השיקול של כל אחד

אתה מודע לכך שה-M4 משתמש באותו בקר כמו ה-C300 נכון? בסה"כ הבקר עבר כמה מודיפקציות על מנת להגביר את המהירות הרציפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מודע לכך שה-M4 משתמש באותו בקר כמו ה-C300 נכון?

האמת, לא טרחתי לבדוק כי גם על M4 קראתי מספיק תלונות. מצד שני, זה לא שבארץ בטווח מחירים שפוי יש חלופות.

השאלה האמיתית היא איזה יצרן יתן לך מוצר חלופי במקרה של תקלה, כולם מועדים (ע"פ מה שקראתי- OCZ וMUSHKIN, ממש לא). אל תשכח שגם כונני SSD אחרי 3 חודשי שימוש אינטנסיבי יורדים בביצועים, רוב היצרניות מתעלמות מזה בעוד Plextor לפחות מנסים להתגבר עם טכנולוגית TrueSpeed. מה גם שהדגמים שלהם יותר חדשים מM4 שיצא די מזמן.

נ.ב.

http://www.amazon.com/Crucial-Technology-RealSSD-Solid-CTFDDAC128MAG-1G1/product-reviews/B0039SM0AS/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1

אפילו מC300 לא כולם מרוצים (הרוב לא קובע, אך צריך לזכור שבישראל אין באמת אחריות של היבואן - אם קיבלת DOA הכסף בפח. לא הייתי לוקח את הסיכון להיות אחד מאותם 10 reviewers שדרגו 1-2 starts מסיבה כזאת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, לא טרחתי לבדוק כי גם על M4 קראתי מספיק תלונות. מצד שני, זה לא שבארץ בטווח מחירים שפוי יש חלופות.

השאלה האמיתית היא איזה יצרן יתן לך מוצר חלופי במקרה של תקלה, כולם מועדים (ע"פ מה שקראתי- OCZ וMUSHKIN, ממש לא). אל תשכח שגם כונני SSD אחרי 3 חודשי שימוש אינטנסיבי יורדים בביצועים, רוב היצרניות מתעלמות מזה בעוד Plextor לפחות מנסים להתגבר עם טכנולוגית TrueSpeed. מה גם שהדגמים שלהם יותר חדשים מM4 שיצא די מזמן.

צר לי להגיד לך אבל לכל יצרני הכוננים יש את האלגוריתמים של ה-Garbage Collection (לכל יצרן יש אלגוריתם משלו בדר"כ) אשר נועד להתגבר על הבעיה הזו מלבד שימוש ב-TRIM אשר מפצה על הבעיה הזו מכיוון של המערכת הפעלה ככה שלטעון ששאר היצרניות מתעלמות מזה זה קשקוש מוחלט.

נ.ב.

http://www.amazon.com/Crucial-Technology-RealSSD-Solid-CTFDDAC128MAG-1G1/product-reviews/B0039SM0AS/ref=dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1

אפילו מC300 לא כולם מרוצים (הרוב לא קובע, אך צריך לזכור שבישראל אין באמת אחריות של היבואן - אם קיבלת DOA הכסף בפח. לא הייתי לוקח את הסיכון להיות אחד מאותם 10 reviewers שדרגו 1-2 starts מסיבה כזאת)

אתה רציני? תראה לי מוצר אחד שכולם מרוצים ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה לי מוצר אחד שכולם מרוצים ממנו.

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=plextor+m2s

אפילו אחד לא נתן 3 כוכבים (או פחות). הם כבר הוציאו דגם יותר חדש מאז, אגב (מבוסס על אותו בקר של מרוול)

בכל מקרה למה להתווכח, אני מסכים שבראיה מקומית M4 הוא אופציה הגיונית. עם זאת - שוב בראיה מקומית - נראה לי היחידים בארץ שאשכרה יתנו אחריות פרקטית. אני גם לא רואה איך ה510 שלהם יותר יקר (משמעותית) מM4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820249010

בבקשה.

עריכה:

אני גם מציע לך לעיין כאן:

http://hwzone.co.il/reviews/storage/newssdroundup2011

ולהתרשם מהעובדה שלמרות שמדובר באותו בקר כמו ה-M4 יש פער משמעותי בביצועים בין ה-510 של לבין ה-M4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה משווה 5 אנשים שנתנו כוכב\שני כוכבים לעומת 10 עבור M4? בM4 כפול תלונות.

מה גם, שים לב בלינק שנתת - 2 מאלה שנתנו כוכב אחד: אחד התלונן שהכונן לא עובד עם SATA3 (מוזר של83% מהטוקבקיסטים זה כן עבד), והשני התלונן על בעיה עם התוכנה.

בקשר לאינטל, כבר אמרתי שאיני משווה ביצועים אלא רק אמינות. אם עוד שנה ילך לך הכונן, ספר לי מה היבואנים של cruial בארץ (??) עשו בשבילך.

אגב כיום הייתי קונה M2P שהם סדרה הרבה יותר חדשה מM2S (עולים אותו דבר, הם המחליפים) ועברו 22.5 שעות בדיקת מאמץ לפני שנארזו. הביקורות שהבאת הן על M2S

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב גם לקחת בחשבון שלמוצר פופולארי יותר כנראה יהיו יותר תלונות ולא בגלל שהוא פחות טוב.

גם המוצר הכי אמין בעולם יכול ליפול יום אחד. מידע חשוב מגבים. במקרה הגרוע מממשים אחריות והכל בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...