תואר בIT -"ניהול מערכות מידע " - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר בIT -"ניהול מערכות מידע "

Oven

Recommended Posts

היי שלום לכולם אני פה חדש בפורום .

שמעתי על התואר ניהול מערכות מידע של אקדמית ת"א יפו , רציתי לשאול מה אתם חושבים על התואר ?

לפי האתר שלהם רשום שהוא משלב מדעי המחשב + כלכלה עם מתמטיקה ברמה הרבה יותר קלה.

ברור שאם אתה חזק במתמטיקה ויש לך ראש אנליטי עדיף לך ללכת למדעי המחשב , אבל מדובר פה אל אנשים שלא חזקים במתמטיקה , שמעתי שזה טוב ממש טוב , מה הדעות שלכם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי שלום לכולם אני פה חדש בפורום .

שמעתי על התואר ניהול מערכות מידע של אקדמית ת"א יפו , רציתי לשאול מה אתם חושבים על התואר ?

לפי האתר שלהם רשום שהוא משלב מדעי המחשב + כלכלה עם מתמטיקה ברמה הרבה יותר קלה.

ברור שאם אתה חזק במתמטיקה ויש לך ראש אנליטי עדיף לך ללכת למדעי המחשב , אבל מדובר פה אל אנשים שלא חזקים במתמטיקה , שמעתי שזה טוב ממש טוב , מה הדעות שלכם ?

מה הדעות שלנו לגבי מה?

מה בדיוק השאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שזה עדיף מלהיות ללא תואר.

מה גם, שזה יתן לך אפשרות לעבוד בתחום ה-IT ברמת איפיוני מוצר ודרישות לקוח. ולא בקונפיגורציה של מוצרים(נתבים, שרתים וכו')

כמו שעושים נניח עובדי סיסטם למינהם.

זה תואר אקדמי, לא הסמכה של MCSE. אז כן, לדעתי זה יועיל לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכללה הטכנולוגית לישראל גם מציעה כזה מסלול.

אני חיפשתי מידע בעניין ורוצה גם לעשות תואר בתחום, הבעיה היא שכל מיני מכללות "שקר כלשהו" מציעות את המסלולים האלה.

אולי בשנה הבאה/ עוד שנתיים יהיה אפשר ללמוד את זה במקומות טיפה יותר מכובדים, ואז זה יהיה לעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שהולכים אי פעם ללמד IT באוניברסטאות .

והאקדמית היא המככלה הכי נחשבת בתחום מדעי המחשב .

אבל כן הייתי שמח אם היה אפשר לעשות את התואר באוניברסיטת תל אביב ... אבל לא נראה לי שזה הולך להיות חח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, זה לא "תואר ב IT". מה השטות הזו?

זה כמו שתגיד שתואר בכלכלה זה תואר ב"איך להרוויח כסף".

שנית, האקדמית תל אביב-יפו היא לא "מכללת שקר". זה מוסד שמוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ובוגריו (חלקם) עובדים בחברות מובילות במשק. אני לא אכנס לויכוח המוכר - ברור שתואר מאונ' וכו' הרבה יותר נחשב. אבל מוסד שקר זה ממש לא.

מכללות (או אוניברסיטאות) שקר הם מוסדות שמיימרים להיות אקדמיים אך הם לא ואינם מוכרים ע"י שום גוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התואר הזה דומה לתואר של הנדסת תעשיה וניהול במסלול מערכות מידע

רק שהוא תואר BA ולא תואר של מהנדס. בגדול התואר זה מלמד איך לאפיין ולבנות

מסדי נתונים. מן הסתם התואר הזה פחות יוקרתי ויאפשר לך להשתלב

רק בחברות שעוסקות במוצרים של מסדי נתונים למינהם. הרבה מהעבודה בארץ מתרכזת סביב CRM ו ERP של

אורקל או SAP אבל יש גם הרבה תחומים אחרים כמו BI . התפקידים העיקרים בתחם הזה הם תיכנות, ישום ו DBA.

משכורת התחלתית בתחום הזה היא לא גבוה בדרך כלל 6000-10000 אלף שקל ויש הרבה חברות Outsourcing בתחום הזה.

לאחר מכן הכל כבר תלוי באיך שאתה מפתח את הקרירה שלך ,אתה יכול להיות תכנת בינוני שכל היום כותב ב SQL

או להיות תותח ולעשות הרבה כסף.

בכל מקרה אי אפשר להשוואת את התואר להנדסת מחשבים

בוגר הנדסת מחשבים יכול להתשלב בעולם הזה בקלות רבה אך הוא כנראה לא יעשה את זה כי הוא יכול להרוויח הרבה יותר בתחומים אחרים

ואילו בוגר מערכות מידע כמעט אף פעם לא יצליח להשתלב בתחומים שהם לא קשורים למסדי נתונים.

לגבי התואר באקדמית תל אביב-יפו , אני לא מכיר את המסלול הזה שלהם ,אבל עד כמה שאני יודע כמוסד זה נחשב מקום טוב.

בכל מקרה מנסיון שלי למתחיל בתחום הזה אין יותר מדי משמעות איפה עשית את התואר שלך . גם אם למדת בטכניון אתה מתחיל ממשכורת בריצפה. בדרך כלל ראיון עבודה מקצועי יבדוק את הידע שלך ב SQL ו ERD ולא מעבר לזה. ברוב המקומות תואר מאקדמית תל אביב-יפו

יהיה בדיוק כמו תואר מכל מקום אחר.

דרך אגב באונברסיטת חיפה יש את החוג למערכות מידע שמציע תואר זהה. גם תוכנית הלימודים פחות או יותר דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי למה להשוואת ל"הנדסת מחשבים" כיוון שאני לא חזק במתמטיקה בכול מקרה ...

עוד שאלה , האם אפשר להשתלב גם בתחום הQA דרך תואר כזה ?

אגב The Avatar , על מה אתה מדבר בדר"כ לא עושים את הבחנה בין IT/IS והתואר שאני מדבר עליו MIS אפשר להגיד שהוא תואר ב"IT" .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...