המכס בארץ הולך לרדת משמעותית - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המכס בארץ הולך לרדת משמעותית

stone cold

Recommended Posts

ומה תעשה? תשלח חיילים שיכבשו את המתקנים ויפעילו אותם במקום העובדים? להזכירך ביבי ניסה לשבור את הנמלים. השביתה נמשכה חודשים, לא השיגה כלום ועלתה למשק מיליארדים. פתאום משכורות של עובדי נמל לא נראות כל כך מזיקות.

למה לא? רק כך שוברים גב לוועדי עובדים שמחבלים את המדינה (כמו נמלים, חשמל ואחרים)! רק בשביל זה צריך כוח פוליטי. עובדה שבאנגליה זה עבד. כן, כאשר שבתו בקרי אוויר היא פשוט הביאה בקרי אוויר צבאיים והשיבה אותם במקום השובתים וכאשר שבטו כורים השביתה נמשכה שנה ובסוף הם נשברו. האימות ה זה עלה לכלכלה של אנגליה הון עתק אבל היא סיימה עם ועדי העובדים שהחזיקו מדינה בביצים.

חתולים השמנים האלה עולים למשלמי מסים יותר מדי כסף. אם הם היו חברה פרטית והיו להם כאלה משכורות ותנאים אז הייתי רק שמח. אבל כל עוד הם עובדי מדינה וחיים על מסים של משלמי מסים אז אסור שמצב כזה יהיה.

לסיים אתם פעם אחת וזהו. מביאים שוברי שביתה שיעבדו ב20% מהמשכורות שלהם בכייף!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

הסתכלתי על מגוון מוצרים (שיכולים להשפיע עלי)

ברובם (כמו מכשירי אלקטרוניקה למיניהם -טלויזיות וסלולר) אין בכלל מכס אלא מס קניה

ההורדה מתייחסת רק למכס?

מה בדיוק ההבדל בין "מס קניה" למכס ואיפה רשום מה זה מה?

לסלולר לדוגמה יש 16 מע"מ+16.5% מכס. אם המכס הזה זה בעצם "מס קניה" ולא מכס, אז לכל מה שרשום בטבלת המכס אין "מכס" אלא "מס קניה", ושום דבר לא עומד להשתנות. (זה נוגע אגב, גם לטלויזיות/מקררים/מיקרוגלים/מכונות כביסה ושאר מוצרי בית)

אז מה זה מה בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לא ישירות כל הכסף ממס קנייה הולך ישר למשכורות של עובדי נמל אשדוד!

אבל אני מקווה שאתה מבין שמשכורות לעובדי מדינה זה אחת מסעיפים של הוצאות בתקציב המדינה. ותקציב הזה בנוי ממסים שאזרחים משלמים, כל המסים, כולל מכס, מס קנייה, מע"ם, ומאות מסים אחרים שקיימים במדינה שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכנסות הנמל נגזרות מתעריפים שהם גובים עבור אחסנה, פריקה, שינוע וסבלות של מטענים.

הטענה שלך פשוט לא נכונה (למעשה - הנמלים ברווח כך שההכנסות הישירות שלהם מכסות את השכר המנופח שמשתולל שם)

זה כמו שתגיד שהכבאים ימנעו את ההורדה כי המשכורות שלהם משולמות מתקציב המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני לא כל כך בקיא במספרים מדויקים, אבל אני יודע שעובד המדינה לא יכול להיות רווחי, כי לא אכפת לו מרווחים של החברה שהוא עובד בה.

תאמין לי אני יודע מה אני אומר כי נולדתי וגדלתי במדינה שהיה בבעלותה הכל וכולם היו עובדי מדינה. תשאל אותי מה קרה אתה? היא פשוט קרסה ב1991 מחוסר יעילות הכלכלית.

אי אפשר לפטר אותם כי ליש להם קביות ומשכורות שלהם לא תלויות ברווחים או הפסדים של הנמל.

אתה רוצה להגיד שחברת החשמל רווחית?

אני רק יודע שחברות ממשלתיות זה רועה ובארץ זה רועה היפרטרופי. הפרטה והגדלת תחרות - זה המפתח שכל האזרים יוכלו לזכות ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קצת מבולבל, זה לא מה שטענתי ולא הנושא של הת'רד

אני לא דיברתי על חברת החשמל - ולא טענתי שחברה בבעלות ממשלתית היא יעילה

אני פשוט טענתי שאין סיבה שהם יסכלו הורדה של המכס.

בדיוק כמו שהם לא סיכלו עד היום הורדות של מע"מ, או הורדות במס הכנסה.

במקרה הזה, יכולת ההסקת מסקנות שלך (השכר הוא הוצאה בתקציב המדינה והמכס הוא הכנסה בתקציב המדינה ולכן הם יתנגדו)

קצת לוקה בחסר :)

באותה מידה יכולת לטעון שהכבאים, הרופאים, עובדי ב"ל וכו' יתנגדו לכל הורדת מסים...

השכר של עובד נמל לא ישתנה עקב שום דבר, יש חוזים, יש הסכמים קיבוציים

פשוט יהיו צריכים למצוא לזה מקור תקציבי אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק!

גלשתי מהנושא שלנו ואני מצטער. פשוט הייתי תחת השפעה ממה שקראתי על אלון חסון הזה וכל הבזיון שקורה שם.

אולי הבעתי את עצמי לא ברור מדי. התכוונתי לא לזה שעובדי נמל ישירות יסכלו את הורדת המסים. התכוונתי לזה ששר האוצר לוקח בחשבון את כל ההוצאות של המדינה כאשר הוא חושב על הורדות המסים ומשכורות של עובדי המדינה זה אחת מה הוצאות.

אבל לא משנה.

אז על מה אתה חושב הורדה הזאת תשפיע?

מה יהיה יותר זול? זה יותר ישוב ומעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטייניץ בהחלט הבן אדם לסכל כזה מהלך מסיבה אחת פשוטה - זה התפקיד שלו :)

הוא צריך לשמור על מסגרת תקציבית.

אבל לפי הכתבה - זה כבר אחרי השלב הזה

המתנגדים העיקריים הם התעשיינים בארץ (כי עכשיו הסחורה מחו"ל תהיה זולה יותר)

אבל גם אותם זה עבר (מקוצץ אבל עבר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...