שאלה לגבי פקודה בלינוקס שלא עובדת - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי פקודה בלינוקס שלא עובדת

YoYo2506

Recommended Posts

שלום חברים,

אני ממש חדש בכל נושא הלינוקס. אני קניתי אקסטרימר אולטרה שהוא מחשב מדיה ביתיי. התקנתי עליו Win 7 והכול סבבה. המכשיר בא מוכן עם תוכנה שנקראת Ultra OS שהיא בעצם מערכת ההפעלה עם כמה התאמות.

אני רוצה להעתיק את המערכת הפעלה הזו מהדיסק און קי לדיסק קשיח פנימי שנמצא במערכת. יש מדריך בפורומים של האקסטרימר איך לעשות את זה. הבעיה היא שיש פקודה שהיא :/ killall dhclient && mount -no remount,ro

הפקודה הזאת לא עובדת לי ובעצם תוקעת לי את כל ההתקנה....המשכתי בהתקנה למרות שהתוכנה לא עבדה אבל אז היו לי בעיות בעליה של ה- Ultra OS וכשהיא כבר עלתה היו בעיות בתצוגה, בסרגלי כלים ובפקודות שלא הופיעו ולא יודע עוד מה...

אפשר בבקשה להסביר לי מה זו בדיוק הפקודה הזאת ואיך אפשר לעשות שתעבוד...

תודה לכל העוזרים,

YoYo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפקודה הנ"ל, בעצם מפסיקה את הפעילות של ה DHCP קלינט , ואז מנסה לmount את מחיצת ה root לקריאה בלבד.

סליחה על הכלליות אבל אין לי מילים.

תוסיף רווח בין ה n וה o ולפני ה o תוסיף - .

הכי הכי טוב זה , שתעלה את ההודעת שגיאה שזה נותן לך וכך נבין יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אשמח עם תבהיר את משמעות המושג mount.....מה זה בדיוק אומר.

וכן, גם מה זה אומר DHCP קלינט ...אני מבין שזה ממש חשוב להמשך ההתקנה.

מה שזה אומר לי זה ש- mount / is busy ואני לא יודע איך להפסיק את כל התהליכים כדי שאני אוכל לעשות את ה- mount וה- remount כמו שדורש המדריך. אני מצרף לינק למדריך כי יש בו גם תמונות עם הסברים: http://forum.xtreamer.net/topic/23459-my-guide-to-setting-up-the-ultra/

אשמח לכל עזרה...אני ממש מתוסכל כבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות להתקין אל הסטרימר מערכת לינוקס רגילה (כמו ubuntu) שיש לה אשף התקנה, ואז לא תצתרך להתעסק אם הקונסול לפחות בהתחלה (בהנחה שלסטרימר אין איזה שהיא חומרה ממש מיוחדת שהדרייבר שלה קיים רק ב Ultra OS)

בוא נבין עכשו מה ההוראה killall dhclient && mount -no remount,ro / עושה

קודם כל היא מחולקת ל 2 הוראות שונות אל ידיי &&. ה && אומר תעשה ... ואז ...

ההוראה הראשונה killall הורגת (כלומר - "סיים משימה") לתהליך של ה dhcp (שהתוכנות שמריצות אותו בלינוקס הם dhclient, dhcpcd וכו)

התהליך של ה dhcp מקבל IP מהראוטר ומחבר את המחשב לרשת, ומחזיק את המחשב מחובר לרשת. ההוראה killall dhclient מנתקת את המחשב מהרשת

ההוראה השניה מחייבת קצת יותר הסבר איך היא עובדת. נסביר לך דוגמה אל מחשב ה שלך :

יש לך מחיצה C ו D. אתה התקנת ב C את הוינדוס וכל התוכנות, ושומר ב D את כל הקבצים / הורדות / וכו שלך. כך אם אתה רוצה לפרמט את הוינדוס אה לא מוחק אותם

הוינדוס יוצר בעצמו תיקיה c:/Documents and Settings/YoYo/Desktop שהיא הדסקטופ שלך (כנל תיקיות אחרות ב Yoyo, חלק מהן תיקיות מוחבאות שמכילות את ההגדרות של התוכנות וכו)

כלומר אתה היית יכול לשמור את הדברים שלך אל הדסקטופ, אבל במציאות אתה לא עושה את זה כדיי שהדברים שלך יהיו ב D

בלינוקס (האמת שגם בוינדוס זה קיים, אבל לא משתמשים איתו) יש פעולה שנקראת mount

תחשוב שאחרי התקנת וינדוס הגדרת שיתבצע mount C:/Documents and Settings D

מה שקורה עכשו זה שב C נשארת תיקיה ריקה Documents and Settings, וב D יש תיקיה D:/YoYo אם כל התוכן הרגיל שלה. כשהוינדוס עובד מתקיים D:/=C:/Documents and Settings ולכן אתה תראה (והוינדוס יתנהג) כיאלו הכול רגיל C:/Documents and Settings/YoYo/Desktop/...

אבל אם תיקח את ההרד דיסק ותחבר אותו כמו דיסק שני במחשב אחר (ורק תיכנס לראות מה יש בו) אתה תראה :

C:/Documents and Settings - תיקיה ריקה

D:/YoYo/... - כל הדברים שלך

והמקום שנתפס בכל מחיצה יהיה בהתאם

וכך זה גם יישמר כשתפרמט את הוינדוס, פשוט תצתרך להגדיר שוב את ה Mount והכול יחזור להיות כמו שהיה

בלינוקס Mount הוא הדרך הרגילה והיחידה להגיע לכוננים - כי הכוננים הם לא כמו C ו D של וינדוס שאתה יכול להיכנס אליהם "בעצמם", אלא sda1 וכו - שמות של התקנים שלא ניתן להגיע אליהם ישר, אלא רק לעשות להם mount לתיקיה ולהיכנס לתיקיה הזאת

זה אוליי נראה מסובך, אבל זה מפשט את העבודה אם המערכת - אתה מגדיר (או במערכת כמו - אוטומטית) את ה mountים בהתקנה, ואז אתה פשוט נכנס לתיקיות במחשב כמו תיקיות בלי לחשוב אל כוננים וכו, שומר בדסקטופ בלי לחשוב, המערכת הפעלה עושה את כל היתר

מכיוון שבלינוקס אין כוננים "עצמאיים", אי אפשר לכתוב משהוא כמו C:/ אלא יש פשוט / אחד שממנו מתחיל הכול ובו יש את כל התיקיות

ההוראה mount -o remount,ro / (ויש לך טעות זה -o לא -no) עושה :

mount / = מחברת ל /

-o = אם המאפיינים

remount = את אותו כונן שכבר היה שם ללא שינוי

ro = לקריאה בלבד read only

כלומר ההוראה הזאת גורמת למערכת ההפעלה לנתק ולחבר מחדש את הכונן הראשי, בצורה שיהיה לקריאה בלבד כך שלא יישמרו בו שינויים בזמן הזה (עד שתיתן את ההוראה שוב אם rw במקום ro)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייייי

WOW כל הכבוד......אני מעריץ אותך!!!! איזה הסבר מעולה....סוף סוף הבנתי מה זה הדבר הזה...

פיצלתי את הפקודה לשתי פקודות. קודם עשיתי killall dhclient ונראה שזה עבד, לא קיבלתי שום שגיאה. כשרשמתי את הפקודה / mount -no remount,ro קיבלתי את הודעת השגיאה mount: / is busy .

עכשיו רק נשאלת שאלה אחת....איך אני מתמודד עם ההודעה הזו וגורם לפקודה לרוץ כמו שצריך כדי שאוכל להמשיך בהתקנה.

תודה,

YoYo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי לוגין לאתר הזה - תעתיק ותשלח לי בהודעה פרטית (אם לאתר השני אין בעיות של זכויות יוצרים וכו אל המדריך אז אתה יכול להעתיק לפורום כאן וזה עדיף, אבל לא אם זה עובר אל החוקים של הפורום ההוא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את החלק האמור במדריך. הבעה היא כזאת :

אתה יוצר Live USB של המערכת ultra, עולה ממנו, ואז המדריך אומר לשכפל את מערכת ההפעלה (מחיצת ה /) של ה live, שממנה אתה עובד באותו רגע, לכונן הקשיח/SSD של הסטרימר

השכפול הוא ההוראה dd if=/dev/USB of=/dev/SSD

כשבמקום USB ו כתובים השמות התקנים של המחיצה המתאימה ב USB והמחיצה המתאימה ב SSD

הזיהוי של הכוננים הוא :

sda - דיסק ראשון

sdb - דיסק שני

sdc - דיסק שלישי

...

כשבדרך כלל הדיסקים שיהיו ראשונים הם הפנימיים (ה של הסטרימר), ואחריהם החיצוניים (ה USBים)

הזיהוי של המחיצות בכל כונן הוא :

sda1

sda2

וכו

בדוגמה שבמדריך ה ultra אמור להיות מותקן למחיצה ה 3 בכונן של הסטרימר (כלומר ל sda3), כשמערכת ה live שממנה אתה עובד נמצאת במחיצה 2 של ה USB (כלומר sdb2)

מערכת ההפעלה לא נותנת לשכפל את עצמה (כי יש קבצי מערכת "תפוסים" וכו' שיוצרים בעיה). ההוראה של ה mount מנסה "לשחרר" את הקבצי מערכת האלה (אל ידיי ניתוק המחיצה וביצוע mount מחדש לקריאה בלבד, כלומר כדיי שלא ניתן יהיה לתפוס את הקבצי מערכת)

השגיאה היא שהמערכת לא מצליחה לנתק את הכונן, בגלל הקבצים התפוסים

אני ממליץ שתנסה גישה אחרת : תיצור עותק נוסף של המערכת Ultra, ותעתיק אותו לכונן (בזמן שאתה עובד מתוך מערכת אחרת)

יש כמה אפשרויות לעשות את זה. אחת מהן היא :

תיצור USB שני אם מערכת לינוקס כלשהיא (למשל אותה מערכת כמו בראשון), ותעלה ממנו. כשעלית איתו, ה של הסטרימר יהיה כנראה sda, ה שממנו עלית יהיה כנראה sdb

עכשו תחבר את ה המקורי (יש לך חיבור נוסף פנוי נכון ?), הוא יהיה כנראה sdc

אל תהיה בטוח שהשמות שלהם יהיו מה שאמרתי, תבדוק אל ידיי fdisk -l כדיי להיות בטוח

עכשו לא צריך את ההוראות של ה killall dhclient וה mount (התפקיד שלהם היה לנסות לשחרר את הקבצי מערכת, מה שעכשו לא משנה לנו). ברגע שעלית ישר תעשה

dd if=/dev/USB of=/dev/SSD

כשבמקום ו SSD אתה כותב את המחיצות המתאימות, אני מנחש שהם יהיו sda3 ל SSD (בהנחה שאתה רוצה להתקין למחיצה ה 3 ב SSD כמו במדריך), ו sdc2 ל USB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייי

אני מנסה בדיוק את השיטה שהצעת לי עם 2 ....ההתקנה עברה בסדר עד השלב האחרון ממש בו יש את הפקודה

burg-install /dev/sda

אני מקבל את ההודעה: burg-install: command not found

למה? מה הבעיה? אולי זה קשור לזה שהתשמשתי ב-2 כמו שהצעת?

תודה

YoYo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...