עוד שבוע לפסיכומטרי!! - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד שבוע לפסיכומטרי!!

id3232

Recommended Posts

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ממליץ לך להיוועץ ברופא ולשמוע את דעתו.

בכל מקרה, אני לא חושב שזה נכון לעשות בלי שום קשר לעניין הרפואי. אתה צריך ללמוד להתמודד עם הלחץ באופן טבעי, בלי "עזרה". מה תעשה באוניברסיטה, שם יש לך 50+ מבחנים במשך התואר? תיקח כדור שינה לפני כל מבחן? נכון, הם פחות קריטיים מהפסיכומטרי, אבל עצם התפיסה לא נכונה לטעמי, כמו השימוש בריטלין בתקופות מבחנים שהפך לנפוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תעשה מזה כזה סיפור לא צריך להילחץ. סתם עוד מבחן אם כי יקר בצורה שערוריתית. תיכשל תעשה מועד הבא פעם נוספת.

הדרך הכי טובה להתכונן לבחינה זה לפתור מבחנים אמיתים תחת לחץ זמן. לאחר מכן תעבור על התוצאות וקח מסקנות על ניהול נכון של הזמן ופיתרון מהיר של שאלות (לא להתעקב על שאלות ולבזבז זמן יקר) תוך תירגול גם מילוי התשובות בטופס בצורה נכונה שלא יהיה פקשושים.

אנגלית - אין לך מה להשקיע זמן בשבוע לא תראה שיפור מעבר לרמתך הנוכחית וזה גם מהווה משקל קטן יותר מהציון.

עברית - לימוד המילון בע"פ יכול לעזור הרבה ותרגול אנלוגיות וקריאה מהירה של הטקסט. שאר הדברים צריכים לבוא בטבעיות יחסית

מתמטיקה- הרבה תרגול ופתרון מהיר תלמד להכפיל לחלק ולחבר מספרים בראש מהר (חפש VEDIC MATH), לימוד טריקים ושיטות שונות לפיתרון מהיר, וזכירת מספרים ונתונים שימושיים בע"פ (כגון זווית וכו'), כמו כן הייתי עובר על כול משפטי ההנסה הגאומטרית.

תשקיע את רוב הזמן בתחומים שאתה חלש בהם יחסית ואל תוותר באמצע הבחינה גם אם אתה חושב שלא הולך לך טוב.

אל תשכח כמובן ששני פרקים בבחינה הם שאלוני ניסוי שלא משפיעים על הציון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאם אני אצא יום לפני המבחן לרוץ בערב אני לא אוכל להרדם רק בגלל המחשבה שבמקום ללמוד רצתי בחוץ..

אתה מתכוון ללמוד יום לפני המבחן בערב? :nono:

קח זמן חופש (או אפילו את כל היום). אתה סתם מלחיץ את עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי הרבה מאמרים על , ועל למידה למבחנים. ברובם ממליצים יום לפני המבחן לא ללמוד כלום, כי מה שיכול לקרות זה שאת מה שלמדת באותו יום לפני תזכור ממש טוב, אבל מה שלא הספקת לחזור באותו יום יהיה קצת מעורפל בזכרון. תחשוב על זה ככה, כאילו כל החומר יושב לך במוח והחומר שלמדת יום לפני הבחינה מואר ע"י זרקור ושאר החומרים נשארים בחושך לעומתו. חשוב לציין שזה גם משתנה מאוד מבני אדם, אבל בלי קשר אני חושב שיום אחד במילא לא יעזור לא לכאן ולא לשם. אישית, לא למדתי כלום יום לפני, הלכתי למכון ודפקתי סאונה, הלכתי לישון מוקדם וקיבלתי 698 שזה הרבה מעבר למה שהייתי צריך.

בהצלחה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כמו שאמרת - בני אדם שונים.

ב. לי יש העדפה קצת שונה - לדעת 70% לדוגמה בצורה טובה ו30% בצורה מעורפלת כפי שאתה מתאר את זה מאשר שיהיה לי 100% מעורפל..

ג. אני שמח שקיבלת ציון שמספק אותך אבל שוב - אתה לא קיבלת ציון כזה בגלל שהלכת לישון מוקדם ושהיית בסאונה... קיבלת את זה כנראה שבגלל שבמשך כמה חודשים למדת בצורה יסודית.

ד. אני צריך 740+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בחינות שלמדתי אליהם במשך כול הלילה וניגשתי לבחינה בלי שינה בכלל. אז אני יכול להיות קיצוני בעניין :lol:

ואתה באמת שמוה בין מבחן כלשהו בתיכון לבין מבחן פסיכומטרי ?

זה מבחן שדורש הכנה נפשית-מנטלית לא קטנה. את חייב לתת לגוף שלך מנוחה ביום שלפני ולהתעסק בדברים שלא קשורים למבחן עצמו.

בנוסף, אתה צריך לישון כמות מספקת של שעות. כי להחזיק כ"כ הרבה זמן במבחן שכזה ועוד ב100% ערנות זה נורא קשה בלי שינה לפני זה.

אולי אתה בעצמך לא תרגיש את זה, אבל זה בטוח יתבטא בתוצאות המבחן. תקשיב לאחרים - ואל תחשוב שאתה בן אדם מיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיסכו יותר קל...

בדרך כלל אני מרגיש את העייפות בסיביבות 12:00 בצהריים.

אולי השאלות יותר קלות אבל המוח שלך צריך לעבוד במשך 3 שעות על 110% עבודה.

זה עניין של מהירות חישוב וזיכרון דברים בע"פ.

מי אמר למוח ולא קיבל? (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...