תהליך ייצור מעבד - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תהליך ייצור מעבד

elkaifa

Recommended Posts

שוב, לאף אחד לא אכפת מהסינים. מדובר בדברים שיוצרו בשבת על ידי יהודים דווקא. כמה כאלה אתה מכיר? (הרוב המוחלט של המפעלים בארץ לא עובדים בשבת).

אתה יכול לצחוק כמה שאתה רוצה על האמונה שלו, או על זה שהוא עושה דברים מוזרים לטעמך. אבל אם אתה צוחק על דברים שבכלל לא הבנת נכון - הבדיחה עליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר כמו 90% מהדברים שאתה משתמש, אם כבר. וזו בדיוק הנקודה: ההלכה לא אוסרת להשתמש במה שסינים יצרו בשבת, משום שלסינים מותר לעבוד בשבת = הדבר לא נעשה באיסור. לעומת זאת אם יהודי ייצר משהו בשבת, הדבר נעשה באיסור ולכן אסור בשימוש. כלומר דווקא בגלל שכמעט הכל מיוצר על ידי סינים ודומיהם, אין לפותח הדיון בעיה עם מוצרים "רגילים" מחו"ל, מה שהפריע לו היה העובדה שיש מפעל של בארץ, ויהודים מייצרים בו בשבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר כמו 90% מהדברים שאתה משתמש, אם כבר. וזו בדיוק הנקודה: ההלכה לא אוסרת להשתמש במה שסינים יצרו בשבת, משום שלסינים מותר לעבוד בשבת = הדבר לא נעשה באיסור. לעומת זאת אם יהודי ייצר משהו בשבת, הדבר נעשה באיסור ולכן אסור בשימוש. כלומר דווקא בגלל שכמעט הכל מיוצר על ידי סינים ודומיהם, אין לפותח הדיון בעיה עם מוצרים "רגילים" מחו"ל, מה שהפריע לו היה העובדה שיש מפעל של בארץ, ויהודים מייצרים בו מעבדים בשבת.

רוב המפעלים המתועשים כן פועלים בשבת, אללט על חלק מהדברים עם הכשרות המגוחכת++ אפילו רשום לא יוצר בשבת, לפחות זכור לי שפעם קיבלתי אריזת שי של עלית מגדים לאיזה חג והיה רשום במפורש לא נארז בשבת.

שוב חשמל לא מפסיק להיות מיוצר בשבת, ולא מפסיקים לשאוב מים ואם לא אכפת להם מזה למה שיהיה אכפת אם המפעל של עובד בשבת(כי כן הם תמיד עבדו ויעבדו בשבת), אלא אם מישהו פיספס את ההפגנות שהיו בזמנו בגלל שפתאום איזה דוס גילה שהמפעל בירושליים פועל בשבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חובה לכתוב בס"ד. ציטוט מויקיפדיה:

"נוהג כתיבת 'בס"ד' הינו נוהג די חדש ביהדות האורתודקסית, ואיננו חובה הלכתית אלא מנהג לא מחייב המצוי בעיקר בשכבה הרגילה של הזרם הדתי והחרדי."

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%A2%D7%AA%D7%90_%D7%93%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%90

ובכלל, אם אני לא טועה, נפסק ביהדות מתי שהוא, שמידע דיגיטלי לא נחשב קדוש. אלא רק אם כתוב על נייר/משהו פיזי.

זאת אומרת, שאם יש לך את התנ"ך על דיסק, אין שום בעיה לזרוק את הדיסק לפח. שלא כמו נייר, שאז יש להשתמש בגניזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו ומה בדיוק חשבת שצריך להריץ את העותק הדיגיטאלי בDoD certified shredder?

האמת שמהיהדות AKA כת המתחכמים אפשר יהיה לצפות לפסיקה כזאת, אבל ככל הנראה יותר מידי רבנים עדיין בדעה של אנטרנאט = סרטן.

שמירת השבת היא הפארסה הגדולה ביותר של היהדות הרבנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שזה נושא ספאם, שימו לב שפותח הנושא לא כתב שום הודעה מאז שנת 2005(כלומר לפני ההודעה הזאת) ככה שאני חושב שפשוט מישהו פרץ למשתמש שלו וחשב שזה יהיה מצחיק לפתוח פוסט שכזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכדי לחזור חזרה לנושא...

מישהו דתי סיפר לי שלאינטל יש אישור כלשהו בגלל שיש תהליכים שחייבים להתבצע ברצף או שאסור שיעבור זמן רק מדי ביניהם, אחרת אפשר לזרוק לזבל את הכל. לכן יש סטאטוס קוו בקשר לעבודת בשבת.

מבחינת עבודת יהודים. כל אחד באמונתו... זכותו של יהודי לעבוד בשבת אם החליט, הלא כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אני לא יודע מהו תהליך ייצור של והאם המפעל בקריית-גת עוסק בכלל בייצור המוני, אבל אם תיישם את ההגיון הזה על כל הדברים בחיים אני בטוח שתגלה שיש עוד הרבה דברים שאסור לך להשתמש ו"להנות" מהם. האם מותר לקנות אופנוע יד שנייה שבעליו הקודמים היה מטפל בו בשבתות? האם מותר לטוס במטוס במוצ"ש לאחר שתודלק ונבדק לפני צאת השבת? האם מותר להשתמש במוצר שפותח בחו"ל (שם היום החפשי הוא ראשון ולא שבת) בחברה שבה מועסקים גם יהודים שעבדו בשבת כמו שאר העובדים? האם מותר לקרוא ספר שנכתב ע"י סופר חילוני,כתיבה שנעשתה בין השאר במהלך סופי שבוע? האם מותר להשתמש במוצר חדשני כלשהו שפותח בארץ במפעל שאינו עובד בשבת, אך שנהגה ע"י ממציאו בשבת דווקא? האם מותר להשתמש בחשמל בשבת (ע"י שעון שבת או פטנט אחר) למרות שהדבר דורש השגחה בתחנת הכוח, שלמרות שהיא נעשית לרוב ע"י לא יהודים אך בהוראת יהודי ובאופן המכניס לו כסף?

אינני רב ואינני דתי. כמו שנאמר, אם אתה רוצה תשובה מושכלת כללית לשאלות הללו לך תשאל רב. אם הרב שלח אותך לברר את התשובה לשאלת המעבדים פה, תזכור שגם הפורום ומנהליו עובדים בשבת (והפרסומות בו מכניסות כסף גם בשבת), כך שלפי הגדרתך אסור לך להנות גם ממנו - ונאמר יפה שלום.

תשמע הרגת אותי עכשיו "ונאמר יפה שלום"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...