צ'יפסט A75 זה של AMD ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צ'יפסט A75 זה של AMD ?

ngc224

Recommended Posts

היי, אני רוצה לקנות מחשב אם מעבד A6 3650, השאלה היא איזה צ'יפסטים יש בלוחות אם למעבדים האלה (הבנתי שזה סוקט FM1) ?

מוזר מאוד, אבל פה :

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=3045

רשום שזה ערכת שבבים אינטל, אבל בכותרת רשום שזה AMD A75, אז זה של אינטל או AMD ?

מה שעוד יותר מוזר זה שבאתר של AMD אין שום זכר לצ'יפסטים A75 :

http://www.amd.com/us/products/desktop/chipsets/Pages/desktop-chipsets.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זאת ערכת שבבים של שמתאימה למעבד שאתה מעוניין בו.

מפרט של לוח וכו' לא מומלץ לבדוק באתר החנות אלא בדף המוצר שבאתר היצרן, שם גם יש רשימה של המעבדים שבהם תומך הלוח (במקרה של ספק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי האתר של AMD ממש לא ידידותי למשתמש מבחינת היכולת למצוא מידע. אני מתאר לעצמי שהמפרט הטכני מופיע שם, אבל בטח "מוחבא" איפה שהוא.

באתר יצרן הלוח לא תמצא פירוט על ערכת השבבים מבחינת מפרט מסודר, אבל מפרט הלוח (כמות חריצי PCI-E, כמות וסוג בקרי ה-SATA וה-USB, למעט שבבי הרחבה שבהם ייתכן משתמש היצרן) הוא ברובו מפרט ערכת השבבים. אתה גם יכול למצוא לא מעט מידע ברחבי הרשת כמובן. לדוגמה (ולא בטוח כמובן שזה המקור הכי טוב, סתם משהו שנראה לי מספיק מקיף אך לא יותר מדי טכני שמצאתי בחיפוש מהיר).

בעקרון יש שתי ערכות שבבים A55 ו-A75. שתי ערכות השבבים זהות כמעט בהכל מבחינת המבנה הבסיסי שלהן אך שונות בהיצע החיבורים. עבור משתמש הקצה ההבדלים הם ש-A75 מכילה 6 חיבורי SATA 6Gb/s ואילו ה-A55 (ערכת השבבים ה"בסיסית" יותר) מכילה אותה כמות חיבורים רק בתקן SATA 3Gb/s מה שלא בהכרח קריטי אבל בהחלט קצת חבל (כי גם מחשב משרדי שעבורו לכאורה מיועדת הערכה הזאת עשוי להשתמש ב-SSD כך שהיה נחמד אם היה לפחות בקר SATA 6Gb/s אחד). ההבדל המרכזי השני הוא ש-A75 מציעה 4 חיבורי USB 3.0 באמצעות בקר מובנה (בניגוד לכל שאר ערכות השבבים עד היום, של ו-, שמציעות את החיבורים באמצעות שבבי הרחבה) ואילו ה-A55 מציעה 0 כאלה (במקומם יש אפשרות לעוד 4 חיבורי 2.0).

אלו ההבדלים הגדולים וחשוב לציין שייתכן שגם לוחות A55 יכילו בקר SATA 6Gb/s ו/או בקר 3.0 אך באמצעות שבבי הרחבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...