8G זכרון ל i5 2500k בסביבות ה 400 שקל (מתוכנן OC) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

8G זכרון ל i5 2500k בסביבות ה 400 שקל (מתוכנן OC)

Kirma

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל זכרון מיצרן מוכר בתדר 1333/1600 ובמתח של עד וכולל 1.5V יתאים. לא מומלץ לקנות שעובד בנתונים הנקובים במתח גבוה יותר (אם כי עם רובם תוכל לעבוד בנתונים הנקובים במתח של 1.5-1.575V או במקרה הכי גרוע לשחרר קצת תזמונים ולהוריד תדר עד להגעה ליציבות) משום שלפי מפרט היצרן עלול להגרם נזק לבקר הזכרון בטווח הארוך.

היום יש מוודלים של 4GB זולים כך שתזדקק בערך למחצית (קצת יותר כנראה) מהתקציב שבו נקבת.

ובלי קשר, לא יודע מה השימושים ודפוסי העבודה שלך, אך ברוב המקרים נכון להיום אין ממש צורך ב-8GB של (אם כי זה כאמור תלוי שימוש ודפוסי עבודה). לא שיזיק לקנות נפח שכזה, פשוט אם אין בו צורך אז אולי חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זכרון מיצרן מוכר בתדר 1333/1600 ובמתח של עד וכולל 1.5V יתאים. לא מומלץ לקנות שעובד בנתונים הנקובים במתח גבוה יותר (אם כי עם רובם תוכל לעבוד בנתונים הנקובים במתח של 1.5-1.575V או במקרה הכי גרוע לשחרר קצת תזמונים ולהוריד תדר עד להגעה ליציבות) משום שלפי מפרט היצרן עלול להגרם נזק לבקר הזכרון בטווח הארוך.

היום יש מוודלים של 4GB זולים כך שתזדקק בערך למחצית (קצת יותר כנראה) מהתקציב שבו נקבת.

ובלי קשר, לא יודע מה השימושים ודפוסי העבודה שלך, אך ברוב המקרים נכון להיום אין ממש צורך ב-8GB של (אם כי זה כאמור תלוי שימוש ודפוסי עבודה). לא שיזיק לקנות נפח שכזה, פשוט אם אין בו צורך אז אולי חבל.

שקניתי את המחשב הקודם, קניתי 2G ולא עבר כמה חודשים והייתי חייב לשדרג ל 4G

למרות שהיום אני כן מאמין ש 4 יספיקו לי, לא בא לי עוד חודש חודשיים לרוץ ולקנות עוד זוג (מה שכן יתפסו לי גם את כל הסלוטים.. מה שקרה במחשב הנוכחי שלי, 4x1 )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהחריצים יתפסו זה לא ממש משנה כי אתה מאכלס אותם ב-8GB של (אם לדוגמה היית מתקין בהם 2x2GB במקום 1x4GB הייתי אומר שזאת טעות) שהוא ככל הנראה נפח שיספיק לאורך כל חיי המערכת (שוב. בהתאם לשימושים ודפוסי העבודה).

אם אתה חושב שבעתיד תצטרך להוסיף עוד יש לך שתי אפשרויות:

1. לקנות מראש לוח עם 4 חריצי (איזה לוח אתה מתכנן לקנות אגב?)

2. בבוא היום תקנה ערכת של 2x8GB נניח, או שתחליף את אחד המודולים במודל של 8GB (שוב נניח כי כרגע אין כאלה). מכיוון שהסבירות לכך שתזדקק ליותר מ-8GB היא לא גבוהה, כל עוד אין לוח שמכיל 4 חריצי זכרון שעולה פחות או יותר אותו סכום כמו הלוח הנוכחי שלך, חבל להשקיע בזה יותר לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם כך אין בעיה. הבנתי מההודעה הקודמת שלך ש-8GB מאכלסים לך את כל החריצים (לכן הנחתי שיש 2), אבל לא זה המצב.

"לרוץ ולקנות עוד זוג (מה שכן יתפסו לי גם את כל הסלוטים.. מה שקרה במחשב הנוכחי שלי, 4x1 )"

הכוונה היא שאחרי השדרוג לא ישאר סלוטים פנויים

בכל מקרה חשבתי ללכת על

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=8624

ומה הקטע של האחריות ?

אחריות: שלוש שנים. LIFETIME יצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכרונות בסדר, רק שלדעתי חבל לקנות אותם כשיש לך זכרון http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=8057 בחצי מחיר.

לגבי האחריות, גם לי זה לא ממש ברור. ממה שאני מצליח להבין אני משער שמדובר ב-3 שנות אחריות בחנות ולאחר מכן תוכל לפנות ליבואן או ליצרן ישירות ולממש את האחריות ל"כל החיים" (המרכאות הן כי זה לא באמת לכל החיים במובן האנושי - זה יותר לאורך כל חיי המוצר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכרונות בסדר, רק שלדעתי חבל לקנות אותם כשיש לך זכרון http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=8057 בחצי מחיר.

לגבי האחריות, גם לי זה לא ממש ברור. ממה שאני מצליח להבין אני משער שמדובר ב-3 שנות אחריות בחנות ולאחר מכן תוכל לפנות ליבואן או ליצרן ישירות ולממש את האחריות ל"כל החיים" (המרכאות הן כי זה לא באמת לכל החיים במובן האנושי - זה יותר לאורך כל חיי המוצר).

ולגבי ההבדלים במהירות 1333\1600

עד כמה הוא מורגש ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין צורך לצטט תגובות שמעליך.

2. לא מורגש כלל בשימושים של משתמש ביתי ממוצע (כולל במשחקים). גם ביישומים שבהם הוא כן מורגש ההפרש זניח.

3. סביר מאוד להניח שתוכל לעבוד עם הזכרונות בתדר 1600 ואף גבוה מזה. סביר להניח, אך כמו בכל OC שום דבר לא מובטח, שתוכל לעבוד איתם בתדר 1600 ללא העלת מתח או התעסקות עם התזמונים, אך בפועל זה מיותר (אבל אם תרצה לנסות, אין מניעה לעשות זאת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, כל זכרון במתח עבודה של עד וכולל 1.5V יתאים. לתדר ולתזמונים אין ממש משמעות.

לדעתי מיותר לשלם פי 2 עבור אותו דבר אבל אם אתה חושב אחרת אז בבקשה, רק דע שגופי הם יותר גימיק מאשר משהו נחוץ, ובמקרה הספציפי הזה תבדוק שהבליטות של גוף הקירור לא גבוהות מדי מה שיכול ליצור בעיה כאשר כל החריצים מאוכלסים ויש גוף גדול על המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...