מערך רמקולים איכותי לראשונה- צריך עזרה מהאודיופילים של זון. תקציב לא לגמרי מוגדר - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערך רמקולים איכותי לראשונה- צריך עזרה מהאודיופילים של זון. תקציב לא לגמרי מוגדר

RayZ

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חשוב לזכור שמערכת מוצלחת (במובן של מותאמת לטעם שלך) לא מתחילה ונגמרת בשילוש הקדוש של מקור, הגברה ורמקול. מסיבה זו השילובים שהצעתי לא עוברים את הארבע ספרות. מאחר והסכמת להימתח בעוד 5 אלפיות, יש לך די והותר למקור חביב ולטיפול ההיקפי החשוב בדמות מעמדים, כבלים, משככים, מסנני מתח וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמתי יש בזה משהו

אבל אני לא מבין משהו אחד למה חייבים את המעמדים? זה מוסיף כל כך הרבה לצליל? יהיה הבדל גדול בין מעמד לשולחן?

כי אם כן אני צריך לנסר את השולחן (לא שכזה אכפת לי כן) אבל אני לא רוצה סתם לעשות את זה כי אי אפשר לחזור אחרי זה אחורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור מישהו שהקציב 25 אלף ש"ח, אתה בדרך המהירה להוציא אותם בצורה מאד לא מקצועית ואופטימלית. אולי מישהו מחברי האתר שיש לו ידע ירצה להתלוות אליך בפעם הראשונה, או שאתה תוכל להתלוות לפותח השרשור. לא כדאי כך להיזרק למים העמוקים בלי מציל בסביבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב התקציב ירד ל10 רשמתי שם את זה כניראה שלא ראית את זה אבל בקטנה :) ולמה לא מקצועי? בגלל שזה מתחבר למחשב? זה עדיין יעבור דרך רסיבר או מגבר ממש טובים ויש כ. קול למחשב מעולים ובשביל זה אני פה שואל שאלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לא בהכרח. לא מקצועי במובן של "חצי עבודה", כי לקנות , מקור ומגבר ולצפות שהם יעבדו כמו בחנות זה להתעלם מאקוסטיקה, מכבילה, ממעמדים ומשככים ואולי הקריטי מכל אלו - העמדה נכונה. רסיבר למשל לא צריך להיות במילון המונחים שלך אם אתה מחפש מערכת למוסיקה. באשר לכרטיס קול טוב, שם המצב יותר טוב אם כי גם לא מזהיר במיוחד, אך לסדר גודל של 10K אפשר להישאר עם כרטיס קול כמקור (אם כי עליו להיות משובח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב של 10K עם מחשב כמקור, הייתי מתמקד במוניטורים אקטיביים (עם הגברה פנימית) - כאלה אפשר למצוא בחנויות שמתמחות במכירה לאולפנים. זה יפשט בהרבה את המערכת ויחסוך כבל . מה שכן, זה יצריך חיבור הרמקולים לחשמל ואז כדאי להקצות כבל חשמל איכותי.

אפשרות אחרת היא לקנות מגבר משולב ורמקולים נצילים (מעל 95DB ואימפדנס נוח מעל 4 אוהם) כמו למשל של חברת ZU.

מכל מה שיצא לי לשמוע, הרכיב הכי חשוב והכי פחות מטופל הוא החשמל. פילטר או שילוב של פילטר שנאי, כבל ועוד פילטר כמו BYBEE יכולים להוציא מכל מגבר את המקסימום והמחיר של המגבר כלל לא משנה. גם מגברים באלפים רבים של דולרים לא יישמעו מרשימים ברשת החשמל אבל מגבר משולב פשוט בן כמה שנים, יישמע מעולה עם טיפול טוב בחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוניטורים אקטיביים לרוב לא נשמעים מוצלחים במיוחד בסביבה דומסטית ועבור דומסטית (בבית אתה לא רוצה בהכרח רוצה להיות נאמן למקור כמו שאתה רוצה להתרגש. ההאזנה בבית, בניגוד לאולפן ההקלטות, היא אמוציונלית יותר מאשר טכנית). שום דבר של ZU לא נכנס בתקציב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן,

ראיתי את הדיון שמתגלגל כאן ורציתי לתת לך טיפ או שניים על בסיס דברים שלמדתי על בשרי.

אני בעצמי די אודיופיל ויצא לי לאורך השנים להאזין לדי הרבה רמקולים ומערכות ולרכוש כל מיני דברים בתחום.

הקניות שלי לא נעשו בצורה פזיזה בכלל..

1) הפשרה - כנראה שאת המושלם לא תוכל לקנות. (בלי לדעת את היכולת הפיננסית שלך - בד"כ הד ברים האלה עולים הון!)

מצד שני, את תקנה משהו שלא מספיק מרצה אותך.. זה ילווה אותך בכל רגע של האזנה . לא כדאי!

עדיף לקנות משהו טוב מאוד ובעוד תקופה מאורת יותר לקנות חלק נוסף. למשל - תתחיל ברמקולים רצפתיים טובים מאוד.

2) אופי - לכל רמקול יש אופי וכך גם למגבר, ולפעמים צריך לדעת לשלב טוב בניהם.

לי יש מגבר איכותי שעבר מבחן והשוואה באולפן מול מגברים אחרים. הוא היה נחות מהאחרים בחיבור לרמקולים מסויימים,

ובהתחברות לרמקול אחר, הוא פתאום הפיח צליל שבאופן ברור היה טוב יותר מהמתחרים שנצחו אותו קודם.

בהחלט יש כאן שאלה של התאמה בשילוב ובהחלט חשוב מה הטעם של המאזין.

למוזיקה שאתה שומע (ולא משנה הסוג) יש אופי סאוד שהוא ייחודי למה שאתה אוהב.

יש שאוהבים כל מיני סוגים של . שמימי/עמוק/תחושת במה רחבה/בס שקט ועמוק שבקושי שומעים אבל מרגישים

או להיפך .. לכל יצרן הייתי אומר שיש אופי.. את זה אתה צריך ללמוד מנסיון. לדעתי אין דרך אחרת.

קח למשל שני מותגים שלטעמי די מנוגדים - פרואק ו- B&W. ה- B&W יותר עמוק והוא חזק הצלילים הנמוכים והגבוהים.

דווקא במידים הוא פחות איכותי לטעמי והפרואק מנצח אותו בענק אמנם הוא שטוח מאוד..

המונים דווקא יעדיפו את ה- B&W..

3)אל תסתבך- אני לא מזלזל באף רכיב במערת שלימה. אמנם אני חושב שיש עיקרי ותפל.

אל תקנה מערכת ב- 20 חלקים. אל תחשוב על 2 ואח"כ סנטר ואחוריים ולהוסיף קומפקט-דיסק ו- DAC

וקדם מגבר ומגבר כח וכבלים מזהב ומחשב וכרטיס קול.

בהעדר תקציב גבוהה, שווה להשקיע את המחיר של הפריפריה של המערכת בליבה.

למשל במחיר של ה- DAC והקומפקטדיסק להשקיע במגבר עם פיענוח דיגיטלי לאנאלוגי.

(ולא לפצל לקדם מגבר ומגבר כח למרות שברור שזה יותר טוב)

המגבר והרמקולים הרצפתיים זה עיקר המערכת שלך. שם אל תתפשר!

דיעה אישית: אני לא שולל קניה של ציוד יד שניה. ממש לא.

תקשיב ל- dynaudio רצפתיים. תנסה מגבר של Roksan.

לדעתי הכי אופטימאלי, זה לחבר יציאה אופטית דיגיטאלית מ- onboard של מחשב,

למגבר שמפענח דיגיטאלי לאנלוגי איכותי, ושני רצפתיים וזהו! 90% מהתקציב זה המגבר והמקולים.

לטעמי המקולים יותר חשובים.

אל תתביש לקנות בחו"ל או אם יש לך את הכולת.

אני זמין במייל.. לא יוצא לי הרבה להיכנס לפורומים..

בהצלחה!

אייל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה.. ועוד דבר..

תאמין לאוזניים! עזוב אותך ממפרטים טכניים.. (אני יודע קשה להתעלם ממפרטים טכניים - תקרא, תתעניין, אבל אל תיתן לזה להכריע)

יש לי מגבר שמוצהר עליו 230 ואט. (כן.. בטח..) מגבר נקאמיצ'י (ישן) שמוצהר עליו 55 ואט מתחרה בו..

אמנם מפסיד אבל בפער קטן.. (ומדובר במבחן מול אותם רצפתיים)

אייל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OReeh, כרגע תעזוב אותך משטויות כמו כבלים לחשמל, פילטרים לחשמל, מחזיקי כבל וכו'. קודם כל תבחר את המערכת שלך ואחרי זה תתעסק בטוויקים הקטנים יותר. התמורה לכסף שתשיג מלהשקיע עוד 1000שקלים עם תהייה גבוהה יותר מאשר לקנות כבל חשמל של ONIX (או כל חברה אחרת לצורך העניין) באותם ה-1000 שקלים.

תתמקד בעיקר אחרת לא תקנה כלום בחיים. ואגב, אם כבר הוזכר פה השם Dynaudio, אני ממליץ בחום לבדוק. ה-52SE שלהם הפתיע אותי בגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שלא קניתי את המגבר שלך (כתוצאה מבעיות כלכליות, וכלמישהו שעדיין חוסך ללקנות אותו בחודשים הקרובים אני מציע לך להתייחס באופן יותר נורמלי) לא אומר שאני לא יודע מה זה יוקרתי ולא יצא לי לשמוע מה זה, אל תחמיא לעצמך בבקשה, ועל אחת כמה וכמה תפסיק עם התגובות אנטי שלך על כל הודעה שאני שולח בפורום הזה.

ילדון, לא התייחסתי למה שמעת או לא... ולא ממש מזיז לי שלא קנית אותו בסוף, זה יותר קשור שערמת הלוקשים שאתה כן הצלחת למכור לי במשך כמה חודשים טובים. שיהיה, זה כבר מזמן לא אקטואלי. וזה כל מה שיש לי לומר בעניין, מתנצל הפני שאר המשתתפים על המיני טלנובולה סוג ז' שעשיתי פה.

אגב, אם אתה עדיין חושב על המגבר בשביל ה701, אני מאמין שהשילוב יהיה פספוס ענק איתן. היית יכול לפחות לבדוק את התיאוריה הזו בעצמך :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...