קירור מים - המלצות לרכיבים למערכת חדשה. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור מים - המלצות לרכיבים למערכת חדשה.

captaincaveman

Recommended Posts

שלום,

כחלק מהחלפת המחשב, אני מעוניין לעבור לקירור מים. המטרה היא קירור מקסימלי, תוך כדי שמירה על רמת רעש נמוכה.

מעט נתונים על המערכת:

המארז הוא CM690 II. יש אפשרות למקם 2 רדיאטורים של 240X120 בתוך המארז (למעלה ולמטה).

מעבד i7 2600k.

לוח אם עדיין לא נרכש (אם יש הצעות, ולמרות שמדובר בפורום קירור, אשמח לשמוע. OC בהחלט מתוכנן, וכנ"ל גם CF/SLI).

את הספק אקנה כשארכוש את לוח האם, כנראה 750 של , אבל אפשרי גם מעל.

חוץ מזה, לא נראה לי ששאר הרכיבים רלוונטיים.

כרגע אני מעוניין בקירור למעבד וללוח. כרטיס המסך הנוכחי הוא hd5850, ואני עדיין מתלבט אם לרכוש אחד נוסף או ללכת במקום על שני 6950 (בתקווה שיפתחו ל-6970). בעתיד אולי ארצה להקרר גם את כרטיסי המסך, אבל כנראה שזה יהיה בלופ נפרד.

אשמח לקבל המלצות לבלוקים (מעבד ולוח אם), משאבה צנרת וכל מה שאצטרך בכדי לבנות את המערכת.

תודה!

עריכה: לגבי תקציב: אשמח לקבל פשוט המלצות לרכיבים הטובים ביותר מסקירה קצרה לגבי מחירים לא ראיתי משהו שיחרוג מהתקציב שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קירור לוח האם במיוחד פלטפורמת הP67 מיותרת..שכן השבב לא ממש נוהג להתחמם..וגם בOC קיצוני מגיע לטמפ' שיא של 50-60 מעלות..

הייתי מציע לך להתרכז במעבד ובכרטיסי המסך..

לגבי תקציב ורכיבים..יש המון רכיבים טובים והמון תחרות..כמובן שתמיד יש את אלו שמובלים בZ או בY אבל לא בהכל..

תחילה הייתי ממליץ לך לעיין בסטיקי של החנויות וכו..לראות עליות..

לגבי המארז..אני מציע שתעיין בפרוטיקים מחו"ל על המארז הנ"ל...תראה מיקום והתקנות..

זה ימקד אותך יותר לגבי איזה רדיאטורים ללכת (דקים/עבים) מחברים, מיקום המשאבה והמיכל וכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רדיאטור:

MCR220 Quiet Power (dual 120mm)

בלוק למעבד:

EK-Supreme HF - Full Copper - "Gold Plated"

כמה שאלות:

1. האם השילוב הזה יעבוד טוב?

2. איזו משאבה מומלץ לקחת? יש לי ספק 950 של (סדרת TX). אשמח מאוד אם המשאבה תתחבר ישירות אליו, ולא תזדקק לחיבור מתח חיצוני.

3. אם אוסיף בעתיד רדיאטור נוסף לקירור כרטיסי המסך, האם צריך להכפיל את כל המערכת? (מיכל מים נוסף, משאבה וכו')

4. איזה מאווררים מומלצים לרדיאטור? כאמור הוא מסדרת ה-QP כך שהוא אמור לעבוד בצורה סבירה עם מאווררים שקטים (שמן הסתם דוחפים פחות אוויר).

זהו לבינתיים, תודה! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה בשילוב הנ"ל רק תבחר את הצנרת..

משאבה יש לך את הD5 למיניהם או DDC כל אחת והיתרונות/חסרונות שלה (חיפוש ימצא לך הסבר בפורום) ;)

כמו כן מבחינת מאווררים אתה מתכנן לרכוש בארץ ? שכן המלצה היא הGT של SCYTHE כמובן RPM נמוך של 1500+- יספיק לרדיאטור הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתי באזור ה1500+- זה הקו בין ביצועים/שקט במקרה של הרדיאטור שלך..

אם תיקח פחות מזה הביצועים יפגעו דרסטית..אם תיקח יות רמזה הביצועים יעלו..אבל לא משהו שווה את רמת הרעש..

אתה מתכן להתקין רק PULL או גם PUSH ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא החלטתי. במארז שלי יש שני מקומות לרדיאטורים, אם אשתמש בעליון, זה חייב להיות pull (לוח אם מפריע ל-push). אם אשתמש בתחתון זה יכול להיות שניהם, אבל גם יפריע קצת ללוח אם אני לא טועה, ולכן אצטרך להסתפק רק באחד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה שאלות:

קצת פרטים על המערכת:

core i7 2600k

6970

16gb ram

unknown mobo yet

300gb (אמור להיות, בכל מקרה לא משפיע על הקירור)

CM690II advanced

פוסט הקירור מים עודכן לאחרונה ב-2007, ואני לא בטוח עד כמה המידע בו עדכני/נכון.

לשאלות:

1. רדיאטור:

אני לא ממש מצליח למצוא את ה-thermochill pa.120, האם הפסיקו לייצר אותו? ואם כן, האם יש לו מחליף מומלץ?

אחד שאני כן מצליח למצוא הוא ה-switftech MCR-220 QP. איך הוא?

2. בלוק ללוח אם:

הבנתי שאין הרבה טעם בקירור הצ'יפסט. האם זה נכון? ואם כן כדאי לקרר אותו, איזה בלוק מומלץ?

3. בלוק למעבד:

פה הלכתי לאיבוד לגמרי, יש את ה-EK שציינתי קודם (EK-Supreme HF - Full Copper - "Gold Plated). האם יש אחד עדיף עליו?

4. משאבה:

כנ"ל, אין לי שמץ של מושג קלוש בשיט.

5. כל השאר:

צנרת - האם שווה להשקיע בטייגון?

מחברים - אם כל הרכיבים שאני קונה הם באותו קוטר (נגיד 1/2), אין שום סיבה להתעסק עם זה, נכון?

מהדקים לצינורות - יש טעם לקנות מחו"ל או שאפשר גם בארץ?

נוזל - אותה שאלה כמו לגבי המהדקים.

מיכל מים - אם המשאבה לא מגיעה עם מיכל, אעדיף אחד כזה שנכנס במפרץ 5.25. האם יש סיבה לא לקחת אחד כזה? (מלבד העובדה שמיכל נפרד אומר עוד חיבורים, צינורות ונקודות דליפה אפשריות)

נראה לי שזהו לבינתיים, תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. סדרת הPA לא מיוצרת כבר שנים (מאזור 2007) סדרת הTA החליפה אותה..הם בעלי +- אותם ביצועים..

הSWIFTECH אחלה רדיאטור למחיר שלו ולביצועים..

2. מיותר ;)

3. גם כאן יש באמת המון חברות ודגמים הEK מצויין הSWIFTECH ככה שאין סיבה לחפש מעבר לזה..

4. D5 או הDDC חמיניהם..הדגמים בבסיס אותו הדבר..השוני הוא בחברה ובשיפורים..חלקם באות עם ראש מתברג חלקם לא וכו..

5. צנרת- לדעתה האישית לא..זה כסף שאפשר להשקיע בדברים אחרים..

מחברם-תוודא באמת שכולם הם 1/2 כמו כן יש מורים שלא מגיעים עם מחברים וזה תוספת תבדוק את זה טוב לפני ההזמנה שלך..

מהדקים - אם אתה רוצה את "הפשוטים" (עם הברגה) אז תרכוש בארץ..

נוזל - אתה יכול לרכוש רק חומר נגד אצות או אפילו רק סליל כסף בחו"ל..וזהו מים מזוקקים תרכוש בארץ..אני אישית לא ממליץת על כל הצבעים וכו..

מיכל מים - זה העדפה אישית שלך נטו, מה שכן המיכל תמיד יושב גבוה יותר מהמשאבה...תתכנן את המערך שלך בהתאם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רדיאטור:

http://www.sidewindercomputers.com/thtahipera151.html

הוא מגיע עם מחברי 1/4 לפי מה שאני מבין. האם לא עדיף 1/2?

בלוק למעבד:

http://www.sidewindercomputers.com/ekwaekhffuni.html

http://www.sidewindercomputers.com/ekwaekhffuco.html

אחד מהם מניקל ואחד מנחושת, מה עדיף ולמה?

בנוסף, אופציות המחברים הם 1/2 או 3/8, לא כ"כ מסתדר לי עם הרדיאטור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוג ההברגה\תקן הוא 1/4 תראה למטה שיש לך אפשרות לרכוש מתאמים בנפרד ;D

לגבי למה נחושת ולמה ניקל..דובר על זה..האחד מעביר חום טוב יותר...השני מפזר אותו מהר יותר..בכל מקרה העדפה אישית ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...