המרה MP3 -> WAV -> MP3 פוגעת באיכות? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המרה MP3 -> WAV -> MP3 פוגעת באיכות?

ranchaman

Recommended Posts

אוקיי שאלה קצת מורכבת, אני מקווה שאני בפורום הנכון.

1. אם אני לוקח קובץ וממיר אותו ל-WAV, האם יש פגיעה באיכות? כלומר האם איזשהו מידע "הולך לאיבוד"?

2. אם אני עורך את קובץ ה-WAV, נניח מוחק ממנו מקטע או מקטעים, ואז ממיר שוב ל- באותם פרמטרים כמו של קובץ ה- המקורי, האם תהיה פגיעה באיכות? אני מתכוון יחסית לקובץ ה- המקורי, כמובן לא כולל המקטע או המקטעים החסרים.

בעצם אני שואל אם, באופן תיאורטי, נמיר MP3 ל-WAV ואותו נמיר שוב ל-MP3 ונחזור על התהליך שוב ושוב ושוב ושוב... האם בסוף נישאר עם פיסת רעש לבן?

רן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה לא ממש מבין לגבי מה שאתה כותב.

WAV הוא media container שיכול להכיל כל audio codec וכל הגדרה של אותו audio codec (כמו bitrate, sample rate, mono/stereo וכד').

MP3 יכול לבוא גם עם שלל נתונים שאפילו לא קיימים בWAV כמו VBR/CBR למשל.

ההבדל היחיד הוא שWAV יכול להיות loseless וMP3 לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה יבגני על ההערה.

אדייק ואומר שכשאני אומר WAV אני מתכוון לפורמט האודיו המקובל בעולם ה-CD, כלומר PCM לא דחוס, 44 קה"צ, 16 ביט, סטריאו. האם עכשיו השאלה שלי נשמעת יותר הגיונית?

בנוגע לנתונים של ה-MP3: אם המעבר מ- ל-WAV (כמו שתיארתי למעלה) הוא loseless אז הפרמטרים של ה- כלל אינם רלבנטים. אבל השאלה היא האם המעבר הזה באמת loseless.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MPEG1 layer 3 לעולם לא יכול להיות בפורמט של Red Book. ברגע שתמיר הקבוץ לMP3 כבר יהיה איבוד בכמות המידע.

במצב ההפוך שום דבר לא אמור להשתנות כי WAV יכול להכיל בתוכו גם את אותו הcodec בדיוק. בכתיבה ל audio CD זה יומר שוב לPCM וישמע בדיוק כמו לפני זה בMP3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ייבגני (multicore), אני מעריך את נסיונך לעזור אבל לא כל כך הבנתי את התשובה שלך. אשמח אם תנסה להסביר שוב.

Art Tatum, ניסיתי את זה (המרה מ- ל-WAV וחזרה ל-MP3), והקובץ שקיבלתי כמעט זהה בגודלו לקובץ המקורי. אבל מעבר לכך שהגודל כמעט זהה, איך אני יכול לדעת אם (תוכן) הקובץ זהה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מ- ל- WAV תשמע אותו הדבר בדיוק.

מ-WAV ל- ייתכן שלא תשמע אותו הדבר (תלוי מאוד בתוכנת ההמרה) - אני לא מאמין שיהיה שינוי מהותי בכל תוכנה שהיא אם תמיר את הקובץ בסופו של דבר -WAV- ואפילו כמה פעמים.

***אם אתה אודיופיל מושבע עם מגברים באלפי שקלים ואוזניות באלפי שקלים ואוזניות אודיופיליות - תשמע את ההבדל... (סביר שאתה לא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן לעשות עריכה אז למה לך לעשות המרות ?

תערוך את הקובץ כמו שהוא.

תוכנת העריכה שיש לי (wavepad של NCH) פשוטה ביותר וממירה את הקובץ ל-WAV (כלומר PCM בלה בלה בלה) על מנת לערוך אותו. אפשר לערוך ישירות??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...