מחשב קופא לאחר זמן מה של עבודה - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב קופא לאחר זמן מה של עבודה

hotshot

Recommended Posts

הזוי ביותר.

התקנת איזה תוכנות שעובדות ברקע? (Defrag או איזה אנטי-וירןס לא מוכר)

תנסה גם לעשות Check for updates בכל התוכנות שאתה עובד איתן או נמצאות ברקע רוב הזמן (דפדפן, של כ.מסך/קול, , ג'אווה...)

אני מנסה לחשוב מה יכול להכנס לפעולה כשהמחשב במנוחה ולתקוע את הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הזוי ביותר.

התקנת איזה תוכנות שעובדות ברקע? (Defrag או איזה אנטי-וירןס לא מוכר)

תנסה גם לעשות Check for updates בכל התוכנות שאתה עובד איתן או נמצאות ברקע רוב הזמן (דפדפן, דרייברים של כ.מסך/קול, פלאש, ג'אווה...)

אני מנסה לחשוב מה יכול להכנס לפעולה כשהמחשב במנוחה ולתקוע את הכל.

ניסיתי כבר, זה גם קרה לפני שהתקנתי תוכנות בכלל, רק עם והדרייברים (הכי מעודכנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי שזה אולי קשור לפורטים SATA 6G של שיש לי על הלוח, אני אנסה נסיון אחרון ולא אשתמש בהם אלא באלה של שיש לי, אם זה יצליח, אז יהיה לי אפילו טיעון מול החנות. ואם לא, אני אצטרך לקוות שהם לא יעשו לי בעיות ויחליפו לי את הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיוני שכן, ב SAFE MODE עולים רק הדרייברים הנחוצים להפעלה של מערכת ההפעלה. אם נצא מנקודת הנחה שההתקנה של מערכת ההפעלה בסדר גמור ואין שם קבצים דפוקים, בדרך כלל מה שנשאר זו בעיית חומרה כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה נוספת:

ניסית לנטרל את שומר המסך ולהשאיר את המחשב מספר שעות פעיל (ללא מאמץ) ?

והאם אתה יכול לפרט את הגדרות ה POWER (תסלח לי, לא זוכר מה התרגום לעברית המדויק) של המחשב שלך (האם הוא מכבה הארדיסקים, האם הוא נכנס ל SUSPEND או HYBERNATE וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי safe mode, נסיק שזו בעיית חומרה רק אם זה יקרה גם ב-safe mode, לא? לגבי מערכת ההפעלה, זה כבר פעם שלישית שאני מפרמט ומתקין מחדש מאז שהבעייה התחילה, כך שאני בספק אם זה זה ה-OS (זה אותו שרץ לי על שלושה מחשבים בבית וגם על המחשב הבעייתי לפני שהתחילה לי הבעייה).

וכן, אכן ניסיתי לנטרל את כיבוי המסך ולהשאיר מספר שעות (עם HWMonitor דלוק).

לגבי הגדרות ה-power, זה גם משהו שבדקתי לאחרונה, וידאתי שהוא לא יכבה לי לעולם דיסקים ולא ייכנס ל-hyberbate. אני אבדוק ואפרט את שאר ההגדרות שם בערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע לקרוא.

זה לא אותו דבר, בדיקה של סקטורים פגומים מבוצעת ע"י גישה לסקטורים ומדידה של הזמן שזה לקח.

ב- HDTUNE מוגדר סף גבוה יחסית/כללי.

ברגע שאתה מוריד תוכנה מאתר היצרן היא מותאמת לסדרה של הקשיח שלך והסף שם מוגדר בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון,

הפעלתי את המחשב ב-safe mode ובמשך יום שלם הוא לא נתקע. כמובן שהוא המשיך לעשות בעיות כשיצאתי מ-safe mode.

האם זה שולל לגמרי בעיות חומרה? או כיוון שב-safe mode עולים רק דרייברים חיוניים ל- יש מצב שהתקני חומרה מסויימים בכלל לא באים לידי ביטוי ולכן המחשב לא נתקע?

בכל מקרה, כפי שכבר ציינתי, הבעייה קרתה לי גם לאחר התקנה נקייה של (לפני ואחרי update), כך שאני לא יודע מה קורה כבר.

כפי ש-ISIT שאל, בדקתי את הגדרות ה-power והכל נראה בסדר, כלומר, דיסקים מכוונים לא להיכבות אף פעם ו-hibernate נמצא ב-disable.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, התקדמנו קצת. הבנתי שהתקנת 64 ביט נכון? יש לך אפשרות להתקין 32 ביט? אם כן תנסה ותראה אם משתחזר. אולי יש בעיה בדיסק ההתקנה של ה 64 ביט? יש לך אפשרות להשיג דיסק אחר של התקנת 64 ביט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באסה, להתקין את המחשב שוב? כנראה שאין ברירה. אבל זה עבד לי מצויין בחצי שנה האחרונה מאז שקניתי את המחשב וזה עובד מצויין על שני מחשבים אחרים בבית (שעליהם בניגוד למחשב זה מותקנת מע' 32 ביט). אני מזכיר שהוחלף לי לפני כחודשיים ומאז בערך התחילו לי תופעות מוזרות (אבל לעיתים רחוקות ולא כל הזמן כמו שקורה לי עכשיו).

אני כרגע מנסה (כצעד אחרון לפני התקנה מחדש) להסיר כמה שיותר תוכנות ודרייברים (בצורה איטרטיבית) כדי להשוות כמה שיותר את רשימת ה-services שאני רואה ב-task manager כשהמחשב ב-safe mode לעומת הרשימה כשהמחשב עולה רגיל. אולי אני אצליח לעלות על מה שעושה את הבעייה ככה (למרות שאולי יותר נכון להתקין מחדש ולהוסיף לאט לאט). זה ייקח קצת זמן כיוון שאני מחכה לראות איך המערכת מגיבה לכמה שעות אחרי כל צעד, אבל אין מה לעשות.

דרך אגב, אתמול זה קרא לי מספר פעמים כשהייתי תוך כדי עבודה ולא רק במנוחה. בנוסף חיפשתי קבצי minidump ולא מצאתי, היו כמה קבצים ישנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...