מכס ומוצרי יד שנייה - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכס ומוצרי יד שנייה

Demagh

Recommended Posts

31% זה לא קנס, זה המס הרגיל.

במידה ואתה מצהיר על ערך שקרי, ברמה העקרונית אמורים לגבות אחוז מסוים בנוסף למס.

בתכל'ס, הם סתם יתעלמו מהצהרת הערך אם אין לך הוכחה ו "יעריכו" אותו בעצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המוכס הוא בעל הבית במכס.

הוא בסופו של דבר קובע את המחיר לפי הערכה אישית (תקנון + ניסיון ??? )

ערעור - תלוי בך - הזמן והמחיר שווה את זה ?

משלוח בדואר רגיל (לא אקספרס, בלי ביטוח) ברובם המוצרים הקטנים לא עוברים בדיקת מכס (במידה והערך מוצהר כ"מתנה" או פחות מ- 50$)

כל שאר המשלוחים עוברים ברובם המוחלט בדיקות מכס, במידה והערך המוצהר הוא מעל 50$ (ייתכן ואני טועה בסכום) המוכס חייב לזמן אותך בעת פתיחת החבילה (לפי התקנון) - אם הוא רוצה לפתוח אותה (על מנת להעריך אותה).

לפתוח דפי מכירה חדשים באי ביי - שיטה מצויינת, לרשום "מתנה" לאחרונה עובד רק על חבילות קטנות/<50$

במידה ומדובר במוצר יד שנייה (לפי תקנון) המוכס רשאי לתת הערכה עד כדי המחיר של מוצר חדש (ההערכה תלוי במוצר, סמארטפונים הם אוהבים לתת מחיר מלא)

*** כל דברי שנאמרו נלמדו מניסיון אישי של קרוב ל- 400 קניות (בעיקר גאדג'טים), משיחות עם המוכס בחיפה, ונהלים מאתר האינטרנט.

לינק לתעריפי המכס

לינק לתעריפי מיסים כללי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לסכם כמה דברים.

המוכר יציין כי מדובר באלקטרוניקה משומשת.

אם יעבור - אללה בבאללה.

אם לא, אני משלם 30 אחוז מס + מכס + מע"מ?

יש סיכוי שיחרימו לי את החפץ לחלוטין?

בניגוד למה שנכתב מותר להם להחרים כל פריט שאין יבוא רשום שלו בארץ

הסיבה זה בדיקות שעושים למוצרים לפני כניסה לארץ

הרבה מזה בולשיט מסריח לדוגמה מוצרים שכבר מופצים במערב אחרי הבדיקות של אירופה ואמריקה אבל בישראל עוד לא אישרו אותם

כמובן לוקחים כסף על כל בדיקה של מוצר חדש למרות שהרבה מהם לא בודקים בפועל

אחרי שהמוצר אושר ליבוא כבר אין בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד למה שנכתב מותר להם להחרים כל פריט שאין יבוא רשום שלו בארץ

מאיפה השטות הזו? מעל ל 50% מהדברים הרנדומליים שאנשים מביאים מסין הם בלי "יבוא רשום בארץ". כל מה שאתה צריך זה לעמוד בתקנים מסוימים שקבעה הרשות המתאימה.

סתם לדוגמה, בנוגע לאוזניות בלוטות', משרד התקשורת אחראי לזה, ויש תקנות שצריך לעמוד בהן.

במידה ואתה מזמין מוצר שבחיים לא נחת בארץ אבל עומד בתקנות, הוא עובר בלי שום בעיה.

במידה ואתה יבואן מסחרי, אתה חייב להוציא תו תקן ישראלי על המוצר, אם אתה רוצה לייבא אותו בכמויות.

סתם לדוגמה, השבוע ממש יבאתי מוצר כלשהו שכולל מערכת רדיו עם משדר ומקלט בתדר 2.4GHZ שכ"כ בעייתי בישראל, עם טווח של כק"מ אחד. המוצר הזה, מיותר להגיד, בלי תקן בארץ ולא נמכר פה.

פיקססתי את המפרט של הציוד למשרד התקשורת, קיבלתי את האישור המתאים תוך יום.

החבילה הגיעה, במכס אפילו לא עצרו אותה, הגיעה ישר פה לדואר. הזמנתי עוד חבילה עם מערכת דומה, אותה כן עצרו במכס, פיקססתי את האישור, שוחררה והיא כרגע בדרך לפה.

זה נכון גם לגבי כל מוצר אחר, עם התקנות שמתאימות לו מהרשות המתאימה לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה קיבלתה אישור

יש אנשים שעשו להם בלגן

ברגע שיש יבוא שעבר בדיקה -לא חיב להיות יבוא רישמי

אז אין בעיה אבל במקרה שהמוצר לא היה בישראל אף פעם יכולים לאסור על כניסה שלו

ההזמנות מסין זה בהמון מיקרים מוצרים שגם ככה אין למכס כוח אדם לבדוק אותם

מדובר על טונות של משלוחים בעטיפת מכתב -מי יבדוק כל כך הרבה ?

הרבה פעמים חבילות רגילות עוברות בלי בדיקה אז בטח מכתבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר שטויות, קיבלתי אישור כי עקבתי אחרי הנהלים.

מי שיעקוב אחרי הנהלים- גם כן יקבל את האישור שהוא צריך (אם בכלל צריך)

מי שלא יעקוב אחרי הנהלים- לא יקבל אישור, נקודה.

לא בודקים מוצרים של יבוא פרטי בבדיקות מעבדה, עושים את זה רק שמוציאים תקן, שכמו שהסברתי, לא דרוש ליבוא פרטי.

למכס יש נהלים שעוקבים אחריהם. אתה מביא ציוד תקשורת או אלקטרוניקה? צריך שיהיה לו אישור FCC או CE. זה בערך הכל. למדינת אין משאבים ליצור תקן לכל סוג מוצר שמישהו החליט להזמין מחו"ל, אז המכס מסתמך בצורה כבדה על בדיקות זרות.

זה דומה גם לכלי עבודה, יש נהלים לכל כלי מבחינת הספק, מבנה, וארץ היצור. אני יכול לתת עוד דוגמאות, אבל אין טעם ממש.

בשורה התחתונה- אתה מביא משהו פשוט שידוע שעומד בתקנות? הוא ישלח ישר לדואר.

אתה מביא משהו שעומד בתקנות אבל דרושה הוכחה מסוימת לגבי המאפיינים שלו? תידרש להביא אישור מהמשרד המתאים.

אתה מביא משהו שלא עומד בתקנות? לא יכנס ארצה. נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

קניתי היום אופניים יד שנייה ב- ב-1600$. האם משהו יכול להריך איזה מכס יכול לצת לי מזה? ומה ניתן לעשות כדי שהסחום יצה כמה שיותר נמוך? האם כדאי להגיד למוחר שירשום אל זה GIFT, PARTS או משהו אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים, תצאו מזה.

אתם מזמינים מוצר - תשלמו עליו מס כחוק. לא עושקים אותם ולא מרמים אותכם. אלו החיים וישראל רחוקה מלהיות המדינה היחידה בה קיימים מסים ומכסים. לא טוב לכם - אל תקנו את המוצר. אף אחד לא הכריח אותם להזמין טלפון סלולרי מחו"ל.

אם הזמנתם מחו"ל באופן עצמאי - למה שיגיע לכם יתרון על פני היבואן של המוצר ומי שקנה דרכו? הם שילמו מס, תשלמו גם אתם.

"מתנה" איננה פטורה ממס, לא ברור לי מאיפה ההמצאה ההזויה הזאת. אם כך - כל יצואן היה שולח "מתנות" ליבואן שלו. לרוב רושמים את זה על שטויות קטנות כדי שיתעלמו מהן. זה לא עובד במקרים של מוצרים יקרים ו\או גדולים (אופניים).

נמאס גם מכל הנעליים האלה שלא יכולים פשוט להיכנס לאתר המכס ולחשב רגע אחד במחשבון כמה מס הם צריכים לשלם. מה נסגר?! :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להגיע חגיגית שהמכשיר הגיע ונתפס!

לעומת זאת, מכשיר זהה של חבר עבר..

לחכמולוג מעלי - אנחנו מזמינים מחו"ל כי בארץ כן עושקים. גם אחרי מכס ומע"מ ו-50 ש"ח על "אחזקת המוצר", יצא לי בערך פי 2 יותר זול מלקנות בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים, תצאו מזה.

אתם מזמינים מוצר - תשלמו עליו מס כחוק. לא עושקים אותם ולא מרמים אותכם. אלו החיים וישראל רחוקה מלהיות המדינה היחידה בה קיימים מסים ומכסים. לא טוב לכם - אל תקנו את המוצר. אף אחד לא הכריח אותם להזמין טלפון סלולרי מחו"ל.

אם הזמנתם מחו"ל באופן עצמאי - למה שיגיע לכם יתרון על פני היבואן של המוצר ומי שקנה דרכו? הם שילמו מס, תשלמו גם אתם.

"מתנה" איננה פטורה ממס, לא ברור לי מאיפה ההמצאה ההזויה הזאת. אם כך - כל יצואן היה שולח "מתנות" ליבואן שלו. לרוב רושמים את זה על שטויות קטנות כדי שיתעלמו מהן. זה לא עובד במקרים של מוצרים יקרים ו\או גדולים (אופניים).

נמאס גם מכל הנעליים האלה שלא יכולים פשוט להיכנס לאתר המכס ולחשב רגע אחד במחשבון כמה מס הם צריכים לשלם. מה נסגר?! :s07:

המכס בארץ מנופח -וזה בהמון מיקרים לא מס שמגן על יצרן מקומי כי בהמון מוצרים פשוט אין יצרן מקומי

הכסף הזה הולך לממשלות שלא בדיוק מפזרות את הכסף לפי רצון העם

ולמרות שאני אומר את זה כן עברתי באדום שחזרתי מתאילנד -אבל שעוברת לי חבילה שחיבת במס בלי לקבל מס אני שמח מאוד ולא יתן אגורה למדינה על זה

יש הבדל בין פטרייוטיות מוצדקת לבין להיות פראיר -המדינה מתנהלת בצורה גרועה כבר מעל 20 שנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מזמין מחו"ל דברים. לא מעט. אבל כשאני עושה את זה - אני חושב האם זה יצא לי משתלם אחרי המסים שיש סיכוי סביר שאשלם (מן הסתם, לא אשלם בכוח).

קרירין, זה שאתה לא מסכים עם חוק לא אומר שיש לך את הזכות להחליט או הוא מתאים לך או לא ולעבור עליו.

לא ברורה לי הביקורת על מכסים שלא בהכרח "מגינים". חלק מן המכסים נועדו באופן מפורש בשביל להגדיל את הכנסות המדינה ממסים, אף אחד מעולם לא טען שהם בשביל "הגנה". אני אישית גם לא מסכים עם חלק מהדברים הללו - אבל זה לא קשור בכלל.

ומה הקשר לאיך המדינה מתנהלת? :bash: אם היא מתנהלת בצורה כ"כ גרוע ב 20 שנה האחרונות, איך היא הרבה יותר מפותחת היום לעומת לפני 20 שנה? לא שזה קשור לנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכס הוא קונספט עתיק.

יש שטח שבו שליט, כל דבר שעובר בשטחו של השליט חייב ב "מכס"- חלק מהסחורה.

היום מן הסתם זה לא ממש אפשרי כי העולם משתמש בשערי חליפין בצורת כסף ולא סחורות (ברטרים קיימים, אבל זו לא צורת המסחר העיקרית), אז משלמים מכס לפי ערך הסחורה. למרות שבתכל'ס, מע"מ קיים בכל מדינה בדיוק מהסיבה הזו, ובשביל שלא יצטרכו להטיל מכס מפלצתי על כל דבר.

נגיד את זה ככה-

באנגליה בימי הביניים, מס של 30% היה נחשב דבר חמדני ואכזרי. בישראל של 2011... יש לך לא מעט דוגמאות שמגיעות לגובה הזה, מספר דוגמאות שמגיעות למעל 50%, ואפילו דוגמה או 2 שעוברות את ה 100% (אם ניקח את הדוגמה של אנגליה של ימי הביניים, זה אומר "לא רק שלקחתי לך את כל הסחורה שאתה מנסה להעביר כמכס על הסחורה, אתה עוד חייב לי")

מכס גבוה נועד כמעט תמיד להיות מס מגן. כלומר- יש תעשיה מקומית, והמדינה רוצה לעודד קניה של התוצרת המקומית במקום יבוא של מוצרים זרים.

המכס המפלצתי על מכוניות בישראל הוטל עוד בתקופה שיוצרו הבדיחות על גלגלים למיניהן שנקראו "סוסיתא", על שלל דגמיה, כדי לעודד קניית מוצר כחול לבן.

תעשיית הרכב הישראלית פלטה את הגיהוק האחרון ב 1978. המס, מצד שני, נשאר מפלצתי עד היום.

סוללות:

בשנות ה 80 ותחילת שנות ה 90 תדיראן יצרה . עד 2006 או 2007 נשאר גם כן מס מפלצתי על , שאם זכרוני אינו מטעה עמד על איפושהו בין 70 ל 80 אחוז.

שים לב שעברו יותר מ 10 שנים מרגע שהסוללה האחרונה של חברה ישראלית יוצרה ועד לרגע בו הורידו את המכס (מה שהתבקש- מס גבוה על היה עוצר את התפתחות תחום המחשוב והטלפונים הסלולריים בארץ. עד כמה שהמדינה הזו מפגרת, היא לא יכולה להרשות לעצמה להישאר בשנת 1995 לנצח)

ויש עוד דוגמאות כאלו.

נ.ב- בדיוק היום הייתי במכס לשחרר מוצר כלשהו שעלה לי 400 שקלים בערך+30% מיסים, כלומר 535 ש"ח כולל בערך.

מחירו של אותו המוצר בארץ- 1100 שקל בערך. כלומר, גם אחרי משלוח, מס, פיצה+שתיה, והדו"ח שחטפתי כי מסתבר שחניתי ב-ד-י-ו-ק על הקצה של איפה שמתחיל סימון כחול לבן אני יוצא פה בחיסכון אדיר. המחירים בארץ כמעט לכל דבר נהיו מגוחכים, אני כבר לא ממש זוכר מתי קניתי משהו בארץ שלא הייתה לי ברירה אלא לקנות פה (כלומר, משקל 5+ קילו, דחיפות מיידית, או איסור יבוא מוחלט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ש*Scorn* אמר

דרך אגב היתה פעם עוד יצרנית מכוניות ישראלית חוץ מסוסיתה

היום אין אף יצרנית והמכס מנופח

ונגיד שהממשלה רוצה פחות מכוניות ויותר (והיא לא מוכיחה את זה בשטח )

אז מלא 100% על מכוניות שיש לו שוק יד שניה וליסינג

אבל למה מכס מופקע של 30% על מוצרים אחרים ?

על מי זה מגן בכלל ? -היבואנים והחנויות לא מרוויחים מזה כל עוד הם לא מבריחים סחורה ולמעשה רק מפסידים כי מוכרים פחות בכלל המחיר הגבוה

מי שיוצא מורווח זה עברינים והממשלה -אחד בגלל הברחות השני בגלל מיסים מנופחים

עם היה מס נורמלי של 10% זה היה תורם למכירות ומפחית מאוד רצון של עברינים להבריח סחורה

(וכן על תיהיו תמימים יש הרבה הברחות לישראל )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע טוב מאוד מה זה מכס.

בפועל, הרבה פעמים המכס מושאר או קיים בשביל להגדיר את הכנסות המדינה ממסים. זה לא משנה מה התיאוריה הכלכלית שעומדת מאחורי המס הזה. לפעמים זה מוצדק, לרוב זה לא. זה לא משנה.

הטענה שלי היא שזה המס שיש לשלם. אני לא אוהב את הגישה של "כולם חארות" ו"לי מגיע לקבל את זה בלי התשלום". אף אחד לא מכריח להזמין דברים מחו"ל. אם אתה לא יכול לעמוד בתשלום המכס שקיים (בצדק או שלא) אל תזמין את המוצר!! כל מי שקונה את המוצר הזה בארץ שילם עליו מסים, לא מגיע לך "פרס" כי הזמנת אותו ביבוא אישי. :nixweiss:

Scorn,

אני גם מזמין מוצרים מחו"ל כאשר זה משתלם. לא אמרתי שום דבר נגד זה. שכל אחד יחליט אם עדיף לו לבזבז קצת זמן ולפעמים להפסיד את האחריות בשביל לחסוך את הכסף הזה לעומת היבוא הרשמי. יש פה לא מעט יבואנים שבהחלט "עושקים" אותנו. להלחם בהם זה מבורך.

אבל זה לא קשור למיסוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...