הדיון הראשי: אופניים (עיר /שטח, המלצות ציוד, טכניקות רכיבה ועוד...) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיון הראשי: אופניים (עיר /שטח, המלצות ציוד, טכניקות רכיבה ועוד...)

alex.turovsky

Recommended Posts

שלום חברים. פתחתי את הנושא הזה כי מדי פעם נפתחים פה נושאים הקשורים לרכיבה על אופניים וחשתי צורך לעשות סדר(כמו שעשיתי עם אסטרונומיה).

אתם מוזמנים לרושם כאן נושאים שמעניינים אתכם ואני אשמח לפתח אותם בסופ"ש.

רקע:

אני בן 27, שוטר מתנדב וראש צוות ביחידת האופניים של משטרת גבעתיים. אתם מוזמנים לקרוא על מה עושה היחידה ולהתנדב אלינו:

https://www.facebook.com/Gbikeunit

כושר

כדי לשמור על כושר, אני רוכב כל סופ"ש 30 ק"מ בשבילי האופניים של תל-אביב והסביבה ופעיל ברכיבות שטח בשטחים כגון מענית, חרובית, בארי ועוד...

ציוד:

האופניים שלי הם אופני מותג TREK Fuel EX 9 דגם שנת 2010.

http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/2010/archive/fuelex9

כתבה מסכמת על כל השאלות שיש ויהיו לכם בנושא האופניים תמצאו בכתבה הממצה של בלייזר. עיר/שטח, רכיבים, שדרוגים, מידות וטיפים מצויינים!

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4131313,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אישית לא מרבה לרכוב על אופניים, אך אבי כבר רוכב מספר חודשים והוא מעוניין לרכוש לעצמו אופניים איכותיות.

הוא מעוניין להשקיע בהם כ2500 ש"ח, ומבחינתו יד-2 זה גם אופציה.

הוא רוכב על אופניו בעיקר בשדות, בעליות ובירידות.

האם מישהו יוכל לעזור לי לבחור עבורו את האופניים המתאימות? כי (בניגוד לחומרה) אופניים זה בכלל לא התחום שלי.

בברכה,

אור כהן :)

תודה לעוזרים! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן 25 רוכב על TREK 4400 שנת 2008/2009 (לא זוכר בדיוק) משודרגות. החלפתי בולם קידמי למשהו הרבה יותר רציני, הוספתי בולם דיסק (רק בגלגל הקידמי), החלפתי צמיגים ומושב. מרוצה מאוד מאופניים. עונות על הצרכים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבלימה האפקטיבית ביותר מתחלקת ל-75%בבלם הקדמי ו-25% בבלם האחורי בכביש יבש, ו-50% בקדמי ו-50% באחורי כשהכביש רטוב.

אגב אני מבקש, לא לקרוא פה לאף אחד מטומטם או כל מיני כינויים פיקנטיים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולם דיסק רק לגלגלאחד? נראה לי ממש מטומטם.

היו לי V-Brakes שהספיקו מעל ומעבר לצרכים שלי (השקעתי ברפידות איכותיות), אבל הבולם החדש לא תואם עם V-Brakes ולכן נאלצתי לשים בלם דיסק. משיקולי תקציב השקעתי רק בגלגל הקדמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מסביר למה עשית את זה...

אופניים: GAINT AS 919.

שפדרוגים:

בולם ROCK SHOCK RUBY.

חתכתי 1.4 קילו ממשקל כולל -> 11.2 קילו.

מהלכי שימנו בהתאמה שלי, החלפתי גלגלי שיניים קידמיים ואחוריים, אחרויים הקטנתי ושני גל"ש קידמיים הגדלתי.

עלות סופית: 350 ש"ח, את האופניים הצלתי אחרי תאונה חזיתית עם אוטו, בולם מאופניים של אבא שלי.

תחומי נסיעה: עשיתי חוצה , יער קריית אתא, אלונים-טבעון-רמת ישי. ציפורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן 30, רוכב על GT avalanche 1 שנת 2006 משודרגות.

עוף מוזר בקהילה, רוכב על אופני שטח ז"ק אבל בעיקר על כביש (כולל נס הרים, בית אריה). צובר בערך 46 ק"מ כל שבת בבוקר, נהגתי לעשות כ -90 ק"מ ביומיים אבל חם עכשיו :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בן 16 עד עכשיו רכבתי על אופניים של merida עד שתאילנדי החליט לגנוב לי את האופניים :bash:

אוהב לנסוע בעיקר בשטח וכמה שיותר , יש לכם הצעות לאופניים טובות באזור ה2500 שקל ? וכדאי לקחת אופני 29" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזמן, ניסיתי אופני 29" באיזה "יום הדגמה" שערכו ביער בן שמן. חוויה שונה לחלוטין, האופניים פשוט מגהצות את השטח... הרבה יותר קל לעלות על המכשולים.

עכשיו שאני חושב על זה, אני מתחרט על זה שלא קניתי ז"ק 29"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמעו, היום התעוררתי בחמש בבוקר לרכיבה הראשונה שלי ביער חרובית ליד בית שמש עם קבוצת חברים מהעבודה.

אני חושב בלב שלם שמי שרוצה לקנות אופניים בשביל שטח, שיקנה רק 29 אינץ'. הגלגלים שלי פשוט נתקעו בסינגלים (שביל בו יכול לעבור רק רוכב אחד) הטכניים הקשים שם על האבנים אחד אחרי השני ואישית היה לי נורא קשה לעומת חבר'ה עם גלגלי 29' הגדולים יותר.

נראה לי שאמכור את האופניים שלי ואקנה משהו עם 29 אינץ' כמו המבחר החדש של TREK (עברו עם העכבר על התמונות, זהו דגמי ה-29').

http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/mountain/cross_country

נ.ב - באשר ליער חרובית, לעולם לא תלכו לשם כ"מסלול השטח הראשון שלי".

זה אחד הסינגלים הכי טכניים שיש לא רק בירידה, אלא במיוחד המון סלעים ועיקולים חדים בעליות.

עוד משהו - וודאו שיש לכם צמיגי שטח איכותיים! מסתבר שלא שמתי לב ואחרי שנה, הצמיגים שלי מחליקים כבר ולא יעילים ב"תפיסת" השטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין אותך

קנית אופני ש"מ בכל כך הרבה כסף רק כדי לנסוע בעיר?!

יש לך אותם כבר שנה ורק עכשיו התחלת לגלות את הסינגלים?

כדי לך לבקר בפארק קנדה, יער בן שמן ועוד ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. חוק מעכשיו - כל פעם שאתם כותבים קיצור - (כתבו בסוגריים משמעותו). מה זה ש"מ?

2 . למה אתה חושב שזו הרכיבה הראשונה שלי בשטח ? זו הרכיבה הראשונה שלי בחרובית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...